Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Singapore Landed Permanent Resident Visa

[es] :: Vodič za emigraciju :: Singapore Landed Permanent Resident Visa

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5539 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Singapore Landed Permanent Resident Visa10.01.2011. u 06:28 - pre 161 meseci
http://www.abhinav.com/singapo...d-permanent-residence-visa.htm
http://www.abhinav.com/singapore-faqs.htm

Mislim da je vrlo zanimljiv program. Osoba sa solidnim radnim iskustvom ili diplomac nekog od stranih univerziteta mogu da se direktno prijave za singapursku "zelenu kartu". Nakon sto se odobri potrebno je samo otici tamo i naci posao i zelena karta se odobrava istog momenta.

Verovatno da diplomac sa univerziteta u Srbiji ne bi mogao da se prijavi osim ako je u pitanju doktorant koji je objavljivao u stranim strucnim casopisima. Ako je osoba diplomirala na solidnom stranom univerzitetu radno iskustvo nije potrebno.
Osoba sa 2-3 godine radnog iskustva u EU ili drugim zapadnim zemljama, a u trazenim oblastima tipa IT ili engineering bi takodje mogla da se prijavi.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Singapore Landed Permanent Resident Visa10.01.2011. u 20:05 - pre 161 meseci
Ovo je vrlo interesantno, ima solidnog IT-ja u Singapuru.

Vredi razmisliti.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.koelnet.com.



+105 Profil

icon Re: Singapore Landed Permanent Resident Visa10.01.2011. u 21:31 - pre 161 meseci
Super je Singapur ali posla tamo ima samo za top level IT strucnjake koji i onako mogu da biraju zemlju i firmu za koju ce raditi. Btw ako zelite provod i uzivanje u raznim opojnim sredstvima zaboravite tu zemlju ;)
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Singapore Landed Permanent Resident Visa10.01.2011. u 22:48 - pre 161 meseci
Slobodane, odakle je informacija da je samo za top level? Ja koliko vidim ovde u Australiji ubise se da primame lokalne diplomce: http://www.contactsingapore.sg/employers/recruiting_in/australia/

Mada je istina, kao pocetnik u Singapuru se zaradjuje se manje u poredjenju sa Australijom, ali opet mislim da je perspektivno.
Neko ko ima solidno radno iskustvo, a nema mogucnost da tamo gde je dobije papire relativno lako i brzo (EU, US, Bliski istok) bi trebalo da razmisli o ovome.
Dobiti PR odmah nakon sto se zaposli i pasos za 2 godine je ubedljivo najbrza procedura kada se poredi sa svim ostalim razvijenim zemljama. Jedine dve teskoce su da se treba odreci svih ostalih drzavljanstava i da ako imate musko dete on ce morati da sluzi vojsku 2 godine (ako se rodi nakon sto uzmete drzavljanstvo). Ali se i dobija mnogo: odlicna zdravstvena nega, obrazovni sistem, mogucnosti zaposljavanja, putovanja, rekao bih i dobar geografski polozaj. Ko voli leto preko cele godine idealno.

U svakom slucaju informacija vredna za proveriti.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Singapore Landed Permanent Resident Visa10.01.2011. u 22:56 - pre 161 meseci
A evo i za diplomce:
http://www.mom.gov.sg/foreign-...e-you-apply/Pages/default.aspx

University undergraduates and graduates aged between 17 and 30 years old may apply for the Work Holiday Pass to work in Singapore for up to six months. Applicants must be resident and full-time students of the university. Students who have gained admission to the university but have not commenced their studies may also apply.

E sad, ovo mi deluje kao odlicna rupa za iskoristiti. Prijavis se za studije, prime te i onda se prijavis za ovaj program.

The Work Holiday Programme is applicable to students from these territories:

* Australia
* France
* Germany
* Hong Kong
* Japan
* New Zealand
* United Kingdom
* United States

 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Singapore Landed Permanent Resident Visa11.01.2011. u 06:58 - pre 161 meseci
To je sve u teoriji ali u praksi nece zaposliti nekog MS admina ili CCNA sa 3-4 godine iskustva u nekoj EU firmi. Voleo bih da vidim jedan pozitivan primer ali na zalost iz iskustva kolega ovo nece da moze tako lako kao sto pise ;)

Btw. koliko kostaju studije u Singapuru za 1 godinu? :-) +7000$ + smestaj + hrana. Za nekoga ko vec ima posao u EU ovo su preveliki izdaci za pocetak sa neizvesnom buducnoscu.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Singapore Landed Permanent Resident Visa11.01.2011. u 10:16 - pre 161 meseci
Moguce da se nismo razumeli. Nije potrebno da studiras u Singapuru da bi se prijavio za ovaj program u mom pretposlednjem postu. Dovoljno je izgleda da te primi univerzitet iz jedne od 9 zemalja van Singapura i onda mozes da ides na 6 meseci na neki internship. Npr. neki diplomac iz Srbije se prijavi, odobre mu prijavu i moguce da bez placanja skolarine moze da se prijavi. Treba ispitati.

Druga stvar ovo za rizik - dok ne probas ne znas. Naravno ne srljas vec se informises koliko god mozes. Ako treba minimizovati rizik onda se lepo kupi najjeftinija moguca karta za Singapur, viza nam ne treba do mesec dana, a lako se produzava na 3 meseca. Ode se, zivi po hostelima, radi bilo sta i trazi neki solidniji posao. Kada dobijes bilo kakav strucni posao dobijanje papira nije problem. Vec 6 meseci nakon sto si dobio posao mozes se prijaviti za PR.

E sad ne moze i jare i pare, ako hoces da dobijes moras i da ulozis.


 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Singapore Landed Permanent Resident Visa11.01.2011. u 11:39 - pre 161 meseci
Zasto bi neko ko je dobar u tome sto radi (IT recimo) spavao po hostelima mesecima i trazio bilo kakav posao u medjuvremenu kad takvi vrlo lako mogu da nadju posao i u Srbiji za ~700-800e sto je sasvim ok suma za standard u Srbiji ili . Jos gore ako taj neko zivi i radi u EU. Singapor je super destinacija za porodicne ljude i ljudi zeljne obrazovanja na visokom nivuo i niskog stepena kriminala.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Singapore Landed Permanent Resident Visa11.01.2011. u 13:18 - pre 161 meseci
Pa zato sto bi za dve-tri godine (ako bi uspeo) zaradjivao 4-5-X puta vise nego u Srbiji, imao pasos zemlje sa kojim bi ga svuda docekivali otvorenih ruku, uzivao u jednom od najboljih sistema zdravstvene nege, obrazovanja za decu, uslova rada i razvoja karijere, upoznao vrlo razlicite kulture od onih sa kojima se dotada susretao i onda na kraju dosao do nivoa da ako hoce moze da bira i gde ce da radi i sta ce da radi ako u medjuvremenu oseti da mu je Singapur dosadio ili mu se ne svidja.

Ovo kazem zato sto sam ja donekle prosao kroz slicno. Dosao sam u Australiju na studije sa malo strucnog radnog iskustva. I nije mi bilo lako te dve godine. Ali eto, sada imam australijske papire, za godinu i po cu imati pasos, imam posao gde me cak i kao pocetnika uvazavaju sve kolege i pitaju za misljenje, radi se bez pritiska, nikad ako to ne zelim ne moram da radim prekovremeno, a primam platu koja je 4 puta veca od mog rodjaka koji kao magistar bankarstva vec 7 godina radi u jednoj banci u Srbiji. Da ne navodim neke druge ocigledne prednosti tipa klime, blizine mora i plaza, nezagadjene prirode, jednostavno opustenog zivota.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.koelnet.com.



+105 Profil

icon Re: Singapore Landed Permanent Resident Visa11.01.2011. u 17:09 - pre 161 meseci
Nece da moze tako lako kao sto pises...

Citat:


The Singapore Landed Permanent Resident (LPR) scheme allows the applicant, working and living overseas, to apply for Singapore Permanent Residence. This program is meant for you if you are highly qualified with experience and have a unique set of skills. The applicant must be top of the order executive or manager or high highly qualified academically with exceptional scores from renowned Universities/Academic Institutions or performing responsible tasks for world renowned transnational companies to be eligible to make an application under this scheme. Your field of specialization/skills should ideally be in short supply in Singapore and thus, enable you to make unique contribution to Singapore economy and society.



Ali dobro, nada umire poslednja ;)
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Singapore Landed Permanent Resident Visa11.01.2011. u 22:28 - pre 161 meseci
Pa eto, ja sam na ovoj temi naveo 3 varijante, sve zavisi od konkretnog slucaja.

Znaci imali smo:
- Singapore Landed Permanent Resident Visa za kandidate visokog profila
- Odes na lice mesta i trazis posao za ljude sa 2-3 godine iskustva
- Internship od 6 meseci za studente

Delujes mi neozbiljno za moderatora. Prvo pises: "ako zelite provod i uzivanje u raznim opojnim sredstvima zaboravite tu zemlju". Kakav provod? Koji je procenat ljudi na forumu kojima su narkotici prioritet? Onda pises o studijama u Singapuru koje ja nisam ni pomenuo u ovoj temi (mada je i to jedan od nacina za one koji imaju novca). Onda postavljas za mene neverovatno pitanje zasto bi neko ko radi u Srbiji za 800 eura presao da radi za Singapur. Ne vidim vise smisla da nastavljam "diskusiju" sa tobom.

A sad da ti odgovorim na poslednji post - student sa dobrim rezultatima bez iskustva moze da se prijavi za ovu semu ako je diplomirao na jednom od 100 najboljih univerziteta na svetu. Ko zna, moguce da ima i takvih koji citaju ovaj forum. A moguce i da bi priznali studije na daljinu koje za nekoga ko ima tih 700-800 eura u Srbiji nisu skupe. Ja sam na primer zavrsio studije ovde: http://www.londoninternational.ac.uk/ I ne vidim zasto neko sa solidnim iskustvom od 2-4 godine takodje ne bi pokusao ako uz to ima i kvalifikacije.

[Ovu poruku je menjao noskich dana 11.01.2011. u 23:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Singapore Landed Permanent Resident Visa12.01.2011. u 06:54 - pre 161 meseci
To da odes na lice mesta i trazis posao u zemlji koja je daleko ~10 000 Km bas i nije neki plan koji bih savetovao nekome. Na stranu to sto je to moguce i u bilo kojoj drugoj zemlji u okruzenju (EU) koje imaju isti standard kao Singapur sto se tice odnosa plata i troskova zivota. Jednosoban stan ili garsonjera NE MOZE da se nadje za manje od 3000$ mesecno + troskovi zivota, bez 5000$ mesecno nista. 5k$ * 3-4 meseca dolazimo do 20 000$ sa uracunatom kartom. Bas bih voleo da upoznam studenta do 30 godina koji ima ovoliko para na racunu i zeli da ode u Singapur da na slepo trazi posao :)

Citat:
A sad da ti odgovorim na poslednji post - student sa dobrim rezultatima bez iskustva moze da se prijavi za ovu semu ako je diplomirao na jednom od 100 najboljih univerziteta na svetu. Ko zna, moguce da ima i takvih koji citaju ovaj forum. A moguce i da bi priznali studije na daljinu koje za nekoga ko ima tih 700-800 eura u Srbiji nisu skupe. Ja sam na primer zavrsio studije ovde: http://www.londoninternational.ac.uk/ I ne vidim zasto neko sa solidnim iskustvom od 2-4 godine takodje ne bi pokusao ako uz to ima i kvalifikacije.


Pogledaj malo bolje koji su to univerziteti i kolika je skolarina na njima. ;)


Sve u svemu Singapur je fina destinacija za TOP level profile koji zele da vode miran i odusten zivot. Ostali, Singapur je samo mesto gde bi bilo lepo raditi i ziveti ali je to skoro nemoguce bez ozbiljnih pocetnih ulaganja koji ne nude nikakvu sigurnost za ostanak i uspeh.

Neozbiljan nisam ali sam realan u sagledavanju ovakvih stvari. ;)
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.att.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Singapore Landed Permanent Resident Visa12.01.2011. u 08:31 - pre 161 meseci
Hmmm...

Znam jednog naseg momka iz Beograda koji je otisao za AT&T Singapur.
Moracu da ga uhvatim da vidim kako je otisao.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Singapore Landed Permanent Resident Visa12.01.2011. u 09:30 - pre 161 meseci
Citat:
noskich:
Znaci imali smo:
- Singapore Landed Permanent Resident Visa za kandidate visokog profila
- Odes na lice mesta i trazis posao za ljude sa 2-3 godine iskustva
- Internship od 6 meseci za studente

Posao u Singapuru se moze naci i pre odlaska tamo. Posla ima dosta i neko sa nekoliko godina iskustva sa malo truda mogao bi naci posao. Radna viza se prilicno lako sredjuje, iskreno ne znam cemu tolika rasprava oko te permanent vize, to nije nesto o cemu bi neko novi trebao brinuti, ja bih uvek pokusao naci posao pre odlaska tamo, posle mozda otisao turisticki i odradio nekoliko intervjua dok sam tamo.

A pusti Miskovica i emigraciju, vidis da je zentara. On prica o jednosobnom stanu od 3k dolara u Singapuru kao opciji za nekog novog, mislim totalno van realnosti. I onda spomene 800 evra u Srbiji kao nesto sto te zadrzava da ne odes u Singapur. Hahaha

 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Singapore Landed Permanent Resident Visa12.01.2011. u 10:19 - pre 161 meseci
Kao start nije lose ni deliti sobu sa jednim cimerom za 300 dolara:

http://singapore.gumtree.sg/f-...isZromsharQQAdTypeZ2QQCatIdZ10
 
Odgovor na temu

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
*.mts.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Singapore Landed Permanent Resident Visa12.01.2011. u 12:45 - pre 161 meseci
Citat:
Branko Santo: Hmmm...

Znam jednog naseg momka iz Beograda koji je otisao za AT&T Singapur.
Moracu da ga uhvatim da vidim kako je otisao.

Verovatno mislimo na istog. Taj bi se uvredio da vidi da kažeš da je iz Beograda, umesto iz Zemuna... :)
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.att.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Singapore Landed Permanent Resident Visa12.01.2011. u 13:56 - pre 161 meseci
Bate evo izvinjavam mu se javno da ceo ES zna :D

Marko mislim da postoji samo jedan nas tamo tako da pretpostavljam da je isti.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Singapore Landed Permanent Resident Visa12.01.2011. u 14:03 - pre 161 meseci
Sve se moze ako je neko spreman na uslove, ja svakako nisam spreman da delim SOBU?! a da pri tom imam ok iskustvo i znanje, mislim to su tako radikalne mere i ne znam zasto bi neko to radio. Jedina ok stvar je naci posao pre odlaska tamo, sve osim toga je prevelik rizik jer je cena izrazena u novcu koja se gubi svaki mesec bez posla ogromna u odnosu na primanja koja su u Eu. Btw slazem se sa Daliborom sto se tice PR-a, to nije nesto sto bi trebalo da te vuce vise u odnosu na druge drzave tj. ne bi trebalo da bude primarni cilj...
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Singapore Landed Permanent Resident Visa12.01.2011. u 14:12 - pre 161 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Sve se moze ako je neko spreman na uslove, ja svakako nisam spreman da delim SOBU?! a da pri tom imam ok iskustvo i znanje, mislim to su tako radikalne mere i ne znam zasto bi neko to radio.

Ne mora niko da deli sobu, ali da deli stan sa dvoje-troje mladih ljudi je sasvim ok, usteda je znacajna pogotovo za nekog ko tek pocinje.
Zasto bi neko ko zivi u Srbiji automatski morao da zivi sam u jednosobnom stanu u Singapuru ili bilo gde, ne razumem, navikao je na raskos i komfor? Treba mu 5k dolara mesecno za pocetak? Svasta.
Ako je stvarno tako onda i ne treba da ide iz Srbije u Singapur, sasvim mu je ok gledajuci tu stranu price.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Singapore Landed Permanent Resident Visa12.01.2011. u 15:01 - pre 161 meseci
Mislio sam na ljude koji imaju +3 godine iskustva u poslu koji je trazen tamo, to podrazumeva da su vec izgradili neki standard koji uzivaju i u mestu trenutnog boravka. Zasto bi neko isao na nizi zivotni standard (makar i privremeni) bez garancije da ce on biti bolji (jednog trenutka a mozda i ne) tamo negde 10 000Km daleko?

Ja sam delio stan kad sam dosao ovde ali tada sam imao 22 godine i nije me bas bilo briga za mnoge stvari, sada se to promenilo. Cemu rad i trud ako se vracas na gore uslove zivota?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Singapore Landed Permanent Resident Visa

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5539 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.