Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc - WIN7 pravi probleme...

[es] :: Windows aplikacije :: Pomoc - WIN7 pravi probleme...

[ Pregleda: 1471 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Heat7
Student
Gradiska

Član broj: 270461
Poruke: 6
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Pomoc - WIN7 pravi probleme...12.10.2010. u 18:39 - pre 165 meseci
Pozdrav svima

U zadnjih nekoliko dana bez ikakvog ociglednog razloga mi se desavaju problemi pri paljenju PC-a... Koristim WIN7 Ultimate (64 bit).
Znaci nista posebno nisam instalirao na komp sto bi moglo predstavljati problem. Jedino sto mi je PC sada u drugom gradu i prikljucen mi je novi net (kablovski). I sumnjam da je u tome problem jer je sve radilo nekoliko dana i onda odjednom poceli problemi. Evo sta je problem: Upalim racunar i nece da starta windowse vec se nakon nekog vremena pojavi Startup Repair.
I ne nadje tu automatski nikakvu gresku. Zatim ja restartujem racunar i on upali iako mozda malo sporije nego inace (a mozda mi se to samo i cini...). I sve radi savrseno svi programi rade, folderi netaknuti nista nije izgubljeno... Ja pomislim ok, ovo se slucajno desilo... Medjutim kada sam sledeci dan palio komp opet ista stvar... Kada sam ponovo radio Startup Repair uslikao sam digitalcem sta pise pod detaljima pa mozda neko vidi u cemu je problem?!
Evo svih slika koji mi se cine vazne i iz kojih bi neko mogao dijagnosticirati problem:
http://i51.tinypic.com/5odnyo.jpg
http://i54.tinypic.com/15hiyvr.jpg
http://i54.tinypic.com/23jiwy9.jpg
http://i54.tinypic.com/2hxuaee.jpg

ps. inace ovo mi se prvi put desilo od kada imam ovaj racunar (4-5 mjeseci) i kupljen je nov...

^^
 
Odgovor na temu

ChanMaster

Član broj: 12043
Poruke: 551
*.3.14.vie.surfer.at.



+61 Profil

icon Re: Pomoc - WIN7 pravi probleme...12.10.2010. u 18:52 - pre 165 meseci
Mozda mozes poceti odavde...

http://support.microsoft.com/kb/822800

 
Odgovor na temu

Heat7
Student
Gradiska

Član broj: 270461
Poruke: 6
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Pomoc - WIN7 pravi probleme...12.10.2010. u 19:01 - pre 165 meseci
na toj stranici nude sledece rjesenje:
Code:
To resolve this problem, replace the missing or corrupted Ntfs.sys file:

   1. Use the Windows XP startup disks or the Windows XP CD to restart your computer.
   2. When the "Welcome to Setup" screen appears, press R to select the To repair a Windows XP installation using Recovery Console, press R option.
   3. Type the number of the Windows installation that you want to access from the Recovery Console, and then press ENTER.
   4. Type the administrator password when you are prompted, and then press ENTER. If no administrator password exists, just press ENTER.
   5. At the command prompt, type the following commands (press ENTER after each command):
      cd \windows\system32\drivers

      ren ntfs.sys ntfs.old
      Note This step renames the corrupted Ntfs.sys file to Ntfs.old. If the Ntfs.sys file is not found, the file is missing.
   6. At the command prompt, type the following command, and then press ENTER:
      copy cd:\i386\ntfs.sys drive:\windows\system32\drivers
      Where cd is the drive letter for the CD-ROM drive that contains the Windows XP CD, and drive is the drive where you installed Windows XP.
   7. Remove the Windows XP CD from your CD-ROM drive, type quit at a command prompt, and then press ENTER to quit the Recovery Console.
   8. Restart the computer.


Ali ovdje pise za WINDOWS XP ... kod mene je WIN7 ...

Ali ako je i slicno, da moram ubacivati CD od Win7, pojavljuje se novi problem jer nemam CD-a od ovih windowsa :S :S

Ako je postupak isti da li mogu naci negdje na internetu to sto je potrebno da se problem popravi bez da imam CD od windowsa??
^^
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Pomoc - WIN7 pravi probleme...12.10.2010. u 19:05 - pre 165 meseci
imash legalan windows .. ?
 
Odgovor na temu

Heat7
Student
Gradiska

Član broj: 270461
Poruke: 6
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Pomoc - WIN7 pravi probleme...12.10.2010. u 19:09 - pre 165 meseci
Mislim da nemam, jer mi je prodavac racunara rekao da iskljucim Windows Update :)
^^
 
Odgovor na temu

Heat7
Student
Gradiska

Član broj: 270461
Poruke: 6
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Pomoc - WIN7 pravi probleme...13.10.2010. u 14:48 - pre 165 meseci
Ljudi, hitno potrebna neka konkretna pomoc, evo sad sam ga jedva upalio!?

Znaci kako da zamjenim taj prokleti ntfs.sys (koji je corrupted) bez CD-a?? Da li je to moguce??
^^
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
net90-155-245-109.mbb.telenor.rs.



+35 Profil

icon Re: Pomoc - WIN7 pravi probleme...13.10.2010. u 17:12 - pre 165 meseci
Google ntfs.sys Windows 7
 
Odgovor na temu

Heat7
Student
Gradiska

Član broj: 270461
Poruke: 6
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Pomoc - WIN7 pravi probleme...13.10.2010. u 18:56 - pre 165 meseci
Eto ja sad nisam trazio na Google... pa trazio sam i nista se konkretno ne kaze u vezi s tom greskom za Win7. Sve za XP su solucije...
A oni koji imaju slican problem kao ja dodatno imaju jos neke probleme tako da im zapravo nije isti kao moj...
^^
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Pomoc - WIN7 pravi probleme...

[ Pregleda: 1471 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.