Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Antena, access point i switch na dva korisnika

[es] :: Wireless :: Antena, access point i switch na dva korisnika

[ Pregleda: 1096 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lackodanny
Lacko Daniel
Janosik

Član broj: 192986
Poruke: 1
93.87.35.*



Profil

icon Antena, access point i switch na dva korisnika28.08.2010. u 16:52 - pre 166 meseci
Evo u cemu je problem:
Brat i ja koristimo jednu opremu: antenu, AC i jedan switch. Koristimo PPPoE konekciju tako da imamo dve razlicita IP adrese. Nedavno smo uplatili svako po 1Mbit i evo u cemu je problem: Kolko sam ja upucen stvari bi trebale da funkcionisu OK, ali imamo problem sa varijacijom download-a i PING-a. Znaci ubija nas! Ni meni ni njemu internet ne radi full (kako bi trebalo) nego nam varira, i to od recimo 20kb-100kb bukvalno skake sekunde -net je nestabilan. Pricao sa sa provajderom i on kaze da je to zbog toga sto koristimo jednu opremu, drugim recima moj brat treba da kupi posebnu antenu i AC. Trenutno nismo pri parama, pa se pitam da li postoji neko drugo resenje da se nekako stabilizuje net, ne znam, mozda nekako softverski. Ako znate bilo kakvo resenje molim vas napisite sto pre, a mozete i na moj e-mail: [email protected]

Puno hvala!


danny
 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: Antena, access point i switch na dva korisnika28.08.2010. u 19:49 - pre 166 meseci
ne bih rekao da je do opreme tj da bi vam trebao jos jedan set...ja imam slicnu situaciju:imam vise antena ali samo jednu koristim za intenet tj klijent mod,imam 3 accesspointa jedan radi u pomenutom klijent modu jedan mi radi point to point,a treci mi je u ap modu sva tri ap-a idu u cable/dsl router i jos u tom routeru imam 2 racunara ,taj router isto radi PPPoe konekciju kao tvoj ap(mada imam i ja tih mogucnosti u ap-u ali sam odradio ovako zbog routera)..ja nemam problema sem kada ih provajder nema... sa jednim racunarem nemas problema???probaj da umesto tog switcha stavis neki router koji ima wan port pa na njemu odradi dhcp server i PPPoE konekciju mozda ti to resi problem posto kod switch-a imas dve ip adrese za dva racunara za razliku od routera koji bi to pustio kroz jednu ip adresu....
Long Live Rock 'n' Roll
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Antena, access point i switch na dva korisnika

[ Pregleda: 1096 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.