Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"In China we trust"

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: "In China we trust"

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10786 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon "In China we trust"09.12.2010. u 21:48 - pre 162 meseci
http://finance.yahoo.com/family-home/article/111549/were-no-2 nismo vise samo mi Srbi ljubitelji Kine, evo i sami Amerikanci su ih postavili na mesto broj 1. Tek svaki peti je postavio SAD na prvo mesto a svaki drugi se odlucio za Kinu.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: "In China we trust"10.12.2010. u 05:48 - pre 162 meseci
pa kako da ne - kina je poznata kao zemlja opstih sloboda, velikog napretka, tamo tece med i mlijeko... Evo, sad ce ta 1/2 amera da se preseli u Kinu i zatrazi azil.

"u svetu postoji jedno carstvo
u njemu caruje drugarstvo
u njemu je sve lepo
u njemu je sve nezno
u njemu se sve raduje
u svetu postoji jedno carstvo
u njemu caruje drugarstvo"

Zivio PRC* i komunisticka partija PRC*

*PRC - People's Republic of China

/ironija off
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.51.*



+744 Profil

icon Re: "In China we trust"10.12.2010. u 11:59 - pre 162 meseci
Moj ortak zivi i radi u Shangaju, i po njegovim recima Ameri dolaze u Shangaj da traze posao - pritom to nisu obicni radnici vec strucnjaci. Vishe im se isplati da rade u Kini nego u USA. Posla za strucnjake ima koliko hoces, jer postoji gomila firmi i mnogo posla, a samim tim postoji potraznja za kvalitetnom radnom snagom. O tome ti govori i cinjenica da Kina belezi pozamasan ekonomski rast dok EU i USA gledaju kako da se izbore da budu pozitivni. Lako je smejati se Kini, kad ne znas nista o njoj osim onoga sto serviraju slobodni zapadni mediji. U Kini vlada kapitalizam - barem u mestima koje su ekonomski centri, megalopolisi... i tu se ne razlikuju nista od zapada.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: "In China we trust"10.12.2010. u 13:03 - pre 162 meseci
Citat:
a1200:  Lako je smejati se Kini, kad ne znas nista o njoj osim onoga sto serviraju slobodni zapadni mediji. U Kini vlada kapitalizam - barem u mestima koje su ekonomski centri, megalopolisi... i tu se ne razlikuju nista od zapada.
Stekao sam utisak da ni zapadni mediji vise ne lazu previse oko Kine, jer je nemoguce. Mejl primam i saljem vec godinama sa Yahoo pa cesto tamo citam i vesti, na kablovskoj imam CNN i BBC i tesko da bi se za bilo koga od ova 3 izvora informacija moglo reci da je protiv-zapadno nastrojen, pre ce biti suprotno i oni u zadnje vreme pisu veoma pozitivne stvari o Kini.

Jeste da ih cesto pljuju oko ljudskih prava, ali sta ti vrede "prava" ako nema posla. Trenutno je u SAD 9,8% ljudi bez posla i vec pocinje druga faza gubljenja posla - gubljenje pomoci za nezaposlene, i tu se ne radi o "sacici lenstina" vec o velikom broju prosecnih gradjana.

Jedna od najtezih ljudskih kletvi je "Dabogda imao, pa nemao!" i to se trenutno dogadja Zapadu. Tamo se zivelo rasipnicki decenijama, mozda i vekovima, bogatstvo iz kolonija se koncentrisalo u Englesku, Francusku, Spaniju, Portugaliju, Holandiju i slicne zemlje i oni su se nacisto uobrazili i opustili. Nisu uopste ocekivali da ce "tamo neka Indija" da postane privredna sila, da ce tamo neka Kina da ima ovakav uspon i slicno. Previse su se opustili i postali samodovoljni i samozadovoljni.

A razlika u standardnu u Zapadnoj Evropi i SAD, sa jedne strane, i trecem svetu sa druge kao Zemlja i Mesec. Na jednoj strani super vile, estetske plasticne operacije, superluksuzna kola, letovanja, zimovanja a na drugoj glad, moralo je nesto da se desi. I desilo se, ali mislim da Zapad jos uvek ne shvata sta se desilo, jer jos uvek pokusava da vrati staro stanje umesto da se prica o reorganizaciji i promenama zivotnih i radnih navika a narocito standardna. Eno, kuce po SAD vec pocele polako da se smanjuju, vise nije obavezno imati 6 soba sa 8 kupatila kao do skoro.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: "In China we trust"10.12.2010. u 13:47 - pre 162 meseci
Citat:
a1200: Moj ortak zivi i radi u Shangaju, i po njegovim recima Ameri dolaze u Shangaj da traze posao - pritom to nisu obicni radnici vec strucnjaci. Vishe im se isplati da rade u Kini nego u USA. Posla za strucnjake ima koliko hoces, jer postoji gomila firmi i mnogo posla, a samim tim postoji potraznja za kvalitetnom radnom snagom. O tome ti govori i cinjenica da Kina belezi pozamasan ekonomski rast dok EU i USA gledaju kako da se izbore da budu pozitivni. Lako je smejati se Kini, kad ne znas nista o njoj osim onoga sto serviraju slobodni zapadni mediji. U Kini vlada kapitalizam - barem u mestima koje su ekonomski centri, megalopolisi... i tu se ne razlikuju nista od zapada.

Sve je to super, ima posla, ima para - ali samo moras da zivis u Kinu. How yes no.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: "In China we trust"10.12.2010. u 14:45 - pre 162 meseci
Citat:
DaliborP: Sve je to super, ima posla, ima para - ali samo moras da zivis u Kinu. How yes no.
IZVINI ALI KAKO DA TI NAPIŠEM DA 9,8% AMERIKANACA TRENUTNO NEMA POSLA I DA JE MNOGIMA VEĆ ISTEKAO PERIOD U KOME PRIMAJU POMOĆ ZA NEZAPOSLENE I DA NE ZNAJU KAKO ĆE DA ŽIVE U AMERICI, A DA BI TI DOPRLO DO SVESTI? Čoveče, rodjeni brat mi živi u SAD, sa ženom i dva odrasla, samostalna sina, nije samo da citam novine i gledam televiziju, znam direktno kako je tamo. Imam još neke Amerikance prijatelje tamo, običan narod, nikoga ne mrzim, imamo čak i neku minijaturnu poslovnu saradnju, ali činjenice su činjenice.

Niko ne tvrdi da u Kini SVI žive blistavo, ali danas ih više živi blistavo nego juče i trend se nastavlja, dok je u SAD upravo obrnuto, što i javni, zvanični podaci dokazuju. Nije to nikakav Vikiliks rekao, niti neprijateljska propaganda, to govori Obama lično i mnogi drugi.

Ko hoće da razume - dobro, ko neće - nije moja krivica, ja ne krijem informacije.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: "In China we trust"10.12.2010. u 16:19 - pre 162 meseci
Citat:
tdjokic: IZVINI ALI KAKO DA TI NAPIŠEM DA 9,8% AMERIKANACA TRENUTNO NEMA POSLA I DA JE MNOGIMA VEĆ ISTEKAO PERIOD U KOME PRIMAJU POMOĆ ZA NEZAPOSLENE I DA NE ZNAJU KAKO ĆE DA ŽIVE U AMERICI, A DA BI TI DOPRLO DO SVESTI?

9.8% nezaposlenost i navalise svi bas na Kinu :-)
Ne znam sta je poenta ovog, hoces da kazes da se Ameri masovno iseljavaju za Kinu zbog manjka poslova? To su gluposti. Naravno da u Sangaju ima gomila strucnjaka, sto Amera, sto drugih nacija koji su prvenstveno tu zbog dobrih para ali da se ti tvojih 9.8% nezaposlenih iseljavaju za Kinu... je stvarno van pameti.
Ti tesko mogu da se isele do susedne americke drzave, a za Kinu verovatno nikad nisu ni culi.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: "In China we trust"10.12.2010. u 17:33 - pre 162 meseci
Nigde ne pise da se Amerikanci masovno iseljavaju u Kinu (bar za sada). To ste ti i jos jedan kolega ovde izvukli iz one informacione ankete, koja je pokazala samo to - da tek svaki peti Amerikanac i dalje smatra Ameriku zemljom broj 1 u pogledu mogucnosti zaposljavanja i napretka a da svaki drugi na tom mestu vidi Kinu. To su osnovne cinjenice, koje mnogo govore. Do juce je Kina bila simbol gladi i bede, dovoljno je vazno i to sto je sada postala simbol neceg drugog.

Ne znam kako se samo za Ameriku lepe neki simboli i sabloni a niko drugi nije toga vredan. A kao sto rekoh, nemam nista protiv Amerike, u smislu prosecnih ljudi kao takvih, da bi im zeleo nesto lose ili se radovao kad ih nesto takvo snadje, kao sto ih je snaslo.

Pa bas moj brat je bio jedan od tih koji je naseo na one njihove seme "Kupis kucu na kredit jeftino, pa je posle prodas za gotovinu i onda si bogat" kao da to ne moze da uradi i onaj drugi, koji bi trebao da bude zrtva! Amerika je samu sebe pokopala pohlepom i prevarama, sam Obama je to rekao. I ne brinite, sve vise Amerikanaca ce ici u Kinu, bas ih briga sto je to Kina, samo da ima posla i zarade.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: "In China we trust"10.12.2010. u 18:29 - pre 162 meseci
Kakvo god da je mišljenje ljudi, činjenica je da Kina i dalje samo "štancuje" po narudžbini, i to za male pare. Zbog toga Kina uveliko zavisi od zapada tj. naručioca. Ko misli da se može dobro zaposliti u Kini, da neće imati frke sa vlastima, da će da zaradi dobro - neka ide i neka mu je sa srećom, "put your money where your mouth is", što bi se reklo.

Predlažem dokumentarac "Last train home" kako biste videli otprilike kako funkcioniše radna snaga u Kini.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: "In China we trust"10.12.2010. u 19:24 - pre 162 meseci
Citat:
a1200
Moj ortak zivi i radi u Shangaju, i po njegovim recima Ameri dolaze u Shangaj da traze posao - pritom to nisu obicni radnici vec strucnjaci.


Ja relativno cesto sada putujem za Kinu/Sangaj poslom i radim direktno sa Amerima i Nemcima tamo.

Nemojmo se zaludjivati - oni rade tamo iskljucivo zato sto su ih poslale firme sa expat uslovima:

- Placena gajba od strane firme
- Placena gomila drugih troskova
- Imaju zapadnu platu (o kojoj 99.9999% Kineza moze samo da sanja)
- Jeftiniji je zivot i dalje u Sangaju + mogu da outsourcuju sve (pranje vesa, peglanje, ciscenje gajbe, ... ... ... ...)
- Zivi se bachelor style, znaci svako vece se klopa po restoranima, posle se pali u ekskluziva klubove, ribe ludilo ovo ono... ne trebaju ti kola mozes da imas svog vozaca ili da se vozis taxijem - 50 km za 20-tak EUR...

Medjutim niko od njih ne ide na stalno tamo vec svi to rade ciste kinte radi. Plata ti dodje kao dzeparac.

A iza svega toga stoji kapital tih zapadnih firmi jer se u Kini radi sva proizvodnja, i neko to mora da menadzerise. Ti ljudi primaju zapadne plate, od zapadnih firmi. Sa kineskom platom u Sangaju se tesko zivi - 99% stanovnistva Sangaja zivi u televizorkama a-la blokovi i to u 3 lepe materine jedno bar sat-sat ipo vremena od posla i rade za vrlo male pare, i o takvom zivotu (zapadnjaka u Sangaju) mogu samo da sanjaju - i tako ce biti u sledecih 10-20 godina min.. Postoji jet-set, ali takav jet-set postoji i u Indiji i u drugim zemljama... mislim, hej, postoji i u Srbiji.

Drugim recima, koristiti to za neku navodnu sliku kako se sa zapada ide u Kinu u arbajt je preterano - to je jako mali broj ljudi, i to vrlo specificnih strucnjaka koji idu "po komandi" bas kao sto idu i bilo gde drugde u svetu.

To je kao kada bi uzeo nekog lika k'o radi za, sta znam, neku veliku zapadnu firmu u Srbiji po zadatku... prima 6-cifrenu platu godisnju u EUR, placa mali porez Srbiji, sve mu placeno - i veceri provodi po beogradskim luksuznim mestima.

Sta bi rekao? Srbija - zemlja snova? Pa jeste - za takve likove.

A sad ti vidi koliko su takvi slucajevi reprezentativni za bilo sta ;-) Da, "news flash" - menadzeraj je dobro placen u expat uslovima... mislim da to svi znamo ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.51.*



+744 Profil

icon Re: "In China we trust"10.12.2010. u 19:51 - pre 162 meseci
Ne radi se o menadzerima vec o programerima... neki od njih su konkurisali iz svojih maticnih zemalja i dosli u Kinu da rade za mesovitu Kinesko/zapadnu kompaniju. Ocigledno da u Shangaju postoji trziste poslova koje lokalna radna snaga ne zna da radi, ili je nema dovoljno. Upravo zato se angazuju ljudi sa strane, a isplati se cak placati i Amere (ortak je upoznao X takvih posto izlazi po klubovima gde oni izlaze, a iz aviona se vidi da su stranci, pa popricaju jedni s' drugima).

Pristojni stanovi su od 350-600$, za male pare se bukvalno angazuje zena koja sve radi - cisti, pegla, pere, ide u nabavku, skuva neko jelo ako treba (150-200$). Gotovo se ne kuva, jer je hrana jeftina, posebno oni servisi da ti donesu kuci direktno iz lokalnih restorana (i to mislim jeftina za nase Srpske pojmove, reda 150-200 dinara sve sa isporukom). Svaki boziji dan se negde izlazi na veceru, jer ni to nije preskupo ako imas platu strucnjaka. Pored svega mozes jos i da ustedis, i da zivis vrlo vrlo pristojno (daleko bolje nego u Srbiji).

E sad, siguran sam da ta prica ne stoji za obicnog sljakera... ali njih imaju vec dovoljno u Kini.

...
Ova cela statistika je ilustracija trenda, tj. pojave da Kina polako postaje prava ekonmska sila (ne samo mesto gde se jeftino srafi i sklapa), gde polako sve vishe i vishe dolaze strucnjaci da se bave svojim poslovima (cak i Ameri i Evropljani). To je cinjenicno stanje, mozda ih danas ima relativno malo, ali je trend da se ta cifra povecava iz godine u godinu.




[Ovu poruku je menjao a1200 dana 10.12.2010. u 21:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: "In China we trust"10.12.2010. u 20:19 - pre 162 meseci
Pa Kina je vec neko vreme ekonomska sila.

Medjutim, ta zemlja je i dalje daleko od migracione meke... posla naravno za specificne strucnjake ima, ali ima takvog posla i u Indiji i sl.

Realno gledano, to je ipak jako mali broj poslova koji je kap u moru... Mislim, "zapad" (EU+USA) ima 800+ miliona stanovnika... koliko ljudi moze imati karijeru u Kini? Pa radi se o nekim desetinama hiljada i to je to za sad.

Kina nema problem sa nedostatakom strucne radne snage - stavise, upravo je obrnuta situacija (neto migracija IZ Kine). To ako upadas u specificni profil koji je potreban, ti mozes da imas posla bukvalno bilo gde u svetu, ali to nije bas neki primer koji aplicira na vecinu stanovnistva.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Izvoljski II

Član broj: 272054
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+3 Profil

icon Re: "In China we trust"10.12.2010. u 20:23 - pre 162 meseci
da se ja pitam Bruxelles bi trebao prekinuti sve trgovacke veze i uvesti embargo Kini ! A Amerika bi trebala i vojno da intervenise dok jos moze i ima snage i da obori komuniste kao i pre sto je radila.

To je drzava u kojoj se ne postuju definitvno ljudska prava i meni ne treba nikakav Nobelov komitet da mi to objasni, dovoljno je pogledati svakodnevne izjave u stampi i na tv. Mi vrlo dobro znamo ko su komunisti. Radnici rade za saku pirinca, bez prava na strajk. Sto ti vrli dusebriznici ne odu u Kinu, ali da budu arbeiter u provinciji a ne neki menadzer u Sangaju. Cuj, pa i u Dacca ima ljudi koji imaju +$100,000 godisnje kao da je to u danasnjem globalnom svetu neko cudo.

Zbog uslova ekstremne eksploatacije ljudi Kina zapravo obara cenu radnika i izvozi svoju robu. Cak i valutu drze nerealno niskom. Kina tj izvinjavam se potlacenom narodu KINESKI KOMUNISTI jednostavno, drsko i bezobrazno rade sta god hoce i to ne bi bio problem, ali ona to radi na stetu EU.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: "In China we trust"10.12.2010. u 20:32 - pre 162 meseci
Brisel nije Beograd (za sad), pa nemaju obicno ideje da sami sebi odseku onu stvar ;-)

Kada bi uveli sankcije Kini, Kina bi uradila isto - a onda bi nastao totalni ekonomski kolaps i vracanje na privredu pre 40 godina, sto znaci momentalni padovi vlada, novi izbori - i ludilo. EU bi se pocepala jer bi iz nje odmah izasle sve zemlje koje ne bi htele da imaju nista sa takvom ludackom politikom.

Onda bi prsao WTO - jer bi se svi povukli i vratili na eru bilateralnih trgovinskih sporazuma - to bi tesko pogodilo bilo kakvu proizvodnju NA ZAPADU jer su glavna trzista upravo "emerging markets" za bilo koju hi-tech robu.

Bukvalno sve sto kupis u prodavnici ima delove iz Kine - 85% svih proizvoda dolazi odatle, nema hrane koju kupis u kojoj bar nesto nije iz Kine (ako nista drugo, a ono djubrivo ili vitamini). Haos koji bi nastao prestankom ekonomskih odnosa sa Kinom bi bio nezapamcen u istoriji civilizacije.

Naravno da se to nece desiti, jer u Briselu nisu jos dosli do tog stepena ludila.

Stvari ce ici svojim tokom - cena rada u Kini ce skakati i u jednom momentu ce stvari ponovo doci u ekvilibrijum. Onda ce se investirati u Afriku i slicne nerazvijene regije (u odnosu i na Kinu).
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: "In China we trust"10.12.2010. u 20:41 - pre 162 meseci
I Kinezi su ljudi, isto kao i mi.

Samo sto uvijek ima Boldrika (i to u prilicnom procentu) koje je vrlo lako naloziti da neki tamo iza brda nisu ljudi nego demoni, pa im onda na um padaju krstaski ratovi, inkvizicija, spaljivanje vjestica, drugi svjetski ratovi i tako te demokratske tekovine njihove ljubljene civilizacije.

Manite se novina i slicnih budalastine, nego uzmite pa procitajte neku knjigu nekog kineskog pisca, ili malo o kineskoj istoriji, filozofiji, nauci.
Ko se obrazuje iz novina, televizijskih vijesti i reportaza pravi od sebe budalu neopjevanu.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.mbb.telenor.rs.



+395 Profil

icon Re: "In China we trust"10.12.2010. u 20:46 - pre 162 meseci
Citat:

Zbog uslova ekstremne eksploatacije ljudi Kina zapravo obara cenu radnika i izvozi svoju robu. Cak i valutu drze nerealno niskom. Kina tj izvinjavam se potlacenom narodu KINESKI KOMUNISTI jednostavno, drsko i bezobrazno rade sta god hoce i to ne bi bio problem, ali ona to radi na stetu EU.

Alo Srbendo ,treba prehraniti vise od milijardu ljudi . Pre 30-40 god su mnogi tamo umirali od gladi .

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Izvoljski II

Član broj: 272054
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+3 Profil

icon Re: "In China we trust"10.12.2010. u 20:49 - pre 162 meseci
pa naravno da je na Zapadu recesija kad su svu industriju prebacili u Aziju pa sad horde niskokvalifikovanih radnika nemaju sta da rade. Pitanje je dana kad ce i kako koji sektor pucati na Zapadu kao u onom crtanom kad Tom diriguje, a Dzeri sece daske ispod orkestra. Najpre tu i tamo ispadne po koji svirac, zatim po dvojica, a na kraju citavi redovi...

Tom je tu drzava, Dzeri je Kinez.

I to je sva filozofija i tako ce i Italija i Danska polako put Srbije. Svi u drzavne jasle dok drzava jos bude mogla da izdrzava itd...

A onda cemo se prebaciti u Afriku...
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: "In China we trust"10.12.2010. u 21:00 - pre 162 meseci
Citat:
Izvoljski II: Zbog uslova ekstremne eksploatacije ljudi Kina zapravo obara cenu radnika i izvozi svoju robu. Cak i valutu drze nerealno niskom. Kina tj izvinjavam se potlacenom narodu KINESKI KOMUNISTI jednostavno, drsko i bezobrazno rade sta god hoce i to ne bi bio problem, ali ona to radi na stetu EU.

Globalizaciju nije izmislila Kina - u cemu je sad problem?

Kina jeste ekonomska sila, al' daleko od toga da je zivot obicnog covjeka tamo med i mlijeko. Jedno je ekonomska/vojna snaga drzave(hint. SSSR), a nesto sasvim drugo "ravnopravna" raspodjela tih sredstava i tzv. indeks humanog razvoja gdje se gledaju i neke druge stvari sem pukog gdp-a koji ne mora nuzno da znaci i visok zivotni standard vecine ljudi. Naravno, kako vrijeme protice taj standard obicnih ljudi raste, al' ce proci jos jako puno vremena dok ne dostigne neke zapadne vrijednosti.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.mbb.telenor.rs.



+395 Profil

icon Re: "In China we trust"10.12.2010. u 21:09 - pre 162 meseci
Citat:
@Izvoljski II
pa naravno da je na Zapadu recesija kad su svu industriju prebacili u Aziju pa sad horde niskokvalifikovanih radnika nemaju sta da rade. Pitanje je dana kad ce i kako koji sektor pucati na Zapadu kao u onom crtanom kad Tom diriguje, a Dzeri sece daske ispod orkestra. Najpre tu i tamo ispadne po koji svirac, zatim po dvojica, a na kraju citavi redovi...


Nece Evropa puci vec ce polako doci do ekonomske polarizacije sveta koja je po meni mnogo bolja od prethodn ideloske polarizacije i hladnog rata ,
jer Kinezi manje vise gledaju svoja posla i nemaju toliko namere da drugima kroje kapu kao sto to rade Ameri i EU .
Jbg, Evropa se bogatila jedno vreme na jeftinoj radnoj snazi , sad je red dosao na kineze ,
a i nije prirodno da jedna polovina planete zivi lepo i udobno a druga se davi u siromastvu i bedi .

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

serbolicious

Član broj: 258796
Poruke: 92
109.76.218.*



+47 Profil

icon Re: "In China we trust"10.12.2010. u 21:12 - pre 162 meseci
Citat:
da se ja pitam Bruxelles bi trebao prekinuti sve trgovacke veze i uvesti embargo Kini ! A Amerika bi trebala i vojno da intervenise dok jos moze i ima snage i da obori komuniste kao i pre sto je radila.


Da li stvarno jos postoji neko ko razmislja ovako? I to neko ko zna da pise?

Moja baba vjerovatno razmislja na isti nacin, ali ona nikad nije isla u skolu - te mogu da shvatim!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: "In China we trust"

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10786 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.