Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zasto je citroen C4 najjeftiniji auto u klasi?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Zasto je citroen C4 najjeftiniji auto u klasi?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 38916 | Odgovora: 59 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Zasto je citroen C4 najjeftiniji auto u klasi?07.12.2010. u 18:33 - pre 161 meseci
Nikada nisam vozio C4, a nikada cak nisam ni bio vozen. Niko od mojih prijatelja nema taj auto, a i po forumima je slabo zastupljen mada ih na ulici ima dosta. Sve to znaci da nemam predstavu o tome kakav je to auto.

Medjutim, prelistavao sam malopre najpoznatije online oglase kod nas i za oko mi je zapalo da ima dosta primeraka citroena C4 starih 2-3 godine presli oko 100-150 000 Km, dezel 1.6 za 7000 Eur i manje. Nijedan auto u toj klasi se u tolikom broju ne nudi po toj ceni pa cak ni alfa 147.

Moje pitanje je, sta fali tom C4? Da li je u pitanju napouzdanost ili preskupo odrzavanje ili preskupi kvarovi ili slaba servisna mreza ili...?

Hvala

EDIT: Takodje, primetio sam da u ponudi gotovo da i nema benzinskih motora, a i ono sto ima je najcesce skuplje od onih sa dizel motorima. Interesantno...

[Ovu poruku je menjao tdusko dana 07.12.2010. u 19:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+115 Profil

icon Re: Zasto je citroen C4 najjeftiniji auto u klasi?07.12.2010. u 19:55 - pre 161 meseci
Od svih razloga koje si naveo nije tačan ni jedan!....jednostavno C4 nije popularan auto....u ovom seljačkom mentalitetu vozati bilo koji Citroen ne znači NIŠTA tj nema tu "težinu" kao kada provezeš VW(Mecu,Bembaru,Audija da i ne pominjem)....zato još uvek imaš u oglasima GII koji košta tri soma evra(i budala koji su spremni to da plate)....još uvek postoji i predrasuda o tome kao su "francuzi" skupi za održavanje što je daleko od istine.Poredeći sa cenama ostalih vozila u toj klasi razlika možda i postoji ali je i činjenica da su od pojedinih modela daleko pouzdaniji.......servisno-prodajna mreža je solidno pokrivena a ozbiljniji problemi koji se javljaju nisu ništa neuobičajeniji nego na drugim vozilima....ko ne veruje neka po forumima prelista postove na temu Stilo-elektronika,A6-turbina ili Passat TDI PD-dizne.......mislim da ko god da se odluči na kupovinu nekog Citroena neće pogrešiti.... .....pozzzz!
....ο τολμών νικα!
 
Odgovor na temu

Stoj
logistika
EU

Član broj: 253276
Poruke: 121
*.dclient.hispeed.ch.



+3 Profil

icon Re: Zasto je citroen C4 najjeftiniji auto u klasi?07.12.2010. u 20:14 - pre 161 meseci
Mislim da je Vidan dao dobro objašnjenje.Kod nas jednostavno citrojen nije na ceni.Mi mislimo da samo Nemci znaju da prave kola.A ja Naj...bo sa audijem A6 2.5tdi koji me rasturio od kvarova.A kod nas audija dižu u nebesa.A znam puno ljudi koji voze A6 bez obzira dali je dizel ili benzinac i svi se žale na kvarove.Kod njih nema puno sitnih kvarova,već kada se pokvari tu rikneš odma 1000-2000evra.ABS im je glavna mana kod svih.A kod dizela turbo.Kod 2.5 tdi i Boš pumpa.Kod francuza nisam čuo da ima tako drastične kvarove ali kod nas se manje cene.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Re: Zasto je citroen C4 najjeftiniji auto u klasi?07.12.2010. u 20:29 - pre 161 meseci
To je manje vise ono sto sam i ja pretpostavio. Los imidz povezan sa brojnim predrasudama i kontraverznim izgledom. Sve sto sam ja uspeo po forumima da nadjem su pominjanje dizni od 400eur/komad kao i blago patoloski strah od vecine da ce elektronika otkazati svakog trenutka. Koliko sam uspeo da provalim, najcesci je motor 1.6 HDI od 90 Ks koji nema plivajuci zamajac (?) i koji je inace jedan od najrasprostranjenijih motora. Ima ga kojekude po fordovima, peugeotima, mazdama(?)... tako da tu ne bi trebalo biti iznenadjenja. Delova bi trebalo da ima svuda.

Trenutno vozim astru g 2.0 dti i u februaru ce biti 2 godine od kako sam ga kupio. Sobzirom da ce tada biti vec 11 godina star krenuo sam da razgledam sta bi to sledece moglo da dodje u obzir i C4 kupe mi je bas zajahao za oko. Ako je neko imao priliku da vozi astru G i C4 bilo bi super da ih uporedi. Na papiru ovaj 1.6 HDI sa 90 KS i moj DTI sa 102 KS su skoro identicni.
 
Odgovor na temu

vaske2
Zoran V
Lazarevac,ŠUMADIJA

Član broj: 233554
Poruke: 500
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: Zasto je citroen C4 najjeftiniji auto u klasi?07.12.2010. u 20:32 - pre 161 meseci
Ne radi se ovde ni o kakvom seljackom mentalitetu i nepopularnosti Citroena samo kod nas,jednostavno c4 nije nesto posebno popularan ni u samoj Francuskoj sto zbog svog avangardnog dizajna sto zbog velikog gubitka pri kupovini novog vozila koji je procentualno kod c4 naj veci u klasi.Naj nizu cenu u Srbiji odredjuje naj niza nabavna cena preko, sto znaci da nije cenjen nigde,a ne samo u zemlji Srbiji.Sto se tice odrzavanja...tu ste potpuno u pravu,nema neke razlike u odnosu na konkurenciju i apsurdno je ocekivati da je jeftino jer kod novijih vozila nema vise jeftinog odrzavanja i delova za 10e.Sto se tice izgleda samog auta...meni licno je sasvim ok i uvek bi ga pre vozio nego Fiat Stila npr.
 
Odgovor na temu

Stoj
logistika
EU

Član broj: 253276
Poruke: 121
*.dclient.hispeed.ch.



+3 Profil

icon Re: Zasto je citroen C4 najjeftiniji auto u klasi?07.12.2010. u 20:48 - pre 161 meseci
Meni isto nije jasno zasto je audi A6 tako skup a nenormalno se kvari.pojma nemam o cemu se tu radi.Brend je strava koliko utice na ljude.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Zasto je citroen C4 najjeftiniji auto u klasi?07.12.2010. u 22:11 - pre 161 meseci
C4 Coupe 1.6HDi sa 3 vrata su bili venovi,povoljno se nabavljaju na aukcijama,pa im je i krajnja cena kod nas takva kakva je.



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
82.117.198.*



+768 Profil

icon Re: Zasto je citroen C4 najjeftiniji auto u klasi?07.12.2010. u 22:33 - pre 161 meseci
Te uvozne bele nisam ni gledao niti sam mislio na njih. Mislio sam na domace od vlasnika sa full istorijom za manje od 7000 Eur i oko 100-150000 Km predjenih sa 3 ili 5 vrata.

Nadjoh sad da C4 ima najmanji koeficijent otpora vazduha od svih auta u klasi cW 0,28.

 
Odgovor na temu

makis
Chemist

Član broj: 262807
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Zasto je citroen C4 najjeftiniji auto u klasi?07.12.2010. u 22:50 - pre 161 meseci
U toj klasi imaš i Megana. Recimo 1.5DCI 80KS.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.88.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Zasto je citroen C4 najjeftiniji auto u klasi?07.12.2010. u 22:50 - pre 161 meseci
pa vidi, sad ti je nov oko 10000 Eura.
Mada mi je ipak čudno da ako je km prava cena bude 7k za dizela.
Pozovi, proveri. Često to kad napišu full istorija nema veze sa životom

A i otkud znaš da su domaći(ako pod tim podrazumevaš da su kupljeni kod nas)
Kao po pravilu, kod nas fizička lica slabo kupuju nove dizele, a posebno đto ih ne prodaju posle tri godine (to je još ređe)
Sve u svemu ako ima jedan u tvom opisu takav zaista na prodaju za 7 soma, ''kapa''!
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Zasto je citroen C4 najjeftiniji auto u klasi?07.12.2010. u 22:59 - pre 161 meseci
Ovo pitanje, mozda malo modifikovano, "Zasto je citroen najjeftiniji polovnjak u klasi", moglo je da se postavi i pre 30, pa i vise godina.

Razlozi su brojni, a najveci krivac je, svakako, sam Citroen.

Sa podatkom o relativnom keficijentu otpora vazduha (Cx ili Cw) manipulise se u medijima vec nekoliko decenija. Mnogo vazniji podatak je vrednost apsolutnog koeficijenta otpora vazduha (Ca), medjutim, proizvodjaci vesto izbegavaju ovaj podatak pa tako dolazi do paradoksa gde na primer stara Fiat Regata ima Cx od 0,38, a Ferrari Mondial 0,45. Zbog toga je vazniji podatak o Ca.

Svojevremeno je poznati italijanski konstruktor dizajner, Djudjaro rekao da sve sto ide ispod 0,30 drasticno narusava ergonomiju automobila i bio je u pravu.


P.S. Peugeot 308 ima Cw 0,27, a Audi A2 cak Cw 0,25. Zanimljiv je podatak da pojedini modeli iz devedesetih imaju manje vrednosti od ovih danasnjih. Na primer Opel Calibra ima Cw od 0,26, ili Opel Vectra hecbek od 0,29 kao sto je na primer ova:






 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
82.117.198.*



+768 Profil

icon Re: Zasto je citroen C4 najjeftiniji auto u klasi?07.12.2010. u 23:06 - pre 161 meseci
@Etjen

Pa pazi, ako napise da je kupljen nov u tom i tom salonu u Beogradu i da je prvi vlasnik ne trebam da budem James Bond da bih mogao to da proverim. Ne verujem da bi se neko zezao sa takvim stvarima. Takodje, oko kilometraze. Ako je auto 2007 godiste i ako napise da je presao 130 000 zasto mu ne bi poverovao? Na kraju krajeva, da li je to sto pise u oglasu tacno ili ne nije uopste bitno za ovu pricu. Bitno je da isto tako to pise i za astru H, golfa V, ford fokusa... pa bez ulaska u diskusiju da li su podaci tacni ili ne vidi se da je C4 jeftiniji za 1000+ Eur od nekih.

@Makis

Tacno je da je megan isto povoljniji (mozda cak povoljniji i od C4) od ostalih ali noviji model od tog postoji vec 2 godine. C4 o kome pricamo je ipak aktuelni model.
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 849



+152 Profil

icon Re: Zasto je citroen C4 najjeftiniji auto u klasi?07.12.2010. u 23:30 - pre 161 meseci
Citat:
Stoj

Meni isto nije jasno zasto je audi A6 tako skup a nenormalno se kvari.pojma nemam o cemu se tu radi.Brend je strava koliko utice na ljude.



Zato sto ga je vecina kupila za 7-8 hiljada evra i 450 hiljada kilometara, i onda ocekuju da se ne kvari narednih 15 godina jer dali su "puno" za auto.

Citroen je kod nas jeftin zato sto je i u evropi jeftin, prica sa balkanskim mentalitetom ne stoji.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.88.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Zasto je citroen C4 najjeftiniji auto u klasi?07.12.2010. u 23:30 - pre 161 meseci
pa, ako tako piše onda OK. Ali ako neko nudi auto nakon 3 godine za pola svoje vrednosti kao novog (ako ne i više) onda nešto debelo ne valja sa istim.

Ja auto koji sam platio 16 ili slično kila eura, sigurno nakon tri godine ne bih davao za 7 a da sam zadovoljan sa njim..

Nešto mi neverovatno da ima puno takvih po oglasima (ne kažem da ti izmišljaš, nego mi je prosto nelogično)

Jedino ako je C4 sa dizel motorom koštao kao nov oko 12k u šta čisto sumnjam...

Uostalom, evo, nije me mrzelo pa sam pregledao oglase sa uključenim filterom ''prvi vlasnik'' i ja ne vidim nijedan za 7k Eura...
evo i linka http://www.polovniautomobili.c...&country=0&=Tra%C5%BEi

pre će biti da su oko 9000!
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Zasto je citroen C4 najjeftiniji auto u klasi?08.12.2010. u 00:02 - pre 161 meseci
C4 je solidan i vrlo lijep auto, motori su odlicni mada je njegova limarija razocaravajuce njezna... limari kazu papir...
Obratite paznju kad gledate bilo koji primjerak iz ove pozicije npr:



Iako nije udaran izgleda da je prednji blatobran (vi kazete krilo) iskocio napolje u odnosu na vrata a u stvari i jeste, jer je stub toliko los da se posle samo godinu dvije krivi... Ako ne vjerujete, probajte na bilo kojem C4 da otvorite prednja vrata skroz i onda posmatrajte stub na kojem su sarke, vrata vrlo malo nategnite jos u pravcu otvaranja i vidjecete da se cijeli stub vrata pomjera kao da je od kartona...

btw izasao je novi tip
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

makis
Chemist

Član broj: 262807
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Zasto je citroen C4 najjeftiniji auto u klasi?08.12.2010. u 00:30 - pre 161 meseci
@tdusko

Slažem se. Sve je stvar veoma mnogo faktora, od ličnih afiniteta do onih materijalnih.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Zasto je citroen C4 najjeftiniji auto u klasi?08.12.2010. u 01:18 - pre 161 meseci
c4 je jeftiniji od svih u klasi i kad je nov pa ne vidim razlog zašto samo iz tog razloga ne bi bio jeftiniji i kao polovan. I nije istina da se ne prodaje kod nas ima ih u velikom broju. A da je isto tako i najlošiji u klasi(golf 5, ford focus, opel astra, reno megan...) i to je istina. Preko rupa se trese kao nenormalan, ne leži baš kao ostali, jedino mu je enterijer simpatičan. Nije loš automobil ali to što je jeftiniji tih hiljadu evra ima realnih opravdanja.

Naravno u ovakvim raspravama se argumenti ne vrednuju već će ljubitelji sitroena pričati jedno, ljubitelji nemaca drugo, a ljubitelji japanaca treće i to je to.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
82.117.198.*



+768 Profil

icon Re: Zasto je citroen C4 najjeftiniji auto u klasi?08.12.2010. u 08:42 - pre 161 meseci
Citat:
etjen: pa, ako tako piše onda OK. Ali ako neko nudi auto nakon 3 godine za pola svoje vrednosti kao novog (ako ne i više) onda nešto debelo ne valja sa istim.

Ja auto koji sam platio 16 ili slično kila eura, sigurno nakon tri godine ne bih davao za 7 a da sam zadovoljan sa njim..

Nešto mi neverovatno da ima puno takvih po oglasima (ne kažem da ti izmišljaš, nego mi je prosto nelogično)

Jedino ako je C4 sa dizel motorom koštao kao nov oko 12k u šta čisto sumnjam...

Uostalom, evo, nije me mrzelo pa sam pregledao oglase sa uključenim filterom ''prvi vlasnik'' i ja ne vidim nijedan za 7k Eura...
evo i linka http://www.polovniautomobili.c...on=0&country=0&=Traži

pre će biti da su oko 9000!


Koliko se secam ovde nije dozvoljeno stavljati linkove na polovne automobile ali evo vec kad je tvoj prosao dodacu ja ova dva. Cisto da vidis nasta sam mislio.

http://www.polovniautomobili.com/oglas797025/citroen_c4_16hdi/

http://www.polovniautomobili.com/oglas751409/citroen_c4/
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.88.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Zasto je citroen C4 najjeftiniji auto u klasi?08.12.2010. u 10:24 - pre 161 meseci
ovaj dizel je garantovano uvoz. (prvi vlasnik u Srbiji)Zato je i pokrio tablice da se ne bi videlo da je nov broj. A i zadnja klupa je naknadno postavljana (verovatno bio van, što se vidi i po izakanom gepeku)

Benzinac je bolji, mada je on 2006 godište. Deluje mu farban branik i prljav enterijer.

Pogledaj one linkove što sam ja ostavio, nisu za džabe oni po 9000 i više.

Ne shvati me pogrešno, ja bi voleo da možeš da uzmeš dobar auto tako jeftino, ali iz mog iskustva (koje nije malo) ja znam da to nije moguće.

Jedno su slike i opis ispod slike a druga priča je kad odeš uživo da vidiš taj auto.

Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Zasto je citroen C4 najjeftiniji auto u klasi?08.12.2010. u 10:25 - pre 161 meseci
Citat:
tdusko: Koliko se secam ovde nije dozvoljeno stavljati linkove na polovne automobile ali evo vec kad je tvoj prosao dodacu ja ova dva. Cisto da vidis nasta sam mislio.

http://www.polovniautomobili.com/oglas797025/citroen_c4_16hdi/

http://www.polovniautomobili.com/oglas751409/citroen_c4/


Ovo je blagi uzas od automobila ako za predjenih 100.000 km u 4 godine voznje ovako izgleda sto govori samo o tome kakav je bio prethodni vlasnik, ili o tome da nesto sa podacima kojim se predstavlja nije u redu pa ne treba ni da cudi cena koja se trazi za njih.

Ako se vec daje 7000 eura, treba kupiti novo vozilo u nizoj klasi jer sa ovim C4 buduceg vlasnika mogu da strefe nesagledivi problemi.

I nije tacna konstatacija da Citroeni popravljaju i odrzavaju kao drugi auti poput recimo VWa. Odrzavanje i popravka C4, ukoliko je kojim slucajem bio havarisan predstavlja nocnu moru i za servisere i za vlasnika. Konstantna nocna mora sve dok se ne proda za "sitne pare" kao sto je to slucaj u ova dva primera sa sajta.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Zasto je citroen C4 najjeftiniji auto u klasi?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 38916 | Odgovora: 59 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.