Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3925599 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

yiya

Član broj: 315425
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.08.2013. u 11:34 - pre 131 meseci
u segedinu se ne zakazuje
 
Odgovor na temu

anon317143

Član broj: 317143
Poruke: 12
212.200.83.*



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.08.2013. u 11:41 - pre 131 meseci
Citat:
bojan.n:
Predao zahtev 11. februara a u cetvrtak 28. idem na zakletvu. Samo da se sve dobro zavrsi....

A gde si predao zahtev? Ja sam predala 14.februara u Segedinu, umirem od nervoze jer jos nisam dobila odgovor.
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.08.2013. u 11:44 - pre 131 meseci
Citat:
Miladinovic Dejan:
ja opet pitam da li neko zna gde se ne zakazuje termin za predavanje dokumenata? molim ljude koji sigurno znaju da napisu... hvala


Raspitaj se malo gde nisu baš zahtevni, to će ti biti više od koristi...

Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

Dooku

Član broj: 107421
Poruke: 80



+70 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.08.2013. u 14:07 - pre 131 meseci
Citat:
Miladinovic Dejan:
ja opet pitam da li neko zna gde se ne zakazuje termin za predavanje dokumenata? molim ljude koji sigurno znaju da napisu... hvala



na primer ovde:
Szechenyi ter 1
Mohač

napustio forume
 
Odgovor na temu

83sjm
trgovac
privatna firma

Član broj: 313036
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.08.2013. u 14:24 - pre 131 meseci
Ljudi imam sad dilemu,primetila sam u pradedinoj umrlici(na osnovu njega trazim drzavljanstvo)da u rubrici kod podataka o njegovoj supruzi se ne slaze jedno slovo u prezimenu!Znaci bracni status umrlog je ozenjen ali se prababino prezime razlikuje za jedno slovo,umesto u sredini prezimena da stoji L kao kod njega kod nje je slovo K.Ne znam da li je to od znacaja jer trazim drzavljanstvo na osnovu njega a ne nje...ostalo je sve ok.E da i sudski tumac je tako i preveo.
Mislim strasno sad ako treba da vadim i prababinu umrlicu pa da ispravljam njeno prezime,onda da u pradedinoj umrlici ispravljam to jedno slovo....a u celoj prici prababa nebitna:)))
pomagajte:)))
 
Odgovor na temu

83sjm
trgovac
privatna firma

Član broj: 313036
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.08.2013. u 14:27 - pre 131 meseci
Citat:
deedee5:
Citat:
Miladinovic Dejan:
ja opet pitam da li neko zna gde se ne zakazuje termin za predavanje dokumenata? molim ljude koji sigurno znaju da napisu... hvala


Raspitaj se malo gde nisu baš zahtevni, to će ti biti više od koristi...

to bi svima bilo od koristi:)))
 
Odgovor na temu

zomi81
nezaposlen

Član broj: 312735
Poruke: 17
*.iinet.rs.



+21 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.08.2013. u 14:53 - pre 131 meseci
Citat:
Dooku:
Citat:
zomi81:
Citat:
maaar:
dobio sam ovaj formular sa zakletve. nisam ja isao na zakletvu vec sam ga dobio od nekog drugog.

jel zna neko za cega je ovaj formular!?

nije onaj za statistiku jer se navodi i ime, prezime, datum rodjenja i slicno.

koliko sam razumeo, taj forumlar je popunjen na dan zakletve - pre zakleve.

zacrneo sam delove radi privatnosti osobe kojoj pripada.

ne znam za cega je taj formular ali si u pravu to dobijes pre zakletve da popunis....mene je maticarka pitala par pitanja i kad se uverila da znam da se sporazumem dala taj formular da popunim



A šta te je pitala matičarka?

da li imam zenu...decu..koji je danas dan...datum rodjenja..koju sam skolu zavrsio....da li radim
 
Odgovor na temu

PiroskaS
Nincs
Sincs
Sumadija

Član broj: 312510
Poruke: 47
*.opera-mini.net.



+91 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.08.2013. u 15:06 - pre 131 meseci
Citat:
delija_sever031:
Citat:
limenko:
I jos nesto juce sam nosio kolegicu u moraholom polozila je zakletvu u subotici i odlucila je da preda za pasos u madjarskoj u moraholomu i dvoje ispred nje su isto predavali za pasos muz i zena i lepo su ih isterali napolje jer nisu znali jezik a prosli su predaju papira i zakletvu ali im nisu dozvolili da predaju za pasos


Au crni sine nije bilo lako:P

Ma ima svega verujem,verovatno zavisi na kakvog sluzbenika naletis,ko kaze da vam sutra na granici isto tako nece praviti probleme ako vas nesto pitaju a vi ne znate da pricate ali opet vam pravno gledano ni oni ne mogu nista tako da...samo mogu da vam iskomplikuju ili upropaste raspolozenje:)


Koliko procenta građana npr. Kanjiže znaju samo mađarski,a srpski ne... I,šta onda?
 
Odgovor na temu

Miks87

Član broj: 314999
Poruke: 9



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.08.2013. u 15:29 - pre 131 meseci
Citat:
83sjm:
Ljudi imam sad dilemu,primetila sam u pradedinoj umrlici(na osnovu njega trazim drzavljanstvo)da u rubrici kod podataka o njegovoj supruzi se ne slaze jedno slovo u prezimenu!Znaci bracni status umrlog je ozenjen ali se prababino prezime razlikuje za jedno slovo,umesto u sredini prezimena da stoji L kao kod njega kod nje je slovo K.Ne znam da li je to od znacaja jer trazim drzavljanstvo na osnovu njega a ne nje...ostalo je sve ok.E da i sudski tumac je tako i preveo.
Mislim strasno sad ako treba da vadim i prababinu umrlicu pa da ispravljam njeno prezime,onda da u pradedinoj umrlici ispravljam to jedno slovo....a u celoj prici prababa nebitna:)))
pomagajte:)))



Možda i može da bude problem, jer u podacima za dedu ili babu (pradedinom potomku) takođe pišu podaci o roditeljima. Bitno ti je da na svemu što predaješ imaš poklapanje, tj identične podatke :)
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.08.2013. u 15:34 - pre 131 meseci
@PiroskaS

dakle:
drzavljanstvo se stice poreklom (krvnom vezom) ili prijemom (naturalizacijom), i negde jos uvek rodjenjem na tlu (jus soli).

Deca koja steku drzavljanstvo republike madjarske poreklom (preko jednog ili oba roditelja) NE MORAJU da znaju madjarski jezik IKAD!!!

Uslov za dobijanje madjarskog drz naturalizacijom je osnovno poznavanje madjarskog jezik. Bilo pojednostavljenom naturalizacijom ili standardnom!!

Primeti razliku: ljudi koji sticu madjarsko drz poreklom ne moraju da znaju madjarski jezik uopste, i ljudi koji sticu madjarsko drz naturalizacijom MORAJU imati osnovno znanje madjarskog jezika!

Gotovo isto tako i u Srbiji. Najveci deo madjara u Srbiji je stekao srpsko drz poreklom!
a cak, srpski jezik NIJE uslov da neko bude primljen u srp drzavljanstvo!

Glupo je dovoditi tako nesto u pitanje - koji procenat ljudi u kanjizi zna samo madjarski!
Sta time zelis da kazes!?

Ne mozes da dovodis u vezu te ljude i nas koji mozemo da steknemo madjarsko drz samo naturalizacijom.
To nema veze jedno sa drugim.

 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.08.2013. u 16:07 - pre 131 meseci
Citat:
PiroskaS:
Citat:
delija_sever031:
Citat:
limenko:
I jos nesto juce sam nosio kolegicu u moraholom polozila je zakletvu u subotici i odlucila je da preda za pasos u madjarskoj u moraholomu i dvoje ispred nje su isto predavali za pasos muz i zena i lepo su ih isterali napolje jer nisu znali jezik a prosli su predaju papira i zakletvu ali im nisu dozvolili da predaju za pasos


Au crni sine nije bilo lako:P

Ma ima svega verujem,verovatno zavisi na kakvog sluzbenika naletis,ko kaze da vam sutra na granici isto tako nece praviti probleme ako vas nesto pitaju a vi ne znate da pricate ali opet vam pravno gledano ni oni ne mogu nista tako da...samo mogu da vam iskomplikuju ili upropaste raspolozenje:)


Koliko procenta građana npr. Kanjiže znaju samo mađarski,a srpski ne... I,šta onda?



Uslov za dobijanje srpskog drzavljanstva nije znanje srpskog jezika,ti na predaji zahteva za madjarsko drzavljanstvo potpisujes da znas madjarski jezik koji je jedan od uslova za podnosenje zahteva,to je caka
 
Odgovor na temu

Dooku

Član broj: 107421
Poruke: 80



+70 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.08.2013. u 16:20 - pre 131 meseci
Citat:
zomi81:

da li imam zenu...decu..koji je danas dan...datum rodjenja..koju sam skolu zavrsio....da li radim



tnx

[Ovu poruku je menjao Dooku dana 26.08.2013. u 17:30 GMT+1]
napustio forume
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.08.2013. u 17:12 - pre 131 meseci
Citat:
delija_sever031:Uslov za dobijanje srpskog drzavljanstva nije znanje srpskog jezika,ti na predaji zahteva za madjarsko drzavljanstvo potpisujes da znas madjarski jezik koji je jedan od uslova za podnosenje zahteva,to je caka


Tacno, evo izjave Srbije, jezik se ne spominje http://www.konzulati-rs.de/for...bija_smatra_svojom_drzavom.pdf i prilicno jednostavan upitnik http://www.konzulati-rs.de/formulari/Obrazac_2.pdf

A ti nepismeni iz Kanjize samo sebi time prave problem, meni ne.
 
Odgovor na temu

domokun45
Nebojsa Markovic
System Admin
Ruma - Beograd

Član broj: 311923
Poruke: 19



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.08.2013. u 17:31 - pre 131 meseci
Citat:
maaar:
@PiroskaS

dakle:
drzavljanstvo se stice poreklom (krvnom vezom) ili prijemom (naturalizacijom), i negde jos uvek rodjenjem na tlu (jus soli).

Deca koja steku drzavljanstvo republike madjarske poreklom (preko jednog ili oba roditelja) NE MORAJU da znaju madjarski jezik IKAD!!!

Uslov za dobijanje madjarskog drz naturalizacijom je osnovno poznavanje madjarskog jezik. Bilo pojednostavljenom naturalizacijom ili standardnom!!

Primeti razliku: ljudi koji sticu madjarsko drz poreklom ne moraju da znaju madjarski jezik uopste, i ljudi koji sticu madjarsko drz naturalizacijom MORAJU imati osnovno znanje madjarskog jezika!

Gotovo isto tako i u Srbiji. Najveci deo madjara u Srbiji je stekao srpsko drz poreklom!
a cak, srpski jezik NIJE uslov da neko bude primljen u srp drzavljanstvo!

Glupo je dovoditi tako nesto u pitanje - koji procenat ljudi u kanjizi zna samo madjarski!
Sta time zelis da kazes!?

Ne mozes da dovodis u vezu te ljude i nas koji mozemo da steknemo madjarsko drz samo naturalizacijom.
To nema veze jedno sa drugim.



Odlicno napisano! Treba svako ovo da zna, da svi mi dobijamo drzavljanstvo NATURALIZACIJOM. I stvarno ne razumem ljude koji misle da Madjarski jezik ne treba da bude uslov za naturalizaciju... Ja mislim da Madjarska ima najmanje uslove za dobijanje drzavljanstva naturalizacijom, npr. u Nemackoj treba da znate jezik B1 level, kao i da tacno odgovorite na 17 pitanja na naturalization test od 33 pitanja, da se odreknete drugog drzavljanstva (osim ako nije drzavljanstvo neke druge EU drzave), +255eur.
 
Odgovor na temu

panadol
...

Član broj: 315177
Poruke: 66



+91 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.08.2013. u 17:51 - pre 131 meseci
da li ovo znači da ako imate trudnu ženu i odvedete je na porođaj u Segedinsko porodilište, vaše dete postaje državljanin HU iako ste oboje samo RS državljani, i to dete posle ne mora nikad da nauči mađarski, ko garantuje da posle neće imati problema prilikom vađenja pasoša, mislim da li ta službenica što izdaje pasoš proverava ko je državljanstvo dobio poreklom a ko naturalizacijom i na osnovu toga procenjuje ko mora a ko ne mora da zna mađarski? prilično konfuzna situacija.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.08.2013. u 18:02 - pre 131 meseci
Citat:
panadol: da li ovo znači da ako imate trudnu ženu i odvedete je na porođaj u Segedinsko porodilište, vaše dete postaje državljanin HU iako ste oboje samo RS državljani


Ne. Samo ako je jedan roditelj drzavljanin Madjarske, ili ako nijedan roditelj nije a dete bi iz nekog razloga bilo apatrid.

A person acquires Hungarian citizenship at birth if at least one parent is a Hungarian citizen. The place of birth is irrelevant.

Children born in Hungary to foreign parents do not acquire Hungarian citizenship at birth unless they would otherwise be stateless.


Nijedna drzava u Evropi ne daje drzavljanstvo rodjenjem automatski.

Citat:
panadol:mislim da li ta službenica što izdaje pasoš proverava ko je državljanstvo dobio poreklom a ko naturalizacijom


Da proverava. Verovatno ne zbog jezika nego prosto proverava da li ste drzavljanin a usput vidi i kako ste to postali u zavisnosti od toga kakav dokument predajete. Ako predajete potvrdu o naturalizaciji jasno je da ste postali drzavljanin naturalizacijom.
 
Odgovor na temu

amigos

Član broj: 21349
Poruke: 54
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.08.2013. u 18:04 - pre 131 meseci
[quote]delija_sever031:
[quote]PiroskaS:
[quote]delija_sever031:
Citat:
limenko:
I jos nesto juce sam nosio kolegicu u moraholom polozila je zakletvu u subotici i odlucila je da preda za pasos u madjarskoj u moraholomu i dvoje ispred nje su isto predavali za pasos muz i zena i lepo su ih isterali napolje jer nisu znali jezik a prosli su predaju papira i zakletvu ali im nisu dozvolili da predaju za pasos


Nemaju pravo da te isteraju. Onog trenutka kad si položio zakletvu, ti si postao njihov državljanin i niko nema pravo da te uskraćuje za bilo šta. Nadam se da će me neko ispraviti ukoliko grešim...

U meni se bore budala i genije. Plašim se da pametniji ne popusti!
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.08.2013. u 18:12 - pre 131 meseci
tako je, nije bitno u kojoj drzavi je dete rodjeno ako je najmanje jedan roditelj madjarski drzavljanin u trenutku rodjenja deteta -to dete je po sili zakona, po automatizmu, drzavljanin madjarske POREKLOM i to od trenutka rodjenja.

znaci, jedini uslov je da je makar jedan roditelj madjarski drzavljanin u trenutku rodjenja deteta, drugih uslova NEMA!
to dete, recimo, zivi ceo zivot u americi i ne zna ni rec madjarkog - njemu ne mogu oduzeti drzavljanstvo zbog toga.
takodje, to isto dete prenosi madjarsko drzavljanstvo i na svoju decu jednog dana. takav je zakon.

dok sa svima onima koji su naturalizovani drzavljani madjarske to nije isti slucaj. oni postaju drzavljani madjarske od dana davanja zakletve uz uslove, izmedju ostalog i elementarno znanje madjarskog jezika, ali ako dobiju decu posle dana kada su postali naturalizovani drz madjarske, onda deca sticu madjarsko drz POREKLOM.
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.08.2013. u 18:16 - pre 131 meseci
Citat:
panadol:
da li ovo znači da ako imate trudnu ženu i odvedete je na porođaj u Segedinsko porodilište, vaše dete postaje državljanin HU iako ste oboje samo RS državljani, i to dete posle ne mora nikad da nauči mađarski, ko garantuje da posle neće imati problema prilikom vađenja pasoša, mislim da li ta službenica što izdaje pasoš proverava ko je državljanstvo dobio poreklom a ko naturalizacijom i na osnovu toga procenjuje ko mora a ko ne mora da zna mađarski? prilično konfuzna situacija.


to se vidi na osnovu dokaza o madjarskom drzavljanstvu. pise po kom osnovu ste ga stekli.
vama ce uvek pisati da ste ga stekli naturlizacijom na osnovu tog i tog clana tog i tog zakona koji je vazio u tom momentu sticanja drzavljanstva.

isto kao i na srpskom drzavljanstvu: poreklom, rodjenjem na teritoriji Republike Srbije ili prijemom.

 
Odgovor na temu

panadol
...

Član broj: 315177
Poruke: 66



+91 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.08.2013. u 18:38 - pre 131 meseci
dobro, ali ako vam se dete rodi u Srbiji a vi ste Mađarski državljanin vi svakako morate da ga prijavite matičaru u Mađarskoj da bi ono dobilo državljanstvo? jedina je razlika u tome što dete neće dobiti honošitaši okirot ili potvrtdu o naturalizaciji nego neki drugi dokument i neće morati polagati zakletvu, jel tako?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3925599 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.