Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3916884 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boiannus
Programer
Beograd

Član broj: 306414
Poruke: 12
*.static.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.11.2014. u 10:45 - pre 116 meseci
Citat:
dekibgd:
Danas sam pozvao ambasadu da zakazem termin za predaju dokumenata.
Razgovor je trajao mozda nekih 5-10 min a pitanja su bila jednostavna:
-ime,prezime,datum rodjenja i telefon
-gde sam ucio madjarski i koliko dugo
-na kog se predaka pozivam,godina i mesto rodjenja
To je otprilike to.Receno mi je sta da ponesem od dokumenata i gde se ambasada nalazi.
Termin je 5. februar.


Pa to je baš brzo, mislim za termin. Očekivao sam da se duže čeka.
Koliko dugo si učio jezik?
 
Odgovor na temu

MadeiraNS

Član broj: 324909
Poruke: 55
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.11.2014. u 13:44 - pre 116 meseci
Citat:
szerblany:
Sećam se da su različiti ljudi ovde pisali kako im se ne poklapaju prezimena predaka u nekim dokumentima. Ja imam sličan problem i ne znam kako da ga rešim. Preci na koje se pozivam su Mađari, ali imena i preszimena su im posrbljena, pa je moj pradeda Janoš postao Jovan, a kod prababinog devojačkog postoji problem kod slova Č-Ć / Cs-C...
Pitanje glasi: da li neko zna nekog ko zna nekog kome nisu primili dokumenta zbog grešaka u transkripciji sa mađarskog?


To ne bi trebalo da bude problem. Imao sam sličnu situaciju sa papirima, i prihvatili su mi papire na intervjuu. E sad, da li će ih i u Budimpešti prihvatiti, ostaje da vidimo. :D

Kada sam prikupljao papire, informisao sam se, i uglavnom su mi rekli da da je najbolje da ne tražim kod matičara da to ispravljam, jer će na izvodu pisati da je bilo nekih promena imena, što može dovesti do određene sumnje kod mađarskih zvaničnika. Pa je najbolje da ne diraš izvode, a da kada izabereš sudskog tumača, da mu objasniš situaciju, i da pitaš da li može umesto Jovana u prevodu da napiše János. Neki tumači automatski prevode imena sa srpskog na mađarski (naravno, tamo gde može), ali najbolje je da napomeneš da bi želela tu korekciju.
 
Odgovor na temu

Magyar2014

Član broj: 325988
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.11.2014. u 14:10 - pre 116 meseci
Interesuje me ako neko ima slično iskustvo ili savet šta da radim... Predao sam uspešno papire u Budimpešti, još malo pa će biti tačno 7 meseci... Od tada nikakvu informaciju nisam dobio. Većina ljudi koje znam ili za koje sam čuo i koji su predavali u to vreme, 90% ih je već dobilo odgovor, većina odbijenice a nekoliko državljanstvo ili poziv na proveru u Beogradu. Ne znam šta može da znači ovoliko dugo vreme čekanja i da li je pametno da zovem i proveravam šta se dešava sa mojim predmetom, ili je bolje da jednostavno nastavim da čekam dok oni sami ne odluče da pošalju neko obaveštenje ?
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.11.2014. u 15:52 - pre 116 meseci
7 meseci dugo?
Moj drug je dobio poziv na zakletvu posle tačno 12 meseci.
 
Odgovor na temu

Magyar2014

Član broj: 325988
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.11.2014. u 19:37 - pre 116 meseci
Pa meni je dugo, u smislu da nema nikakvog obaveštenja i da velika vecina ipak ne ceka toliko dugo...
A reci mi za tog druga, jel ga uopste nisu kontaktirali u toku tih 12 meseci, nije ih zvao ili pisao putem mail-a ?
 
Odgovor na temu

666999
djavo devil
Pakao
djavo sp
hill

Član broj: 325993
Poruke: 3
91.191.11.*



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.11.2014. u 21:25 - pre 116 meseci
Citat:
japanskaprepelica:
Citat:
agora11:
Citat:
shejtan-:
Citat:
laluna:
Pre svega zelim svima dobar dan.Imam dva kratka pitanja..Da li neko sada trenutno radi papire preko Danijela Karanovica i da li neko zna vise informacija o njemu?Molim sve one koji imaju bilo kakve veze sa njim da mi se jave..


Ako je taj Danijel iz Sombora onda je valjda sve ok!Neznam kako se preziva ovaj somborac ali neverujem da imaju dva Danijela iz SO da sredjuju papire,sutra vodi koliko znam ekipu u Mohač na zakletvu!Ako si predala ili predao pre više od devet meseci kolko sam pogleao u tojim porukama onda nije nešto uredu.Nisam čuo da je neko imao problema sa njim jedino što neće romima da nekazem cigan...da sredi za nikakve pare.


Posle citanja ovog posta nisam bas siguran sta je tacno sve OK? http://www.elitesecurity.org/t419067-217#3349941


Ko god nudi bilo kakvu pomoc a da to nije prijatelj koji ce vam pomoci besplatno je PREVARANT





DANIJEL KARANOVIC IZ SOMBORA JE PREVARIO 90% LJUDI UZEO PARE NA BRZINU PAPIRE NEKE PREDAO SA NAZNAKOM DA LJUDI NEZNAJU JEZIK,NARAVNO TI LJUDI SU DOBILI ODBIJENICE.PREDAVAO PAPIRE OD LJUDI KOJI SU ISLI SA NJIM ZA MADJARSKU A NAIVNE KOJI SU MU DAVALI PARE I PAPIRE DA CE ON SVE ZAVRSITI BEZ NJIH JE OSISAO I PAPIRE BACIO U PRVU KANTU.TRENUTNO JE U BEKSTVU I NALAZI SE U BECU SA SVOJIM KOMPANJONOM SLOBODANOM KOJI MU JE BIO ORTAK U POSLU SA PAPIRIMA A PRE TOGA PRODAVAO LUBENICE PO SOMBORSKIM COSKOVIMA....
OVO JE PROFIL NA FB OD NJEGOVE NEVENCANE ZENE https://www.facebook.com/dragana.mikulic.7?fref=ts INACE PROSTITUTKE KOJA GA JE UHVATILA POD SVOJU KOMANDU KADA JE OSETILA PARE.INACE JE IZ KRIVAJE,TO JE SELO NA DOMAK SOMBORA...ZBOG NJE I NJENOG MAFIJANJA I ALAVOSTI JE DANIJEL I ZAVRSIO KAO NAJVECI SLEPAC...DOK STE VI SLEPO LETELI I DAVALI PO 500-1000 PA CAK I PO 2000-2500 KOLIKO JE UZIMAO LJUDIMA IZ DIJASPORE ON JE ZIVEO KAO KRALJ,VODAO JE GOSPODJU PO VILAMA,HOTELIMA,LETOVANJIMA...DOCEK NOVE GODINE U SLOVENIJI,VOZILI SU SE AUDIJI,BMW,CLS-OVI....A ONDA JE STALO LJUDI SU SE MALO OPAMETILI,POSAO STAO I POLAKO SE POCELO PADATI,NAVIKLO SE NA ZIVOT U VISOKOM STILU,GOSPODJI JE DUPE BILO ZINULO JAKO PA JE DANIJEL POCEO DA RASPRODAJE AUTO PO AUTO,DA SE ZADUZUJE NA KAMATU KOD JEDNOG,DRUGOG....I UPAO JE U VELIKE DUGOVE...TRAZI GA POLA SRBIJE,BOSNE,BEC...U SUBOTICI SE KRIO DOK NIJE POBEGAO,NASTANJEN U SUBOTICI ULICA SUMSKA BR.5 ZGRADA U BLIZINI DUDOVE SUME GDE MU SE ZENA I DALJE NALAZI VEROVATNO..U SOMBORU MU ZIVE RODITELJI....KLASICNI PREVARANT KOJI CE USKORO PASTI
666999
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.11.2014. u 21:29 - pre 116 meseci
Bio je na proveri u Subotici posle 6 meseci,
moja supruga je dobila posle 10 meseci poziv na zakletvu bez predhodnih provera, mislim da nema smisla se raspitivati pošto nisam čuo da su ikog zagubili ili zaboravili.
 
Odgovor na temu

szerblany

Član broj: 325179
Poruke: 64
*.cpe.vektor.net.



+31 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2014. u 06:00 - pre 116 meseci
Citat:
MadeiraNS:
Citat:
szerblany:
Sećam se da su različiti ljudi ovde pisali kako im se ne poklapaju prezimena predaka u nekim dokumentima. Ja imam sličan problem i ne znam kako da ga rešim. Preci na koje se pozivam su Mađari, ali imena i preszimena su im posrbljena, pa je moj pradeda Janoš postao Jovan, a kod prababinog devojačkog postoji problem kod slova Č-Ć / Cs-C...
Pitanje glasi: da li neko zna nekog ko zna nekog kome nisu primili dokumenta zbog grešaka u transkripciji sa mađarskog?


To ne bi trebalo da bude problem. Imao sam sličnu situaciju sa papirima, i prihvatili su mi papire na intervjuu. E sad, da li će ih i u Budimpešti prihvatiti, ostaje da vidimo. :D

Kada sam prikupljao papire, informisao sam se, i uglavnom su mi rekli da da je najbolje da ne tražim kod matičara da to ispravljam, jer će na izvodu pisati da je bilo nekih promena imena, što može dovesti do određene sumnje kod mađarskih zvaničnika. Pa je najbolje da ne diraš izvode, a da kada izabereš sudskog tumača, da mu objasniš situaciju, i da pitaš da li može umesto Jovana u prevodu da napiše János. Neki tumači automatski prevode imena sa srpskog na mađarski (naravno, tamo gde može), ali najbolje je da napomeneš da bi želela tu korekciju.


Hvala, nadala sam se do ću to da čujem. :) Razgovarala sam sa tumačem, on tvrdi da to ne sme ništa da menja, jer su pravila po kojima radi vrlo precizna, ali da, sa druge strane, Mađari znaju o čemu se radi i da ne bi trebalo da bude problem. Mađarska administracija je nekad sva lična imena prevodila na mađarski (što nisam znala), zatim su ovi naši sve preveli na srpsko-hrvatski (što jesam znala) i bilo je mnogo brljanja sa obe strane.

Imam još jedno pitanje. Da li je moguće da izbegnem vađenje srpskog pasoša za malu bebu? Odavno znam šta je sve potrebno od dokumentacije, ali vidim i da negde traže pasoše za identifikaciju, negde lične karte (u tom slučaju, šta je sa decom?). Kad sam zakazivala razgovor u BG, službenica mi je rekla nešto o tome, ali je nisam najbolje razumela. :)
Molim da mi neko ko je nedavno predavao dokumenta za sebe i decu u Beogradu napiše šta mu je tačno trebalo.

 
Odgovor na temu

individuans

Član broj: 317613
Poruke: 28
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2014. u 08:58 - pre 116 meseci
Evo da podelim nedavno iskustvo iz Beograda: Kranje su neljubazni osim ako ne racunamo izvolite sesti.Posle 1.pitanja odaah gde ste studirali i koji mi je omiljeni predmet.Nisam znao koji mi je omiljeni predmet ni na srpskom ni na engleskom pa ni na madjarskom.I sve otislo u .... Inace ta devojka prica kao navijena i kada joj se kaze da uspori i da ponovi,ona to uradi jednom dvaput i opet brza,inace gle slucajnosti prica kao navijena,uz napoemnu da gleda da vam oteza maksimalno pitanje.Stvarno sve najgore o njima.Verovatno im je to cilj i uzivaju dok ovo citaju ali mi se videti vise necemo u tom bg zatvoru u krunskoj.

[Ovu poruku je menjao individuans dana 07.11.2014. u 10:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zzile011

Član broj: 322949
Poruke: 3
188.248.255.*



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2014. u 10:42 - pre 116 meseci
Citat:
veegun:
Citat:
jeca27: Vi ste pomalo cudni, Centar vas priprema za intervju i nista vise. Naravno da jezik morate da
ucite i samostalno, samo mi nije cilj da se spremam godinu dana, to mogu i ako ne prodjem.
Dakle, nikakvo ucenje ne podrazumeva obavezni uspeh, nekome ce se posreciti - drugome nece.


Na intervjuu mogu svašta da te pitaju, pa kratak kurs sigurno ne može biti dovoljna priprema. Veoma dobro znanje jezika podrazumeva uspeh, a do toga se dolazi učenjem.



Svi koji su predali preko centa iz Subotice su odbijeni , tj dobili su poziv za proveru jezika i dokumenata u matičnom konzulatu (ambasadi).
To je pravilo.
 
Odgovor na temu

zzile011

Član broj: 322949
Poruke: 3
188.248.255.*



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2014. u 11:09 - pre 116 meseci
Da li postoji mogucnost da se status aplikacije za madjarsko drzavljanstvo koja je već predata zamrzne ?

Ja sam predao aplikaciju prosle godine u Decembru mesecu ali moj novo madjarskog jezika još uvek nije na potrebnom nivou svakodnevne komunikacije. Stoga su male šanse da mogu da prodjem intervju u Madjarskoj ambasadi.

Posle odbijenice i kod ponovne predaje da li se moraju predati svi dokumenti ponovo.

 
Odgovor na temu

jeca27
Antika

Član broj: 325482
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2014. u 11:47 - pre 116 meseci
Citat:
zzile011:
Citat:
veegun:
Citat:
jeca27: Vi ste pomalo cudni, Centar vas priprema za intervju i nista vise. Naravno da jezik morate da
ucite i samostalno, samo mi nije cilj da se spremam godinu dana, to mogu i ako ne prodjem.
Dakle, nikakvo ucenje ne podrazumeva obavezni uspeh, nekome ce se posreciti - drugome nece.


Na intervjuu mogu svašta da te pitaju, pa kratak kurs sigurno ne može biti dovoljna priprema. Veoma dobro znanje jezika podrazumeva uspeh, a do toga se dolazi učenjem.



Svi koji su predali preko centa iz Subotice su odbijeni , tj dobili su poziv za proveru jezika i dokumenata u matičnom konzulatu (ambasadi).
To je pravilo.


Odakle vam takva informacija? Ja licno znam ljude koji su dobili drzavljanstvo, pasose i dr.


[Ovu poruku je menjao jeca27 dana 07.11.2014. u 13:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
212.178.247.*



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2014. u 11:57 - pre 116 meseci
Sve ponovo.
 
Odgovor na temu

Krikica
diplomirani ekonomista
firma

Član broj: 325566
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.11.2014. u 10:17 - pre 116 meseci
Da li mozda neko zna, da li je problem sto u izvodu iz maticne knjige rodjenih moje mame u rubrici drzavljanstvo ne stoji Republika Srbija, a kod mene i sestre stoji?
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.11.2014. u 14:14 - pre 116 meseci
Citat:
Krikica: Da li mozda neko zna, da li je problem sto u izvodu iz maticne knjige rodjenih moje mame u rubrici drzavljanstvo ne stoji Republika Srbija, a kod mene i sestre stoji?


ne pise ni na izvodu mog caleta, a na mom pise, pa je sve proslo OK. Ne sikiraj se i nastavi sa ucenjem jezika
asdf
 
Odgovor na temu

Biljananana
freelancer

Član broj: 326031
Poruke: 4
*.cpe.vektor.net.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.11.2014. u 14:23 - pre 116 meseci
Citat:


Imam još jedno pitanje. Da li je moguće da izbegnem vađenje srpskog pasoša za malu bebu? Odavno znam šta je sve potrebno od dokumentacije, ali vidim i da negde traže pasoše za identifikaciju, negde lične karte (u tom slučaju, šta je sa decom?). Kad sam zakazivala razgovor u BG, službenica mi je rekla nešto o tome, ali je nisam najbolje razumela. :)
Molim da mi neko ko je nedavno predavao dokumenta za sebe i decu u Beogradu napiše šta mu je tačno trebalo.


Predala sam pre dve nedelje papire u Beogradu za sebe i dvoje dece. Odmah da napomenem da pasosi za decu nisu obavezni, ali ja sam ponela za svaki slucaj. Kada su videli da ih i deca imaju rekli su da mogu predati i njihove kopije pasosa. Pored toga predala sam saglasnost supruga da deca mogu dobiti drzavljanstvo; po jednu fotografiju za nas troje (3.5 x 4.5); kopije pasosa za supruga i mene (originali na uvid) i sve one formulare, biografiju i izvode MKR i MKV.
 
Odgovor na temu

Krikica
diplomirani ekonomista
firma

Član broj: 325566
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.11.2014. u 17:49 - pre 116 meseci
Citat:
milos.hu:
Citat:
Krikica: Da li mozda neko zna, da li je problem sto u izvodu iz maticne knjige rodjenih moje mame u rubrici drzavljanstvo ne stoji Republika Srbija, a kod mene i sestre stoji?


ne pise ni na izvodu mog caleta, a na mom pise, pa je sve proslo OK. Ne sikiraj se i nastavi sa ucenjem jezika

Hvala na odgovoru, sledeceg ponedeljka imam razgovor u Beogradu.
 
Odgovor na temu

Krikica
diplomirani ekonomista
firma

Član broj: 325566
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.11.2014. u 17:51 - pre 116 meseci
Citat:
Biljananana:
Citat:


Imam još jedno pitanje. Da li je moguće da izbegnem vađenje srpskog pasoša za malu bebu? Odavno znam šta je sve potrebno od dokumentacije, ali vidim i da negde traže pasoše za identifikaciju, negde lične karte (u tom slučaju, šta je sa decom?). Kad sam zakazivala razgovor u BG, službenica mi je rekla nešto o tome, ali je nisam najbolje razumela. :)
Molim da mi neko ko je nedavno predavao dokumenta za sebe i decu u Beogradu napiše šta mu je tačno trebalo.


Predala sam pre dve nedelje papire u Beogradu za sebe i dvoje dece. Odmah da napomenem da pasosi za decu nisu obavezni, ali ja sam ponela za svaki slucaj. Kada su videli da ih i deca imaju rekli su da mogu predati i njihove kopije pasosa. Pored toga predala sam saglasnost supruga da deca mogu dobiti drzavljanstvo; po jednu fotografiju za nas troje (3.5 x 4.5); kopije pasosa za supruga i mene (originali na uvid) i sve one formulare, biografiju i izvode MKR i MKV.


A ta saglasnost sto ste predali za decu, jel to neki poseban papir ili sta vec?
 
Odgovor na temu

szerblany

Član broj: 325179
Poruke: 64
*.neobee.net.



+31 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.11.2014. u 18:35 - pre 116 meseci
Citat:
Biljananana:
Predala sam pre dve nedelje papire u Beogradu za sebe i dvoje dece. Odmah da napomenem da pasosi za decu nisu obavezni, ali ja sam ponela za svaki slucaj. Kada su videli da ih i deca imaju rekli su da mogu predati i njihove kopije pasosa. Pored toga predala sam saglasnost supruga da deca mogu dobiti drzavljanstvo; po jednu fotografiju za nas troje (3.5 x 4.5); kopije pasosa za supruga i mene (originali na uvid) i sve one formulare, biografiju i izvode MKR i MKV.


Hvala! Druga stvar: ako imam pisanu (overenu i prevedenu) saglasnost, nije potrebno da suprug bude prisutan?
 
Odgovor na temu

radenkol
Bosna

Član broj: 325247
Poruke: 36
*.opera-mini.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.11.2014. u 19:03 - pre 116 meseci
Da li neko zna koliko se ceka na odbjenicu iz Subotice,nakon provere jezika...imali smo proveru 17 jula...hvala!
Radenko
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3916884 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.