Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebna pomoc za zvucnike

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Potrebna pomoc za zvucnike

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 15552 | Odgovora: 65 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milanovic1
Milanovic Djordje
Kraljevo

Član broj: 44814
Poruke: 43
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.milanovic-kraljevo.co..


Profil

icon Potrebna pomoc za zvucnike10.01.2011. u 14:21 - pre 161 meseci
Postovani
Zelim da kupim dva zvucnika pa me interesuje sta mi Vi predlazete.Imam pojacalo Crown XTi2000 tj. na 8 oma ima snage 2 x 475w. Ja se puno ne razumem u to samo sam cuo za neki kliping te zato bih zeleo da to bude sve ok i za pojacalo i za zvucnike. Interesuju me EV-zvucnici i sve to (ne bas stalno) je za kucnu upotrebu.
HVALA
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Potrebna pomoc za zvucnike10.01.2011. u 15:18 - pre 161 meseci
300-400w.. neki dvosistemci recimo... do koliko bi para? Novo ili polovno?
odgovor na tvoje pitanje je malo opsiran ovako, preciziraj malo Predpostavljam da na razlgasne kutije mislis. Ili si mislio samo na drivere,pa da se bacis u samogradnju?
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

ToMiCc
Igor ToMiC
Sombor

Član broj: 271258
Poruke: 103
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Potrebna pomoc za zvucnike10.01.2011. u 15:22 - pre 161 meseci
Ta igrackica gura 2k wati na 4 oma... Nije li ti zao da to pojacalo bude u kuci ? Umesto na nekoj zurci , u diskoteci ili tako nesto...
Ili bas volis glaznu muziku? =)
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Potrebna pomoc za zvucnike10.01.2011. u 15:33 - pre 161 meseci
Citat:
ToMiCc: Ta igrackica gura 2k wati na 4 oma... Nije li ti zao da to pojacalo bude u kuci ? Umesto na nekoj zurci , u diskoteci ili tako nesto...
Ili bas volis glaznu muziku? =)

thiiiiiiiiiiiii 2 000 W na 4Ohm(ako je tako),zaje++e igračkice... ...

"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Potrebna pomoc za zvucnike10.01.2011. u 16:12 - pre 161 meseci
da..2000w u bridzu na 4ohma.. sta je to taman da ima malo rezerve za jedan RCF L18p300 .. a po meni, 2 su malo za sobu hihihi
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

milanovic1
Milanovic Djordje
Kraljevo

Član broj: 44814
Poruke: 43
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.milanovic-kraljevo.co..


Profil

icon Re: Potrebna pomoc za zvucnike10.01.2011. u 16:23 - pre 161 meseci
Postovani
Da pogresio sam i sada nemam kud. Vas sam hteo da zamolim da me posavetujete oko zvucnih kutija. Sta da kupim: EV-sx 300 , EV- Zx4
ili EV-Zx3. tj. zelim da to bude OK i za pojacalo i za zvucnike. Svega sam procitao na forumima i uglavnom idu iz krajnosti u krajnost. Jedni govore da treba biti jace pojacalo a drugi govore da treba biti jaci zvucnici. Ja se u to ama bas nista ne razumem.
Izvinite i puno Vam HVALA
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Potrebna pomoc za zvucnike10.01.2011. u 18:27 - pre 161 meseci
Mozda sx300 .. a sto ne neki RCF art.. 315 recimo... 350w 15lf +1'' HF ..

da pojasnim ovo oko snage i krajnosti u krajnost
Zvucnike slabije od pojacala,naravno.. nije vise kao nekad, da pojacalo bude slabije od zvucnika.
iz razloga sto su sada svi drajveri za zvucnike pravljeni da bez problema izdrze bar 3db (duplo) od nominalne snage, koja je napisana, nekoliko sekundi, i naravno, u pikovima jos duplo vise od toga.. tipa 100-200-400 u piku od nekoliko ms.
Ja moju seriju FTR celestiona od 400w nema teorije da "teram" sa 400watnim pojacalom... ko da prdi.. al kad mu pljunem 650w *naravno ne pojacano do kraja, e tad tek peva

treba da imas dosta rezervne snage u pojacalu,da moze da "hendluje" sa pikovima i sl.. da ne duzim, jedva gledam za tu 475totku wati plafon 400w kutija, i bez problema.
Naravno, nemoj cepati na max svo vreme
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

milanovic1
Milanovic Djordje
Kraljevo

Član broj: 44814
Poruke: 43
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: www.milanovic-kraljevo.co..


Profil

icon Re: Potrebna pomoc za zvucnike10.01.2011. u 19:11 - pre 161 meseci
Postovani Nikolicu !
Puno Vam hvala. Posto imam ovde u Kraljevu prodavnicu uzecu EV-Zx4 (400w) made in USA. Hvala i puno pozdrava.
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Potrebna pomoc za zvucnike10.01.2011. u 19:56 - pre 161 meseci
Možda malo glupo pitanje i nevezano za temu, ali ljudi ja nikako nemogu da razumijem šta će vam 400W muzike u kući !?? Ja imam 4 2-sistemske kutije sa driverima 16.5 cm, trenutno ih gura JVC autoradio CD player na kojem "piše" 4x45W (ako daje 4x20W, dobar je). Više od toga nema pretjerano smisla. I ovako starci bjesne, susjedi bjesne itd. A meni govore da pretjerujem sa glasnoćom... I sluh mi je već blago oštećen (bio sam na testiranju). Čak i da stvarno volite glasno, di živite? Komšije ne bijesne?

Mislim, ja vjerojatno tjeram svoje zvučnike na maksimumu cijelo vrijeme, al nema smisla uzet 4 x jače zvučnike pa ih slušat na 30 % snage. Možda je kod mene tajna što mi je soba samo 14 kvadrata površine i što su mi zvučnici udaljeni niti metar od uha. A i 1000 puta sam ih razmještao dok nisam postigao najbolju poziciju di se sa što manje snage što glasnije čuje meni, a komšijama što manje :=)

A što se tiće jačine pojačala i zvučnika, @Euronymous dobro kaže: i kod mene je ovaj CD player u normalnim uvjetima kao rođen za moje kutije. Ima stvarno prelijep zvuk za jedan autoradio, ima baseva i svega. Al kad se pojača do neke razine, počinju nestati basevi kako se pojačava pa se zvuk izobliči da bi na kraju došlo do potpunog krčanja. Kad sam iste kutije kačio na TDA 7294 pojačalo, pri malim snagama (onako tiho slušanje) ne svira ništa bolje, al kad se navine poprilično glasno, sviraju puno bolje. I ne gubi se na basu, niti se izobličava zvuk. Već samo nakon nekog vremena, zvučnik počinje "prditi" jer nemože se više istegnuti od toga. I da još jače pojačam, puko bi ovjes.

Ja volim da imam više snage. Kad osjetim da zvučnik nemože, samo malo stišam i to je to. Al kad znam da mi pojačalo nema snage, to me ljuti :D Jer znam da mogu pojačati još, al je lošiji zvuk. Samo se treba znati obuzdati da se ne odvrne previše. A i ovisi o zvučniku. Ove moje nemožeš tako jednostavno spržiti jer se osjeti kad pređeš njihovu granicu. Čuje se u zvuku i tad stišam. Dok moj drug ima prastare Ei kutije, a to je ona serija njihovih zvučnika koji se prže čim se malo prekorači nazivna snaga. Ali on ne sluša pretjerano glasno i muzika koju sluša nije prezahtjevna pa si je složio 2 x 5W pojačalo sa EL84 cijevima i stvar svira jako lijepo :)
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

ToMiCc
Igor ToMiC
Sombor

Član broj: 271258
Poruke: 103
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Potrebna pomoc za zvucnike10.01.2011. u 20:05 - pre 161 meseci
I ja isto glasam za jace pojacalo od zvucnika!! Naravno ako nemas neku pijanu budalu koja ce ti na nekoj kucnoj zurci odvrnuti do panja??!?
Skoro sva pojacala kad se pojacaju do maximuma ili blizu maximuma ulaze u kliping.. To odprilike u kratkim crtama znaci da pojacalo daje preveliku voltazu na zvucnike (voltazu koja nenosi sa sobom nikakav zvucni signal) i sam zvuk je pun izoblicenja...
I samim tim moze da se desi da slabije pojacalo unisti jace zvucnike bas zbog tog klipinga jer zvucnici ne dobijaju signal kakav je predvidjen da dobijaju...
Zato bolje jace pojacalo , pa kad ga odvrnes na recimo nekih 80% pojacalo ce i dalje imati perfektan zvuk bez izoblicenja (nece uci u kliping!) a i tih 80% ce taman biti tu neka granica koliko tvoji zvucnici mogu da izdrze a da se ne raspadnu ;)
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Potrebna pomoc za zvucnike10.01.2011. u 20:33 - pre 161 meseci
@Pioneer cdj 200


Ako se tebi komsije bune od tih 80-ak wati onda nije nesto u redu.


Ne znam sta smatras pod glasnim. Mislim da se ne moze postici neka jacina zvuka sa tih 80w da bi ti se od toga ostetio sluh.

A ni zvucnici koje posedujes ne mogu da stvore toliki zvucni pritisak.

Soba ti je 14 kvadrata...


E pa meni je 17. Muzika... sada vec kako treba. 2x160W kutije od 10" + piezo i bas bin sa 18" i 180w (isto sal). Bice slika za koji dan.

Planiram da napravim sad sa njima zurku za moj 18-ti. Jel mi moze neko reci koliko oni mogu da pokriju.? Mislim na kvadrate.?? Bice nas nekih 40-ak ljudi, ne vise.


Inace zivim u centru, od susedne kuce me deli zid od jednog reda cigli... A odozgo plafon i parket na spratu kod brata... niko nije zalio za sad.



Jace pojacalo od zvucnika... u svakom slucaju.




Veliki pozdrav svima.!

Ackopk.
 
Odgovor na temu

milanovic1
Milanovic Djordje
Kraljevo

Član broj: 44814
Poruke: 43
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: www.milanovic-kraljevo.co..


Profil

icon Re: Potrebna pomoc za zvucnike10.01.2011. u 21:03 - pre 161 meseci
Postovani prijatelji
Prije svega puno Vam hvala sto cu nesto nauciti od Vas. Crown-a sam kupio i nisam imao nikakvo znanje. Nista mi ne preostaje nego da idem dalje. Posle toga kupio sam pre-amplifier Apart PM 1122. Zatim Apart PC 1000R.
(CD,USB,SD). Kada sam rekao za kucnu upotrebu DA ali i leti u mom selu,bazen i prijatelji. Za kuci imam Marantz medjutim hteo sam da Vas pitam koja dva zvucnika da kupim za moje pojacalo.Rekli ste mi EV-Zx4. pa sam hteo da vas pitam dali ja to pojacalo mogu slusati tiho u mojoj kuci a da ne ostetim pojacalo i zvucnike normalno da imam cistu muziku bez nekog brujanja. A moze se desiti da neki moj pijani drugar odvrne do panja pa sam hteo i sa te strane malo da se zastitim. Izvinite sto pisem sve ovo ali sam hteo da objasnim celu situaciju. Puno Vam hvala i puno pozdrava . Milanovic
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Potrebna pomoc za zvucnike10.01.2011. u 21:34 - pre 161 meseci
@ackopk:

Do sto vragova, govorimo li mi o istim snagama !??? Jel možeš vjerovati da ove moje kutije mi otvore vrata od sobe ? Dobro, nisu baš kozna što čvrsta vrata jer sam ih kao klinac "provalio" (brat i ja smo se zezali sa kvakom i rasturili xD).

Neznam kakav je vama prag tolerancije ili ste, bez uvrede (šala samo), svi već gluvi :D Ja se derem na komšiju kad im djete plače cijeli dan a preko ceste je, dok je moja stara gađala jedne turiste jer su u 2 iza ponoći pričali na terasi. Iskreno, nitko mene još nije proklinjao ali mi ni stara neda da smetam ni njima ni susjedima. Kod nas je normalno da se ništa ne čuje. Ja u 10 navečer izađem van na ulicu i nemogu ćuti ni bubicu. NIŠTA, apsolutna tišina! I sada da ja upalim muziku, zvučnik mi je taman nekoliko cm od prozora, pa to se čuje van toliko jako da možeš pjesmu prepoznati (a to kod nas je već preglasno da bi se čulo na ulicu).

Kod tebe je možda taj centar upravo supotran efekat: imaš vjerojatno kafića u blizini i svega pa uvijek nešto rošta. Ja sam u periferiji grada koji je ionako već malen, mir i tišina je uvijek u ulici. Točnije nije, kad ja slušam muziku :)

Nisam znao da si mlađi od mene :) Ja sam u 9. mj. 2010. radio zurku za moj 18-ti gore na katu u praznom stanu. Sa te 4 kutije... Bilo je toliko glasno da se nije moglo pričat normalno u prostoru (prostor od 40-ak kvadrata), a moja stara bjesna jer se i na ulici moglo raditi party (loša izolacija, loši prozori).

A što se tiće oštećivanja sluha, nešto su i slušalice kumovale, al kažem, metar od uha su mi zvučnici. Za 17 kvadrata je 4 x 16.5 cm po meni puno. Kad to navinem do daske, ne možeš pričat u sobi. I onda mogu brojat sekunde na prste dok ne uleti stara u sobu psovajući. A ako ne stišam, onda uleti stari i lete kutije skupa sa pojačalom kroz prozor :D
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Potrebna pomoc za zvucnike10.01.2011. u 21:40 - pre 161 meseci
@ Milanovic1 tu smo da pomognemo prijatelju :)

Meni je za sobu ovo taman 2 Celestion FRT 3070c bina 400w, sateliti 12'' Celestion Truvox 1225 250w + 1'' HF Selenium Ti220 60w, Sam pravim kutije.. sa komsijama ne govorim odavno.. posto nemam mesta u radionici, drzim u sobi ozvucenje (kad ne rentiram) i na to slusam ponekad :)

sa snagasima sam tanak, 2 Phonica max860 i max1500, koji su slabi za ovo sto imam,ali gura se nekako.

Evo neke slicice







malo su "drtave" da tako kazem, prosle su sito i reseto do sad :)
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

milanovic1
Milanovic Djordje
Kraljevo

Član broj: 44814
Poruke: 43
*.adsl-a-6.sezampro.rs.

Sajt: www.milanovic-kraljevo.co..


Profil

icon Re: Potrebna pomoc za zvucnike10.01.2011. u 22:04 - pre 161 meseci
Postovani prijatelji
Meni zaista nepada napamet da pravim cirkuz u kuci koja se nalazi u gradu. Pojasnio sam Vam to i jos jednom ja imam HI-FI uredjaje u mojoj kuci. Za ovo sto Vas pitam stavicu u RACK CASE 8U i jos jednom pitam i necu se vise javljati " dali mogu kupiti EV-Zx4 za ove moje krkljeme i dali se tu moze slusati izmedju ostalog i tiha muzika bez nekog ostecenja. Izvinite i puno Vam HVALA
 
Odgovor na temu

milanovic1
Milanovic Djordje
Kraljevo

Član broj: 44814
Poruke: 43
*.adsl-a-6.sezampro.rs.

Sajt: www.milanovic-kraljevo.co..


Profil

icon Re: Potrebna pomoc za zvucnike10.01.2011. u 22:10 - pre 161 meseci
Izvinite zaboravio sam !
Rekao sa tiha i CISTA muzika i ja se u nista ne razumem oko ovih uredjaja jedino u W (snagu)
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Potrebna pomoc za zvucnike10.01.2011. u 22:18 - pre 161 meseci
Po meni se može, zašto nebi moglo? Svako pojačalo može svirati tiho ako mu je tih ulazni signal :)

Ali ČEKAJ odgovor iskusnijih kolega...
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Potrebna pomoc za zvucnike10.01.2011. u 22:23 - pre 161 meseci
Naravno da moze.kad ti zatreba ti cepni malo . pazari to sto si naumio slobodno.. Dobre su te kutijice.
Pozdrav!
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Potrebna pomoc za zvucnike10.01.2011. u 22:31 - pre 161 meseci
Blago tebi kad ti je takva tišina u kraju. Ima kafić preko puta mene. Ovako je lagana muzika al zato leti svirka uživo napolju do 23h. Obično su to rock balade i pop muzika pa ne smeta previše. Al zato ima drugih muka.
Ima par njih sa kilovatima u gepeku pa se to opako dobro čuje oko 24h pa nadalje. E onda kreću drag trke sa motorima od 750 do 1500 kubika. Kuća mi je na 5m od glavne ulice. Da ti to čuješ.
Čujem ga kako na pola kilometra startuje motor, poleće, proleće pored moje kuće i posle 500m koči.
I meni će neko da se žali na muziku.!! Kako da ne.! ;-)

Što se muzike tiče govorio o realnim snagama. Nikakve muzičke ili P.M.P.O snage.
Tebi se otvaraju vrata bez brave a kod mene počinju da se tresu stakla i okvir na zakucanim vratima.

Veliki pozdrav.!
Izvinjavam se na malom offtopicu.

Ackopk.
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Potrebna pomoc za zvucnike10.01.2011. u 22:55 - pre 161 meseci
Eh znao sam da je nešto drugo u pitanju :) Iskreno, ja ne poznajem pojam "prava snaga", "P.M.P.O." itd. Ne vjerujem ja u NI JEDNU snagu. Samo svojim ušima vjerujem :) Jbt. imam zvucnik 20W na njemu, i kažu mi da je to prava snaga da bi nakon par dana našao jedan još veći i jači na kojem piše 4 VA...

A ako ćeš me baš pitati, ja držim istinitom onu teoriju da pravih 10W trese prozore. Po toj teoriji, procjenjujem svoje kutije na nekih 5-8W svaka. Al onda nema teoretske šanse da sve ovo ima 400W što dajete jer bi to onda rušilo zgrade :P Ima frend EL84 pojačalo 2 x 5W. Boga mi, dobro trese za 5W :P To je jedan od razloga zašto vjerujem toj teoriji a drugi je sljedeći... Složit ćemo se da pojačalo nemože dati van više snage nego što povuće iz "zida" (utičnice), jel? E pa ja tresem vrata sa 4 kutije, a imam wattmetar i potrošnja se kreće oko 40 - 80W. Oduzmi gubitke, potrošnju ostalih komponenta itd. i ostatak podjeli sa 4. Jako malo dolazi na svaku kutiju...

Kod nas se tu i tamo nađe koji kW u gepeku :D Ali uglavnom prolaze "seljaci" sa tvorničkim sustavima i čuješ registraciju kako vibrira i umjesto muzike, samo distorzija :)) Al neću se rugat jer nisam ni ja bolji... Imam tvorničkog Clariona, CD player, sa 6 tvorničkih zvučnika koji lijepo svira al nema snage. A kad prođem po gradu, i ja ga odvrnem do daske :)

A meni vibrira prozor samo al za tebe ne sumnjam... Dapače, mogo bi da razvališ prozor :)


...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Potrebna pomoc za zvucnike

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 15552 | Odgovora: 65 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.