Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Skener zakazan za 4 meseca

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Skener zakazan za 4 meseca

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8781 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Skener zakazan za 4 meseca18.12.2010. u 16:07 - pre 162 meseci
E sad. Niko nikoga nije izradio. Tako je to svuda. Za ovo drugo se slazem. U stvari, treba da se skroz ukine da zdravstveno osiguranje bude obavezno, pa ko hoce taj ce da placa kojoj osiguravajucoj kompaniji hoce, a one ce pa da odluce u kojim bolnicama ce da vazi to osiguranje itd. Samo sto je sve to teorija i nema od toga nista.
Citat:
bojanvet: Sumnjam da je bilo koja privatna klinika kod nas platila toliku cifru za CT aparat a licno i neverujem da toliko kosta!
Ja sam napisao cenu za magnetnu rezonansu, ne za CT skener, izvinjavam se sto nisam naznacio.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Skener zakazan za 4 meseca20.12.2010. u 11:36 - pre 162 meseci
Evo i strucno tumacenje nedostatka kadrova

Nedostatak radiologa veliki problem zdravstva
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+198 Profil

icon Re: Skener zakazan za 4 meseca20.12.2010. u 16:57 - pre 162 meseci
^
Sve u svemu kad saberes tebi covek da bi radio samostalno u angio sali i stavljao stentove npr, treba posle srednje skole da ide jos oko 12 godina u skolu, a to kosta boga oca - i novca, a i vremena koji taj lekar mora da ulozi da bi sa svojih ~30 godina bio dobar pocetnik. E to kad se stavi u nase okruzenje i platu od oko 100k dinara nikako ne ide.

Dobra vest je bolonjski proces koji visim rendgen tehnicarima(sad strukovnim medicinskim radiolozima) dozvoljava doskolovavanje 4. i 5. godine i specijalizacije na npr. rendgen dijagnostiku, pa se pravi usteda i u vremenu i novcu u skolovanju kadra. Tako se neka osnovna rendgen i CT dijagnostika, kao i neki koraci u planiranju radioterapije mogu uraditi bez lekara u potpunosti, sto opet znaci ustedu i u vremenu (i vremenu lekara, a i pacijenta koji ceka ne na pregled nego na opis istog) a i kesa (od realne cene skolovanja do cinjenice da pregled obavlja stukovno lice a ne lekar specijalista)

Trenutno se taj 4. i 5. stepen rade samo na dva mesta u Evropi(univerziteti u Holandiji i Sloveniji(!) ), sto bi reklo da je stvar jos uvek u povoju, ali plan je radjen na duge staze, tako ce se i ostvarivati.
 
Odgovor na temu

bojanvet
Bojan Milojevic
Veterinarska ambulanta, Bojanvet
Kraljevo

bojanvet
Član broj: 191024
Poruke: 48
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.bojanvet.com


+2 Profil

icon Re: Skener zakazan za 4 meseca13.04.2011. u 22:32 - pre 158 meseci
Da malo osvezimo temu. Konacno, posle 4 meseca cekanja odradih i CT glave. (sve je u redu , sto je najvaznije).

Tog popodneva je bilo samo nas cetvoro na snimanju i stvarno mi nikako nije jasno zbog cega se ovoliko ceka, ali ajde...
Neposredno pre snimanja , sestra nam pogleda upute i sve nas posla na hirurgiju da nam stave braunile. Obavismo to i vratismo se na radiologiju.
Mene prozva prvog. Udjoh unutra, nekoliko minuta lezanja, onaj obruc ide napred-nazad iznad glave i gotovo. Sestra izvadi braunilu i ajde kuci pa sutra po rezultat.
Upitah zbog cega su mi stavljali braunilu, kad nisam snimao nista sa kontrastom.
"Nemam ja vremena da gledam ko sta snima (vec je pre toga gledala uput) vec stavimo svima i posle snimanja izvadimo" Cudan rezon i cudi me sto se niko ne buni. Valjda svi cekaju nekoliko meseci pa gde jos i da se bune, svi su nekako srecni kad obave to snimanje.
Pokupih ja konacno sve rezultate (samo 4 meseca mi je trebalo za krv, rendgen, ct i nalaz oftalmologa) i vratih se da zakazem kod neurologa pregled, odnosno kontrolu, posto je on trazio sve ove analize.
Predajem sestri knjizicu i nalaze i pitam za termin. Ona pogleda sve ono i rece " A, neeeee, pa ne mozete sada zakazati, zakazuje se pocetkom meseca, dodjite pocetkom maja".
Okrenuh se i odoh ko popisan iz najbolje bolnice u Srbiji i i dalje ne znam ko je i zbog cega takvom proglasio.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Skener zakazan za 4 meseca13.04.2011. u 23:14 - pre 158 meseci
A koja je to najbolja bolnica proglasena za najbolju u Srbiji, ako nije neka tajna? Stvarno pitam jer ne znam.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Skener zakazan za 4 meseca14.04.2011. u 13:23 - pre 158 meseci
Citat:
bojanvet:"Nemam ja vremena da gledam ko sta snima (vec je pre toga gledala uput) vec stavimo svima i posle snimanja izvadimo" Cudan rezon i cudi me sto se niko ne buni. Valjda svi cekaju nekoliko meseci pa gde jos i da se bune, svi su nekako srecni kad obave to snimanje.


Ne rise, kakva neuka seljancura i kakav mobing pacijanata. Sta joj je izgovor, ne mesa se u svoj posao?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

bojanvet
Bojan Milojevic
Veterinarska ambulanta, Bojanvet
Kraljevo

bojanvet
Član broj: 191024
Poruke: 48
*.mbb.telenor.rs.

Sajt: www.bojanvet.com


+2 Profil

icon Re: Skener zakazan za 4 meseca14.04.2011. u 13:47 - pre 158 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: A koja je to najbolja bolnica proglasena za najbolju u Srbiji, ako nije neka tajna? Stvarno pitam jer ne znam.


Bolnica u Kraljevu, prosle ili pre 2 godine.
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.pppoe.kliknet.rs.



+679 Profil

icon Re: Skener zakazan za 4 meseca14.04.2011. u 16:23 - pre 158 meseci
Meni su obično vađenje krvi zakazali za 4 meseca kasnije u Subotici! Pitala me je doktorica (jedina zadužena za sve studente u Subotici) da li da napiše "hitno" na uput ili ne - rekao sam "ne" jer sam imao sledeći dan važan kolokvijum. Ako se napiše "hitno", onda se ide sledeći dan, ako ne, onda "malo kasnije" - tako mi reče. Odem do ambulante da zakažem, a ova mi rokne neki datum za koji smatram da je nemoguć... tražim da mi ponove sa šaltera, a ona samo mi pokaže prstom na papir gde je zapisano i zatvori vratanca... 'Ladno 4 meseca kasnije. Pa 5 puta da crknem dotle jbt. Na kraju sam radio privatno analizu krvi za 800din i kraj priče - sve je bilo ok.

Nemojte mi sad reći da je obična analiza krvi toliko komplikovana kao rezonanca?
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-3.sezampro.rs.



+198 Profil

icon Re: Skener zakazan za 4 meseca14.04.2011. u 17:22 - pre 158 meseci
^
Cetiri meseca je stvarno nerealno, za nalaz ti je potreban laboratorijski tehnicar i aparat koji radi celu analizu max pola sata. Za razliku od vadjenja krvi, nalaz sa magneta treba da ocita lekar specijalista. A za ubuduce:

http://webmedicina.org/vesti/r...privatnog-zdravstvenog-sektora

Citat:
Da bi osiguranik ostvario pravo na refundaciju, neophodno je da mu lekar izda potvrdu o nemogućnosti izvršenja pregleda u državnoj ustanovi. ... Pacijenti mogu da refundiraju troškove za sve dijagnostičke i laboratorijske preglede za koje ne postoje liste čekanja. Izuzetak predstavljaju redovni kontrolni pregledi, i uz njih neophodne analize, koje je ustanova dužna da obavi do roka koji je doktor tražio, a koji može biti duži i od 30 dana.


Znaci, ako kaze da ne moze obicna laboratorija (ili bilo koji drugi pregled) za manje od mesec dana zahtevati da se to da napismeno, odraditi privatno i sa svom dokumentacijom i fiskalnim racunom pravac RZZO na refundaciju troskova.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Skener zakazan za 4 meseca15.04.2011. u 08:58 - pre 158 meseci
Citat:
bojanvet: Bolnica u Kraljevu, prosle ili pre 2 godine.
Eh pa znas kako to ide. Evo ovako. Veseli se Sundjer Bob zbog toga sto je... 28 puta za redom bio radnik meseca (u hamburegaraju) i sto ce da bude opet 29 put, a Lignjoslav mu kaze "Sundjer Bobe, zar ne znas da su te nagrade budalastina; Keba Kraba (njihov gazda) ti daje te nagrade da bi radio vise za manje para". E tako ti isto vazi za sve te "nagrade" , "proglasenja" , "titule" itd u vezi svega.

Inace setio sam se da sam skoro cuo o tome sto pricate. Jedna imala neku hipertenzivnu krizu i otisla kod lekara, oni joj dali nesto tamo da joj obore pritisak i poslali je u laboratoriju da uradi krvnu sliku, a ovi joj zakazali za ... mesec, dva. Tako da... igleda da nema tu leba, i izgleda da ce i to da propadne isto kao sto je propao koncept drzavnih penzionih fondova.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Skener zakazan za 4 meseca

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8781 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.