Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Beograd - Bangkok avantura za pamćenje

elitemadzone.org :: MadZone :: Beograd - Bangkok avantura za pamćenje

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 21887 | Odgovora: 91 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

crnimilosradojevic
Milos Radojevic
Podgorica
Beograd

crnimilosradojevic
Član broj: 26583
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.zivesvirke.com


+2 Profil

icon Beograd - Bangkok avantura za pamćenje10.10.2010. u 14:18 - pre 164 meseci
Ljudi, evo dajem konkurs za najludje avanturiste u Srbiji za putovanje automobilom za Tajland....
Ovo činim iz razloga sto je mnogo sigurnije da ide dvoje auta na tako dugo putovanje nego jedno, a nas je cetvoro.

Evo ovdje možete vidjeti rutu i kroz koje zemlje prolazimo (osim Rusije)

Duzina čitavog putovanja je oko 12000 kilometara. U planu nam je da za oko 15 dana stignemo u Tajland, sa usputnim stajanjima.

A i evo sta je potrebno sve i šta bi trebalo ponijeti:
1.Vaučer za Ukrajinu (15eur)
2.Viza za Kazahstan (oko 40eur)
3.Viza za Kinu (60 eur)
4.Viza za Tajland (30 eur)

5.Viza za Laos (30 eur, vadi se na granici s Kinom)

6.Odraditi detaljan tehnički pregled auta pre putovanja (Ukoliko je starije)
7.Pripremiti sva dokumenta
8.Ostaviti dio novca na racunu u Banci, a dio nositi sa sobom (radi sigurnosti)

Sve dalje što se budem informisao kako ćemo na put, pisaću ovdje...

Prosječna cijena za gorivo je 400eur u jednom pravcu (računato za dizel sa prosječnom potrošnjom od 5l)

Putevi su relativno dobri, mozete vidjeti slicice na google earth.

Plan je da se ostane u Tajlandu oko 20 dana.

Polazak sljedeće godine u junu-julu...

Sva pitanja slobodno šaljite
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Beograd - Bangkok avantura za pamćenje10.10.2010. u 15:02 - pre 164 meseci
Zasto fali Rusija?
Koliko vidim mapa postoji...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

crnimilosradojevic
Milos Radojevic
Podgorica
Beograd

crnimilosradojevic
Član broj: 26583
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.zivesvirke.com


+2 Profil

icon Re: Beograd - Bangkok avantura za pamćenje10.10.2010. u 15:32 - pre 164 meseci
Postoji, ali nema rute kuda treba da se prodje jer nisu označene ulice...
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..9-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Beograd - Bangkok avantura za pamćenje10.10.2010. u 18:44 - pre 164 meseci
crni, samo da te obavestim da u Tajland ne mozes uci kopneno vec samo preko auerodroma. :-)
 
Odgovor na temu

djole_za
zajechar

Član broj: 158998
Poruke: 101
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Beograd - Bangkok avantura za pamćenje10.10.2010. u 18:52 - pre 164 meseci
a bre kolega? :D
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

djricky
SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
212.200.243.*

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Beograd - Bangkok avantura za pamćenje10.10.2010. u 19:09 - pre 164 meseci
Citat:
Izvoljski: crni, samo da te obavestim da u Tajland ne mozes uci kopneno vec samo preko auerodroma. :-)


wtf? odakle ti ova informacija? zasto ne bi mogao?
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Beograd - Bangkok avantura za pamćenje10.10.2010. u 19:19 - pre 164 meseci
Najpametnije je okrenuti ambasadu Tajlanda i lepo se raspitati.

Svakome ko se upusta u putovanje kroz Aziju kopnom preporucujem da pre puta nekoliko puta proveri sve informacije i da uzme vizit karte od osoba koje su izdavale vize ili davale informacije - zlu ne trebalo.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+115 Profil

icon Re: Beograd - Bangkok avantura za pamćenje10.10.2010. u 19:21 - pre 164 meseci
............Čime nameravate da putujete tj. kojim vozilima?
....ο τολμών νικα!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Beograd - Bangkok avantura za pamćenje10.10.2010. u 19:29 - pre 164 meseci
Malo mi je neverovatna racunica od 5l/100 i 12000km za 15 dana, narocito sa obzirom na konfiguraciju terena i zemlje kroz koje prolazite. Al ajde.

Mogli bi da kontaktirate SAT, neke firme i slicno. Ako se vec upustate u tu avanturu onda da bar izvucete kintu za gorivo, klopu i smestaj da ne dajete iz dzepa Nista vas ne kosta da propitate par potencijalnih spoznora
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Beograd - Bangkok avantura za pamćenje10.10.2010. u 19:37 - pre 164 meseci
Re 12000km za 15 dana, evo ti slike autoputa na ruti kroz kazahstan, ne verujem da cete jos koliko od rumunije ostvarivati neke vece brzine.




Pogledaj i druge panoramio slike, narocito planinski deo u Kini. Ne bi da bude da vas ubedjujem da ne idete ali mi se nekako cini da ovo ipak nije put za dva C-class consumer automobila.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Beograd - Bangkok avantura za pamćenje10.10.2010. u 19:46 - pre 164 meseci
Ja bih samo da dodam kako ce vam vrijeme moguce biti losije u junu-julu. Idealan period je novembar/decembar do februar/mart.
Ja sam bio prosli februar i Tajland je fenomenalan.

Ideja je svakako ambiciozna, ali ne i neostvariva. Samo se dobro raspitajte za sve.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Beograd - Bangkok avantura za pamćenje10.10.2010. u 20:40 - pre 164 meseci
Ne znam dal ste jos o necemu razmisljali u finansijskom i logistickom planiranju.

TO je ukupno 24000km. Za to vreme vas ceka bar 3 do 6 zameni ulja u zavisnosti od toga kakvo nadjete, vrlo verovatno bar jedna zamena guma usled kvaliteta puteva, da ne pominjem potencijalne kvarove vozila (bilo bi zgono da bar neko od vas ume da otkloni neki jednostavniji kvar), spavanje u kolima, itd.

I ne bi se ja mnogo oslanjao na google maps, obavezno navigacija sa azuriranim mapa (moze i to da padne kao deo sponzorstva)


Iskreno, super je to avantura ali meni bi bilo totalno bezveze da prodjem celu aziju po duzini a da nigde ne stajem da iskusim lokalne ambijente, hranu i ostalo. U cemu je draz celodnevnog sibanja autom, zar je cilj samo stici na odrediste?

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.koelnet.com.



+105 Profil

icon Re: Beograd - Bangkok avantura za pamćenje10.10.2010. u 20:42 - pre 164 meseci
Ovako se isplati ici samo vozilima koja su jos min. 50 000 Km u garanciji. Sve drugo je kocka. :)
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..9-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Beograd - Bangkok avantura za pamćenje10.10.2010. u 21:36 - pre 164 meseci
Elem,

kad sam bio klinac secam se jedne emisije gde je isla ekipa sa kamerom i tri golfa keca zuto smedje boje cini mi se SA registracije od Cileao do Aljaske i tako pravili reportazu. To je bila onako bas fest ekspedicija, golfovi natovareni do daske i bas je bilo uzbudljivo gledati ih...

 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Beograd - Bangkok avantura za pamćenje10.10.2010. u 21:41 - pre 164 meseci
Kolko ja znam u julu nije sezona za tajland tj. tada su kišni periodi i velika vlažnost vazduha. Takođe, za neke zemlje azije mislim da ne važi zeleni karton nego je potreban takozvani carnet du passage i to se treba raspitati dodatno u auto moto savezu.

Išli su naši ljudi i motorima na put oko sveta tako da samo napred i dobro sve isplanirajte pa onda kad se vratite napišite putopis.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Beograd - Bangkok avantura za pamćenje10.10.2010. u 22:13 - pre 164 meseci
Citat:
crnimilosradojevic:
2.Viza za Kazahstan (oko 40eur)

Tu imaš nekoliko problema. Prvi je da viza za Kazahstan ne košta 40 evra već skoro 500 dolara (kada se saberu svi troškovi), a drugo je da Kazahstan ne izdaje turističke već isključivo poslovne vize, što znači da ćeš morati da nađeš neku firmu da ti šalje pozivno pismo, plaća garancije, plaća takse, i genralno da se cima oko toga 30-45 dana, što nije mala stvar.

Citat:
crnimilosradojevic:
3.Viza za Kinu (60 eur)

Oko vize za Kinu nećete imati problema, ali da li si proverio da li uopšte možeš privatnim autom ući u Kinu?

Sa motorom sigurno ne možeš da uđeš, a ako ne možeš sa motorom, pitanje je da li možeš i sa autom. Treba proveriti.

Citat:
crnimilosradojevic:
Prosječna cijena za gorivo je 400eur u jednom pravcu (računato za dizel sa prosječnom potrošnjom od 5l)

Definitivno ti treba novi kalkulator, taj što imaš je pokvaren.

Jeste da je gorivo u Kazahstanu skoro džabe, ali mu je i kvalitet skoro nikakav.. Dakle očekuj da ćeš nakon izlaska iz Ukrajine u auto sipati malo finije lož ulje. Na potrošnju od 5 litara zaboravite, čak i ako budete išli skuterom. Dakle računajte na minimalno 10 litara goriva. Sledeće, proverite koliko koštaju putarine/vinjete da i tu ne bi bilo iznenađenja.

Onaj put koji ste označili kroz Kazahstan je dobrim delom utabani zemljani put.. Dobro ste se potrudili da izbegnete jedinu deonicu normalnog puta kroz Kazahstan :)

Ja bi za vaš put odokativno računao na 3000 evra po osobi (bez troškova na Tajlandu, i uz maksimalnu štednju tipa spavanje u šatorima i sl.).. Bez toga da krećete na toliki put je ludost...

Citat:
jnk:
Kolko ja znam u julu nije sezona za tajland tj. tada su kišni periodi i velika vlažnost vazduha. Takođe, za neke zemlje azije mislim da ne važi zeleni karton nego je potreban takozvani carnet du passage i to se treba raspitati dodatno u auto moto savezu.

Zeleni karton i ATA Carnet nisu ista stvar... Prvo je osigranje vozila u inostranstvu a drugo su dokumenta za privremeni uvoz vozila u državu... Kada se putuje motorima obavezno je imati karnet za motor i za svu opremu koja se nosi, za auto je moguće, ali pošto karnet nije skup, ja ne bi rizikovao već bi ga izvadio pa nek stoji za svaki slučaj...
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Beograd - Bangkok avantura za pamćenje10.10.2010. u 22:44 - pre 164 meseci
Ne bih rekao da motorom ne može u Kinu. Evo čovek išao. http://www.revijad.co.me/index...&brojms=356&clanak=909

Takođe bih preporučio vozilo koje ima bar koliko toliko sposobnosti za offroad, znači neku golf klasu bih otpisao.
 
Odgovor na temu

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+115 Profil

icon Re: Beograd - Bangkok avantura za pamćenje10.10.2010. u 23:00 - pre 164 meseci
.......ja sam baš iz razloga koje su mnogi naveli i pitao kojim vozilima nameravate da putujete......jer toliko naprezanje vozila za tako kratak vremenski period ume da bude poprilično pogubno za novo vozilo a prepostavljam da planirate putovanje polovnim......drugo:nivo pomoći koju vam neko tamo može pružiti je poprilično diskutabilan.......mislim,ideja vam je super(nije da nisam i sam imao sličnih,svojevremeno) ali vam OGROMNA logistika treba.Ukoliko sve detaljno isplanirate možete i naći zainteresovane auto kuće koje bi vam mogle pružiti podršku......pozzz!
....ο τολμών νικα!
 
Odgovor na temu

crnimilosradojevic
Milos Radojevic
Podgorica
Beograd

crnimilosradojevic
Član broj: 26583
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.zivesvirke.com


+2 Profil

icon Re: Beograd - Bangkok avantura za pamćenje10.10.2010. u 23:11 - pre 164 meseci
Citat:
ventura: Tu imaš nekoliko problema. Prvi je da viza za Kazahstan ne košta 40 evra već skoro 500 dolara (kada se saberu svi troškovi), a drugo je da Kazahstan ne izdaje turističke već isključivo poslovne vize, što znači da ćeš morati da nađeš neku firmu da ti šalje pozivno pismo, plaća garancije, plaća takse, i genralno da se cima oko toga 30-45 dana, što nije mala stvar.


To jeste, ali je fora u tome sto mi trazimo tranzitnu vizu i ne idemo preko agencije, vec bi u Zagrebu izvadili vizu.

Sada samo okvirno posmatram i što rekoh najbolje da se pripremim za put, jer nije malo. Dalje što se tiče Kazahstana, ima kvalitetnih goriva, ali ne svuda treba pročeprkati koliko i šta. Cene hrane je mnogo niža u svim krajevima kuda prolazimo, nego kod nas. Planiran je 24h vožnje pa 24h odmora (otprilike, tj zavisno gdje budemo stajali), biće tri vozača na razmjenu. Što se tiče puta, put je tu i tamo kroz Kazahstan, ali nije čitav takav...

Citat:
ventura:
Definitivno ti treba novi kalkulator, taj što imaš je pokvaren.

Jeste da je gorivo u Kazahstanu skoro džabe, ali mu je i kvalitet skoro nikakav.. Dakle očekuj da ćeš nakon izlaska iz Ukrajine u auto sipati malo finije lož ulje. Na potrošnju od 5 litara zaboravite, čak i ako budete išli skuterom. Dakle računajte na minimalno 10 litara goriva. Sledeće, proverite koliko koštaju putarine/vinjete da i tu ne bi bilo iznenađenja.

Onaj put koji ste označili kroz Kazahstan je dobrim delom utabani zemljani put.. Dobro ste se potrudili da izbegnete jedinu deonicu normalnog puta kroz Kazahstan :)

Ja bi za vaš put odokativno računao na 3000 evra po osobi (bez troškova na Tajlandu, i uz maksimalnu štednju tipa spavanje u šatorima i sl.).. Bez toga da krećete na toliki put je ludost...


Lol, pa ne vozim bager :) Što se tiče novca 12000eura da ponesemo? Izgleda je i tebi pokvaren kalkulator. :P Sa tim bi i čamcem stigao do tajlanda, i to sve uz obalu da idem.

Što se tiče vremena, to bih volio da idem u februar, ali ima više razloga zašto ne: Putevi su zaleđeni svuda, ali baš svuda do juga Kine, pa je baš zeznuto voziti takvim putem, privatne obaveze i sl.

Citat:
mmix: Ne znam dal ste jos o necemu razmisljali u finansijskom i logistickom planiranju.

TO je ukupno 24000km. Za to vreme vas ceka bar 3 do 6 zameni ulja u zavisnosti od toga kakvo nadjete, vrlo verovatno bar jedna zamena guma usled kvaliteta puteva, da ne pominjem potencijalne kvarove vozila (bilo bi zgono da bar neko od vas ume da otkloni neki jednostavniji kvar), spavanje u kolima, itd.

I ne bi se ja mnogo oslanjao na google maps, obavezno navigacija sa azuriranim mapa (moze i to da padne kao deo sponzorstva)


Iskreno, super je to avantura ali meni bi bilo totalno bezveze da prodjem celu aziju po duzini a da nigde ne stajem da iskusim lokalne ambijente, hranu i ostalo. U cemu je draz celodnevnog sibanja autom, zar je cilj samo stici na odrediste?


Da, ali zbog toga bi bilo poželjno da se još neko da se nađe, ko bi išao svojim autom, za nedaj bože. ali naravno sve mora prvo da se prouči dobro... Daleko je Jul...

Citat:
mmix: Malo mi je neverovatna racunica od 5l/100 i 12000km za 15 dana, narocito sa obzirom na konfiguraciju terena i zemlje kroz koje prolazite. Al ajde.

Mogli bi da kontaktirate SAT, neke firme i slicno. Ako se vec upustate u tu avanturu onda da bar izvucete kintu za gorivo, klopu i smestaj da ne dajete iz dzepa ;) Nista vas ne kosta da propitate par potencijalnih spoznora :)


Proračun je urađen teorijski, računa se još minimum 30% više. Vidjećemo za sponzorstvo, naravno... Svaki dinar je bitan :)
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Beograd - Bangkok avantura za pamćenje10.10.2010. u 23:39 - pre 164 meseci
Citat:
crnimilosradojevic
To jeste, ali je fora u tome sto mi trazimo tranzitnu vizu i ne idemo preko agencije, vec bi u Zagrebu izvadili vizu.

Ne znam na koju foru da izvadiš vizu u Zagrebu, kad tamo nema ni konzulata? Ja vizu za Kazahstan vadim u Istanbulu ili Beču, to je najbliže. Druga opcija je da vizu izvadiš na aerodromu (samo jedan ulazak), ali to tebi nije opcija.

Citat:
crnimilosradojevic
Lol, pa ne vozim bager :) Što se tiče novca 12000eura da ponesemo? Izgleda je i tebi pokvaren kalkulator. :P Sa tim bi i čamcem stigao do tajlanda, i to sve uz obalu da idem.

A šta voziš? Skuter od 50 kubika?

Budimo realni, vozićeš natovaren auto, na lož ulje, po ko zna kakvim putevima i gudurama, i računaćeš da ti troši 5 litara.. Lepo, samo je nezgodno kad ti auto stane negde na pola puta jer si potrošio budžet za gorivo.

Što se tiče moje računice, kažem da je odokativna... Ali ajde ugrubo stavimo na papir:
Automobil:
12000km puta, 10l/100km, 1 € prosečna cena goriva = 1200 evra
Putarine/Vinjete, pojma nemam tačno al da kažemo 300 evra
Nove gume za auto, 600 evra
Nešto rezervnih delova i budžet za nepredviđene popravke 500 evra
Ukupno po automobilu: 2600 evra (1300 po putniku)

Putnik (samo u toku puta):
Vize i vađenje istih 1000 evra (aj da kažemo da sve završiš u Beču, i da te neko časti 500 dolara za Kazahstansku vizu :) )
Nabavka najosnovnije opreme za kampovanje 200 evra (i to pod uslovom da pozajmiš masu stvari)
Hrana i voda za 15x2 dana, 20 evra/dan, 600 evra
Razni neplanirani troškovi, 300 evra
Fond za nedajbože 500 evra

Grand total: 3700 evra

Dakle to je veoma gruba cifra za put (verovatno nisam naveo masu stvari). E sada na Tajlandu računaj još 20-30 evra po danu, i dobićeš finalnu cifru...

Ajde da vidimo tvoju računicu.

I još jedan savet, ako se ide autom u te krajeve pametno je da se ide Tojotom, jer to je po Aziji ko WV kod nas... Svaki majstor zna da ga popravi i na svakoj trafici možeš naći delove... Takođe treba da idete sa autima za jednokratnu upotrebu... Jer ako ti se nakon Ukrajine pokvari auto, više ti se isplati da ga ostaviš tamo na nekom otpadu nego šlep nazad.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Beograd - Bangkok avantura za pamćenje

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 21887 | Odgovora: 91 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.