Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Msi gx-620x laptop, problem sa grafickom...

[es] :: Laptopovi :: Msi gx-620x laptop, problem sa grafickom...

[ Pregleda: 1884 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ackopopce
ETS Jovan Cvijic

Član broj: 270963
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Msi gx-620x laptop, problem sa grafickom...18.10.2010. u 22:03 - pre 164 meseci
Evo ovako, napravio sam sam sebi problem. Povezivao laptop sa lcd tv, medjutim kada sam resetovao laptop uleteo u bios da proverim nesto i nesumice pomerio nesto sto je vezano za pci-e... od tog trenutka moj monitor ne reaguje i prosto sam siguran da celokupan problem moze da se resi resetovanjem biosa... Ja sam pokusavao nasumice tasterima da vratim default ali mi ne uspeva a laptop je u garanciji (jednom mi je vec bio i zadrzali su mi ga 40 dana dok nije stigao deo iz Holandije !!!) tako da ga ne bi otvarao (u slucaju da je graficka bolje da ga bacim... ali bi pre pokusao neki nacin da ne bi opet cekao 40 dana...)
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Msi gx-620x laptop, problem sa grafickom...19.10.2010. u 01:27 - pre 164 meseci
Povezi neki eksterni monitor i vidi da li ce na njemu nesto moci da se vidi. U suprotnom, posto na tom laptopu ne verujem da postoji hotkey za resetovanje BIOS-a, jedini pravi nacin da uradis CLEAR CMOS je otvaranje istog i vadjenje CMOS baterije na 15-ak minuta. CMOS baterija na MSI laptopovima se za plocu kaci dvopiskim konektorom (crven i crna zica)... Ako se odlucis da otvaras laptop pre toga se uveri da nije pod naponom (Treba da je iscupan AC adapter i izvadjena baterija pre otvaranja laptopa.)...
 
Odgovor na temu

ackopopce
ETS Jovan Cvijic

Član broj: 270963
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Msi gx-620x laptop, problem sa grafickom...19.10.2010. u 07:19 - pre 164 meseci
Probao sam ali ne ide...

Ja pokusavam nasumicno da uletim u bios pa na f9 da vratim na default ali ne mogu da potrefim kako da sacuvam i resetujem.

Da otvorim laptop... u garanciji je jos skoro godinu dana i plasim se ako je neki problemcic veci da mogu da ga bacim posle... a ne da mi se na garanciju zato sto su mi prosli put drzali laptop zbog gluposti 40 dana... Sta da radim 40 dana bez laptopa...

Cuo sam da moze nesto sa strujom da se flesne ali ne znam kako.

U svakom slucaju hvala za odgovor... Na zalost ne ide tako...
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Msi gx-620x laptop, problem sa grafickom...19.10.2010. u 14:20 - pre 164 meseci
Hajde probaj ovako (citat iz nekih starijih poruka o resetovanju EC-a [embedded controller] na laptopovima):

Citat:
1. Iskljuciti racunar.
2. Izvaditi kabl od AC adaptera iz laptopa ili napojni kabl od laptopovog AC adaptera iz uticnice (uraditi po sopstvenom nahodjenju).
3. Izvaditi bateriju iz laptopa.
4. Pritisnuti "Power" dugme na laptopu i drzati ga pritisnuto do 30 sekundi.
5. Ubaciti bateriju u laptop.
6. Ubosti kabl od AC adaptera u laptop ili napojni kabl od laptopovog AC adaptera u uticnicu (uraditi po sopstvenom nahodjenju).
7. Upaliti laptop...


Ako ovo ne pomogne imas 2 mogucnosti:

1. Vec opisano otvaranje laptopa i vadjenje CMOS baterije na 15 minuta...
2. Nosenje na reklamaciju u ovlasceni servis pa koliko traje, traje.

 
Odgovor na temu

ackopopce
ETS Jovan Cvijic

Član broj: 270963
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Msi gx-620x laptop, problem sa grafickom...19.10.2010. u 16:08 - pre 164 meseci
Obradovao sam se ali nazalost nista...

Poslednje sto bi moglo da mi pomogne je to da mi neko napise tacan redosled kombinacije dugmica na tastaturi kako da vratim na default...


Ja pokusavam ovako:

1. del ulazak u bios
2. f9 vracanje na default
3. taster za levo
4. enter
5. odavde sam ja pretiskao f10 (mislio sam da je to Exit&save change ali izgleda nije) pa levo pa enter i sad bi trebalo da se komp resetuje ali ne ide...



Please ko ima gx620 neka mi napise detaljno kako dugme po dugme da vratim fabricki podesen bios.

Hvala unapred. Posebno hvala binary mind sto se potrudio...
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: Msi gx-620x laptop, problem sa grafickom...19.10.2010. u 17:46 - pre 164 meseci
@ackpopce: jesi li siguran da laptop uopšte butuje?
jel čuješ windows logon zvuk kada ga putiš da butuje na slepo?
Imaš dugme, mislim da je F7 kojim ga teraš da kopira video signal na externi monitor.
Nacrtano je na dugmetu, F5, F6 ili F7 koje je.
Ako nema nacrtano naćićićeš već na netu koje je.
Probaj to.
 
Odgovor na temu

ackopopce
ETS Jovan Cvijic

Član broj: 270963
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Msi gx-620x laptop, problem sa grafickom...20.10.2010. u 06:53 - pre 164 meseci
Da, da butuje normalno, cuje se logon zvuk, reaguje tastatura kad hocu da ga iskljucim preko starta ali ne ide... probao sam posto imam win7 preko windows dugmeta + p sa externim monitorom ali nista....

Ja mislim da mi je poslednji pokusaj to sto sam napomenuo, da nasumice vratim na fabricki podeseno i to je to....
 
Odgovor na temu

ackopopce
ETS Jovan Cvijic

Član broj: 270963
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Msi gx-620x laptop, problem sa grafickom...22.10.2010. u 07:40 - pre 164 meseci
Nemoguce je da nema nikog ko ima gx620 a da je spreman da pomogne...
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Msi gx-620x laptop, problem sa grafickom...

[ Pregleda: 1884 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.