Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

AKS kurir- pravna zastita

elitemadzone.org :: MadZone :: AKS kurir- pravna zastita

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 18218 | Odgovora: 49 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

skohajm
Novi Sad

skohajm
Član broj: 177306
Poruke: 12
217.10.24.*



Profil

icon AKS kurir- pravna zastita05.01.2011. u 11:30 - pre 161 meseci
Putem ove kurirske sluzbe sam poslao paket sa povratom otkupnine. Paket je isporucen i naplacen sledeceg dana. Kako mi nedelju dana kasnije nije stigao novac pozvao sam reklamacije i oni mi rekose da se novac nalazi u njihovom centru u Novom Sadu i da ga mogu preuzeti istog dana do 17h, ili da mi kurir donese sutra. Istog dana oko 16.30h sam otisao po novac, gde su me trojica poluretardiranih radnika obavestila da je koverat sa mojim novcem otisao za Sabac u sef!!!
Sledeceg radnog dana ponovo odlazim po novac i tada me obavestavaju da su bili opljackani i da ne mogu uzeti svoj novac. Sluzba informacija mi je potvrdila ovu pricu i uveravala kako ce novac biti isplacen cim policija zavrsi uvidjaj. Posto se nista nije dogodilo u narednih nedelju dana ponovo sam im se obratio i rekli su mi da podnesem odstetni zahtev za vansudsko poravnanje, i da ce mi novac biti isplacen. To sam uradio istog dana i nedelju dana kasnije ponovo sam ih pozvao i rekose kako su pocele isplate i da budem strpljiv. Posle toga je proslo jos nedelju dana......
Znam da mnogi ljudi imaju problema sa ovom kurirskom sluzbom kada je prenos novca u pitanju, ali obicno su to kasnjenja do 15tak dana. (btw na njihovom sajtu stoji kako vrse povrat novca u roku 24-48h).
Kome od nadleznih organa se mogu obratiti za resavanje ovog problema, i koje su sanse u zemlji Srbiji isterati pravdu sa ovako neozbiljnm i nekorektnim ljudima.

hvala

pozdrav

[Ovu poruku je menjao skohajm dana 05.01.2011. u 14:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
*.adsl.verat.net.



+11 Profil

icon Re: AKS kurir- pravna zastita05.01.2011. u 12:35 - pre 161 meseci
U nekim gradovima ima grdnih muka dok u drugim novac stiže za par dana što me navodi na pomisao da kašnjenje nije politika kuće već da su tanki sa kadrovima. Ako je problem veći treba zvati mirka lično pa nek se objasni sa svojim osobljem.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: AKS kurir- pravna zastita05.01.2011. u 12:44 - pre 161 meseci
@pantic68

Kako stupiti u kontakt sa gazdom - vlasnikom ?

I ja sam jos u septembru ostecen i ni dan danas mi niko nije odgovorio.

Zvao sam trzisnu inspekciju ( i BG i SM ) i oni tvrde da nisu nadlezni :( :(
 
Odgovor na temu

skohajm
Novi Sad

skohajm
Član broj: 177306
Poruke: 12
217.10.24.*



Profil

icon Re: AKS kurir- pravna zastita05.01.2011. u 13:49 - pre 161 meseci
Gore napisani tekst sam danas poslao i u Republicku agenciju za postanske usluge, koja je izdala AKSu licencu za obavljanje usluga. Vrlo brzo su mi se javili telefonom i obecali da ce resiti problem. Rekose mi da je kurirska sluzba duzna da istog dana po prijemu novac i uplati, i da znaju da ovaj kurir ima lose poslovne obicaje. Rekose mi i da ce im poslati finansijsku inspekciju da ispita stvar.
Videcemo sta ce biti.

 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
178.79.1.*



+32 Profil

icon Re: AKS kurir- pravna zastita05.01.2011. u 22:30 - pre 161 meseci
Ja imam najgore misljenje sto se tice AKS-a. Nemaju sluzbu za primanje porudzbina, daju ti direktno broj kurira koji se vozi po gradu da sa njim vidis i zakazes. Kad sam pokusao da zakazem dobio nekulturnog, uspanicenog coveka koji mi govori kako ne moze da zivi od porudzbina, dere se na mene itd. Jos mi je pricao kako nema vremena da dodje do mene i da paket donesem do centra pa da ga on usput pokupi. Posle najzad zakazivanja, insistiranja da dodje do mene, cekao sam ga ko budala vise od 5h, slovima PET SATI, kad je dosao da preuzme paket, iako na njemu jasno pise velikim slovima LOMLJIVO! uzima ga kao dzak krompira i baca u kombi. Posle nekoliko dana dobio sam poziv na mobilni da nije mogao da me nadje kuci i pare je ostavio komsiji, prosto nisam mogao da verujem. Kad sam otisao kod komsije da uzmem pare, falilo je 100 dinara, kurir se posluzio za baksis valjda. Nisam imao snage da se zezam sa njim, slucaj prijavio preko maila i nikad odgovor dobio nisam.

Jos jednom me je slucaj naterao da posaljem paket preko njih, drugi kuriri nisu vozili u to mesto, kad sam opet zvao ovog bizgova na mobilni da zakazem rekao mi je da nema danas vremena i da ga zovem sutra. Malo sutra sam ga zvao.

Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

Mobtel
Subotica

Mobtel
Član broj: 43396
Poruke: 963
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

ICQ: 279816748


+6 Profil

icon Re: AKS kurir- pravna zastita06.01.2011. u 13:10 - pre 161 meseci
to sto ti je falilo 100 din je njihova tarifa za donosenje otkupa

[Ovu poruku je menjao Mobtel dana 06.01.2011. u 14:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: AKS kurir- pravna zastita06.01.2011. u 15:56 - pre 161 meseci
@Mobtel

Tarifa je 40 dinara.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: AKS kurir- pravna zastita06.01.2011. u 16:01 - pre 161 meseci
i 60 dinara baksis.. :)
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: AKS kurir- pravna zastita06.01.2011. u 16:13 - pre 161 meseci
Pobogu, pa nije im'o sitno™
 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
178.79.1.*



+32 Profil

icon Re: AKS kurir- pravna zastita06.01.2011. u 20:48 - pre 161 meseci
Postarina i ostali troskovi kurira su naplaceni i platila ih je osoba koja je primila paket. Na isecku koji mi je komsija dao uz pare pise da je uruceno toliko i toliko dinara, falilo je 100, znaci kurir sebe castio. Sledeci put ce cast biti 150, pa 200 itd.

Citat:
a1200: Pobogu, pa nije im'o sitno™ :)


E ovo me nasmejalo ;)
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

djordje1979
Đorđe Trifunović
Beograd

Član broj: 31540
Poruke: 218
91.150.70.*

Jabber: djordje1979


+92 Profil

icon Re: AKS kurir- pravna zastita06.01.2011. u 21:59 - pre 161 meseci
offtopic:
Koristite Post Express, pare stizu sutradan i naravno u dinar tacno.
 
Odgovor na temu

Dark_Runger
GunRunner

Član broj: 22461
Poruke: 178
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: thepiratebay.org


+3 Profil

icon Re: AKS kurir- pravna zastita07.01.2011. u 00:17 - pre 161 meseci
Proslog leta sam nosio paket kod njih u magacin u Novom Sadu, tamo na novoj detelinari,jer kurir nije mogao 5 dana da dodje po njega.
Dok sam cekao papire od paketa, prisustvovao sam pretovaru robe iz kombija koji je dosao iz Subotice, u sleper koji je isao za Beograd.
Pretpostavljam da su zurili da bi u 16h mogli da beze kuci.
Bukvalno je svaka treca posiljka bila unistena bacanjem preko stranice od prikolice.Zvuci lomljave su bili jezivi.
To je zadnji put da sam slao nesto po njima.
Barrier Break a lost soul a loaded weapon
These empty shells they rain hell the dark beckons
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: AKS kurir- pravna zastita07.01.2011. u 00:23 - pre 161 meseci
Citat:
djordje1979: offtopic:
Koristite Post Express, pare stizu sutradan i naravno u dinar tacno.


Ako saljes pouzecem moras napomenuti primaocu da ce platiti kurirskoj sluzbi jos dodatnih 40 dinara za povrat novca. Mnogi to ne znaju, a saceka ih neugodno iznenadjenje kad im stigne paket a bili su ubedjeni da placaju odredjenu fiksnu sumu
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
*.adsl.verat.net.



+11 Profil

icon Re: AKS kurir- pravna zastita07.01.2011. u 11:36 - pre 160 meseci
Citat:
Dark_Runger:
Bukvalno je svaka treca posiljka bila unistena bacanjem preko stranice od prikolice.Zvuci lomljave su bili jezivi.
To je zadnji put da sam slao nesto po njima.

Mislim da lupaš. Ja i svi sa kojima sam saradjivao su bili zadovoljniji stanjem paketa poslatih preko aks-a(ni jedan problem da ja znam) nego preko post expresa koji uostalom ne dolazi po paket a često i ne isporučuje na adresu već do najbliže pošte. Masa firmi šalje robu preko njih i to sa šleperom bi mogli da urade samo jednom. Povratak novca plaća primalac pa napomenite da pošalju više. A da u nekim gradovima kasne to sam rekao, šta je uzrok ne znam. Većina dobije pare 2-5 dana dok neki nisu uopšte hteli da šalju preko aks-a pouzećem, ili prvo uplata pa aks ili pouzećem post exspres. Da im treba novca u obrtu mogli da svima kasne po jedan dan niko se ne bi bunio a veća bi suma bila zadržana nego kad nekolicinu vuku dvadeset ili više dana pa se deru na sav glas i prave antireklamu.
 
Odgovor na temu

popusicko

Član broj: 12568
Poruke: 678



+729 Profil

icon Re: AKS kurir- pravna zastita07.01.2011. u 11:55 - pre 160 meseci
I meni je kurir oteo stoju pri isporuci paketa.Dok ja nisam ukapirao vec je odleteo.
Interesantno da je na papiru pisala ladno prava cena a on je trazio 100 din vise.
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
*.adsl.verat.net.



+11 Profil

icon Re: AKS kurir- pravna zastita07.01.2011. u 12:16 - pre 160 meseci
40 dinara je bilo ako se šta nije menjalo i ne piše na priznanici jer je to cena usluge nezavisno od poslatog iznosa. Izgleda da uzimaju i bakšiš.
pažnja na 8.20
 
Odgovor na temu

vujo032
VUJIC RADIVOJE
Danguba!
CACAK

vujo032
Član broj: 61918
Poruke: 154
178.237.208.*



+101 Profil

icon Re: AKS kurir- pravna zastita07.01.2011. u 15:40 - pre 160 meseci
Ja imam stvarno najbolje iskustvo, što se tiče AKS-ovog kurira u Čačku.
Ali mi ponekad stvarno ide na živac što mi nabacuje osećaj krivice,
kao ja dokon, igram se u toploj sobi, a on izginu od posla, po ovom snegu i ledu.
Imao je nekoliko momaka na obuci, ali svi su odustali, stvarno to ne može svako da radi.

A dobio sam paket iz Subotice, kartonska kutija je izgubila formu, bila je, kao da su igrali fudbal sa njim.
Unutra je bila motorna testera, i popucale su neke plastike.
Kurir ostavio i otišao, pa ti sad nađi ko je kriv u tom lancu.
Posle sam izmolio ovoga prodavca da mu pošaljem polomljeni deo,
pa da on u magacinu nađe ispravan, pa je meni poslao, ali post expresom.
I stvarno, mogu vam reći mnogi su rekli "Više nikada AKS",
a nisam čuo da se neko žali na post-expres.
I na kraju znate šta znači AKS?
Ako Kurir Stigne :)

[Ovu poruku je menjao vujo032 dana 07.01.2011. u 19:55 GMT+1]
Kad bi mladost znala, kad bi starost mogla...
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: AKS kurir- pravna zastita07.01.2011. u 17:15 - pre 160 meseci
Ni ja nisam nikad imao problema s post expressom sem sto su jednom kasnili par dana s isplatom ali je paket isao u neko seoce koje nije ni ucrtano na mapi. Verovatno su negativna iskustva vecinom do kurira na kog naletite.
 
Odgovor na temu

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+115 Profil

icon Re: AKS kurir- pravna zastita07.01.2011. u 19:39 - pre 160 meseci
Sa AKS-om su mi iskustva "šarena" pa sam brzo odustao od njih,Post Express pozitivna ali definitivno najbolja sa D Express-om.....tačni,pare stižu do u dinar(cent),kurir dolazi jako brzo....za svaku preporuku......inače,problemi sa isplatama novca u pojedinim službama i gradovima najčešće nastaju kao posledica kašnjenja plata pa kuriri rade po principu "parola snađi se"
....ο τολμών νικα!
 
Odgovor na temu

Suns

Član broj: 240388
Poruke: 375
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: AKS kurir- pravna zastita07.01.2011. u 19:58 - pre 160 meseci
Par puta sam primao pošiljke preko te indijanske kurirske AKS službe i svaki put mi je pošiljka došla unakažena i delimično uništena i prljava, kao da se vozila sa dzakom krompira.

Redovno me na telefon (kada stigne paket) zove bizgov, smrdljiv i neuredan koji histeriše na sve i svašta i redovno mi kaže umesto recimo 560din 660 dinara. Našta mu ja uzmem priznanicu i kažem da mi pokaže gde PIŠE tih famoznih 100 dinara, a on kaže da je to neki porez, ja mu kažem da mora da oporezuje toi da mi dostavi napismeno zašta je tih 100 dinara više kada je pošiljka 660... svaki ali SVAKI put prevrne očima dam mu 600 dinara i čekam da ode da usitni i vrati mi 40 i ode... dakle o tom čuvenom porezu ni reči.

Tako da kada vam opet stigne pošiljka platite iznos koji je potpisan na priznanici ni ni dinara preko toga.

U ovoj Srbiji se nikad ništa neće promeniti na bolje...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: AKS kurir- pravna zastita

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 18218 | Odgovora: 49 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.