Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Umro Ricard Holbruk. Koga briga?

elitemadzone.org :: MadZone :: Umro Ricard Holbruk. Koga briga?
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 13647 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

freeworld
Srbija

Član broj: 250794
Poruke: 1333
212.200.65.*



+115 Profil

icon Re: Umro Ricard Holbruk. Koga briga?19.12.2010. u 11:54 - pre 162 meseci
Neka gore u paklu i Klinton i Olbrajtova i Bus i Holbruk.Hitler je bio malo dete za njih,samo sto je Hitler proglasen za jednog od najvecih zlocinca covecanstva a ovi su kao neki mirotvorci.Sve dok Amerika ne padne nece se saznati ni istina.
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Umro Ricard Holbruk. Koga briga?19.12.2010. u 18:24 - pre 162 meseci
Znaci - ta neka "istina" se nikad nece saznati... ili bar ne za nasih zivota. Tema znaci mijenja ime - "Istina! Koga briga, kad se saznat` nece"

Ono sto je za tebe zlocinac, za neke druge je heroj! Ako su nama Radovan i Mladic heroji, tako su njima Klinton i Olbrajtova, Tachi, ovaj-onaj... valja njima, nama ne. I obrnuto...

Iz toga proizilazi da je "Istina" relativan pojam, kao i "Pravda" kao i sve ostalo sto nas okruzuje. Sve je u tome ko tumaci istinu i pravdu.

Stoga, uzalud vam trud sviraci...
 
0

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Umro Ricard Holbruk. Koga briga?19.12.2010. u 18:48 - pre 162 meseci
Citat:
yolja624: valja njima, nama ne. I obrnuto...

Iz toga proizilazi da je "Istina" relativan pojam, kao i "Pravda" kao i sve ostalo sto nas okruzuje. Sve je u tome ko tumaci istinu i pravdu.

Tačno tako, zbog jedne stvari koja vlada Balkanom, a zove se — primitivizam.

Najbolju opis primitivizma dao je nehotice i posredno neki divljak iz Afrike koga su pre šezdesetak godina pitali šta je to dobro, a šta je to zlo. On je odgovorio otprilike ovako: "Dobro je kad odemo u susedno selo i otmemo im stoku i spalimo useve. Zlo je kada oni dođu kod nas u selo, otmu nam stoku i spale useve".

Ova "definicija" dobra i zla često se i dan-danas spominje na predavanjima socioloških studija kada je tema primitivizam.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
0

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Umro Ricard Holbruk. Koga briga?19.12.2010. u 19:34 - pre 162 meseci
Ah, ne bas sasvim.

Pravda je po definiciji slepa i tacna.

Prvo sa onoga koga meri izbrise licne podatke, nacionalnu pripadnost, i samo u vidu
matematicke funkcije slepe za partikularnosti premeri sta je ta strana uradila, i da li
se i kako ogresila o univerzalne pojmove o pravdi i ispravnosti (koji su odavno utvrdjeni,
cak i javno deklarisani kojekakvim poveljama UN i odavno se znaju se na svim stranama sveta).

Osnovna baza i ona stara "ne cini drugom ono sto ne zelis da se cini tebi".

Sledeci taj algoritam do krajnjih rezultata, uopste nisam siguran da bi se nasli u toj
blazenoj vrsti relativnosti i simetrije koju yolja624 i Devangari plasiraju.

Stavise, ubedjen sam u suprotno.

Da ne bismo ulazili u price i rasprave prezvakane vec hiljadu puta, kao i da ne bi trosili
snage da se ubedjujemo sta su ljudske vrednosti i ideali, mozda je najbolje sacekati malo
da majstorsko reseto vremena donese konacan sud.

Odmotavanje klupka istine je vec daleko odmaklo...
 
0

freeworld
Srbija

Član broj: 250794
Poruke: 1333
212.200.65.*



+115 Profil

icon Re: Umro Ricard Holbruk. Koga briga?19.12.2010. u 20:39 - pre 162 meseci
Pricate nesto sto nema veze s tim,zivite kako nam se kaze,svi smo mi Robovi Kapitalizma.
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Umro Ricard Holbruk. Koga briga?19.12.2010. u 20:58 - pre 162 meseci
^^
Sta je alternativa?
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Umro Ricard Holbruk. Koga briga?19.12.2010. u 21:03 - pre 162 meseci
pravda je prvo SPORA!
To sto ti zoves "blazena vrsta relativnosti i simetrije" se u nasem narodu zove "realnost"...
Ponavljam, nama su Radovan i Mladic mozda heroji - drugima ubice. Nama je Tachi ubica - drugima heroj. To je realnost. Realnost je vjerovatno nekim Inuitima, da su zlocinci i Mladic i Karadzic i Tachi, ali njih ne dotice - pa mogu da budu tako hladno "pravedni"

To sto mi "cekamo pravdu" nece doci za naseg zivota... nece doci ni za zivota nasih unuka. Nikakvo klupko se ne odmotava, nemoj da zivis u zabludi jer nista se nece desiti ni kad se "odmota" - tocak vremena se nece vratiti unazad.

To sto "Istina" kaze da je neko prodavao organe... sad-pa-sad ti se dokaze da je i druga (nasa) strana radila isto/slicno, sto opet nista u konacnici nece promjeniti. Oni koji su izginuli, nece se vratiti, oni koji su otisli u izbjeglistvo nece se vratiti, oni koji su dobili nezavisnost, nece je sad izgubiti... Nema vracanja na staro, to je realnost. Sve ostalo su price za malu djecu!

 
0

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Umro Ricard Holbruk. Koga briga?19.12.2010. u 21:07 - pre 162 meseci
Citat:
Nema vracanja na staro, to je realnost. Sve ostalo su price za malu djecu!


Kad ti kazes.

Na balkanskom prostoru se pre vise od 100 godina resilo pitanje nacionalnog i religijskog identiteta,
i teritorija jasno i glasno deklarisala kao hriscanska civilizacija evropskog gradjanskog tipa.

Posto je to reseno jednom za svagda, onda verovatno mozemo mirno da se razidjemo, i da ne
pridajemo previse znacaja (verovatno samo) prividnim geopolitickim trendovima.

OK.
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Umro Ricard Holbruk. Koga briga?19.12.2010. u 21:40 - pre 162 meseci
Citat:
milanche: Kad ti kazes.



Nista ja ne kazem, vec je to izgledno.


Citat:

Na balkanskom prostoru se pre vise od 100 godina resilo pitanje nacionalnog i religijskog identiteta,
i teritorija jasno i glasno deklarisala kao hriscanska civilizacija evropskog gradjanskog tipa.


Posto je to reseno jednom za svagda, onda verovatno mozemo mirno da se razidjemo, i da ne
pridajemo previse znacaja (verovatno samo) prividnim geopolitickim trendovima.

OK.

Jel? Gdje i kad? I sta ti to znaci "hriscanska civilizacija evropskog gradjanskog tipa." Do sad sam bio ubjedjenja da tezimo ka demokratiji sekularnog tipa, bez podjela na religijske i nacionalne grupe? Ili samo ti i ja nemamo ista politicka ubjedjenja niti iste poglede na temu, sto ne umanjuje vrijednost ni tvog ni mog misljenja. Samo konstatujem da smo razlicitih misljenja.

A geopoliticke trendove svuda u svijetu diriguju veliki, i njihove ideje ne znamo. Znamo samo trenutne posljedice.
 
0

freeworld
Srbija

Član broj: 250794
Poruke: 1333
212.200.65.*



+115 Profil

icon Re: Umro Ricard Holbruk. Koga briga?19.12.2010. u 22:09 - pre 162 meseci
@Isak 666 Nema alternative,jer mi ne mozemo da zivimo bez novca,Nikad i nismo znali da zivimo bez njega.Socijalizam je propao iako je imao neke dobre ideje,kapitalizam ih ima jos manje ali nece da propadne dok nas ne unisti (covecanstvo a ne samo Srbiju).
@Yolja624 opet filozofiras,kazi lepo da su srbi najveci zlocinci pa da te razumem,pravda ne mora da dodje,a drzavu Kosovo je priznalo veoma mali broj drzava na svetu,ali to njima odgovara jer nema drzave na svetu koja ima veci kriminal nego Kosovo a da imaju punu drzavu to ne bi mogli tek tako da rade.Ovako niti su drzava a nisu ni u Srbiji.
 
0

freeworld
Srbija

Član broj: 250794
Poruke: 1333
212.200.65.*



+115 Profil

icon Re: Umro Ricard Holbruk. Koga briga?19.12.2010. u 22:11 - pre 162 meseci
@Isak 666 Nema alternative,jer mi ne mozemo da zivimo bez novca,Nikad i nismo znali da zivimo bez njega.Socijalizam je propao iako je imao neke dobre ideje,kapitalizam ih ima jos manje ali nece da propadne dok nas ne unisti (covecanstvo a ne samo Srbiju).
@Yolja624 opet filozofiras,kazi lepo da su srbi najveci zlocinci pa da te razumem,pravda ne mora da dodje,a drzavu Kosovo je priznalo veoma mali broj drzava na svetu,ali to njima odgovara jer nema drzave na svetu koja ima veci kriminal nego Kosovo a da imaju punu drzavu to ne bi mogli tek tako da rade.Ovako niti su drzava a nisu ni u Srbiji.
 
0

freeworld
Srbija

Član broj: 250794
Poruke: 1333
212.200.65.*



+115 Profil

icon Re: Umro Ricard Holbruk. Koga briga?19.12.2010. u 22:11 - pre 162 meseci
@Isak 666 Nema alternative,jer mi ne mozemo da zivimo bez novca,Nikad i nismo znali da zivimo bez njega.Socijalizam je propao iako je imao neke dobre ideje,kapitalizam ih ima jos manje ali nece da propadne dok nas ne unisti (covecanstvo a ne samo Srbiju).
@Yolja624 opet filozofiras,kazi lepo da su srbi najveci zlocinci pa da te razumem,pravda ne mora da dodje,a drzavu Kosovo je priznalo veoma mali broj drzava na svetu,ali to njima odgovara jer nema drzave na svetu koja ima veci kriminal nego Kosovo a da imaju punu drzavu to ne bi mogli tek tako da rade.Ovako niti su drzava a nisu ni u Srbiji.
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Umro Ricard Holbruk. Koga briga?19.12.2010. u 22:22 - pre 162 meseci
Citat:
freeworld:
@Yolja624 opet filozofiras,kazi lepo da su srbi najveci zlocinci pa da te razumem,pravda ne mora da dodje,a drzavu Kosovo je priznalo veoma mali broj drzava na svetu,ali to njima odgovara jer nema drzave na svetu koja ima veci kriminal nego Kosovo a da imaju punu drzavu to ne bi mogli tek tako da rade.Ovako niti su drzava a nisu ni u Srbiji.


Sto si nervozan, da ti ne rastu kutnjaci? Dovoljan je jedan post, ne moras 3 puta isto da pises

Ko je rekao da su Srbi najveci zlocinci? Meni nisu, ali sipt... ups, albancima jesu. Meni je Tachi Uber zlocinac, ali eto, nekom Krasniciju ili Keljmendiju je extra super baja. Majka nekog, koga su ga "Skorpioni", svezanog zicom ubili pucajuci mu u ledja, apsolutno misli da su Srbi najveca gamad na planeti. Isto tako otac one djevojcice sto je ubi geler `99 od NATO bombi moze da misli da mu je NATO najveci neprijatelj. Sve to spada u normalno ljudsko shvatanje i ponasanje.

Ali Eskima - Inuita moze da zgrozi sve jedan ovaj zlocin na potpuno isti nacin. O tome ja govorim, ja nisam rekao da su Srbi zlocinci, ali nemoj ti da filozofiras i reci otvoreno da smo mi srbi cisti kao sunce 100% i da nas "svijet bez veze mrzi"! Ako mozes...

A drzava Kosovo moze biti sta god hoce, ali Srbijia vise biti nece, barem ne na miran nacin. Ako se tebi gine za to, samo naprijed, ja Bogami za to ne dajem pet para a ne glavu. A ni najveci broj ljudi koje ja poznajem ne bi islo da gine ko sto je islo `90-tih godina proslog vijeka. To ko je priznao, priznanje nece povuci. A onaj ko nije priznao, nije ni bitan jer se nista i ne pita.
 
0

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Umro Ricard Holbruk. Koga briga?19.12.2010. u 22:33 - pre 162 meseci
Citat:
Jel? Gdje i kad? I sta ti to znaci "hriscanska civilizacija evropskog gradjanskog tipa." Do sad sam bio ubjedjenja da tezimo ka demokratiji sekularnog tipa, bez podjela na religijske i nacionalne grupe?


Mlad si, a i slabo pamtis poglavlja iz istorije, balkanske ratove i slicne epizode.

Da li bas hriscanskog u smislu da svi idu u crkvu nedeljom - verovatno bas ne.
Mnogo verovatnije na temeljima hriscanske civilizacije i kulture koja je izrodlia
nauku koju znamo, politicku tradiciju (demokratiju) evropskog tipa, slobodu misli
i javnog izrazavanja...

U svakom slucaju ne dzamahiriju, serijatsko pravo, zabradjene zene, itd, itd...

Opet, da ne razglabamo temu.

Sta god da je bilo pre, poenta onog sto hocu da kazem je da je cela prica mnogo
daleko od tvoje teze da (u slobodnom prevodu) nema vise vracanja na staro, i kvit !.

Ima, i te kako.

Sneg ume da zaveje i do dva metra, ali dodje vreme i da ojuzi.

Sve se menja, i svako radi u svom pravcu, tako da je krajnje isprazno (da ne kazem
i nesto teze) misliti o zivotu kao o statickoj kategoriji isklesanoj u kamenu za vjeke
vjekova.
 
0

freeworld
Srbija

Član broj: 250794
Poruke: 1333
212.200.65.*



+115 Profil

icon Re: Umro Ricard Holbruk. Koga briga?19.12.2010. u 22:36 - pre 162 meseci
Net mi prso,zato mi otisla poruka 3 puta,po ovome sto ti kazes i Car Lazar je turcima ratni zlocinac,mada i sto da im ne bude jer ko zna kakvu istoriju oni uce u njihovim skolama.A kazi ti meni onda za koje narode smatras da su cistiji(kako ti kazes,al ne mislim na kupanje) od Srba? "To ko je priznao, priznanje nece povuci. A onaj ko nije priznao, nije ni bitan jer se nista i ne pita. " Da su Rusija i KIna priznale onda bi Kosovo sigurno bilo nezavisno jer one imaju veto.
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Umro Ricard Holbruk. Koga briga?19.12.2010. u 23:03 - pre 162 meseci
@Milanche
Sasvim dovoljno godina imam... a balkanski ratovi nisu neka bitna stvar u 2010 godini...

Citat:
Da li bas hriscanskog u smislu da svi idu u crkvu nedeljom - verovatno bas ne.
Mnogo verovatnije na temeljima hriscanske civilizacije i kulture koja je izrodlia
nauku koju znamo, politicku tradiciju (demokratiju) evropskog tipa, slobodu misli
i javnog izrazavanja...

U svakom slucaju ne dzamahiriju, serijatsko pravo, zabradjene zene, itd, itd...

Opet, da ne razglabamo temu.


I kakve sve ovo veze ima sa Holbrukom i onim sto se pricalo do sad? Odakle izvuce dzamahirije, dzamije, zabradjene zene... ti, druze, kad otvoris pastetu, vjerovatno iz nje iskoci taliban, bula sa burkom i hodza sa kuranom... Pun si predrasuda i fobija. Redefinisi to malo...

Citat:
Sta god da je bilo pre, poenta onog sto hocu da kazem je da je cela prica mnogo
daleko od tvoje teze da (u slobodnom prevodu) nema vise vracanja na staro, i kvit !.

Ima, i te kako.


Nema i kvit! Tako karte sad podjeljene, i dok se nesto tektonski grdno ne desi, nema promjene. Siptari nece u Srbiju i to je cinjenica. Prijala tebi ili ne. A da ih istjeras sa Kosova, to ne mozes, i to je cinjenica, prijala tebi ili ne. Znaci, sve ide kako je krenulo. Prijalo to tebi ili ne. Poenta je ta. Kvit!

Citat:

Sve se menja, i svako radi u svom pravcu, tako da je krajnje isprazno (da ne kazem
i nesto teze) misliti o zivotu kao o statickoj kategoriji isklesanoj u kamenu za vjeke
vjekova.


Ja imam vise od 40 godina. Ti ne znam koliko imas, a pretpostavljam da nisi mladji. Pretpostavimo da se za sljedecih 100 nece puno sta promjeniti. Ako ce se nesto desiti za 100 godina, to za nas nema znacaj, jer nas tad nece biti. Znaci - vjecno sa naseg aspekta. Stoga, manimo se filozofije u prazno, nego koristimo svoje vrijeme na ovom svijetu za nesto pametnije od busanja u grudi i qrcenja bez argumenta.

@freeworld
Citat:
Da su Rusija i KIna priznale onda bi Kosovo sigurno bilo nezavisno jer one imaju veto.

Pa sto ga ne iskoristise da sprijece dogadjaje `99 godine i sve one ranije dogadjaje koje su nas udarile po glavi? Jok more, briga njih za nas, isto ko i nas za kavkaz i tibet. Daleko je sunce... Pun mi je kufer vise te price kako nas vole Kinezi i Rusi... u, bas se satrase...
 
0

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Umro Ricard Holbruk. Koga briga?19.12.2010. u 23:44 - pre 162 meseci
Citat:
I kakve sve ovo veze ima sa Holbrukom i onim sto se pricalo do sad? Odakle izvuce dzamahirije, dzamije, zabradjene zene... ti, druze, kad otvoris pastetu, vjerovatno iz nje iskoci taliban, bula sa burkom i hodza sa kuranom... Pun si predrasuda i fobija. Redefinisi to malo...


Opet nisi ukapirao...uz malo vise apstrakcije bi sve bilo jasnije.

(...istina je - na bulu sa burekom vrlo cesto mislim...)

Evo da ti redefinisem, kad vec ne uspevas sam:

Rekao si - 'nema vise nazad'.

Ja kazem - pricas nesto sto nije tacno.

Pre 150+ godina je na Balkanu bilo jedna zivotna i politicka realnost,
nazovimo to 'varijanta 1'.

Onda je ta varijanta odlucno proterana, i usledila je 'varijanta 2', koju
svi manje-vise znamo u kojoj smo odrasli.

Pre 15+ godina, opet je pocela da pomalja glavu 'varijanta 1', i evo je tamo
gde odavno nije bila i nikom normalnom nije padala da ce biti tamo ikada
vise.

A, kao sto vidis - eto je opet, svakodnevno se guzi i nesto pokusava.

Dakle - bez ikakvog detaljnih opisa varijanti koje za sustinu ovog dijaloga
nisu bitni - opciju 'nema vise nazad' jednostavno mozes da zaboravis.

Jedino stalno na ovom svetu je promena.

Ono sto se silom uspostavi, traje koliko traje i sila, i to je ono sto ti par ljudi
govori na ovaj ili onaj nacin.

Mogu da dodam i ovo: sve sto se uspostavi nepravdom i hostaplerajem,
zavrsava pod nogama razgnevljene gomile, bez obzira kolika je sila za zivota bilo.

P.S. Od tebe sam stariji blizu pa deset godina.
 
0

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+198 Profil

icon Re: Umro Ricard Holbruk. Koga briga?20.12.2010. u 00:36 - pre 162 meseci
:off

Citat:
freeworld: po ovome sto ti kazes i Car Lazar je turcima ratni zlocinac,mada i sto da im ne bude jer ko zna kakvu istoriju oni uce u njihovim skolama.


Prijatelj Turcin mi prepricava sta oni uce u skoli - da ne duzim - banda(nasa) se protivila nasem lepom zajednickom zivotu, oni ih satrli, onda ziveli u ljubavi 500 godina, a onda banda(njihova) zakuvala(korupcija, regionalizacija i sl.) i raspalo se carstvo pod uticajem stranih placenika i velikih sila(Austrija, Rusija) i sad vise ne zivimo zajedno u slozi

Takodje, kosovski boj je samo jedna nevazna bitka, Srbi su kul jer vojevali zajedno na istoku protiv Tatara i zgadije sa istoka(ima cak i neki spomenik tamo i neko mesto u cast palih Srbalja), a nabijanja na kolac i danak u krvi su bile redovne mere zakona i poreza u celom carstvu.

 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Umro Ricard Holbruk. Koga briga?20.12.2010. u 05:46 - pre 162 meseci
@milanche
Da se vratimo na temu, naravno, da pricamo malo sa argumentima. A apstrakcije cemo prepustiti nekome ko to moze da razumije. Meni apstrakcija nije bliska, vise volim da pricam o onom sto vidim.

Nikad, ali nikad na Balkanu nista nije bilo jednostavno i jednostrano. Nije bilo niti ce biti. Sudaraju se kulture, 3 religije, nekoliko desetina naroda. Svaka matematicka jednacina sa vise od 2 nepoznate ode u teoriju haosa i nista vise nije izvjesno. Izvjesno je samo da ce uvijek biti sukoba.
Prije 150+ godina, slika svijeta je izgledala znacajno drugacije. U Evropi su postojala carstva kojih danas vise nema - postoje neka druga. Nekadasnja carstva i danasnja carstva nemaju ama bas nikakve dodirne tacke sem svojih interesa. A sve ostalo je drugacije.
Vojno-ekonomski gigant zvani USA i EU kao njen strateski partner su najvise napredovali (ili sto se tice EU - nastali) nakon WWII. Oni su danas sila, stoje na svojoj ideologiji demokratije, imaju vojno-ekonomske resurse koji su sasvim dovoljni da mogu da ostvaruju svoje interese. I koliko vidim nece tako skoro propasti. Bar ne za nasih zivota.

A Srpska posla... Uzdajemo se u Ruse? To je isto kao praviti vrbove klinove da ti drze krov. I jos vise u Kineze... *ebe se njima za nas, njih zanima iskljucivo njihov interes.

Citat:

Jedino stalno na ovom svetu je promena.

Ono sto se silom uspostavi, traje koliko traje i sila, i to je ono sto ti par ljudi
govori na ovaj ili onaj nacin.



Tacno. Sve se mjenja, ali rijetko kad se vraca unazad (citaj - nikad)! O tome ja pricam bez ikakve apstrakcije.
O tome sto ti pricas bilo bi isto realno kao da se otomanska imperija, sad u 21 vijeku, ponovo izgradi i okupira svoje stare prostore. Zamisli koliko bi bilo glupavo da se u Austriji pojavi neki lik koji pokusa da rebuilduje HB monarhiju?
E isto tako mi se zaludjujemo pricama da cemo rebuildovati Srbiju u granicama sa obije autonomne pokrajine, cim padne "sila koja je stvorila" tkz drzavu Kosovo. Nije USA stvorila siptarsko Kosovo, vec sami siptari kojima je Amerika zdusno pomogla. Tamo zivi 95% siptara i 5% ostalih. Tih 95% siptara nece da zivi pod vlascu Srbije i to je to. Osvojili su teritoriju demografijom, i strategija "deset deca, pa Tito kum" je dala svoje rezultate! A Srbi kad imaju dvoje djece, kaze se - dosta!

Cak Amerika ovog trenutka da nestane sa lica Zemlje, opet ti niko ne garantuje da bi Srbija mogla da vrati suverenitet na Kosovu. U svakom slucaju, ja ti garantujem, da bez rata ne bi mogli da prismrdimo Pristini.

Citat:
Mogu da dodam i ovo: sve sto se uspostavi nepravdom i hostaplerajem,
zavrsava pod nogama razgnevljene gomile, bez obzira kolika je sila za zivota bilo.

A ko bi ti ratovao? Sve sto je bilo pametno, `90-tih je zbrisalo. Ono glupana, ko sto sam i sam, koji nisu zbrisali, u slucaju sljedeceg s*anja bi isto tako diglo sidro cim bi osjetili da se nesto kuva. Nema znaci od cijele price ama bas nista.

Citam drugu temu na forumu - nesto kao "alternativno rjesavanje vojnog roka". Bas Srbin rado ide u vojnike, dva ga vuku a trojica tuku. Zalost i tuga sta sam sve procitao. I onda mi neko pocne apstraktno da objasnjava kako ce se nesto desiti cim sila padne?
Pa ok, apstraktno, kojom silom ti planiras da sprovedes svoje interese? S ovima sto su civilno sluzili vojsku? Ili ovima koji su presretni sto u vojsku nisu ni isli? Ili sa onima koji su zbog ratova pobjegli u inostranstvo pa cekali amnestiju da se vrate?
Da mozda ne ocekujes da ce 2 miliona siptara da napravi bureke, kifle, tulumbe i baklave, pa da se upute u BG da mole da se vrate u Srbiju, cim "propadne sila koja ih je stvorila"? Ma da, vazi, evo odmah, u subotu 1.-vog limburga mjeseca!

Mani se apstrakcije, nebeske pravde i ostalih vrdulama, previse godina imas da vjerujes u Deda Mraza.

@ArsenLupen
Bravo, upravo taj tvoj post pokazuje koliko je sve "blazeno relativno i simetricno". Jednima pravda, drugima nepravda.
 
0

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Umro Ricard Holbruk. Koga briga?20.12.2010. u 07:36 - pre 162 meseci
Sve je to lepo sto ti pricas, i kao dosta tacno, ali u jednoj jedinoj singularnoj tacki vremena.

Medjutim, vreme je kao kriva ulica sa dosta coskova - dok ne dodjes do neke tacke ne mozes
videti sta je iza.

Da si nekome 1977-me pricao da od SFRJ nece ostati ni kamen na kamenu, gledao bi te belo.
Slicno, da si rekao da ce u Sarajevu za 30 godina postojati dzamija Kralj Fahd, a ne recimo
trg Jugoslovenskog Roka, ulica Kemala Montena, srednja muzicka skola "Davorin Popovic",
slabo bi ti ko verovao, ili bi mislio da si malo lud.

Pa opet - kockice su se sklopile, samo je trebalo videti na vreme celinu.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Umro Ricard Holbruk. Koga briga?
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 13647 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.