Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik

elitemadzone.org :: MadZone :: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 37820 | Odgovora: 139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik10.11.2010. u 16:28 - pre 163 meseci
Hah... imate triput da pogadjate kome su u mojoj "firmi" uvalili i ovu duznost :(

Nego... bez flejma i trola - zanima me tacan opis ove funkcije, ima li gde,
koji zakon, koja tacka... znaci konrketno i tacno, bez zezanja molim :)
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik10.11.2010. u 16:34 - pre 163 meseci
Nasao sam neki zakon, ali ne mogu da nadjem opis funkcije te tzv "odgovorne osobe".
 
Odgovor na temu

mower from ...
Sasa Savic
Srbija,Loznica

Član broj: 9460
Poruke: 127
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik10.11.2010. u 17:16 - pre 163 meseci
Srdjane, deo iz Blica

Citat:

Poštovanje zabrane pušenja u objektu kontrolisaće odgovorno lice i nadležni inspekcijski organi. Tu dužnost odgovorno lice može na osnovu pismene odluke da prepusti nekom od zaposlenih. Na vidnom mestu mora da bude istaknuto ime osobe koja je odgovorna za kontrolu zabrane pušenja, s podacima o mestu gde se to lice nalazi i telefonskim brojem na koji se može prijaviti pušenje u tom prostoru. Ta osoba obavezna je da kontroliše primenu Zakona o zabrani pušenja, da onome ko ne poštuje zabranu naloži da prestane da puši i da preduzme mere da se iz tog prostora udalji osoba koja ni posle usmenog naloga ne prestane da puši. U slučaju prekršaja zabrane pušenja odgovorno lice mora da sačini izveštaj koji zaposleni koji je povredio radnu disciplinu ili gost objekta mora da čuva najmanje godinu dana.


Ceo clanak,

http://www.blic.rs/Vesti/Drust...581/I-opusak-dovoljan-za-kaznu

 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik10.11.2010. u 17:21 - pre 163 meseci
To sto je navedeno vise odgovara novom radnom mestu a ne dopunskom zaduzenju vec zaposlenom licu.

izvod iz zakona
Citat:
3. Obaveza lica zaduženog za kontrolu zabrane pušenja
Član 14.
Lice koje je zaduženo za kontrolu zabrane pušenja dužno je:
1) da nadgleda i kontroliše zabranu pušenja, u skladu sa ovim zakonom;
2) da usmeno naloži prekršiocu zabrane pušenja da prestane s pušenjem u prostoru za koji je to lice zaduženo, kao i da preduzme mere da se iz tog prostora udalji lice koje i posle usmenog naloga ne prestane sa pušenjem;
3) da protiv lica zaposlenog kod tog poslodavca koje je prekršilo zabranu pušenja pokrene, odnosno predloži pokretanje postupka za utvrđivanje povrede radne discipline u skladu sa zakonom ili aktom poslodavca.
Izuzetno od stava 1. tačka 2) ovog člana, lice zaduženo za kontrolu zabrane pušenja nije dužno da preduzme mere da se iz prostora u kome je pušenje zabranjeno udalji lice koje i posle usmenog naloga ne prestane s pušenjem ako bi se udaljavanjem iz tog prostora uskratilo ostvarivanje zakonom utvrđenih prava tog lica, kao ni lice zaposleno kod tog poslodavca.
Lice zaduženo za kontrolu zabrane pušenja dužno je da u slučaju iz stava 1. tač. 2) i 3) ovog člana odmah sačini izveštaj o povredi zabrane pušenja u skladu sa ovim zakonom i da ga bez odlaganja dostavi odgovornom licu.
Izveštaj iz stava 3. ovog člana čuva se najmanje 12 meseci od dana kada je sačinjen i na zahtev poslodavca, odnosno nadležnog inspektora, odnosno nadležnog državnog organa mora se dati na uvid.
Obrazac izveštaja iz stava 3. ovog člana propisuje ministar.
Odgovorno lice odgovorno je ako se u prostoru u kome je pušenje zabranjeno zatekne lice koje puši.

Ne znam samo da li zaduzeno lice placa kaznu u slucaju krsenja ovog zakona.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik10.11.2010. u 17:34 - pre 163 meseci
Mene prvenstveno, kao nekog ko ne pusi, i koga krajnje ne zanimaju problemi pusaca,
zanima da na prvom mestu zastitim sebe od nekog moguceg kaznjavanja, jer mi ne
pada na pamet ideja da ja koji nisam stavio u zivotu cigaretu u usta placam neke kazne
u slucaju da neko drugi krsi zakon.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik10.11.2010. u 17:39 - pre 163 meseci
Hvala za info, btw :)
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik10.11.2010. u 17:44 - pre 163 meseci
Iz odluke koju je danas kolega potpisao kod mene u firmi:

Citat:

• nadgleda i kontroliše zabranu pušenja,
• postavi znake zabrane pušenja na vratima, zidu i pultu,
• predloži poslodavcu da protiv zaposlenog, koji prekrši zabranu pušenja pokrene postupak za utvrdjivanje povrede radne obaveze,
• sastavlja izveštaje o povredama zabrane i da iste dostavlja poslodavcu bez odlaganja,
• sačinjene izveštaje o povredama zabrane čuva 12 meseci od njihovog sačinjavanja,
• usmeno naloži prekršiocu zabrane pušenja da prestane s pušenjem u prostoru za koji je to lice zaduženo, kao i da preduzme mere da se iz tog prostora udalji lice koje i posle usmenog naloga ne prestane sa pušenjem.

Izuzetak:
• lice zaduženo za kontrolu zabrane pušenja nije dužno da preduzme mere da se iz prostora u kome je pušenje zabranjeno udalji lice koje i posle usmenog nalog ne prestane s pušenjem ako bi se time uskratilo ostvarivanje zakonom utvrđenih prava tog lica.

Imenovano lice snosi svu odgovornost, ukoliko se u prostoru zatekne lice koje puši.
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik10.11.2010. u 17:50 - pre 163 meseci
Mislim da ćeš teško moći sebe da zašitiš jer u kaznama se spominje i odgovorno lice

Kazne za neposlušne firme se kreću od 500.000 do milion dinara, od 30.000 do 50.000 dinara za odgovorno lice (direktora, vlasnika, upravnika) i od 300.000 do 500.000 dinara za preduzetnika.
Zakonom je predviđeno da lice koje krši zabranu pušenja bude kažnjeno sa 5.000 dinara.

http://www.rtv.rs/sr_lat/drust...-javnim-ustanovama_222058.html
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik10.11.2010. u 17:56 - pre 163 meseci
Pa naravno da se spominje u kaznama i odgovorno lice, zato i pokrenuh temu.



 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik10.11.2010. u 17:57 - pre 163 meseci
Dakle, kako sebe zastititi.

/admini: ne radi mi edit dugme za menjanje poruka "Nemate dozvole za izmenu poruke",
iako izmenu pokusam nedugo nakom postovanja. Prover'te molim vas... :)
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik10.11.2010. u 18:01 - pre 163 meseci
Haha morace javno da ti istaknu ime prezime i telefon po zidovima firme u kojoj radis. Preporucujem da uzmes posebnu karticu za te svrhe, da te ne smaraju na licni telefon, a kad te zovu svalerke na taj broj samo kazes ma u vezi pusenja me zovu :D.

Ovde ima da se skine ceo zakon, ali me mrzi da citam, ne pusim:
Citat:
Novost je i obaveza preduzetnika, vlasnika i rukovodioca radnih i javnih prostora da odrede odgovorno lice za kontrolu zabrane pušenja. Odgovorno lice dužno je da kontroliše zabranu pušenja u prostoru u kome je zabranjeno pušenje. Usmeno opomene pušača i preduzme mere da ga udalji iz prostora gde pušenje nije dozvoljeno. Ime i kontakt podaci odgovornog lica moraju biti javno istaknuti u okviru prostora gde je pušenje zabranjeno

http://www.informisanje.info/2010/10/zabrana-pusenja-srbija/
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik10.11.2010. u 18:05 - pre 163 meseci
Aha, evo ga u attach, ako jos neko ima potrebu da ulazi u problematiku pusaca...
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik10.11.2010. u 18:06 - pre 163 meseci
E jbg, ne radi mi ni izmena poruke ni "Upload uz poruku"... :(
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik10.11.2010. u 18:10 - pre 163 meseci
Ne znam sto se uzbudjujes, kad svi znamo da od toga nema nista. Kao i prosli put kada su doneli slican zakon.
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik10.11.2010. u 18:14 - pre 163 meseci
Nisam baš siguran da nema ništa, to im je najlakša para, a kazne nisu male.
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik10.11.2010. u 18:17 - pre 163 meseci
Pa nije da se uzbudjujem, ali i nemam nameru da placam nekakve kazne, pa hocu da znam sta ja treba da odradim da bih kazne izbegao, tj. moj deo posla.
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik10.11.2010. u 18:18 - pre 163 meseci
Da li postoji kazna za odgovorno lice predvidjena zakonom, kapram da si iscitao zakon ?
Ovi naplacuju kazne:
Sprovođenje zakona nadziru inspektori ministarstva zdravlja, sanitarni, tržišni, prosvetni, turistički ispektori, kao i komunalna policija na teritoriji grada Beograda.

Gde ja radim ni jedan od tih inspektora nikad zasao nogom nije.

 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik10.11.2010. u 18:28 - pre 163 meseci
Citat:
Odgovorno lice dužno je da kontroliše zabranu pušenja u prostoru u kome je
zabranjeno pušenje u skladu sa ovim zakonom i odgovorno je za sprovođenje mera
zabrane pušenja propisanih ovim zakonom.
Odgovorno lice može pismeno da zaduži jedno ili više zaposlenih lica da u
njegovo ime i za njegov račun kontrolišu zabranu pušenja.
U slučaju iz stava 2. ovog člana, ako se u prostoru u kome je pušenje
zabranjeno delatnost obavlja organizovanjem smenskog rada, odgovorno lice dužno
je da pismeno zaduži jedno ili više zaposlenih lica da kontrolišu zabranu pušenja u
svakoj smeni.


Pazi sad situaciju, ja radim u skoli, i 80% vremena sam sa decom u svojoj ucionici :)))
Ali pazi, mogu pismeno da zaduzim jedno ili vise zaposlenih lica da u moje ime
i "za moj racun" kontrolisu zabranu pusenja....


 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik10.11.2010. u 18:29 - pre 163 meseci
Jel zaduzeno lice dobija neku nadoknadu, posto mu je sad to dodatni posao (i odgovornost)?
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik10.11.2010. u 18:30 - pre 163 meseci
Ma dobijam onu stvar da izbijem oci.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 37820 | Odgovora: 139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.