Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3907063 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.04.2013. u 13:52 - pre 134 meseci
Znam da je vec pisano ali ako nije problem da neko jos jednom ponovi sta ste sve pisali u biografiji?
 
Odgovor na temu

mariovrbas
sve pomalo

Član broj: 301890
Poruke: 23
*.adsl.eunet.rs.



+56 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.04.2013. u 20:31 - pre 134 meseci
Ovako je moja biografija izgledala....

1. moje ime prezime, god i mesto rodjenja
2. isto to i za roditelje i plus sta su po struci
3. u mom slucaju sestra, isto sve ovo plus dodao da je udata, gde i koliko dece ima
4. moje obrazovanje, od osnovne skole, do fakulteta, takodje sam naveo imena ustanova i gde se nalaze
5. pozicija u firmi i sta radim, i cime se firma bavi, i naravno podaci o istoj
6. hobi i ostala interesovanja
7. na kraju sam zacinio kako bi mi bilo drago i kako bi bio ponosan ako postanem deo tako znacajne zajednice sa velikom tradicijom i kulturom ( sto zaista i jesam
mislio i mislim da je tako )

- prostirala se na oko 2/3 lista A4 formata
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.04.2013. u 21:13 - pre 134 meseci
Citat:
C B:
Citat:
ilija73:
Imam problem posto mi nisu vratili papire samo izvod ne znam sta da radim


Pa skupis papire ponovo :)

Svakako im nisi davao originale, vec overene kopije sudskog tumaca, a i da platis ponovo par hiljada dinara za nove kopije, sta je to u odnosu na zivot i rad u Londonu, Minhenu, Barceloni i naravno turisticko putovanje i boravak do 6 meseci u USA, Canadi, Australiji i sl. zemljama bez vize :) :) :)
Znas li ti koliko para mozes da zaradis za 6 meseci u USA, radeci neki posao koji se trazi, kod nekog rodjaka, drugara i sl., u sezoni itd... Isplati se, veruj mi, nemoj se demoralisati, nego guraj dalje!

A zar ne idu nas original izvoda povezan sa prevodom sudskog tumaca?Mislis na to,da se od toga svega opet prave kopije pa se to overava u sudu ili opstini pa se tako predaje,ako sam dobro razumeo?
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
37.19.107.*



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.04.2013. u 21:28 - pre 134 meseci
Citat:
C B:
Citat:
ilija73:
Imam problem posto mi nisu vratili papire samo izvod ne znam sta da radim


Pa skupis papire ponovo :)

Svakako im nisi davao originale, vec overene kopije sudskog tumaca, a i da platis ponovo par hiljada dinara za nove kopije, sta je to u odnosu na zivot i rad u Londonu, Minhenu, Barceloni i naravno turisticko putovanje i boravak do 6 meseci u USA, Canadi, Australiji i sl. zemljama bez vize :) :) :)
Znas li ti koliko para mozes da zaradis za 6 meseci u USA, radeci neki posao koji se trazi, kod nekog rodjaka, drugara i sl., u sezoni itd... Isplati se, veruj mi, nemoj se demoralisati, nego guraj dalje!



Mislis rad na crno u USA? koliko se ja razumem clanice EU nemaju neke posebne pogovdnosti sto se zaposlenja tice u USA i Kanadi


Citat:
mariovrbas:
Ovako je moja biografija izgledala....

1. moje ime prezime, god i mesto rodjenja
2. isto to i za roditelje i plus sta su po struci
3. u mom slucaju sestra, isto sve ovo plus dodao da je udata, gde i koliko dece ima
4. moje obrazovanje, od osnovne skole, do fakulteta, takodje sam naveo imena ustanova i gde se nalaze
5. pozicija u firmi i sta radim, i cime se firma bavi, i naravno podaci o istoj
6. hobi i ostala interesovanja
7. na kraju sam zacinio kako bi mi bilo drago i kako bi bio ponosan ako postanem deo tako znacajne zajednice sa velikom tradicijom i kulturom ( sto zaista i jesam
mislio i mislim da je tako )

- prostirala se na oko 2/3 lista A4 formata


Mario hvala za odgovor!
 
Odgovor na temu

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.04.2013. u 22:50 - pre 134 meseci
@delija_sever031:Mislis rad na crno u USA? koliko se ja razumem clanice EU nemaju neke posebne pogovdnosti sto se zaposlenja tice u USA i Kanadi

Nemaju a sa nasim pasosem jos gore, ipak imam nekoliko drugara koji su tamo i rade na crno.Mogu ti kazati da se moze zaraditi, malo teze ili tesko ali ipak je moguce pronaci osobu za komercijalni brak.Sve to za pomenutih 6 meseci moze da preraste iz slatkih snova u jos sladju stvarnnost, veruj mi!!!!
Ja nemam nameru da radim nesto tako, cisto da ti rasteram tu maglu koja ti NE TRE BA!
 
Odgovor na temu

C B

Član broj: 38274
Poruke: 134



+94 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.04.2013. u 23:40 - pre 134 meseci
Sa pasosem HU, moze se bez problema otici u USA, samo sa najavom puta i boraviti tamo do 6 meseci!

Za to vreme ne smes da radis, ali ako imas strica ili ujaka koji postavljaju recimo vodovod, instalacije, molerisu, rade web dizajn, popravljaju klime... svasta sto ne obuhvata kozmetiku, sminku, medicinu i sl. za koje je potrebna licenca ili clanstvo u sindikatu, mozes raditi bez problema.

Cak se moze organizovati i neko strucno osposobljavanje, dakle da si na praksi a ne komercijalno, ako ti je recimo stric, ujak, rodjak diler neke marke alata, drzi servis Cryslera ili Dodge-a i sl.

Dakle, jedini problem ti je da imas nekoga, ali ako imas, onda ti je HU pasos blago :) za USA!
 
Odgovor na temu

ilija73

Član broj: 312156
Poruke: 43
46.174.98.*



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.04.2013. u 18:42 - pre 134 meseci
Da li ima neko da je odbijen pa da je ponovo predao papire za drzavljanstvo
 
Odgovor na temu

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.04.2013. u 19:05 - pre 134 meseci
Ako malo prelistas unazad videces da ih je bilo. Ponovo su predavali i mislim da su skoro ako ne i svi drugi put prosli.
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
37.19.108.*



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.04.2013. u 19:17 - pre 134 meseci
Citat:
C B:
Sa pasosem HU, moze se bez problema otici u USA, samo sa najavom puta i boraviti tamo do 6 meseci!

Za to vreme ne smes da radis, ali ako imas strica ili ujaka koji postavljaju recimo vodovod, instalacije, molerisu, rade web dizajn, popravljaju klime... svasta sto ne obuhvata kozmetiku, sminku, medicinu i sl. za koje je potrebna licenca ili clanstvo u sindikatu, mozes raditi bez problema.

Cak se moze organizovati i neko strucno osposobljavanje, dakle da si na praksi a ne komercijalno, ako ti je recimo stric, ujak, rodjak diler neke marke alata, drzi servis Cryslera ili Dodge-a i sl.

Dakle, jedini problem ti je da imas nekoga, ali ako imas, onda ti je HU pasos blago :) za USA!



Ja planiram na drugu stranu ali bi me zanimala opcija sezonskog rada ne bih li ustedeo nesto pre nastavka price u kojoj sam ali ni u USA ni Kanadi nemam nikoga a nesto mi nije do rada na crno,kontao sam da EU drzavljani ipak imaju neku opciju za legalan sezonski rad,ako iskljucimo Work and travel koji je za studente.... UK i Irska nisu bas mesta za neku zaradu,ako govorimo o engleskom govornom podrucju u ovoj prici
 
Odgovor na temu

jokara4
vvvvv

Član broj: 314259
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+45 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.04.2013. u 19:58 - pre 134 meseci
Postovanje prisutnima,


Da li neko ima iskustva sa predajom papira u Budimpesti?


 
Odgovor na temu

C B

Član broj: 38274
Poruke: 134



+94 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.04.2013. u 21:24 - pre 134 meseci
Citat:
delija_sever031:
Citat:
C B:
Sa pasosem HU, moze se bez problema otici u USA, samo sa najavom puta i boraviti tamo do 6 meseci!

Za to vreme ne smes da radis, ali ako imas strica ili ujaka koji postavljaju recimo vodovod, instalacije, molerisu, rade web dizajn, popravljaju klime... svasta sto ne obuhvata kozmetiku, sminku, medicinu i sl. za koje je potrebna licenca ili clanstvo u sindikatu, mozes raditi bez problema.

Cak se moze organizovati i neko strucno osposobljavanje, dakle da si na praksi a ne komercijalno, ako ti je recimo stric, ujak, rodjak diler neke marke alata, drzi servis Cryslera ili Dodge-a i sl.

Dakle, jedini problem ti je da imas nekoga, ali ako imas, onda ti je HU pasos blago :) za USA!



Ja planiram na drugu stranu ali bi me zanimala opcija sezonskog rada ne bih li ustedeo nesto pre nastavka price u kojoj sam ali ni u USA ni Kanadi nemam nikoga a nesto mi nije do rada na crno,kontao sam da EU drzavljani ipak imaju neku opciju za legalan sezonski rad,ako iskljucimo Work and travel koji je za studente.... UK i Irska nisu bas mesta za neku zaradu,ako govorimo o engleskom govornom podrucju u ovoj prici



Sa Madjarskim pasosem, mozes istog momenta da se zaposlis u Londonu u Fast Fudovima za 8 funti na sat, okvirno.
To je naravno mala suma za London, ali za nekoga ko zivu u provinciji srbije, gde nema posao ili zemlju, a tata i mama mu zajedno primaju 27.000 din penzije, (a jedna takva osoba mi je upravo na gajbi), to je blago! Pa cak i za intelektualca, upoznas ljude, mentalitet, vezbas jezik i trazis posao u struci, a parica kaplje i pokrivaju se troskovi!

Dalje, moze bus/kombi da se vozi (jedino leva strana malo pravi problem) za oko 2700 funti. Sutra, cim se dodje... Uvek traze vozace...

Ko ima gde da spava ili zeli da iznajmi sobu i da zivi na hlebu i vodi, moze za 6 meseci do godinu dana zaista doneti u rodno mesto pare sa kojima moze nesto da uradi!

Idem cesto u London i generalno, ko zeli da radi posla ima. Madjara kol'ko hocete, madjarica jos vise, pune su ih radnje! :)
 
Odgovor na temu

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.04.2013. u 21:28 - pre 134 meseci
jeste li zivi? svi dobili drzavljanstvo pa pobegli, valjda cu i ja uskoro
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.04.2013. u 21:43 - pre 134 meseci
^ Svi se bacili na učenje jezika od kada je C B objavio da je London pun Madjarica
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.04.2013. u 22:22 - pre 134 meseci
nasao sam ovo na interentu, pa reko da podelim sa vama.

poziv na zakletvu


potvrda sa zakletve


lakcim


pasos


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

milchensa

Član broj: 310082
Poruke: 3
*.sowireless.org.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.04.2013. u 09:37 - pre 134 meseci
cao svima imam jedno pitanje pa ako neko moze da pomogne...u formularima koji se predaju sa dokumetima ima stavka V. vezano za rodjake koji imaju madjarsko drzavljanstvo ako sam ja to dobro razumela
Hozzátartozója (szülő, nagyszülő, gyermek, unoka, testvér, testvér gyermeke, testvér unokája) szerzett-e magyar
állampolgárságot?
e sad mene zanima posto moj ujak je dobio drzavljanstvo i cela njegova porodica da li ja na njega mogu da se pozovem posto predajem papire iste kao sto je i on predavao? u napred hvala
 
Odgovor na temu

djdNS72
aaas
Srbija

Član broj: 313619
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.04.2013. u 10:15 - pre 134 meseci
Evo da se i ja javim sa ličnim iskustvom u vezi predaje papira. Otišao sam sa suprugom i majkom (na koju se pozivam, pošto je rođena 1943), u Segedin pre par dana. Krenuli smo rano ujutro i stigli tamo tačno u 8h ( Rakoczi ter 1). Pre dalje priče samo da razjasnim moju situaciju. Majka mi je Mađarica, ja dobro razume jezik ali ga loše pričam, supruga mi nema osnov za dobijanje drzavljanstva sem po meni (ovo što je uvedeno od marta) i imam jedno maloletno dete koje, naravno nije išlo sa nama. Prvo sam imao dilemu da li supruga može uopšte da aplicira sad ili kad ja dobijem državljanstvo (to sam čak pitao i ovde na forumu, Subotičkom konzulatu .... i davali su mi oprečna mišljenja). Bračni drug koji nema poreklo, može da aplicira zajedno sa bračnim drugom koji ima poreklo (naravno uslov je min 10 godina braka ili 5 godina + dete).
Što se tiče same predaje papira, prošlo je sve ok. Žena na šalteru (smeđa paž kosa) je bila izuzetno ljubazna. Pitanja su bila klasična u vezi formulara i eventualno nekih nejasnoća ( prilagođavanja imena i prezimena) i mi smo završili za 20 minuta. Znači još jednom ću da naglasim da ja razumem ali slabo pričam i bio sam spreman na razna pitanja iz kulture, života i slično, ali su bili krajnje korektni i vidi se da nisu imali namere da me maltretiraju. Suprugu su jedva nešto i pitali (njeno znanje je početnog nivoa, ali je znala svoju biografiju i sva moguća pitanja u vezi formulara).
Po meni je očito bitno kod koga dođete na šalter i mislim da bi trebalo otići odma na početku radnog vremena i naravno biti maksimalno ljubazan.
Eto, tolko od mene, sad ostaje samo da se nadam da će sve proći kako treba.
 
Odgovor na temu

PiroskaS
Nincs
Sincs
Sumadija

Član broj: 312510
Poruke: 47
*.opera-mini.net.



+91 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.04.2013. u 11:42 - pre 134 meseci
Šta mislite o ovom tekstu?

www.novosti.rs/vesti/naslovna/...652-Velika-Ugarska-bez-pardona
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.04.2013. u 13:44 - pre 134 meseci
Naduvavanje politickog balona. Poziv na autonomiju severnih opstina Vojvodine nije nista drugaciji od poziva za formiranje opstina na severu Kosova, reakcija na hegemonisticke nasrtaje iz juznije centrale i pokusaj zastite sopstvene kulture i identiteta. Sto vise Beograd bude udarao na autonomiju Vojvodine kao garanta madjarskog identiteta to ce madjari vise insistirati na autonomiji severnih opstina. To je bar jasno kao dan, sem autoru ovog teksta. To da li madjarska ima ili nema teritorijalne pretenzije je nevazno, ne zavisi od njih, kao sto ni nase granice ne zavisi od nas.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.04.2013. u 15:24 - pre 134 meseci
Citat:
djdNS72:
Evo da se i ja javim sa ličnim iskustvom u vezi predaje papira. Otišao sam sa suprugom i majkom (na koju se pozivam, pošto je rođena 1943), u Segedin pre par dana. Krenuli smo rano ujutro i stigli tamo tačno u 8h ( Rakoczi ter 1). Pre dalje priče samo da razjasnim moju situaciju. Majka mi je Mađarica, ja dobro razume jezik ali ga loše pričam, supruga mi nema osnov za dobijanje drzavljanstva sem po meni (ovo što je uvedeno od marta) i imam jedno maloletno dete koje, naravno nije išlo sa nama. Prvo sam imao dilemu da li supruga može uopšte da aplicira sad ili kad ja dobijem državljanstvo (to sam čak pitao i ovde na forumu, Subotičkom konzulatu .... i davali su mi oprečna mišljenja). Bračni drug koji nema poreklo, može da aplicira zajedno sa bračnim drugom koji ima poreklo (naravno uslov je min 10 godina braka ili 5 godina + dete).
Što se tiče same predaje papira, prošlo je sve ok. Žena na šalteru (smeđa paž kosa) je bila izuzetno ljubazna. Pitanja su bila klasična u vezi formulara i eventualno nekih nejasnoća ( prilagođavanja imena i prezimena) i mi smo završili za 20 minuta. Znači još jednom ću da naglasim da ja razumem ali slabo pričam i bio sam spreman na razna pitanja iz kulture, života i slično, ali su bili krajnje korektni i vidi se da nisu imali namere da me maltretiraju. Suprugu su jedva nešto i pitali (njeno znanje je početnog nivoa, ali je znala svoju biografiju i sva moguća pitanja u vezi formulara).
Po meni je očito bitno kod koga dođete na šalter i mislim da bi trebalo otići odma na početku radnog vremena i naravno biti maksimalno ljubazan.
Eto, tolko od mene, sad ostaje samo da se nadam da će sve proći kako treba.

Kao prvo,cestitam na uspesnoj predaji!Ja isto planiram da idem za Segedin sledece nedelje,pa me samo zanima gde se uzimaju ti brojevi?Da li na automatu ili postoji neki sluzbenik koji je zaduzen za to?Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

djdNS72
aaas
Srbija

Član broj: 313619
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.04.2013. u 15:57 - pre 134 meseci
joksla,
kad uđeš, prvo te dočeka službenik (portir) koji ti kaže gde treba da ideš i onda te ispred te sale dočeka opet neki službenik koji deli brojeve (možeš da uzmeš samo jedan broj). Nakon toga uđeš u neku prostoriju sa šalterima (mislim da ih ima 3-4) i čekaš da prozovu tvoj broj. Ja sam bio jedini tako da nisam čekao već su me odma uputili na šalter. Mislim da treba biti tamo već oko 8h da bi se izbegla gužva i možda njihova nervoza, ali kao što je neko ovde već rekao, nema pravila. Nadam se da sam bar malo pomogao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3907063 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.