Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

USA: Oduzeli decu srpskoj porodici

elitemadzone.org :: MadZone :: USA: Oduzeli decu srpskoj porodici

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 62654 | Odgovora: 340 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: USA: Oduzeli decu srpskoj porodici06.01.2011. u 18:48 - pre 161 meseci
Citat:
Lesli Eldridz

Cuj, oteli im decu, ovo ono. Nije nego. Ponasaj se bre kao sto se radi tamo gde si otisao pa nece niko nikome nista da otima i gotovo. Ako ti se tamo gde neko vodi brigu o deci ne svidja, vrati se gde nece da ti otimaju decu sta god da uradis pa makar ih i lesio od batina, i gde ce da ih cuvaju neke tamo babe koje uglavnom ne znaju ni o cemu se radi ni koji je vek, moze i to.


Čitaš li ti šta drugi pišu ili uživaš onako auto-erocki na svoje postove što ih mećeš u arhivu/spomenar/herbarijum?
Na ovoj temi je odavno konstatovano da su Nastići oslobođeni optužbe da su uradili ono za šta ih optužuju u USA, tom od antike do danas neprikosnovenom moralnom, pravnom i civilizacijskom autoritetu. Dakle, nisu krivi. Ali, da bi se održala iluzija nepogrešivosti (hint: razlozi za napad na Irak), sad traže povod da im deca ipak ostanu oduzeta.
I to je ono o čemu se raspravlja u ovoj temi.

Vidi, ako hoćemo da razgovaramo, treba jedni druge da slušamo.
Za monologe su ljudi izmislili drugu Internet formu - blog.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: USA: Oduzeli decu srpskoj porodici06.01.2011. u 18:53 - pre 161 meseci
Mogli bi, kao Japanci lubenice, da ih stavimo u neki kalup dok rastu pa da budu kockasti, lakse se za kockaste ljude sije odelo, pravi namestaj i ima jos mnogo koristi :-)

E, moj Lesli, jesu teme koje si nabrojao ozbiljne (u sustini nema neozbiljnih tema, od svake moze da bude ogromna steta ili korist) ali ih ti pretvaras u karikature. "Trebalo bi decu oduzimati" pa samo pogledaj oko cega se ovde koljemo "100 strana" - deca oduzeta ljudima koji zive u razvijenom, urbanom, civilizovanom, relativno bogatom, na svaki nacin normalnom okruzenju i to pogresno, sta mislis kakvo oduzimanje bi po tvom receptu palo u kojekavim palankama, selendrama, problematicnim delovima gradova i tako redom? Koliko bi dece morao da oduzmes? Ko bi to preuzeo da odgaja i kojim parama? I to samo u SAD, a ako se oduzimanje generalizuje, pa se zaredja sirom sveta tek onda bi bila frka! Amerika ne moze vojno da pobedi dve podprosecne zemlje (Irak i Avganistan) vec desetak godina a mogla bi celom svetu da oduzima decu? He, he, he...

A pre svega - ko bi odredjivao kome da se oduzmu deca? Bezbroj je poznatih slucajeva da su ljudi u koje su se cele civilizacije zaklinjale, kasnije prepoznati kao lopovi, pokvarenjaci i slicno. Samo pogledaj sta je radila katolicka crkva zadnjih nekoliko decenija sirom Evrope, dakle ne u "truloj" Srbiji nego Irska, Nemacka i sta ga ja znam koje sve zemlje, bas one koje su stegonose civilizacije i kulture, odnosno bi to trebale da budu.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: USA: Oduzeli decu srpskoj porodici06.01.2011. u 19:19 - pre 161 meseci
Samo jos ovo :

Badnje je vece, zelim malim otetim andjelima da sto pre jedno drugo vide i da se vrate u topli roditeljski dom, neka im Bog pomogne.
Ostali budite mi zdravi i veseli, pa i ako neki ne veruju u Tvorca, nece on da se ljuti, samo budite ljudi!
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: USA: Oduzeli decu srpskoj porodici06.01.2011. u 20:32 - pre 161 meseci
Eto, opet ponavljas nesto sto si video u patrijotskim listovima. Nisu nikakvi andjeli oteti, nego su deca po zakonu privremeno oduzeta roditeljima zato sto su ovi pod sumnjom da su zlostavljali decu. Cuj, oteti andjeli, bu hu, srce mi se cepa.
Citat:
tdjokic: ...kakvo oduzimanje bi po tvom receptu palo u kojekavim palankama, selendrama, problematicnim delovima gradova i tako redom? Koliko bi dece morao da oduzmes? Ko bi to preuzeo da odgaja i kojim parama? I to samo u SAD, a ako se oduzimanje generalizuje, pa se zaredja sirom sveta tek onda bi bila frka! Amerika ne moze vojno da pobedi dve podprosecne zemlje (Irak i Avganistan) vec desetak godina a mogla bi celom svetu da oduzima decu? He, he, he...

A pre svega - ko bi odredjivao kome da se oduzmu deca? Bezbroj je poznatih slucajeva da su ljudi u koje su se cele civilizacije zaklinjale, kasnije prepoznati kao lopovi, pokvarenjaci i slicno. Samo pogledaj sta je radila katolicka crkva zadnjih nekoliko decenija sirom Evrope, dakle ne u "truloj" Srbiji nego Irska, Nemacka i sta ga ja znam koje sve zemlje, bas one koje su stegonose civilizacije i kulture, odnosno bi to trebale da budu.
Ti opet o nekoj pravdi o drugim glupostima. Mrzi me da ti odgovaram, nema svrhe. Cim si se ti onoliko uznemirio oko onoga "moze im se" , ni ovaj odgovor nece da ti se svidja. I sto bi Amerika uopste celom svetu oduzimala decu? To treba da rade drzave u lokalu.

BTW, za Avganistan koga briga, to je bila samo pokazna vezba, za primer onima koji hoce da kriju razne Bin Ladene, a u Iraku je cilj postignut - nafta se muze. Sto bi se onda neko dalje smarao da prosvetljuje i da steg civilizacije i kulture nosi?
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: USA: Oduzeli decu srpskoj porodici06.01.2011. u 20:58 - pre 161 meseci
@Lesli Eldridz

Zelim ti u svakom slucaju ako slavis, ili su ti slavili Bozic, ili si ranije slavio neki dan ranije - Hristos se rodi (ono za 2 sata jos)!
'Aj budi mi veseo i neka ti budu ugodni bozicni praznici...
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: USA: Oduzeli decu srpskoj porodici06.01.2011. u 21:12 - pre 161 meseci
Na nekom linku koji je mmix ostavio pise da je 20% sve dece u Kaliforniji u 2001-oj bilo u hraniteljskim porodicama, ako je to normalno onda sam i ja Branko Kockica. Sta li rade sluzbe za savetovanje, pomoc roditeljima? Nemoguce je da je najbolje resenje oduzimanje dece.

Amerikanci su da kazem svojstveni, samo ne bi valjalo da se ova praksa rasiri po svetu, a verovatno hoce ponegde. Mada, US je najveca sila na planeti, pa s'toga moraju da vladaju krutim metodama( kao i Kina, Rusija), ali ljudi su ti koji nahebavaju.
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: USA: Oduzeli decu srpskoj porodici06.01.2011. u 21:19 - pre 161 meseci
@maliradojca

Veliki covek, drzavnik i patriota De Gol jednom rekao :

"Amerikanci kontrolisu NATO i citav svet, ali ko kontrolise njih?" :)
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: USA: Oduzeli decu srpskoj porodici06.01.2011. u 21:50 - pre 161 meseci
Pera Mitic.
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: USA: Oduzeli decu srpskoj porodici06.01.2011. u 21:57 - pre 161 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Pera Mitic.


Ne razumem, ti si Pera Mitic? Dobro, volimo karanfile i kupicu celu korpu, samo ne davi davitelju :)
U svakom slucaju srecni bozicni praznici i u krugu porodice lepo ih provedi!

p.s.

Nego hvala na zagovaranju, cekam da prodje ponoc pa da nacnem prase :)
Ako budes budan, pisi ti dalje, ja cu sa prasecom butkom ispred sebe da ti odgovaram,
imam osecaj da ce mi ovo biti najbolji provod na ES :)

[Ovu poruku je menjao milance_kg dana 06.01.2011. u 23:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: USA: Oduzeli decu srpskoj porodici06.01.2011. u 22:05 - pre 161 meseci
Nevezano za Nastice, nedostatak roditelja nije nimalo bezazlena stvar za decu. Mnogi ljudi su imali( imaju) roditelje koji rade po ceo dan, ili su u inostranstvu, navodim primere koji se smatraju normalnim u Srbiji.
Mnogo je lepse da su roditelji tu negde, a ako ne valjaju i drzava( njene sluzbe) brine, treba da resava problem suptilnije, u korist roditelja i dece.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: USA: Oduzeli decu srpskoj porodici06.01.2011. u 22:05 - pre 161 meseci
Citat:
milance_kg: Ne razumem, ti si Pera Mitic? Dobro, volimo karanfile i kupicu celu korpu, samo ne davi davitelju :)
U svakom slucaju srecni bozicni praznici i u krugu porodice lepo ih provedi!

Hvala i tebi, mada mene to ne zanima. Ali idem kod mojih, kad me pozovu, najvise zbog dzabe klope i pica. Evo malopre sam bio, i recituju oni ocenas, i kad zavrsise, rekoh, cekaj, kakve su to sad generalizacije, kako to "kao sto mi oprastamo svojim duznicima" kad ja ne oprastam nikome nista, i kol'ko sam ja tu dobar ako nesto nekome oprostim. Oni me ignorisu, navikli vec. Hahahahaha.
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: USA: Oduzeli decu srpskoj porodici06.01.2011. u 22:20 - pre 161 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Hvala i tebi, mada mene to ne zanima. Ali idem kod mojih, kad me pozovu, najvise zbog dzabe klope i pica. Evo malopre sam bio, i recituju oni ocenas, i kad zavrsise, rekoh, cekaj, kakve su to sad generalizacije, kako to "kao sto mi oprastamo svojim duznicima" kad ja ne oprastam nikome nista, i kol'ko sam ja tu dobar ako nesto nekome oprostim. Oni me ignorisu, navikli vec. Hahahahaha.


Jok more, mi ne recitujemo, nismo toliki vernici :), a za pare kad dam (doduse manja svota i to svojima) kazem - laku noc :)
A ako si se omrsio pre ponoci - nije red, ne zbog vere, nego suzdrzljivosti, sin mi narucio da ga budim kad dodju tih 00:00h :)

p.s.

7 dana minimalnog posta cudo cini :)
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: USA: Oduzeli decu srpskoj porodici06.01.2011. u 22:26 - pre 161 meseci
Ja sam resio da tek sutra jedem mrsnu 'ranu , sto kaze milanche vise zbog suzdrzljivosti. Incae, ceo dan sam nesto happy, valjda zbog Bozica.
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: USA: Oduzeli decu srpskoj porodici06.01.2011. u 22:30 - pre 161 meseci
Citat:
maliradojca: Nevezano za Nastice, nedostatak roditelja nije nimalo bezazlena stvar za decu. Mnogi ljudi su imali( imaju) roditelje koji rade po ceo dan, ili su u inostranstvu, navodim primere koji se smatraju normalnim u Srbiji.
Mnogo je lepse da su roditelji tu negde, a ako ne valjaju i drzava( njene sluzbe) brine, treba da resava problem suptilnije, u korist roditelja i dece.


Jooj, u Srbiji koliko 'oces da babe i dede zamenjuju roditelje, da li zbog sto su mnogo balavi mladenci, sto (ranije) po inostranstvu, sto mama rodila sto joj se htelo
pa 'oce dalje u zivot,... - u Srbiji dobri baba i deda su institucija!

Citat:
maliradojca: Ja sam resio da tek sutra jedem mrsnu 'ranu :), sto kaze milanche vise zbog suzdrzljivosti. Ceo dan sam nesto happy, valjda zbog Bozica.


Cek jos malo, rekli mi stari da cim zamakne 12 sati po ponoci, moze, udri :)
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: USA: Oduzeli decu srpskoj porodici06.01.2011. u 22:35 - pre 161 meseci
Još 25 minuta...
Ma izdržaću, bre, ja sam karakter!
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: USA: Oduzeli decu srpskoj porodici06.01.2011. u 22:36 - pre 161 meseci
Ma pomeri kazaljku unapred, pa vrati :)
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: USA: Oduzeli decu srpskoj porodici06.01.2011. u 22:38 - pre 161 meseci
Citat:
SlobaBgd: Još 25 minuta...
Ma izdržaću, bre, ja sam karakter!


'Ajmo karakterni, nego sad nesto mislim da se cujemo opet oko 01:00h, a ne idu masni prsti, tastatura i sva krv u zeludcu :)

Jos 22 min. :)
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: USA: Oduzeli decu srpskoj porodici06.01.2011. u 22:38 - pre 161 meseci
Pa dobro Hriscani, valjda postite zbog detoksikacije i zbog sebe, a ne sto se mora ;)
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: USA: Oduzeli decu srpskoj porodici06.01.2011. u 22:38 - pre 161 meseci
Citat:
X Files: Ma pomeri kazaljku unapred, pa vrati :)


Aaa, ne moze, nisi karakter :)
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: USA: Oduzeli decu srpskoj porodici06.01.2011. u 22:40 - pre 161 meseci
Citat:
Isak666: Pa dobro Hriscani, valjda postite zbog detoksikacije i zbog sebe, a ne sto se mora ;)


Pa postili, cuj ga kako proziva:) Nego to ti ono kao u nekim krajevima kad posle suse ocekuju monsunske kise :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: USA: Oduzeli decu srpskoj porodici

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 62654 | Odgovora: 340 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.