Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !

[es] :: Vodič za posao :: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 144147 | Odgovora: 392 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

WAZZUP
Srbija

Član broj: 43003
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !02.11.2010. u 13:25 - pre 164 meseci
Nije losa tema. Ja evo lutam vise od meseca dana u potrazi za poslom, i svestan sam da verovatno ne ispunjavam uslove za nekog senior PHP programera, ali dosta oglasa na koje nisam mogao da konkurisem mi je pomoglo da saznam koje oblasti su u trendu, koji framework je najbolje savladati, tipove baza, zatim jQuery i sl. Medjutim, istovremeno trazim posao u bilo kojoj oblasti, znaci od pekarskih pomocnika, dostavljaca hrane, kojekakve robe, servisera (bavim se aktivno elektronikom), vozaca, peraca...I problem je, sto na svakom razgovoru, iako je oglas obicno trazio "radnike bez iskustva" u datoj oblasti, pitaju "imate li bar kakvo iskustvo?" Problem je u nezaposlenosti, i na svaki konkurs se javi bar 20 ljudi, od toga je bar 2-3 radilo slican posao ranije, i to poslodavca navede da se odluci za njih, iako ne postoji garancija da ce dati posao raditi bolje od mene. Selekcija je zahebana, zato me cudi da ima, kao sto procitah u nekom postu, senior programera koji ne umeju da napisu konekciju prema bazi... mislim....
 
Odgovor na temu

aleks320
Beograd

Član broj: 45200
Poruke: 29
*.mediaworksit.net.



+1 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !02.11.2010. u 13:56 - pre 164 meseci
WAZZUP je vrlo jednostavno rekao i slozio bih se sa njim...POSLODAVCI ZNAJU DA JE OGROMNA NEZAPOSLENOST I TAKVU SITUACIJU KORISTE I SAMO MENJAJU ZAPOSLENE....NE ULAZIM U TO STO TO NEMA SVRHE...ALI U TE PRICE DA JE TESKO NACI KVALITETNOG NA PRIMER PHP PROGRAMERA JA NE VERUJEM ....VERUJEM DA NECE DA ODVOJE PARE ZA KVALITETNOG COVEKA I DA UBIJAJU CENU...Kolega VladaSu je napisao vrlo zanimljiv tekst o kvalitetu ljudi u FBM...MISLIM DA JE SVE JASNO...
 
Odgovor na temu

Man-Wolf
Mihailo Joksimovic
Beograd

Član broj: 17016
Poruke: 873
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !02.11.2010. u 14:03 - pre 164 meseci
Citat:

@Man-Wolf

Kakve su inace plate u FBM, naravno ne trebas reci konkretno svoju vec onako raspon za senior PHP developera.


Zaista ne bih znao da ti kazem 100% preciznu informaciju (zaista nikad nisam diskutovao o plati sa drugima, narocito posto je to i zabranjeno ja mislim :-)), ali po nekoj mojoj proceni (obrati paznju da je ovo samo moja procena) - od $1700-1800 pa navise :-) Naravno, sve zavisi koliko cenis sebe i svoj rad, pa prema tome niko ti ne brani da trazis 2500$+ :-)

Btw, neko je pitao da li smo prijavljeni, doprinosi, etc. Uglavnom, firma nema predstavnistvo u Srbiji, tako da se radi outsorcing (radis od kuce, iz kafica, striptiz-kluba, gde god preferiras :-)) i shodno tome - ti se u Srbiji vodis kao nezaposlen :-)
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-136-92.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !02.11.2010. u 14:07 - pre 164 meseci
Citat:
Man-Wolf: Btw, neko je pitao da li smo prijavljeni, doprinosi, etc. Uglavnom, firma nema predstavnistvo u Srbiji, tako da se radi outsorcing (radis od kuce, iz kafica, striptiz-kluba, gde god preferiras :-)) i shodno tome - ti se u Srbiji vodis kao nezaposlen :-)


a preko cega se vrsi vrbovanje,testiranje i ostalo? preko neta, ili zakupe na jedan dan prostoriju u nekoj zgradi pa vas tamo testiraju (su testirali)?
 
Odgovor na temu

Man-Wolf
Mihailo Joksimovic
Beograd

Član broj: 17016
Poruke: 873
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !02.11.2010. u 19:02 - pre 164 meseci
Citat:
Horvat: a preko cega se vrsi vrbovanje,testiranje i ostalo? preko neta, ili zakupe na jedan dan prostoriju u nekoj zgradi pa vas tamo testiraju (su testirali)?


Radi se intervju preko Skype-a :-)
 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+218 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !03.11.2010. u 01:11 - pre 164 meseci
Citat:
aleks320: WAZZUP je vrlo jednostavno rekao i slozio bih se sa njim...POSLODAVCI ZNAJU DA JE OGROMNA NEZAPOSLENOST I TAKVU SITUACIJU KORISTE I SAMO MENJAJU ZAPOSLENE....NE ULAZIM U TO STO TO NEMA SVRHE...ALI U TE PRICE DA JE TESKO NACI KVALITETNOG NA PRIMER PHP PROGRAMERA JA NE VERUJEM ....VERUJEM DA NECE DA ODVOJE PARE ZA KVALITETNOG COVEKA I DA UBIJAJU CENU...Kolega VladaSu je napisao vrlo zanimljiv tekst o kvalitetu ljudi u FBM...MISLIM DA JE SVE JASNO...



Nisi dobro skontao moju pricu. Ti ljudi su dobili otkaz. Znam samo jednog lika koji je dobar programer ali je ostao bez posla zbog neke politike rasporedjivanja. Ostali su zasluzili otkaze.
Bas sam pricao sve suprotno od onoga sto si ti zakljucio. Jedno vreme su se delile lepe nagrade za onoga ko dovede programera. I reko naci cu 10 a nasao sam 0!
Gazda hoce da se siri ali jedino sto ga trenutno ogranicava u tome je to sto ne moze da nadje ljude. Barem je tako bilo pre krize.
Sada ne znam jer nisam u kontaktu sa njim vec duze vreme.
I zamisli da ti imas 200 ljudi u firmi i da ih stalno menjas i svaki put novajlije upoznajes sa projektima, pravis naloge na serverima, sredjujes papirologiju, pratis ga kako radi,
proveravas njegov kod..... moze odmah da objavi bankrot jer dok to ne obavis prodje nekoliko meseci i onda mu ti das otkaz taman kada je spreman da pocne da radi ozbiljnije. Ludost.
A ovde je kvalitet veoma bitan jer projekti se ne rade za treca lica vec za FBM, odnosno FBM je vlasnik svih napravljenih sajtova.
Znaci zarada zavisi iskljucivo od kvaliteta sajta a ne od toga koliko si sposoban nekom naivcu da prodas sajt tj pricu.

Ta tvoja prica o menjanju radnika moze da prodje samo kada se rade sajtovi cije je vreme izrade par nedelja a ovde su uglavnom veci projekti i kasnije se svako brine o svom projektu.

A koliko je tesko naci programera mogu samo da ti kazem da znam da u jednoj agenciji za zaposljavanje na listi imaju 15.000 ljudi koji traze posao i ni jednog programera medju njima.


[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

marko63

Član broj: 58184
Poruke: 28
*.bitsyu.net.



+1 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !03.11.2010. u 13:00 - pre 164 meseci
evo sada sam pitao buraza on konkuraisao u nekoj firmi (imam i naziv firme ali je necu stavljati) i bio na razgovoru.
Prijavilo se njih 5. Isao u drugi krug i rekao im "Hvala, dovidjenja".

Pocetna plata 400e
Radi se subotom od 10-17h nedeljom "po potrebi"
Prekovremeno je "lojalnost firmi"
Anex ugovora "topli obrok koji je po zakonu uracunat je u platu"
Prvih 6 meseci nema pravo na povecanje
Prvih 12 meseci 10 dana GO.

pa ako vec traze nekog ovakvog ne mogu da dobiju za 400e u poluilegali. mentalitet balkanskog bizMismena. FUJ


copy/paste iz njegovog mejla
Uslovi za kandidate:

•Detaljno poznavanje programskog jezika Java
•Bar jedna implementirana netrivijalna Android aplikacija
•Detaljno poznavanje C i C++ programskih jezika
•Poznavanje tehnologije web servisa (HTTP, SOAP, REST...)
•Poželjno poznavanje skript jezika (PHP, Perl...)
•Sposobnost za timski rad
•Sposobnost za rad na više projekata istovremeno
 
Odgovor na temu

giger
Beograd

Član broj: 31688
Poruke: 172
212.178.247.*



Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !03.11.2010. u 13:10 - pre 164 meseci
marko63


Ovo vise cak nije ni pitanje debelog obraza i besramnosti... Ljudi koji vode ovakvu firmu su ocigledno na nizem stupnju intelektualnog razvoja, da ne kazem nesto jos gore.

Ovo je samo glupo i nista vise od toga.
 
Odgovor na temu

aleks320
Beograd

Član broj: 45200
Poruke: 29
*.mediaworksit.net.



+1 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !03.11.2010. u 14:48 - pre 164 meseci
VladaSu zasto je onda non stop otvoren konkurs u FBM http://www.firstbeatmedia.com/jobs/view/18 ajde mi to objasni to nije programer...plata ponudjena je solidna za ljude koji nisu usko vezani za programiranje...
ZASTO ?


 
Odgovor na temu

srdjandakic

Član broj: 11297
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+14 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !03.11.2010. u 15:29 - pre 164 meseci
@marko63... haha, rispekt za brata

http://poslovi.infostud.com/po....o.o./Android-programer/d59942

Da nije to možda ovaj oglas (požurite ima još 2 dana) :)

 
Odgovor na temu

marko63

Član broj: 58184
Poruke: 28
*.bitsyu.net.



+1 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !03.11.2010. u 15:56 - pre 164 meseci
ne, nije. Konkretno moj buraz zivi u Republici srpskoj. Zato sam i napisao balkanski BizmisMeni.
ne znam da li ovi imaju veze sa tim ili su i oni uzeli copy/paste iz nekog drugod ko trazi nesto slicno.
 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+218 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !03.11.2010. u 16:59 - pre 164 meseci
Citat:
aleks320: VladaSu zasto je onda non stop otvoren konkurs u FBM http://www.firstbeatmedia.com/jobs/view/18 ajde mi to objasni to nije programer...plata ponudjena je solidna za ljude koji nisu usko vezani za programiranje...
ZASTO ?


Ne kontam sta je problem?!?! Ovo je radno mesto koje je otvoreno ali retko prime i to bas bas odabrane kandidate jer je je navala velika
i taj oglas postoji na sajtu ali ga ne forsiraju i nisam video negde na domacim sajtovima za zaposljavanje ovaj oglas.

Ovde govorimo o programerima.

Konkurisi za senior programera pa onda ako dozivis neku nepravdu slobodno se cudi i stavljaj FBM na crnu listu a do tada bez osnova da nesto pricas nije uredu.
Ili si vidovita Branka pa znas?

Lepo kazi: "Imam lep CV, dobro sam uradio test i nisam prosao".
Ili kazi: "Prosao sam ali uslovi rada nisu dobri, nisu isti kao sto su mi rekli na pocetku, plata je mala i nije na vreme".
Ili kazi: "Sve sam dobro radio a dali su mi otkaz bez reci objasnjenja".

Kazi brate nesto lose a da je argumentovano a ne "nesto mi tu smrdi".

Vi ocrniste firmu samo zato sto ima nonstop otvoren oglas a ja koji radim tamo vam kazem da je super tu raditi i ne verujete mi.
A ovo je cetvrta firma za koju radim i do sada najbolja. Sve firme sam do sada napustao jer sam nasao bolje radno mesto a ne zato sto
se ocekivalo od mene da radim nesto abnormalno.

Eto @marko63 je naveo primer iz iskustva a ne iz "nesto mi tu smrdi".
Opet neko bi bio presrecan da ima i takvu ponudu a FBM ponude su daleko bolje.
[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MarkoBalkan

Član broj: 141124
Poruke: 1624
87.252.145.*



+19 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !03.11.2010. u 19:23 - pre 164 meseci
problem u IT-u je što ima svakakvih mamlaza u tim poslovima.
zašto se nekad nude male plaće, jer je to politika firme i gazda nezna koliko osoba vrijedi na tržištu ili je iskorištavanje.
zato najmanje 70 % na balkanu ne valja.
a od svih developera barem 60 % je 0 bodova.

ili te uzmu kao junior programera daju ti sitnu lovu, ali te nište ne uče, prepušten si sam sebi, dobivaš zadatke za koje su rokovi takvi da ih riješiš za 20 % vremena i najbitnije , nište ne ulažu u tebe.

od tebe očekuju samo da izvršiš zadatak,važno da radi jer nije bitan code, jer tako radi cijela firma.radio sam u takvoj firmi i otišao.

zašto strane firme imaju non-stop natječaje, pa zato što nema kvalitetnih ljudi.
pogledajte oglase po SAD-u, EU.na monsteru ili msn.com za SAD-e.

kao javi se 100 ljudi , samo je pitanje kakvih kvaliteta.


recimo njemačkoj strašno nedostaje ljudi u IT-u, a sad su uveli da se mora položiti A2 za papire, mada po meni bi realno trebalo imati B1 (položen 8.stupanj).

ono što se priča za njemačku da je velika nezaposlenost, nezaposleni su oni koji ne žele raditi i došljaci, a svi znamo kojeg naroda ima najviše.

radne kvalitetne snage svugdje nedostaje.


a sad pitanje za ovu dvojicu što rade u FMB, da li se primaju python juniori bez iskustva u pythonu sa znanjem OOP?

vidio sam da su imali prije oglas za mysql dba, za što sam se interesirao, ali mi je bio problem engleski, a uskoro ću imati položen A2, mada usmeno izražavanje mi je još uvijek malo problem.

kako se odvija interview-u? chat ili telefonski?

i još jedno pitanje za ekipu iz FMB, kako su se ljudi zaposlili u dotičnoj firmi sa neznanjem?





 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !03.11.2010. u 19:29 - pre 164 meseci
Citat:
marko63: ne, nije. Konkretno moj buraz zivi u Republici srpskoj. Zato sam i napisao balkanski BizmisMeni.
ne znam da li ovi imaju veze sa tim ili su i oni uzeli copy/paste iz nekog drugod ko trazi nesto slicno.

To si trebao odmah da kažeš jer to totalno menja situaciju, ali takođe pretvara tvoj post u bullsh*t, tako da si verovatno zbog toga to 'zaboravio' da napomeneš.

Plata od 800km (iliti 400 evra) u Republici Srpskoj je i više nego korektna, ja bi se usudio reći da je to jako dobra plata za RS generalno.
 
Odgovor na temu

marko63

Član broj: 58184
Poruke: 28
*.bitsyu.net.



+1 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !03.11.2010. u 19:44 - pre 164 meseci
pa nece biti prijatelju. BiH odavno je izasla iz rata a verovatno u njenom razvijenijem delu tj. RS nisi bio odavno. Tamo suplate na nivou BG. pricamo o ozbiljnim poslovima ne o radu u butiku ili kiosku (svaka cast onima koji to rada i to je itekako posten posao narucito ako su dobri cevapi ;) ) A zbog ovih nasih tutumrak posliticara izgleda da ima ljudi koji su poverovali da je Srbija "lider".

ako si to hteo da poredis onda si mogao da kazes da je 800km za bangladeskog informaticara kuca na 4 sprata. Cela ExYU je manje vise identicna i standard nije astonomski razlicit. Pa cak ni ta Slovenija nisu Havaji ali su daleko ispred ostalih a oni su daleko iza Svedske npr.

Raspitaj se kolike su plate hirorgu u klin. centru Bluka i kolika je palata hjirurgu na KBC Beograd. (poredjenje dve drzavne sluzbe) privatnik je privatnik ali opet ne verujem da su uslovi od 400e za RS dobri nego su vise nego losi.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-136-92.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !03.11.2010. u 19:54 - pre 164 meseci
Citat:
srdjandakic: @marko63... haha, rispekt za brata

http://poslovi.infostud.com/po....o.o./Android-programer/d59942

Da nije to možda ovaj oglas (požurite ima još 2 dana) :)


i sta bi jos oni, da si i kuvarica i spremacica i da vrsis obracun na kraju meseca i da dodjes sat vremena ranije, a odes 2 sata kasnije i da jos i popravljas komp i da administriras mrezu...

previse je ovakvih oglasa(nevezano samo za it)
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !03.11.2010. u 19:59 - pre 164 meseci
Pa lepo piše - android programer.
Šta je to za jednog androida

 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-136-92.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !03.11.2010. u 20:01 - pre 164 meseci
hahaha
good one :D
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !03.11.2010. u 20:31 - pre 164 meseci
Citat:
marko63: pa nece biti prijatelju. BiH odavno je izasla iz rata a verovatno u njenom razvijenijem delu tj. RS nisi bio odavno. Tamo suplate na nivou BG.

Prilično često sam u RS i znam da su inženjerske plate reda veličine 800-1000km i to u firmama koje imaju ozbiljnu proizvodnju, tako da tolika plata za junior programera uopšte nije naivna.

Plata od 2000km je u Banja Luci naučna fantastika, a to je u Beogradu onako, solidna plata za developera ali ništa mnogo spektakularno.
 
Odgovor na temu

shketuljko
Vedran Martinovic
Institut za javno zdravlje Srbije „Dr
Milan Jovanović Batut”
Beograd

Član broj: 1370
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.besplatnioglasi.rs


Profil

icon Re: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !03.11.2010. u 21:41 - pre 164 meseci
Pratim ovu temu koja je vrlo zanimljiva ali na ovakve neistine nisam mogao da ostanem ravnodusan.

@ventura ... podji do BanjaLuke i otidji u Telekom i vidi sta rade i kolike su plate. Plata od 1500 KM za SSS (sekretarica) + stimulacije s vremena na vrijeme. Mislim da nije lijepo da sirite neistine na forumu. Ako se uzme zadnja godina Bosna je napredovala i to mnogo.
Znaci, IT radnika (solidnog) mozes racunati oko 1500-2000 KM a to da su to misaone imenice ili naucna fantastika ne bih se slozio, ni ja ni vecina ljudi koji imaju kefalo.
Ocigledno da poslodavcima ovdje ne ide u prilog da se raspravlja o realnim platama.

Mislim da poslodavci (najvise privatnici) trebaju da razmisle sta ce da postignu u narednih par godina. Tjeranje ljudi u druge drzave u potrazi za normalnim platama nije bas rjesenje. Mozda ne bi bilo lose da se zapitaju da li mogu da poboljsaju nesto kako bi imali vece prihode. Ko moze da doprinese tome? Pa naravno dobar radnik! Mozda bi nesto trebalo promjeniti u nasim glavama a ne da idemo svi logikom SVI SVE ZNAMO i platicu radnika dovoljno da ima da prezivi. Ne, ja ne mogu da znam da mjenjam steker i da peglam i da kodiram i da spremam djake hemiju. Ne ide to bas, ako kodiram C++ kodiram to i to znam najbolje, ako peglam ja peglam i to znam najbolje.

U svakom slucaju firme koje non-stop imaju oglase za ista ili slicna radna mjesta imaju problem, a taj problem nismo sigurno mi, programeri.
Vedran Martinovic
www.besplatnioglasi.rs
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: It Firme koje nonstop imaju otvoren konkurs i zasto !

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 144147 | Odgovora: 392 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.