Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Antena gubi kontakt.

[es] :: Wireless :: Antena gubi kontakt.

[ Pregleda: 5401 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

notebookFun
System Administrator
Novi Sad

Član broj: 226286
Poruke: 835



+20 Profil

icon Antena gubi kontakt.04.12.2010. u 15:32 - pre 163 meseci


Imam pravljenu antenu kao sa slike. U vrhu, gdje se nalazi plastika mi se nesto odlemilo i potrebna mi je šema. Nalaze se dvije bakarne plocice, paralelno postavljene i dvije uze plocice koje trebaju da su zalemljene za zicu od kabla.

Ako neko moze da mi pomogne. Unaprijed HVALA!
Ukoliko se treseš od ljutnje na svaku nepravdu onda si moj suborac. ~Che Guevara
 
Odgovor na temu

Cyber01001
Našice , CRO

Član broj: 66227
Poruke: 540
*.adsl.net.t-com.hr.



+33 Profil

icon Re: Antena gubi kontakt.07.12.2010. u 02:32 - pre 163 meseci
Evo ako ce ti pomoci nasao sam sliku na netu pa vidi daj je takav feed,svoju nemogu rastavljati da uslikam posto je zalivena!


Jesi siguran da ti se to strgalo?? Prije bi bilo da ti je stradao kabel ili konektori pa provjeri i njih!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pbenka
Bački Petrovac

Član broj: 41366
Poruke: 506
*.uns.ac.rs.



+54 Profil

icon Re: Antena gubi kontakt.07.12.2010. u 16:43 - pre 163 meseci
A možda je voda užla u onu plastičnu glavu, ako se raspala ili još gore ako je voda ušla u kabel.
Pavel - yt7ta
 
Odgovor na temu

notebookFun
System Administrator
Novi Sad

Član broj: 226286
Poruke: 835



+20 Profil

icon Re: Antena gubi kontakt.07.12.2010. u 22:49 - pre 163 meseci

Konektor koji se kaci na karticu je ispravan. Interesuje me da li ova dva bakarna dijela 1 i 2 treba da oba zaljemljena za kabl. Kod mene postoje dva limica oznacena sa 3, paralelno su ubaceni u onu kutiju.

Kabl cu na vrhu da podkratim i da ponovo prelemim sve.

Ukoliko se treseš od ljutnje na svaku nepravdu onda si moj suborac. ~Che Guevara
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pbenka
Bački Petrovac

Član broj: 41366
Poruke: 506
*.uns.ac.rs.



+54 Profil

icon Re: Antena gubi kontakt.08.12.2010. u 11:30 - pre 163 meseci
Ona dva savijena lima treba da budu spojeni na širm kabla (spoljni provodnik), to je izvedeno onim prstenom oko kabla. Osim toga, unitrašnji provodnik treba da bude spojen na jedan od limova, na mestu gde je lim savijen, to je na ovoj slici donji lim. Ako budeš ovo rastavljao, moraš jako da paziš da ne menjaš dimezije limova, jer kod ovih talasnih dužina, već promena od 2-3 milimetra je ogromna i ode mast u propast. Isto tako je važno da jednako skratiš širm, kao što je bio u orginalu, jer je ovakvom konstrukcijom izvedeno prilagođenje antene. Onaj drugi lim je pasivan element, znači nije nigde spojen, a gde treba da stoji, to možeš videti po ležištu u plastici. Ako su dva pasivna elementa, isto važi kao i jedan, prema ležištima na kućištu stavljaš i jedna i drugi. Verovatno nisu iste veličine, tako da je važno da zapamtiš njihove pozicije i da ih isto tako sastaviš. Ako je voda ušla u kabel (može se videti po oksidiranim bakarnim provodnicima) verovatno je najbolja opcija zamena kompletnog komadića kabla.
Pavel - yt7ta
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Antena gubi kontakt.

[ Pregleda: 5401 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.