Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 45431 | Odgovora: 295 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu29.10.2010. u 17:31 - pre 164 meseci
tu si se malo zezno. Al ajd...
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-3.sezampro.yu.



+198 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu29.10.2010. u 17:34 - pre 164 meseci
Citat:
Samo me jos cudi zbog cega se toliko vas javlja u podforumu za emigraciju, ako je na zapadu toliko lose?
I sto je najinteresantnije, vecina koji traze pomoc su novo-registrovani clanovi ES-a


Ovo je Madzone. A ljudi se javljaju na Emigracija forum jer zele da odu odavde, nije na zapadu lepo, ali je (mozda) lepse nego ovde. A to da li su novoregistrovani, paa sigurno su ga izguglali kao i svaki drugi, valjda su ovde informacije kvalitetne, jbem li ga sto su.

Citat:
Kakav je narod ovde, takav je i u rasejanju, ni bolji ni gori!


A ono bar zapadne manire da su pokupili pa da im se nista ne kaze, nego se caste kao u kafani.
 
Odgovor na temu

ljuba.micic

Član broj: 136962
Poruke: 201
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu29.10.2010. u 17:36 - pre 164 meseci
Generalno srpska emigracija je prilično razjedinjena ( dugo vremena posle II sv. rata i posvađana )
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu29.10.2010. u 17:38 - pre 164 meseci
Citat:
Izvoljski: tu si se malo zezno. Al ajd...


Eto vidis, ni mi ovde na MZ koji diskutujemo nemamo ista misljenja po gomili pitanja, a neko bi da nivelise celu naciju :)
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu29.10.2010. u 17:38 - pre 164 meseci
igore molio bih te da mi poslajes:

- tri karte od koncerta Mileta Kitica
- poster Ratka Mladica i
- rusku zastavu 4x3 m
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu29.10.2010. u 17:39 - pre 164 meseci
^ Evo recimo, razlikujemo se po kolicini trolovanja i flejmovanja po forumima, za pocetak ;)
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu29.10.2010. u 17:47 - pre 164 meseci
Citat:
ljuba.micic: Kakav je narod ovde, takav je i u rasejanju, ni bolji ni gori!
Nesloga vlada svuda ( Isak666 to napomenu za DE ). Nije bolje ni u AUS.
Takvi smo mi Srbi!


Sta nesloga? Kakva nesloga? U cemu bi trebalo da se slazemo? Da svi Srbi meni daju 10eura mesecno? Ajmo, slozimo se makar u toj maloj, sitnoj, cifri...koju bi ja trebalo da dobijem... :D

Bitno je kakav je ko covek, a ne koje je nacije. Zahebace te, ili pomoci, isto Srbin, Hrvat, Nemac, bilo ko, samo ako ima priliku. Ljudi su isti. Svuda.

Licno, oduvek su mi bili nakaradni oni "klubovi" iseljenika po svetu. Ta udruzenja, klubovi, u dijaspori koji u vecini sluze za greb. Pocev od donacija drzave, do onih subotnjih posela sa pevaljkama odavde.
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu29.10.2010. u 17:54 - pre 164 meseci
potpuno je jasno da je masa u Srbiji frustrirana pogotovo ova pro-EU posto su nade o brzom ulasku u EU izjalovljene, uz sve to ekonomija je potpuno krahirala.

Nije mi jasno sta je tu kriva dijaspora ?
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu29.10.2010. u 18:05 - pre 164 meseci
Citat:
Izvoljski: Nije mi jasno sta je tu kriva dijaspora ?

Mislim da niko pri zdravoj pameti ne krivi dijasporu za neuspeh nase drp vlasti.

Ali ima stvarno likova iz inostranstva koji malo, malo, pa dele savete kako bi trebalo da se zivi u Srbiji. To jednostavno nervira, i zbog takvih bi trebalo oduzeti pravo glasa Srbima u dijaspori.
 
Odgovor na temu

ljuba.micic

Član broj: 136962
Poruke: 201
*.fbx.proxad.net.



+6 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu29.10.2010. u 18:13 - pre 164 meseci
Citat:
vilil1: Sta nesloga? Kakva nesloga? U cemu bi trebalo da se slazemo? Da svi Srbi meni daju 10eura mesecno? Ajmo, slozimo se makar u toj maloj, sitnoj, cifri...koju bi ja trebalo da dobijem... :D

Bitno je kakav je ko covek, a ne koje je nacije. Zahebace te, ili pomoci, isto Srbin, Hrvat, Nemac, bilo ko, samo ako ima priliku. Ljudi su isti. Svuda.

Licno, oduvek su mi bili nakaradni oni "klubovi" iseljenika po svetu. Ta udruzenja, klubovi, u dijaspori koji u vecini sluze za greb. Pocev od donacija drzave, do onih subotnjih posela sa pevaljkama odavde.


Pa nemaju samo Srbi takve klubove po svetu. Gotovo svi narodi ih imaju. Pevaci odavde dolaze uglavnom zbog tezge ali nasim ljudima je i to neka kopca sa maticom. Narocito ako zive u zemljama poput Australije, Kanade, Amerike. Lako je ovdasnjoj emigraciji iz Evrope, mogu i mesecno da dolaze ovde, ako hoce......
 
Odgovor na temu

Bubnjar2
Bubnjar

Član broj: 268988
Poruke: 4
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu29.10.2010. u 18:21 - pre 164 meseci
Citat:
vilil1
Ali ima stvarno likova iz inostranstva koji malo, malo, pa dele savete kako bi trebalo da se zivi u Srbiji. To jednostavno nervira, i zbog takvih bi trebalo oduzeti pravo glasa Srbima u dijaspori.


E sad, svuda ima takvih (manje ili vise), ne treba oduzimati pravo glasa bilo kome zbog takvih. Sad zbog nekog Izvoljskog ili sl. oduzimati pravo glasa Srbima u dijaspori, pa to nikako ne ide. Onda bi trebalo oduzeti pravo glasa i Srbima u Srbiji, i ovde kod nas ima svakakvih pojedinaca.
Ja sam bubnjar, ne zamerite mi ako nekad lupam.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu29.10.2010. u 18:36 - pre 164 meseci
Citat:
vilil1: Sta nesloga? Kakva nesloga? U cemu bi trebalo da se slazemo? Da svi Srbi meni daju 10eura mesecno? Ajmo, slozimo se makar u toj maloj, sitnoj, cifri...koju bi ja trebalo da dobijem... :D

Bitno je kakav je ko covek, a ne koje je nacije. Zahebace te, ili pomoci, isto Srbin, Hrvat, Nemac, bilo ko, samo ako ima priliku. Ljudi su isti. Svuda.

Licno, oduvek su mi bili nakaradni oni "klubovi" iseljenika po svetu. Ta udruzenja, klubovi, u dijaspori koji u vecini sluze za greb. Pocev od donacija drzave, do onih subotnjih posela sa pevaljkama odavde.


hmm, jel ti ovo neko ukrao nalog vilil1?
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.dclient.hispeed.ch.



+69 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu29.10.2010. u 18:38 - pre 164 meseci
Citat:
Izvoljski: igore molio bih te da mi poslajes:

- tri karte od koncerta Mileta Kitica
- poster Ratka Mladica i
- rusku zastavu 4x3 m


Veruj mi, ja sam poslednja osoba ovde od koje mozes to da trazis
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+438 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu29.10.2010. u 18:47 - pre 164 meseci
Citat:
Sad zbog nekog Izvoljskog ili sl. oduzimati pravo glasa Srbima u dijaspori


a sto ga tako ozbiljno shvatate,covek vas pali iz zezanja,dosadno mu Sad gricka pistace i cirka pivo i cereka se dok cita prepucavanja.Uzivancija

Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu29.10.2010. u 18:48 - pre 164 meseci
A jel ima kod vas da se uzmu cvarci i kavurma
 
Odgovor na temu

ljuba.micic

Član broj: 136962
Poruke: 201
*.uvt.nl.



+6 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu29.10.2010. u 18:55 - pre 164 meseci
Citat:
Izvoljski: potpuno je jasno da je masa u Srbiji frustrirana pogotovo ova pro-EU posto su nade o brzom ulasku u EU izjalovljene, uz sve to ekonomija je potpuno krahirala.

Nije mi jasno sta je tu kriva dijaspora ?


A ona druga masa u Srbiji seiri sto je ova ( pro-EU masa ) frustrirana!
 
Odgovor na temu

ljuba.micic

Član broj: 136962
Poruke: 201
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu29.10.2010. u 19:33 - pre 164 meseci
Sri for mali troll: Evo i ja da se upisem u emigrante ( za sada samo preko provajdera - *.uvt.nl. ). Da vidim kako je tamo pa cu da se vratim kod telekom.rs!
Upsss! sad' ispade drugi provajder!

[Ovu poruku je menjao ljuba.micic dana 29.10.2010. u 20:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ljuba.micic

Član broj: 136962
Poruke: 201
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu29.10.2010. u 21:04 - pre 164 meseci
Kada smo kod podela, svađa, nesloge, naleteh na ovo pa rekoh da podelim sa vama:
“Dušan Kovačević napisao da se Srbi dele na nebeske i ovozemaljske, proistočne i prozapadne, čuvare Kosova i secesioniste, patriote i izdajnike, racionalne i iracionalne, monarhiste i republikance,vernike i ateiste, četnike i partizane, oslobodioce i oslobođene, Srbe i Jugoslovene, na podunavske, pomoravske, posavske, podrinske, pa na srpske Srbe, kosovske, crnogorske, hrvatske i ostale Srbe. Slede srpski Srbi i Srbi iz dijaspore: nemački, francuski, američki, novozelandski, južnoafrički Srbi. Potom u Srbiji imamo bogate i siromašne, one na ić i na ov, ac, ski, go, ač. Zatim na podele za i protiv Rusija - SAD ;Mladić heroj - Mladić ratni zločinac; Partizani - Četnici ;socijalizam - komunizam ;Ćirilica - Latinica ;Crvena zvezda - Partizan ;narodna muzika - zabavna muzika; autošovinisti-autopatriote;Srbi iz turskog dela Srbije i valjda oni koji nisu."
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu29.10.2010. u 21:39 - pre 164 meseci
igor-ch rekao samo to onako posto mi je Svajcarska simbol onako pravih gastarbajtera.

Zbog mene ne morate oduzimati glas dijaspori, ja ionako ne koristim biracko pravo. Ja cu uvek postovati izbornu volju Srbije, za mene je demokratija zakon.

Ja volim Srbiju mada ja znam da je ona isto tako medju najgorim zemljama u EU, ali sta da se radi, bice valda bolje. Realno zasluzujemo.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.mbb.telenor.rs.



+395 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu29.10.2010. u 21:44 - pre 164 meseci
Kakva si onda osecanja imao prema Srbiji kada si odlazio van ?
Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 45431 | Odgovora: 295 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.