Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kvazi dojave - nove prevare sa SMS-om

elitemadzone.org :: MadZone :: Kvazi dojave - nove prevare sa SMS-om

[ Pregleda: 4996 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Exodusbgd
Founder
Sourcing Wizards
Beograd

Član broj: 44862
Poruke: 167
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.sourcing-wizards.com


+98 Profil

icon Kvazi dojave - nove prevare sa SMS-om16.08.2010. u 21:31 - pre 166 meseci
Video sam ovih dana u vozila GSP-a Beograd reklame za neku firmu, a glavni headline na reklami je DOJAVE.

Slikao sam reklamu, ali cu je postaviti sutra.

O cemu je rec: reklamiraju se ladno da salju dojave SMS-om, korisnicima koji su prijavljeni na njihov servis. Ono sto sam ja primetio je da je to najobicniji sistem predlaganja tipova, a neuk narod se moze utripovati da ce zaraditi laku kintu dojavama (mislim, 30% ljudi u Srbiji se aktivira na rec dojava, kombinacija i sl.).

Sta je najcudnije: bez imalo blama su stavili neki kvazi tiket, na kojem pise opet velikim slovima DOJAVE, i ispod nabacili random neke parove sa dobrom kvotom, i mogucom isplatom od sto i nesto hiljada dinara. Ono sto neko moze da pomisli je da je to isplatni listic iz kladionice, jer je odstampano u takvoj formi. Sta je jos smesno: nabacali su na taj tiket parove koji nikako nisu mogli da igraju u istom kolu... ma ni u istom mesecu... - stavili su parove sa zavrsenog Svetskog prvenstva, parove iz italijanske lige, i parove iz engleske lige.

Meni je ocigledno da je rec o prevari, tj. o navlacenju lakovernih/neukih ljudi.
 
Odgovor na temu

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Kvazi dojave - nove prevare sa SMS-om16.08.2010. u 21:44 - pre 166 meseci
Što je prevara? Oni ničim ne garantuju da ćeš dobiti bilo šta, a "isplatni listić" - pa, isto realan kao i reklama o deterdžentima koji uklanjaju sve čega se dotaknu, ili o novim proizvodima za mršavljenje pomoću kojih ćeš da izgubiš 10kg. za jedan dan
 
Odgovor na temu

Exodusbgd
Founder
Sourcing Wizards
Beograd

Član broj: 44862
Poruke: 167
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.sourcing-wizards.com


+98 Profil

icon Re: Kvazi dojave - nove prevare sa SMS-om16.08.2010. u 22:00 - pre 166 meseci
Citat:
vlada131: Što je prevara? Oni ničim ne garantuju da ćeš dobiti bilo šta, a "isplatni listić" - pa, isto realan kao i reklama o deterdžentima koji uklanjaju sve čega se dotaknu, ili o novim proizvodima za mršavljenje pomoću kojih ćeš da izgubiš 10kg. za jedan dan :)


Pravno i krivicno je sve u redu, ali hvataju ljude na foru - ima dosta drugih sistema za tipovanje, ali oni lepo kazu da PREDLAZU TIPOVE, i nista drugo, dok se na ovoj reklami direktno reklamiraju dojave. Cak pise dole pri dnu - posaljite sms na xxxx broj da bi ste dobijali dojave svakog dana.

Mada, kad malo bolje razmislim, kad bi se neki promucurniji tuzilac latio posla, nasao bi svakakvih elemenata - npr. krivicno delo dovodjenja u zabludu, pa krivicno delo (ne znam sada tacno pravno koji oblik) u formi blacenja odredjenog kluba da je namestio rezultat (jer to mu dodje dojava - javio im neko da je utakmica namestena), i jos toga...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Kvazi dojave - nove prevare sa SMS-om16.08.2010. u 23:14 - pre 166 meseci
Dojava je reč koju nikako nisu trebali da upotrebe.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Kvazi dojave - nove prevare sa SMS-om17.08.2010. u 06:27 - pre 166 meseci
Ajde podjite sledecom logikom: da imate informaciju da ce neka utakmica biti namestena 100%, da li biste bili ovca pa svima razglasili i pokusali je prodati za male pare ili bi stavili i kucu i kola, zenu, komsiju i ne znam sta jos na taj tip i ne govorili nikome? Gotovo svi naivci koji plate takve navlakuse vode se istom mislju: "sta ako sad stvarno dobijem", a na tu kartu igraju oni koji hoce da im uzmu pare.


Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Kvazi dojave - nove prevare sa SMS-om17.08.2010. u 06:47 - pre 166 meseci
Citat:
Exodusbgd
...mislim, 30% ljudi u Srbiji se aktivira na rec dojava, kombinacija i sl...


Jos je vise onih koji vicu "prevara" cim ujutro progledaju...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Exodusbgd
Founder
Sourcing Wizards
Beograd

Član broj: 44862
Poruke: 167
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.sourcing-wizards.com


+98 Profil

icon Re: Kvazi dojave - nove prevare sa SMS-om17.08.2010. u 07:33 - pre 166 meseci
Citat:
3way: Jos je vise onih koji vicu "prevara" cim ujutro progledaju...


Karikirao sam, ali hoces da mi kazes da ovo ni najmanje ne mirise na prevaru?
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Kvazi dojave - nove prevare sa SMS-om17.08.2010. u 07:50 - pre 166 meseci
Naravno da je prevara.
Ako nije prevara onda je krivicno delo neprijavljivanja osobe koja se sprema da ucini krivicno delo namestanja utakmice u cilju sticanja materijalne dobiti (ili tako nesto, nisam pravnik :)) i ucestvovanje u istom krivicnom delu.
 
Odgovor na temu

noreniou
žarkovo-ak-žarkovo

noreniou
Član broj: 6411
Poruke: 392
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+120 Profil

icon Re: Kvazi dojave - nove prevare sa SMS-om17.08.2010. u 07:54 - pre 166 meseci
Jednostavno, nude svoje usluge potencijalnim korisnicima, isto kao npr. loto, bingo.
Pitanje je da li imaju sve potrebne dozvole od drzave posto se ovo moze tretirati kao
igra na srecu (sto i jeste)
Ako imaju sve dozvole onda bi prevala bila kad bi napisali/rekli dobitak garantovano 100%
--
Pre par meseci su uhapsili ljude Kragujevcani koji su drzali sajt
sa tipovima (sto drze i danas) i koji su radili i na principu Referala (registrovanje preko njih kako bi im isao koji % ). Bila buka 10ak dana i na kraju sta bi, nista sud odustao od krivicnog gonjenja.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Kvazi dojave - nove prevare sa SMS-om17.08.2010. u 08:02 - pre 166 meseci
Ako se neko upeca na ovakvu glupost, i treba da dobije po usima.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Kvazi dojave - nove prevare sa SMS-om17.08.2010. u 08:40 - pre 166 meseci
Citat:
noreniou
Pitanje je da li imaju sve potrebne dozvole od drzave posto se ovo moze tretirati kao
igra na srecu (sto i jeste)

Ovo ima veze sa igrama na sreću koliko i vremenska prognoza.

Čudi me kako se neko ne seti da 'raskrinka' prevarante iz hidrometeorološkog zavoda jer svaki dan varaju ljude dajući netačne prognoze... I još za to primaju plate iz budžeta !!!! eeeej!!! PREVARA NARODE!! PREVARAAAAA!!!!!

@Ontopic:
Za one koji vole da raskrinkavaju raznorazne prevare, ovu reklamu mogu slobodno da preskoče, jer tu nema nikakvog materijala. Prvo reč dojava nije nikakva zabranjena reč, niti sugeriše nešto zabranjeno. Kad vam neko kaže "danas će pobediti zvezda", on vam je to dojavio. Dakle nema nikakve veze sa prevarom i kriminalom.
Drugo, ova reklama je za info servis a ne za kladionicu. Oni se ne bave organizovanjem igara na sreću, niti primaju uplate. Oni pružaju servis u smislu da kada vi to zatražite, oni vam puste SMS sa sadržajem koji su prethodo spremili, i to je to. Da li će te se vi kladiti, gde, na koliko, i sl. to ih ne zanima.

Zaključak: Iskulirajte malo sa tim raskrinkavanjem prevara.
 
Odgovor na temu

Exodusbgd
Founder
Sourcing Wizards
Beograd

Član broj: 44862
Poruke: 167
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.sourcing-wizards.com


+98 Profil

icon Re: Kvazi dojave - nove prevare sa SMS-om17.08.2010. u 08:59 - pre 166 meseci
Sve bi bilo potpuno ok i regularno da ne koriste tu rec dojava, vec kao sto i drugi sistemi koriste rec tip.

Mislim, svako ko se ikada kladio zna sta znaci dojava - uslovno receno namestena utakmica, a ne neciji tip da li ce pobediti domacin ili gost.

btw Moj licni utisak je da su u Srbiji ljudi generalno slabo informisani o prevarama - primer za to: postoji samo jedno udruzenje za zastitu od prevara, koje postoji tek nekoliko godina, a organizacije za zastitu potrosaca se maltene uopste ne bave tematikom prevara, tako da je moje ubedjenje da ova tema nije u smislu : "LJUDIIIIII, LJUDIIIII, PREVARAAAAAA!!! NARODEE PREVARAAA!!!"

Vise sam ovu temu postavio u smislu kako je moguce da se javno reklamiraju a da niko ne reaguje.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.teletrader.com.



+10256 Profil

icon Re: Kvazi dojave - nove prevare sa SMS-om17.08.2010. u 09:19 - pre 166 meseci
Zapravo, mislim da se ovde radi o jako rastegljivom pojmu "dojava". Ta obična srpska reč koja znači da se nekome nešto javi, objavi, kaže, obavesti, u žargonu kladioničara i onih koji se klade ( i samo njihovom žargonu ) znači nešto protivzakonito, nešto što omogućava siguran dobitak, ekstraprofit.

Ja, koji ne posećujem kladionice za ovaj termin i njegovo značenje u žargonu sasvim sam slučajno čuo. (Od svog klinca, pubertetlije koji je tvrdio da je od ortaka iz ulice čuo za 100% sigurnu "dojavu" koja će mu omogućiti da se "obogati" )

Moje mišljenje je da ovo nije prevera: cena servisa, način pristupanja servisu i način prestanka korišćenja servisa su jasno i precizno navedeni, kao i njihova cena.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kvazi dojave - nove prevare sa SMS-om17.08.2010. u 09:20 - pre 166 meseci
Citat:
Tyler Durden: Ako se neko upeca na ovakvu glupost, i treba da dobije po usima.


+1

“A fool and his money are soon parted.” - Thomas Tusser (English Farmer and Writer. 1524-1580)


Kako je vazilo pre 500 godina tako vazi i sad, i nikakvi zakoni to nece spreciti samo ce se preci ma softiciranije metode.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Kvazi dojave - nove prevare sa SMS-om17.08.2010. u 09:34 - pre 166 meseci
Zakon to ne dozvoljava. Protivzakonito je koristiti nečije neznanje, naivnost, glupost ili bilo kakvu drugu mentalnu ili fizičku ogranicenost da se od njega izvuce materijalna ili kakva druga korist.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.teletrader.com.



+10256 Profil

icon Re: Kvazi dojave - nove prevare sa SMS-om17.08.2010. u 09:55 - pre 166 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Zakon to ne dozvoljava. Protivzakonito je koristiti nečije neznanje, naivnost, glupost ili bilo kakvu drugu mentalnu ili fizičku ogranicenost da se od njega izvuce materijalna ili kakva druga korist.


Šta onda reći za Calgon reklame ?
- Prikazana gomila veš mašina na otpadu, ne starija od 3 godine
- Ubeđivanje da će mešina svakako pokvariti za manje od godinu dana ako se ne kortisti Calgon

Šta onda reći za Oxy Action ? Šta onda reći za Merix, Ariel ...

Da zabranimo reklame ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kvazi dojave - nove prevare sa SMS-om17.08.2010. u 10:05 - pre 166 meseci
Stupidity is not a disability



Ko ne zna nek nauci, ko je naivan ili glup nek potrazi savet mudrijeg, to nije isto kao eksploatisanje mentalno obolelih (koji ako nisu u stanju da donose svoje odluke moraju imati osobu koja ce to raditi za njih). Zakon je postao bolesna perverzija koja pokusava da zapusi sve rupe na koje neuki/glupi/naivni mogu biti navuceni koristeci preopsirna i neodredjena tumacenja po kojima i loklanim STRovima preti kazna ako nekome prodaju sokic za dva dinara skuplje nego u maksiju. Samim tim je zakon neprimenljiv (osim ako to politicki nije korisno) a prevaranti ce uvek pronaci nove i kreativne nacine da doticne oslobodi para.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Kvazi dojave - nove prevare sa SMS-om17.08.2010. u 10:29 - pre 166 meseci
Citat:
ventura:
Čudi me kako se neko ne seti da 'raskrinka' prevarante iz hidrometeorološkog zavoda jer svaki dan varaju ljude dajući netačne prognoze... I još za to primaju plate iz budžeta !!!! eeeej!!! PREVARA NARODE!! PREVARAAAAA!!!!!


Hehehe...
Ej bre i odštetu mogu da traže - pala kiša prehladio se čovek a najavili lepo vreme!
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Kvazi dojave - nove prevare sa SMS-om17.08.2010. u 10:37 - pre 166 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Zakon to ne dozvoljava. Protivzakonito je koristiti nečije neznanje, naivnost, glupost ili bilo kakvu drugu mentalnu ili fizičku ogranicenost da se od njega izvuce materijalna ili kakva druga korist.


a tebe prevariše za perendeov motor, za gravitacionu anomaliju i za vanzemaljce pa niko ne ode u zatvor...
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.rcub.bg.ac.rs.



+843 Profil

icon Re: Kvazi dojave - nove prevare sa SMS-om17.08.2010. u 10:47 - pre 166 meseci
Citat:
jnk: a tebe prevariše za perendeov motor, za gravitacionu anomaliju i za vanzemaljce pa niko ne ode u zatvor...

Ko kaze da su ga prevarili? Mozda je u pravu.
Ali i da nije u pravu njega niko nije prevario materijalno a Predrag je na takvu prevaru mislio.
Mada, mozda si ti to i skapirao ali si zeleo da budes duhovit. U tom slucaju... ahahaha.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kvazi dojave - nove prevare sa SMS-om

[ Pregleda: 4996 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.