Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta je sve ovo u ovoj supi???

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta je sve ovo u ovoj supi???

[ Pregleda: 5667 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Machiavelli...
Član broj: 90589
Poruke: 672
*.hsd1.pa.comcast.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Sta je sve ovo u ovoj supi???10.01.2011. u 00:18 - pre 160 meseci
Odem da kupim supu i kupim ovo...


Sta je bre sve ovo? Jel su ovi ljudi normalni?! Ima 200 razlicitih stvari u "obicnoj" supi!

Jel zna neko koja su sve ovo cuda ovde?


Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Sta je sve ovo u ovoj supi???10.01.2011. u 00:36 - pre 160 meseci
To ti je supa od skampa. Najs :D

Citat:

Prednosti i mane nekog IT proizvoda/usluge i upoređivanje sa konkurentima na tržištu.


Kupi C supu i uporedi njen sadrzaj sa ovom - inace ode ova tema u madzone. U stvari, ode u madzone bez obzira :P
make love - !war
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Sta je sve ovo u ovoj supi???10.01.2011. u 00:52 - pre 160 meseci
Sa closed source supom ne bi imao ovaj problem
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Sta je sve ovo u ovoj supi???10.01.2011. u 01:11 - pre 160 meseci
Jaoo... ja sam sad kod mojih uzivao u fenomenalnoj DOMACOJ supi
koju pravi moj cale i niko ne moze da mu pridje sto se pravljenja supe tice :)

Iz kesice, samo, ali bas samo kad se mora... i to samo onu sa pecurkama, Podravkinu :)

Naravno da su pune kojekakvih tih stabilizatora, emulgatora, i ostalih qrcatora.... ali jbg, od neceg mora da se rikne.
 
Odgovor na temu

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Machiavelli...
Član broj: 90589
Poruke: 672
*.hsd1.pa.comcast.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Re: Sta je sve ovo u ovoj supi???10.01.2011. u 01:45 - pre 160 meseci
Inace ono 55%, ako se vidi uopste, je sodium!

Pa sta im sve ovo treba za obicnu supu? Ja to ne mogu da razumem.
Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
Odgovor na temu

tahuti

Član broj: 53920
Poruke: 83
*.bchsia.telus.net.



+41 Profil

icon Re: Sta je sve ovo u ovoj supi???10.01.2011. u 02:47 - pre 160 meseci
Rok trajanja.
 
Odgovor na temu

brkchey
Pos'o, kuca, birtija
Banja Luka

brkchey
Član broj: 37610
Poruke: 387
*.teol.net.



+15 Profil

icon Re: Sta je sve ovo u ovoj supi???10.01.2011. u 03:22 - pre 160 meseci
Nemoj to da jedes druze, nije dobro.
Jes' da ima i pozitivnih sastojaka, kao whey protein i kalijum karbonat, ali ima vise losih, kao natrijum glutamat, koji izaziva ovisnost o slatkisima i ima dosta natrijuma koji dize krvni pritisak.
Nemoj to jesti osim ako stvarno, ali stvarno nemas izbora. A izbora uvijek ima, samo treba prioritizirati zdravlje umjesto nekih nebitnih stvari.
Uzmi si vremena, kupis povrce (organsko: celer, luk, sargarepa, persun) domace pile, ili organsko (moze samo krilca), skuhas to i uzivas ko covjek.
Ja to u kesici nikako ne mogu nazvati supom,a kamoli hranom za svaki dan. To je tek nuzno zlo...
Time Has Frozen Still What's Left to Be
Hear Nothing
Say Nothing
Cannot Face the Fact I Think for Me
No Guarantee, it's Life as Is
But Damn You for Not Giving Me My Chance
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Sta je sve ovo u ovoj supi???10.01.2011. u 07:21 - pre 160 meseci
Citat:
Machiavelli...: Sta je bre sve ovo? Jel su ovi ljudi normalni?!
Sticajem okolnosti i ja kupujem po nesto otuda (vidim da si ti "tamo"). Zaredjam na amazon.com pa kupim. Ima tamo hrane sa svega 3 sastojka recimo, nista boje, aditivi, ovo, ono. Pa ko voli, nek izvoli.

Primer: Newman's Own Organics Cranberries, 4-Ounce Pouches (Pack of 6), $16.80

Ingredients
Organic Cranberries, Organic Cane Sugar, Organic Sunflower Oil. Refrigerate After Opening.

A zato sto nema nikakvih dodataka, ne moze bez frizidera. Cuti, budi sretan da uopste pisu sta sve mecu unutra, pa mozes da biras. Valjda ih zakon tera na to.

Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.teletrader.com.



+10246 Profil

icon Re: Sta je sve ovo u ovoj supi???10.01.2011. u 07:25 - pre 160 meseci
Prava rakcija ljudi kojima je predočeno šta ima u supi. Kad bi pogledao šta ima u C supi, spisak bi bio tek tećina ovog, ali pravi sadržaj bi bio sto puta gori. Kod Kanađana nema labavo: sve mora da se ispiše.

Zašto je, između ostalog, dugačak spisak ? Zato što se supa pravi od 3-4 glavna sastojka (ovde: povrće, škampi, masnoće, začini), a svaki od njih je složen, pa ima svoj spisak podkomponenti. Odgovoran proizvođač bez pardona navede ukupan spisak komponenti i podkomponeneti i onda izgleda zastrašujuće. Na primer, ako si stavio konzumnu so u proizvod, treba navesti da u krajnjem proizvodu ima i joda, kojeg ima u konzumnoj soli. Ako si dodao i obično brašno, treba navesti da proizvod sadrži gluten. I td i td.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Sta je sve ovo u ovoj supi???10.01.2011. u 09:57 - pre 160 meseci
Sodium ti je natrijum koji dobijas iz soli, posto je njegova preporucena doza veoma niska onda je i 55% u ovoj supi. Retko ko jede bljutavu hranu da bi zadovoljio <100% i to nema neke veze bas sa ovom supom

Sem ociglednog tipa suseno povrce, neke stvari koje znam sta su (plus 5 minuta istrazivanja) i za koje ne vredi paniciti:

- Hydrolized Soy - glavni sastojak soja sosa
- Corn Syrup Solids - dehidrirani corn syrup, zamisli melasu od kukuruza iz koje je izvucena voda da bi se lakse transportovao i teze kvario. To je to, u osnovi glukozni secer koji nas mozak moze da koristi (naravno ne treba preterivati kao sto ne treba preterivati sa bilo kojim secerom). Ovo ne treba mesati sa high-fructose corn syrup (HFCS) koji je los
- Maltodextrin - oblik secera koji se lako vari
- Autolyzed yeast extract - samounistene celije kvasca, radi ukusa. Veoma zdravo, ima ga u pivu i svim jelima i picima sa kvascem u kojim se javlja "prirodnim" putem. B vitamini, amino kiseline, itd.
- Silicon dioxide - staklo , zvuci opasno ali nije, materijal je u prahu i inertan, nesvarljiv i ne apsorbuje se, udje na jednu stranu izadje na drugu
- Whey Protein - kajmak bez masti - uzmes kajmak, izbacis lose zasicene masnoce i ono zdravo sto ostane je whey protein
- Sodium Carbonate (E500) po naski natrijum karbonat - stabilizator. Bezbedan, ima ga u pastama za zube izmedju ostalog a ima ga u svim kupovnim jelima sa rezancima (mislim da sluzi da se rezanci ne lepe)
- Guar Gum - prirodno sredstvo za zgusnjavanje (zaprska bez paprike )
- citric acid (E330) - limuntus kad pojedes par mandarina pojeo si vise E330 nego sto ga ima u celom rafu hrane.


Ono zbog cega ja ne bih jeo ovu supu:

- Sodium triphosphate (E451) - konzervans
- Monosodium Glutamat - MSG (E621) + Disodium inosinate (E631) + Disodium guanylate (E627) - pojacavaci ukusa, E631 se i prirodno javlja u kvascu. U principu ljudi kazu da je ovo bezbedno ali ja izbegavam takvu hranu, ako ne umeju da je skuvaju ukusnu ne moraju bas ni da mi je zacinjavaju hemijom.
- Disodium Succinate koji nemam pojma sta je, internet kaze jedino da se sumnja da izaziva ostecenja organa, za mene dovoljno.
- vestacke arome

Al jbg, ne mozes ni imati hranu sa komadima mesa i nemati konzervans a da hrana nije smrznuta. Zato ovakve supe ni ne kupujem. Uz malo paznje primeticete inace da vecinu ovih stvari imate i u najobnijoj pilecoj ili govedjoj kocki koje nasi roditelji nemilice koriste Ali onaj gornji spisak je nesto sto mislim da bi ljudi trebalo da znaju, bar neke bezopasne stvari kojih ima skoro svuga tipa guar gume, mlecnih proteina, staklo , ekstrakt kvasca, maltodextrin i glukozni sirup (plus prah glukoznog sirupa), limunska kiselina, itd.

Sto kaze Java da nasi moraju da pisu detaljan spiask dosta pakovanja bi moralo da se radi u vecoj formi da bi stala slova .



[Ovu poruku je menjao mmix dana 10.01.2011. u 11:14 GMT+1]
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

squirll

Član broj: 248171
Poruke: 106
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+66 Profil

icon Re: Sta je sve ovo u ovoj supi???10.01.2011. u 10:08 - pre 160 meseci
Citat:
Srđan Pavlović:koju pravi moj cale i niko ne moze da mu pridje sto se pravljenja supe tice :)

"Nije sto je moj, ali je najbolji" :D
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.teletrader.com.



+10246 Profil

icon Re: Sta je sve ovo u ovoj supi???10.01.2011. u 11:46 - pre 160 meseci
Inisistiranje na "zdravoj" hrani (namerno pod navodnicima) u urbanim uslovima je besmisleno. Ako se june gaji 1.000 km daleko od tvoje kuće, kako (?!) može sveže meso, bez ikakvih konzervansa da bude u kuhinji, ujutro, ili kad god ti se ćefne u toku dana ? Ako hoćeš da supu skuvaš za 5 min (a da ima u njoj i knedle i povrće i masnoće iz mesa), kako (?!) neko da ti spremi i dostavi ?

Dakle, ZDRAVA hrana - da, ako živiš na planini i svaki dan napasaš svoje june na svežem pašnjaku, ako sam gajiš svoju šargarepu i zelenu salatu i pri tome ne koristiš insketicide i fungicide, već sam, svojim rukama skidaš svaku štetočinu sa svakog lista salate posebno. Ako ne uspeš - šta je tu je - ostao si bez povrća za sledeću godinu.

A ako hoćeš da kupiš svež krastavac u januaru, i uz to pride jedno belo meso, 1/2 kg svinjskih šnicli i 600 gr junećeg mlevenog (a da se ne latiš noža i sam ubiješ životinuju) - budi spreman da kupiš i jedeš ono šta ti se servira.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-171-56.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Sta je sve ovo u ovoj supi???10.01.2011. u 11:58 - pre 160 meseci
Citat:
- Silicon dioxide - staklo , zvuci opasno ali nije, materijal je u prahu i inertan, nesvarljiv i ne apsorbuje se, udje na jednu stranu izadje na drugu

a zbog cega se "mleveno staklo" stavlja u ovo? zarad kolicine ili sta?
Citat:
Machiavelli...: Inace ono 55%, ako se vidi uopste, je sodium!
.

natrijum! -_-
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Sta je sve ovo u ovoj supi???10.01.2011. u 12:07 - pre 160 meseci
Sprecava praskaste proizvode da se zgromuljicaju
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Machiavelli...
Član broj: 90589
Poruke: 672
*.hsd1.pa.comcast.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Re: Sta je sve ovo u ovoj supi???10.01.2011. u 16:23 - pre 160 meseci
Ma... kupio sam pakovanje od 6 komada, ostalih 5 zavrsava u kanti. Sam cu da skuvam supu, nego nemam bas mnogo vremena a ni zivaca. Inace spremam hranu non-stop, ali me nesto supu mrzi...

Hvala na iscrpnim odgovorima o sastojcima. Ja ovo vise ne jedem sigurno.

Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-171-56.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Sta je sve ovo u ovoj supi???10.01.2011. u 16:29 - pre 160 meseci
pa skuvas jedno 10 litara, redovne domace, pa razdvojis u manje cinije koje stavis u zamrzivac - pa kad ti se jede, samo je izvadis i otkravis i kraj, barem znas sta je tamo

@mmix, al prah SiO2 je opasan za disajne organe (a kad treses kesicu prasi se,pa sigurno i udahnes ne malo zrna), pa ko cesto koristi te kesice (supice iz kesice), nije bas pametno (pogotovo sto se to talozi, ne nestaje vremenom iz organizma)

edit:typo

[Ovu poruku je menjao Horvat dana 10.01.2011. u 17:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Sta je sve ovo u ovoj supi???10.01.2011. u 19:34 - pre 160 meseci
Machiavelli, tajna je u express loncu ako hoces brzo.

@Horvat, pa neces smrkati prah a ni kolicine sigurno nisu iole znacajne. Ja iskreno sumnjam da je receptura te supe takva da zahteva sio2, pre ce biti da je on dosao u recept kroz neki sastojak koji fabrika nabavlja na veliko u obliku praha (npr corn syrup powder) pa je morao da bude zapisan u sadrzaju. U svakom slucaju iskrneno sumnjam da mozes dobiti u realnom zivotu silocosis od sio2 iz supe :)
" In the United States, it is estimated that one million-two million workers have had occupational exposure to crystalline silica dust and 59,000 of these workers will develop silicosis sometime in the course of their lives.[5]" Znaci max 6% onih koji su izlozeni VISOKIM koncetracijama ce razviti bolest. Svaki dan udises prasinu u vazduhu koja sadrzi ko zna kakva go*na pocev od veoma ostre i zaje(ane cadji od grejanja na cvrsta goriva.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Sta je sve ovo u ovoj supi???10.01.2011. u 19:44 - pre 160 meseci
Majku mu, zar tolika tema oko supe :)

Ovako, ima ona masinica za rezance, pa nadjete dobar recept da se 'zuti rezanac u kuvanoj supi' :)

Nisu skupa juneca rebra, a supa ekstra, i obavezno kao zacin susen persun, celer i tako to...
a so po zelji...

Dajte, ne trujte se ovim sr*njem, svako iole sposoban moze se kako-tako zdravo hraniti...

Edit :) :


 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta je sve ovo u ovoj supi???

[ Pregleda: 5667 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.