Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li bi vrsilo kakav-takav posao?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Da li bi vrsilo kakav-takav posao?

[ Pregleda: 2403 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Filipenko666
kkk

Član broj: 237272
Poruke: 238
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Da li bi vrsilo kakav-takav posao?13.10.2010. u 16:09 - pre 164 meseci
Nabavio sam novu mehanicku zastitnu kuku za volan (lavlja sapa), sa 3-cifre brojcanikom, 1000 kombinacija. Bilo jeftino, 10e. Italijanska, vodi se kao univerzalna, postoje prarade vrlo slicne da se kaci na pedalu gasa i volan. Znam koje su sve slabosti ovog modela, postoje krckalice koje ih lome, seku se volani ako su sa jednostrukim pipcima....medjutim ovako je isuvise stesnjeno (mali radni prostor) da bi se ista moglo od ovoga primeniti osim direktnog secenja brusilicom, otvorenim plamenom i sl. sto ne verujem da ce iko da koristi za vozila do 10.000e. Imam ja pride i klasican alarm i blokadu motora.

Ova moja ne pase na volan kod mene, ali moze da se ukrsti dijagonalno tako da se menjac stavi u 1. brzinu i jedan krak ide na njega (ispod gornje dzombe, drzaca sa brzinama koji je veci) a drugi krak se stavlja pri dnu povucene rucne kocnice (i rastegne se max. reza i zakljuca u tom polozaju) tako da je sistem nepokretan u sva 4 pravca, tako da vozilo ostaje u stanju da je parkirna kocnica aktivna i ne moze se menjati stepen prenosa jer je sada "kruta" veza izmedju rucne i menjaca, rucna se ne moze spustiti vise od 1 zupca a ne moze se kanda maknuti na silu. Kapiram da bi nekako mogao da skine gornji deo menjaca ali cak i tada bi tesko skinuo sipku jer se bez uvlacenja ne moze mrdati na gore jer duzi krak sa druge strane kod rucke upire o "pod". Pa bi morao voziti max u prvoj pri povucenoj rucnoj sto je tesko.

Cisto da odvrati lopove na pomisao o obijanju ili ih zadrzi neko vreme, jer ipak otezava stvari. Ovo je taj model:

[url]http://img403.imageshack.us/img403/4962/dsc00445nd.jpg[/url]

Sta mislite da li je ovakva volsebno izmenjena varijanta cak i bolja nego da je standardno na volanu pa blokira puno okretanje? Hvala na savetima.


P.S. ako ste voljni podelite svoje zamisli i realizacije u vezi sa nekom od nespecificnih zastita vasih ljubimaca. Jer sve sto je masovno lopovi provale, dok se privatne gradnje teze lome bas usled efekta neizvesnosti i nepripremljenosti obijaca za cake koji sami namestimo.

[Ovu poruku je menjao Filipenko666 dana 13.10.2010. u 19:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Da li bi vrsilo kakav-takav posao?

[ Pregleda: 2403 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.