Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje u vezi kladionice

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Pitanje u vezi kladionice

[ Pregleda: 2549 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

danchi88

Član broj: 239956
Poruke: 12
*.static.sbb.rs.



Profil

icon Pitanje u vezi kladionice17.11.2010. u 12:53 - pre 163 meseci
Moze li neko da mi kaze kako se racunaju kvote za kladionicu ?
Dal ima neka univerzalna formula ?
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.103.*



+228 Profil

icon Re: Pitanje u vezi kladionice24.11.2010. u 00:17 - pre 163 meseci
Citat:
danchi88: Moze li neko da mi kaze kako se racunaju kvote za kladionicu ?
Dal ima neka univerzalna formula ?


Nema univerzalna formula. Ima odredjena procedura koja se vremenom razvije i koja je kao takva proizvod matematike, statistike, iskustva i jos po necega. Ja verujem da je slicna kod vecine nas koji se bavimo kladjenjem, ali je ipak svako od nas nekako razvijao za sebe. Nije ista pozicija kada se kvote prave sa pozicije nekoga ko radi za kladionicu i racunjanje verovatnoce nekog dogadjaja sa pozicije nekoga ko se bavi kladjenjem.
Procitao sam mnogo knjiga koje obradjuju materiju kladjenja, takodje ima mnogo studija koje su radjene na raznim fakultetima, ali nisam nasao tacno prikazanu formulu ili univerzalno prikazu proceduru. Ja sam misljena da su tu nekoliko razloga u pitanju, jedan od razloga je i taj sto svako od nas taj "svoj nacin" cuva sebicno za sebe. Tako je i u knjigama ili pisac nista ne kaze ili se totalno izgubi u teoriji pa ni sam ne zna sta je hteo reci. Nemam velikog iskustva u kontaktu sa kolegama, ali u par navrata je diskusija licila na dva boksera koja se ispituju u prvoj rundi. Ja nesto malo kazem, pa cekam da vidim sta ce druga strana reci, pa obrnuto, itd.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Pitanje u vezi kladionice

[ Pregleda: 2549 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.