Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koja bolestina, zarad kojeg interesa?

elitemadzone.org :: MadZone :: Koja bolestina, zarad kojeg interesa?

[ Pregleda: 3124 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Koja bolestina, zarad kojeg interesa?21.12.2010. u 18:23 - pre 162 meseci
Citam i ne verujem, ne ja sam, nego i moja supruga.
Ako niste znali a musko ste, 50 i kusur procenata ste siledzija, svidjalo se vama to vama ili ne ;)

vest : http://www.blic.rs/Vesti/Hroni...zivljava----nasilje-u-porodici

p.s.

Svideo mi se onaj komentar tipa da su ovo 'snimile' zenske koje su izasle iz serije - Seks i Grad :)
 
Odgovor na temu

Bata
Branimir Nikolić
Beograd

Član broj: 7232
Poruke: 202
*.telekom.yu.



+181 Profil

icon Re: Koja bolestina, zarad kojeg interesa?22.12.2010. u 03:58 - pre 162 meseci
Citat:
milance_kg: Citam i ne verujem, ne ja sam, nego i moja supruga...

A jel se složila sa tobom pre ili pošto si je klepio ?
Nemoj mnogo da se ljutiš, i u ljutnji nekog povrediš, ali ova tema (zlostavljanja slabijih u domaćinstvu, zlostavljanja devojaka/žena od muškaraca sa kojim
su u vezi...itd) nije ni malo naivna.
Rekao bih da si , u najmanju ruku, pogrešno shvatio poentu članka na koji si referisao.

Preporučujem download dokumentarca "dont hit my mum" iz bbc-jeve produkcije; kao da je sniman ovde, to jest bilo gde na planeti.
Ovo je univerzalni problem, i čini mi se da bi njegovo rešavanje bilo civilizacijski napredak ravan graničnim događajima kao što je izum štamparske mašine...

Takođe, naslov teme je loš, u smislu da ne daje ni naznaku o čemu se radi.
 
Odgovor na temu

madcama
Valjevo

Član broj: 103936
Poruke: 794
93.87.128.*



+184 Profil

icon Re: Koja bolestina, zarad kojeg interesa?22.12.2010. u 06:43 - pre 162 meseci
Meni su se vec licno smucili ovi borci za prava zena. Nije dzabe Nusic napisao:
Citat:

Autobiografiju sam završio ženidbom, nalazeći da posle ženidbe čovek i nema autobiografije. Uostalom, vreme od rođenja do ženidbe i jeste jedan period (sa mnogo potperioda) u istoriji čovekovoj. Onako otprilike kao što u istoriji Srba vreme od doseljenja na Balkansko Poluostrvo do propasti carstva na Kosovu čini jedan veliki period sa mnogo potperioda. Čak bi se i u životu čovekovom taj period od rođenja do ženidbe mogao, kao i u istoriji, zvati period "od doseljenja do propasti". Kao što bi se i period koji zatim nastaje mogao tako lepo i u životu, kao i u istoriji, nazvati: period "robovanja i patnji".




Po temi http://www.elitesecurity.org/t385534-0 ja sam terorista.
Use The Force my young Luke Filewalker.
 
Odgovor na temu

nebojsa986
BG

Član broj: 111471
Poruke: 75
194.106.178.*

Jabber: nebojsa986


+8 Profil

icon Re: Koja bolestina, zarad kojeg interesa?22.12.2010. u 10:56 - pre 162 meseci
Vidim da se ovde u tekstu objedinjuju statistike za fizicko i psihicko nasilje, e sad jer bi mogao neko da laicki objasni sta je to psihicko nasilje, ne bih da zvucim kao provokator ali to mi deluje kao pomalo fiktivna kategorija. Po meni je nasilje primoravanje na neki postupak koji svojevoljno ne zelim da uradim, ali koliko god se neko svadjao i prepirao sa mnom ( a svadja je iako nemil ipak sastavni deo svake veze) ne moze da me natera da uradim nesto ako to necu, a i pretopstavljam da je isto tako kod svakog sa iole stabilnim mentalnim sklopom. Takodje me zanima i da li materijalno uslovljavanje druge strane spada u (psihicko) nasilje ili se klasifikuje nekako drugacije.
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Koja bolestina, zarad kojeg interesa?23.12.2010. u 14:00 - pre 162 meseci
Citat:
Bata: A jel se složila sa tobom pre ili pošto si je klepio ?


Vidi ovako, veca sansa da ja budem klepljen :)
Supruga (kao mladi) me jednom cak i odbranila od nasilnika :)

Ja sam mu vise kucni 'intelektualac'...

Salu na stranu, ali neke pojave prezentovati kao pravilo, a ne izuzetak vise mi lici
na lazno dusebriznistvo, kao o kerovima, mackama, ....

Mnogo je njih sto bi hteli na drzavnu 'sisu', pa stoga moraju da smisljaju ovakve nebuloze.

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Koja bolestina, zarad kojeg interesa?23.12.2010. u 22:24 - pre 162 meseci
Pre izvesnog vremena prisustvovao sam svojevrsnom savetovalištu :) - zabranili pušenje po kancelarijama, pa se kancelarijski razgovori cesto izadju na hodnike gde imaju manju dozu tajnosti, pa i ja malo odvojio uvo... I tako, jedna debela i ruzna zena savetuje drugu kako da izabere najbolji trenutak i sta da uradi da izazove porodicno nasilje nad sobom, kako bi prilikom razvioda predstavila sebe kao zrtvu i izbacila muza iz kuce koja cak nije ni zajednicka vec samo njegova predbracna imovina.

To me posebno zainteresovalo jer sam svojevremeno doziveo od osobe sa kojom sam ziveo, kad je pocelo da "puca", ona je na sve nacine pokusavala da me nervira (ljudi koji zive zajedno tacno znaju sta reci a da drugu stranu najvise zaboli), a ja takav kakav sam mrtav hladan... Onda pocelo guranje, a ja stavio ruke u dzepove :)
Poslednji pokusaj je bio otvoreno "hajde udari me, majmune, pi*ko plasljiva" :) Sve to sa ove tacke gledista deluje veoma komicno, ali niko kome sam ovo ispricao nije bio siguran da u takvoj situaciji moze sacuvati prisebnost, i - eto nasilnika!

Na kraju kad to sve nije uspelo, ipak se u CSR ozbiljno razmatrala prijava da sam ja nasilnik, ali je procenjeno da je prica neubedljiva. A prica je bila da ja donosim nekakav pistolj u kucu i da tim pistoljem nisanim i pretim ko ne izvrsava moja naredjenja :) I to sada deluje komicno, ali da je neko ko sedi tamo smatrao drugacije, njihova statistika bi sada bila veca za 1 nasilnika. A komisija je glasala i jedan glas je prevagnuo u moju korist. Sto se tice druge strane, nije dobila nikakav prekor, kaznu ili bilo koju sankciju od drzave za izmisljanje te neubedljive price, sto je znak podrske slicnima - probajte, pa ako prodje prodje, ako ne onda nikom nista.

I tako, Milance, nemoj mnogo da se cudis, ako tvoja supruga resi da ti budes nasilnik, malo sanse imas da se izvuces, bez obzira sto si kucni intelektualac.

Da me neko pogresno ne razume, ovim ne negiram problem stvarnog nasilja, samo iznosim i cinjenice o kojima se mnogo retko prica imajuci u vidu njihovu zastupljenost u ukupnoj statistici.


 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Koja bolestina, zarad kojeg interesa?

[ Pregleda: 3124 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.