Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3908809 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tbutor
BG

Član broj: 326294
Poruke: 47



+21 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.01.2015. u 18:51 - pre 113 meseci
Čestitke za Jovijel-a.
 
Odgovor na temu

Magyar2014

Član broj: 325988
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.01.2015. u 20:18 - pre 113 meseci
Svaka cast i cestitke jovijel.
Jel ukupno sve trajalo 2 godine ? Jel bila odbijenica, pa su dali iz drugog puta ili ?
 
Odgovor na temu

nadja555
beograd

Član broj: 327317
Poruke: 7
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.01.2015. u 20:39 - pre 113 meseci
Da li ima neka preporuka za privatnog profesora Madjarskog za BG a da je cena dvocasa ispod 1000 din. Posto mi je mnogo da dajem 8000 mesecno ( 4 nedelje po 2 dvocasa). Znam da ima kurseva jeftinijih, al me interesuje privatno.
 
Odgovor na temu

Ogo-Pogo

Član broj: 314908
Poruke: 24
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.01.2015. u 22:26 - pre 113 meseci
Pozdrav drugari, još samo nekoliko pitanja da postavim, želeo bih najtačnije odgovore na njih.

1.Idem u Mađarsku i srpskom cariniku dajem srpski a mađarskom dajem mađarski i vraćam se nazad za nekoliko sati i odrađujem isti postupak.
Sve u redu.
2.Idem u Mađarsku ali se ne zadržavam tamo nego idem dalje u EU.Tamo boravim preko 90 dana.Opet srpskom dajem srpski a mađarskom mađarski.
Mađar me propušta ( zbog neograničenog boravka na koje imam pravo) a srpski?
Hoće li biti problema zbog boravka dužeg od 90 dana?
3.Idem u Mađarsku i na obe carine dajem mađarski pasoš-da li je to najbolja solucija?

Zamolio bih samo ljude sa iskustvom i one koji žive u inostranstvu da mi daju najprecizniji odgovor.
Svako dobro svima! Očekujem PRAVU INFORMACIJU! :)

[Ovu poruku je menjao Ogo-Pogo dana 20.01.2015. u 23:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

emily1980
emily malta
nurse
malta
Qawra,Malta

Član broj: 325770
Poruke: 20
195.158.72.*



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2015. u 07:15 - pre 113 meseci
Na obe granice madjarski i niko te nista ne pita,za svaki slucaj nemoj prelaziti na Backi Breg,cula sam da tamo znaju zezati zbog toga mada samo to i mogu,nemaju prava da te vrate.Sto se tice boravka u EU vise od 90 dana,u svakoj drzavi EU moras resiti svoj status ako mislis ostati duze jedino ako ides na put oko Evrope pa se svuda zadrzavas po malo.Ja srpski pasos ni ne nosim sa sobom vise,jos ce da me uvali u neku frku
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 884



+800 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2015. u 07:28 - pre 113 meseci
Citat:
emily1980:Ja srpski pasos ni ne nosim sa sobom vise,jos ce da me uvali u neku frku :)

Ako si idalje i srpski drzavljanin i putujes u/iz Srbije, onda nije pametno da kod sebe nemas srpska dokumenta! Bila je vec jednom na forumu slicna diskusija o tome. Pogledaj OVDE moje pitanje kao i narednih 10ak odgovora.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-138-108.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2015. u 07:56 - pre 113 meseci
Zapamtite u Srbiji ste srpski drzavljanin ako imate srpsko drzavljansvo,u Madjarskoj ste madjarski drzavljanin,sto plasticno znaci da prilikom izlaza iz Srbije Vi mozete pokazati samo madjarski pasos ali ako vam zatrazi srpski morate bar licnu kartu pokazati,jer srpski pasos u principu ne morate imati,ali i morate jer Vi iz Srbije izlazite kao srpski drzavljanin/A kada ste u inostranstvu imate prednost da ako imate neki problem onda se mozete obratiti i madjarskom i srpskom konzulu da vam pomogne,a mozete i samo jednom e tu je t6a prednost.
Znaci to su pravila igre a kako ce biti na granici je opet druga prica.evo mi smo za novu isli u Rumuniju,i na gr,prel.u Srps.je bio tako se zadesilo moj gazda u njegovom stanu zivimo,nasi su meni u srpski udarili pecat to se vec zna da su me odbili HU, a supruga i deca isli na HU,nikakav problem,a kada smo se vracali u Srbiju pitao me policajac da li smo na te pasose izasli,da jesmo e evo da vam stavim pecat i stavio svima,a do sada smo isli iu u Hrvatsku,bugarsku i madjarsku i niko nista nije pitao.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

povremen
korektan
mogao sam i bolje
i vise
lepmali grad ali. .srbija

Član broj: 311479
Poruke: 76



+51 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2015. u 09:41 - pre 113 meseci
Citat:
član:
Citat:
emily1980:Ja srpski pasos ni ne nosim sa sobom vise,jos ce da me uvali u neku frku :)

Ako si idalje i srpski drzavljanin i putujes u/iz Srbije, onda nije pametno da kod sebe nemas srpska dokumenta! Bila je vec jednom na forumu slicna diskusija o tome. Pogledaj OVDE moje pitanje kao i narednih 10ak odgovora.


nevazno je sto je jos uvek srpski drzavljanin..,vec sto ima srpsko boraviste.u slucaju kontrole u eu,kako ce dokazati adresu?vozacka saobracajna..isto su na adresi sa srb pasosa..itd..itd..

najbolje srb srpski pasos ,a madj madjarski , ili prvi put daj madjarski kad ulazis u srb ,e onda mozes sa njim i izlaziti ...i ulaziti..
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
109.94.120.14



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2015. u 10:11 - pre 113 meseci
Vec je odgovoreno uproslom [postu citiram........Sto se tice boravka u EU vise od 90 dana,u svakoj drzavi EU moras resiti svoj status ako mislis ostati duze......
Znaci ako planiras da ostenes bilo gde ti se prijavljujes,znaci ne spavas na ulici,i ako si u hotelu ti kayes da si u tom i tom hotelu,jer recimo HU pasos nema adresu stanovanja napisano nego samo opsti podaci,cak vrlo zanimljivo nigde ne pise u pasosu da si i SZERB drzavljanin,znaci ....tako ce vas proveriti.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

povremen
korektan
mogao sam i bolje
i vise
lepmali grad ali. .srbija

Član broj: 311479
Poruke: 76



+51 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2015. u 10:22 - pre 113 meseci
ti kazes..u tom i tom..si hotelu?:) i to je boraviste?tamo ce ti poslati saobracajnu kaznu?
 
Odgovor na temu

suninyu

Član broj: 327112
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2015. u 10:36 - pre 113 meseci
Citat:
brazilac:
Citat:
Nada222: Hvala! ;)

Da li si prvo pisao prezime i ime, ili obrnuto?
Moj potpis je prvo ime, pa sad ne znam da li sad to menjati.. Znam da se kod njih uvek navodi prvo prezime, ali ne znam da li to i za nas vazi..
Citat:
cape011: Zar je bitan potpis ???
Potpises se kao sto se uvek potpisujes, to ti je licni "pecat". Verujem da mozes i cirilicom, ja bih tako.

Kao kad ti se lekar potpise na recept, niko zivi ne zna sta je napisao :))

Ne verujem da angazuju grafologa da bi potvrdio ispravnost :D



I ja bih se donekle slozio sa "cape011".
Ja sam se potpisao pisanom latinicom, prezime pa ime. Iako se uobicajeno potpisujem (kao i na pasosu) pisanom cirilicom prezime pa ime.
Mislim i ja da mozes kako hoces, odnosno onako kako je tvoj licni potpis. Ne verujem da bi te zbog toga neko maltretirao.
Kao sto kaze "cape011", sta da ti je potpis uvek i svugde kao neki doktorski, nit bi se znalo jel cirilica ili latinica, nit dal je prvo ime ili prezime..



Kad predajete papire za madjarsko drzavljanstvo OBAVEZNO morate staviti prvo prezime pa ime. Profesorka u Novom Sadu mi je rekla da su zbog potpisa prvo ime pa prezime ljude odbijali. To je Madjarima jako vazno. Pogresan potpis i pogresno napisan datum su razlog sto ljudima vrate dokumente, a kaze da je bilo slucajeva da im uzmu dokumente, a onda posalju odbijenicu.
 
Odgovor na temu

Ogo-Pogo

Član broj: 314908
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2015. u 10:41 - pre 113 meseci
E hvala na odgovorima i imam još jedno pitanje.

Pronašao sam posao u inostranstvu, otišao sam na primer u Štutgart.
Porodica mi je tamo i prijavio sam se kod njih.Da li treba da se vratim u Srbiju i odjavim boravište?
Da li to mogu izvršiti možda u najbližem konzularnom predstavništvu Srbije?
Da li to uopšte moram uraditi?

Izvinjavam se jer sam potpuno iskočio iz teme ali zanima me to.
Hvala unapred na odgovorima.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
109.94.120.14



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2015. u 11:01 - pre 113 meseci
Citat:
povremen: ti kazes..u tom i tom..si hotelu?:) i to je boraviste?tamo ce ti poslati saobracajnu kaznu?

Ajde da ovo ne postane nasa licna rasprava,
Kazna se placa kao svuda u posti,i dobija se na licu mesta,a ako si je napravio da te je snimila kamera ili drugo sacekate na granici.


Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
109.94.120.14



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2015. u 11:07 - pre 113 meseci
Citat:
suninyu:
Citat:
brazilac:
Citat:
Nada222: Hvala! ;)

Da li si prvo pisao prezime i ime, ili obrnuto?
Moj potpis je prvo ime, pa sad ne znam da li sad to menjati.. Znam da se kod njih uvek navodi prvo prezime, ali ne znam da li to i za nas vazi..
Citat:
cape011: Zar je bitan potpis ???
Potpises se kao sto se uvek potpisujes, to ti je licni "pecat". Verujem da mozes i cirilicom, ja bih tako.

Kao kad ti se lekar potpise na recept, niko zivi ne zna sta je napisao :))

Ne verujem da angazuju grafologa da bi potvrdio ispravnost :D



I ja bih se donekle slozio sa "cape011".
Ja sam se potpisao pisanom latinicom, prezime pa ime. Iako se uobicajeno potpisujem (kao i na pasosu) pisanom cirilicom prezime pa ime.
Mislim i ja da mozes kako hoces, odnosno onako kako je tvoj licni potpis. Ne verujem da bi te zbog toga neko maltretirao.
Kao sto kaze "cape011", sta da ti je potpis uvek i svugde kao neki doktorski, nit bi se znalo jel cirilica ili latinica, nit dal je prvo ime ili prezime..



Kad predajete papire za madjarsko drzavljanstvo OBAVEZNO morate staviti prvo prezime pa ime. Profesorka u Novom Sadu mi je rekla da su zbog potpisa prvo ime pa prezime ljude odbijali. To je Madjarima jako vazno. Pogresan potpis i pogresno napisan datum su razlog sto ljudima vrate dokumente, a kaze da je bilo slucajeva da im uzmu dokumente, a onda posalju odbijenicu.

Eto u prilog moje konstatacije i njihovog preseravanja,ja se svuda ama bas svuda potpisujem cirilicom,ali mi je potpis takav da se ne moze rascitati,i oni malo brkaju stvari orja tj.potpis je potpis a ime i prezime ili prezime i ime je kada pise da napisete.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

brazilac
brazilac
ZR

Član broj: 74932
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2015. u 11:25 - pre 113 meseci
Citat:
koko86:
Ja sam sada zvala konzulat u BG. Prvo je zvao prijatelj kome je madjarski maternji i zakazao za sebe, kada je pitao da li moze i za nas, posto dolazimo zajedno, odmah ga je odbila i rekla da moramo sami zvati. Tako da sam ja morala da prodjem vatreno krstenje, jako sam se uspanicila i da nisam pricala preko interfona i da mi prijatelj nije pomagao, ne znam da li bih uspela. Mada nisu bili tako strasni. Zakazala mi je za 20. januar, pitala me kako muz zna jezik, rekla sam malo slabije nego ja, rekla je da onda on bolje da ne zakazuje, a ja moram jos da vezbam jer treba srednji nivo jezika.



Cao,

Kako je bilo na predaji dokumenata?
 
Odgovor na temu

koko86
Master ekonomista
Srbija

Član broj: 325490
Poruke: 40
*.dynamic.stcable.net.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2015. u 11:45 - pre 113 meseci
Pozdrav, imam 5. februara zakazano. Muz je ipak uspeo zakazati za 5. pa su onda i mene premestili. Javljam kako je bilo.
 
Odgovor na temu

pule87
Novi Sad, Srbija

Član broj: 324889
Poruke: 31
80.74.163.*



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2015. u 12:25 - pre 113 meseci
Citat:
koko86: Pozdrav, imam 5. februara zakazano. Muz je ipak uspeo zakazati za 5. pa su onda i mene premestili. Javljam kako je bilo.

Nek' Vam je sa srecom. :)
 
Odgovor na temu

nadja555
beograd

Član broj: 327317
Poruke: 7
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2015. u 12:35 - pre 113 meseci
Ja jos jednom da postavim pitanje. Da li neko zna ko drzi casove Madjarskog privatno Beograd ( ne kurs) a da je cena ispod 1000 din dvocas. Mnogo mi je da dam 8000 mesecno. Pozdrav!
 
Odgovor na temu

emily1980
emily malta
nurse
malta
Qawra,Malta

Član broj: 325770
Poruke: 20
195.158.72.*



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2015. u 12:39 - pre 113 meseci
Citat:
član:
Citat:
emily1980:Ja srpski pasos ni ne nosim sa sobom vise,jos ce da me uvali u neku frku :)

Ako si idalje i srpski drzavljanin i putujes u/iz Srbije, onda nije pametno da kod sebe nemas srpska dokumenta! Bila je vec jednom na forumu slicna diskusija o tome. Pogledaj OVDE moje pitanje kao i narednih 10ak odgovora.

Nosila licnu kartu,ovde je bilo reci o pasosu.Cak vise ni srpsku licnu ne nosim jer imam ID card drzave u kojoj zivim tako da to nosim sa sobom i za putovanja i za setnju po ulici.
 
Odgovor na temu

emily1980
emily malta
nurse
malta
Qawra,Malta

Član broj: 325770
Poruke: 20
195.158.72.*



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2015. u 12:53 - pre 113 meseci
Citat:
Ogo-Pogo:
E hvala na odgovorima i imam još jedno pitanje.

Pronašao sam posao u inostranstvu, otišao sam na primer u Štutgart.
Porodica mi je tamo i prijavio sam se kod njih.Da li treba da se vratim u Srbiju i odjavim boravište?
Da li to mogu izvršiti možda u najbližem konzularnom predstavništvu Srbije?
Da li to uopšte moram uraditi?

Izvinjavam se jer sam potpuno iskočio iz teme ali zanima me to.
Hvala unapred na odgovorima.

U zakonu pise da bi trebalo pre odlaska da se odjavi prebivaliste ali mislim da to niko ne shvata za ozbiljno samim tim vecina ni ne odradi,cisto sumnjam i da kontrolisu,priznajem ja sam bila u zurbi pa nisam napravila odjavu ni za sebe ni za decu ali planiram cim dodjem u Srbiju sledeci put jer se bojim da cu imati neke posledice kasnije,ne bi da me za koju godinu stave na medjunarodnu poternicu jer nisam najmladje dete upisala u skolu a najstarije u vojnu evidenciju,nisam ih vakcinisala itd )).
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3908809 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.