Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Reketaši" preuzimaju dugove

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: "Reketaši" preuzimaju dugove
(Zaključana tema (lock), by mmix)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 20466 | Odgovora: 108 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: "Reketaši" preuzimaju dugove19.01.2011. u 19:37 - pre 161 meseci
@fozzybear

Kakve usluge, kakvi bakraci :)

Mislim da nisi nikakav ozbiljan faktor, da bi te to ostetillo da ne koristis neki drugi mob. broj...
A ono da si zensko, izasao bi samo na los glas :)
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: "Reketaši" preuzimaju dugove19.01.2011. u 19:52 - pre 161 meseci
Citat:
Svega mi na svetu poklonio sam telefon. Drug mi je svaki dan govorio kako je divan,kako jedva ceka da ga on kupi i ja mu poklonim unapred za rodjendan.


Napisi pismo VIP-u, obrazlozi situaciju i siguran sam da ce ti otpisati dug.


Citat:
fozzybear: Stvarno cu da uradim sledece:
Da odem u neki glavni centar VIP-a i da im ispricam ovo sto se dogodilo.
I da ih saslusam sta oni imaju da kazu na celu ovu situaciju.


Eto, preduhitrio si me.
Obavezno napomeni i da se nisi skidao sa Civilizacije.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Reketaši" preuzimaju dugove19.01.2011. u 21:07 - pre 161 meseci
Citat:
Horvat: u ugovorima ovih tipova postoji klauzula - za prekovremeno raskidanje ugovora se naplacuju penali toliko i toliko


Pa da, penali su u stvari preostale rate do završetka ugovora. I čovek je i hteo da plati "penale", ali oni nisu hteli da raskinu ugovor unapred, već čekaju da se završi ugovorna obaveza da bi onda podneo "molbu za raskidanje ugovora", za koju odgovor može da traje 3 meseca. Heeeeeej, 3 meseca za pišljivi odgovor na želju da se raskine ugovor? Heeeej?

Jel vama jasno koliko je to prljav trik, da prljaviji skoro ne može ni da bude. To je jedno đubre od provajdera koje korisnike primorava na ostanu na mreži kako bi ih još malo muzli. Ne može sada, čekajte još 3 meseca pa još 3 meseca, a mi ćemo u međuvremenu da vam punimo glavu sa novim pogodnostima i tarifama i prednostima naže zlatne ponude.

Meni je ovde kristalno jasno šta se desilo. Kome nije, nek razbistri glavu
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Reketaši" preuzimaju dugove19.01.2011. u 21:13 - pre 161 meseci
Citat:
Horvat: u ugovorima ovih tipova postoji klauzula - za prekovremeno raskidanje ugovora se naplacuju penali toliko i toliko


Pa da, penali su u stvari preostale rate do završetka ugovora. I čovek je i hteo da plati "penale", ali oni nisu hteli da raskinu ugovor unapred, već čekaju da se završi ugovorna obaveza da bi onda podneo "molbu za raskidanje ugovora", za koju odgovor može da traje 3 meseca. Heeeeeej, 3 meseca za pišljivi odgovor na želju da se raskine ugovor? Heeeej?

Jel vama jasno koliko je to prljav trik, da prljaviji skoro ne može ni da bude. To je jedno đubre od provajdera koje korisnike primorava na ostanu na mreži kako bi ih još malo muzli. Ne može sada, čekajte još 3 meseca pa još 3 meseca, a mi ćemo u međuvremenu da vam punimo glavu sa novim pogodnostima i tarifama i prednostima naže zlatne ponude.

Meni je ovde kristalno jasno šta se desilo. Kome nije, nek razbistri glavu
 
0

fozzybear

Član broj: 266797
Poruke: 6
*.adsl-3.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: "Reketaši" preuzimaju dugove19.01.2011. u 21:39 - pre 161 meseci
Ovo pisem u svrhu razonode :-)

Jedan od mojih mnogobrojnih odlazaka u korisnicki VIP centar

Nemanja: "Ja imam jos 3 meseca do kraja pretplate,pa bi sad da platim sve sto treba i da raskinem ugovor."
Operaterka:(pogled u stranu)To vam ne bih preporucila jer se placaju veliki penali
N: Koliko?
O: Pa da pogledam.Mmmm... oko 400 dinara za svaki preostali mesec + racuni
N: Pa ja bih to platio pa da raskinemo.
O: Pa ne ide to tako,nego dodjete pa posaljete molbu za raskid pa onda kroz neko vreme najvise 90 dana kolege iz administrativnog odgovore.
N: Ja sam mislio da vam sada platim i da to odradimo na licu mesta.Jel mozemo tako posto meni ugovor traje do oktobra,a ako dodjem u oktobru onda cu morati da placam do decembra
O: Pa ne ide to tako.Mora da se postuje procedura
N: Pa ajde da se dogovorite vi i kolege pa da ja dodjem za neki dan kad se vi dogovorite pa da odradimo.
O: Paaa.... ne mogu kolege sve da obrade.Prosto dodjite ovde u oktobru pa cemo da im posaljemo.
Uostalom,vi jos niste culi za *NAŠU NOVU EXTRA FULL ULTRA MEGA* ponudu koju nudimo nasim starim korisnicima (koja je ista kao i za nove korisnike)
N: Nisam zainteresovan,ja bih samo da otkazem ugovor.Ajde da sada posaljemo molbu za prekid ugovora pa da taman raskinemo u oktobru kada i treba.
O: Sasaaaaaaa... dodji ovamo
-ispricam sasi sta i kako
S: Pa ne mozemo sada (jul 2010) jer ste potpisali ugovor 17 oktobra 2008,a vas obracunski period je od 10-og do 9-og.Vi mora da platite i racun za obracunski period oktobar.10 - novembar.9
N: Dobro znaci da dodjem krajem avgusta
S: Dodjite vi krajem avgusta i sve cemo mi to srediti
O: Ali ipak vi sacekajte nasu specijalnu ponudu ja kad vam kazem ;-) (kolege koje ne mogu sve da obrade su me zvali isto posle podne)
N: Okkkkkkkk
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: "Reketaši" preuzimaju dugove19.01.2011. u 21:46 - pre 161 meseci
Pa kad ne znate ni svoja prava ni obaveze nit ste ikad u zivotu procitali ugovor koji ste potpisali. Ko vam je kriv? Drustvo?

Ugovor ne mora uopste da ima penale za prekovremeni raskid niti opciju za prekovremeni raskid, sasvim je legalno da se obavezes da ces placati iz meseca u mesec neki period, i ako ugovorom nije navedeno da je penal preostali iznos mesecnih rata onda oni i ne mogu da ti naplate x rata do kraja ugovora jer bi prekrsili sopstveni ugovor. Zato ja nikad ni ne ulazim u dilove sa obavezom duzom od tri meseca ili tacno navedenim i prihvatljivim iznosom penala za prevremeni raskid. Isto tako kad istekne obaveza ne moras da pises nikakve molbe za bilo sta, niti meni pada na pamet da im pisem molbe kad budem raskidao ugovor. To su price za malu decu pa ko se primi. Iskucas ili rukom napises u dva primerka OBAVESTENJE da se ugovor raskida tvojom voljom zakljucno sa danom predaje, potpises, ako bas sumnjas da ce da te izbodu s ledja nadjes i svedoka da potpise i predas u poslovnicu operatera zajedno sa karticom koja je njihovo vlasnistvo i platis samo racune zakljucno sa tim obracunskim periodom (koji god da je). A oni nek odluce sta hoce i kad hoce u svakom slucaju kad istekne ugovorna obaveza dalje odrzavanje ugovora je posledica dobre volje OBE strane, ne samo njihove pa da ti moras da ih molis za bilo sta.

Ima mnogo bezobrazluka na obe strane, i od firmi i od korisnika kao sto je fuzzy. U celoj toj prici najgore prolaze normalni ljudi koji samo hoce normalan nivo usluga, a ono sto dobijamo je da nas svaka istripovana firma u Srbiji tretira u startu kao luzere jer ima losa iskustva sa fuzzy-jima ove zemlje. TO jednostavno nije dozvoljeno, zato znajte svoja prava, citajte sta potpisujete i ne dozvoljavajte im da prave majmune od vas.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

fozzybear

Član broj: 266797
Poruke: 6
*.adsl-3.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: "Reketaši" preuzimaju dugove19.01.2011. u 21:50 - pre 161 meseci
Ja sam svaki svoj racun placao od kada sam potpisao ugovor i imao sam nameru da do kraja placam sve sto sam potpisao.
A potpisao sam 24 meseca.
Kako sam ja tu ispao bezobrazan?

Moja greska je sto sam bezobrazlukom odgovorio na bezobrazluk.
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: "Reketaši" preuzimaju dugove19.01.2011. u 22:00 - pre 161 meseci
Ne, ti si prestao da obavljas svoju obavezu onog trenutka kad ta obaveza vise nije isla onako kako si ti zamislio. Sam si pristao ne nemogucnost da raskines ugovor pre vremena i sasvim imaju pravo da te cimaju i zavlace i teraju te da pises molbe u tom periodu jer se tokom tog perioda ugovor odrzava samo i iskljucivo njihovom voljom. Zato je bezobrazluk samo sa tvoje strane, neko te je nadmudrio i ti si resio da dignes nos i da odneses svoje igracke. I zato kad ja dodjem posle tebe u neku firmu, iako placam porez na svoje prihode, iako mogu da priustim to sto trazim i znam da citam, ne mogu nista da uradim jer nisam zvanicno zaposlen i nemaju na sta da mi stave administrativnu zabranu i tretiraju me isto kao tebe. Da se razumemo, ja ionako sebe nikad ne bih ni zakljucao u dvogodisnji ugovor ali defacto tvoj i bezobrazluk tvojih istomisljenika je doneo veoma otezavajuce okolonosti u odnosu ostalih ljudi sa kompanijama u Srbiji.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

fozzybear

Član broj: 266797
Poruke: 6
*.adsl-3.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: "Reketaši" preuzimaju dugove19.01.2011. u 22:04 - pre 161 meseci
mmix ti mislis da je to problem,sto ja nisam mogao da u tom trenutku otkazem ugovor?
ne,nije.ali u svakom slucaju,u ugovoru pise da moze da se raskine pre 2 godine,uz doplatu svih dugovanja prema vipu.
sta imas na to da kazes mmix?
 
0

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: "Reketaši" preuzimaju dugove19.01.2011. u 22:06 - pre 161 meseci
Ako se ne pominju penali a oni ti tako rekli i ti poverovao, ispao si glup2
 
0

fozzybear

Član broj: 266797
Poruke: 6
*.adsl-3.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: "Reketaši" preuzimaju dugove19.01.2011. u 22:10 - pre 161 meseci
Penali nisu problem.Sve sam hteo da platim samo da raskinem.
Ali ne moze.
Zato sto oni hoce da zarade vise na prevarantski nacin.
 
0

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: "Reketaši" preuzimaju dugove19.01.2011. u 22:15 - pre 161 meseci
Nema ne moze. Ako nema u ugovoru (niti u istom npr. pise da mogu da se menjaju uslovi, sto su oni u medjuvremenu i uradili) - onda moze. E sad, lakse je "poverovati" nego se malo raspravljati (ili traziti nekog ko nije droid u poslovnici pa popricati sa njim/njom)
 
0

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: "Reketaši" preuzimaju dugove19.01.2011. u 22:16 - pre 161 meseci
Nego da li se neko sa mnom slaze da se uvede pod obavezno - ispit punoletstva!
Bio sam zapanjen kad mi klinka od 11 godina odgovara kao 'matorka'...
Tako malo, a tako kao da nosi mudrost sveta... drugarica mog sina...

A ovog doticnog da ima takvog zakona staviti pod - trogodisnjake, imaju slicne potrebe i mudrosti :)
 
+1

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Reketaši" preuzimaju dugove19.01.2011. u 22:54 - pre 161 meseci
Što ste nezgodni bre prema dečku. On se nije snašao u bezobrazluku koji su mu VIP-ovci priredili, i rešio je da se osveti svojim metodama koje nisu baš sjajne, ali meni su u svakom slučaju manje mučne nego hipnomanipulativne metode koje koristi VIP.





http://eatliver.com/i.php?n=6695
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: "Reketaši" preuzimaju dugove19.01.2011. u 22:57 - pre 161 meseci
Ne mere, iz nekog razloga "Universal Suffrage" se tretira kao civilizacijsko dostignuce ;) Sve bi se ovo lako resilo da sudovi funkcionisu i da se ugovori sudski realizuju, brzopleti narod bi brzo naucio da detaljno procita i razume ugovor i brzo naucio da se ne povodi za marketinskim trikovima. Ovako smatraju da uvek neko drugi treba da ih spasava od njih samih a da oni nikad ne snose odgovornost.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: "Reketaši" preuzimaju dugove19.01.2011. u 23:03 - pre 161 meseci
Citat:
fozzybear:
Kako sam ja tu ispao bezobrazan?


Tako sto nisi citao sta pise u onom sta si potpisao i tako sto hoces stvari da resis na nacin na koji tebi odgovara.

To sto writer pise nema veze sa mozgom, on ionako zivi u nekom drugom svetu u kom je normalno mlatiti zivotinje zarad dusevnog mira.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: "Reketaši" preuzimaju dugove19.01.2011. u 23:05 - pre 161 meseci
@pisac

Pa ja se bas zalezem za obrazovano i 'zrelo' stanovnistvo...
Kakvi Zeljko Mitrovic, Sasa Popovic,... i slicno... cista uvreda.
Nije ovo glup narod, samo treba raditi na njemu i obrazovati ga,
da se sam snalazi u novom svetskom poretku, ma koliko ih bilo, ovih poredaka.

Da se ne pali lako kao fitilj, evo im dokaz - ostali bez fitilja!
Ja licno ne bi zeleo da poginem u ratu i svim silama bi se borio protiv toga....
Ali, kad bi taj rat garantovao mir mojoj porodici, cast a ne ponizenje,
da mi neko objasnio za sta to ratujem a da nije pljacka i da je casna stvar u pitanju,
imamo mi mnogo dobrovoljaca!

p.s.

Rat je u prenesenom smislu, nije samo uzeti pusku :)

[Ovu poruku je menjao milance_kg dana 20.01.2011. u 00:15 GMT+1]
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Reketaši" preuzimaju dugove19.01.2011. u 23:36 - pre 161 meseci
Citat:
3way: on ionako zivi u nekom drugom svetu u kom je normalno mlatiti zivotinje zarad dusevnog mira.
Jbg, ograničen kapacitet razumevanja ili koncentracije (što sam primetio i u ranijim temama) ti u stvari ne dozvoljava da ukapiraš o čemu ja tačno pričam. Bolje reći površno tumačiš ono što napišem, i to tako kako ti najviše odgovara u datom trenutkuk. Tako da si odličan kandidat za dopunu moje ignore liste.

Svejedno, ako vam je normalno da neki radnici VIP-a mogu da zeznu klijenta (naravno po instrukcijama svojih nadređenih) i da posle za to krivite neobaveštenog i mladog i neiskusnog dečka (koji se sveti metodama koje su savršeno u okviru načina na koji je navučen), onda vam svaka čast.

Ja recimo ne smatram da su ovce za šišanje. (3way: to je samo metafora, nemoj da se kasnije pozivaš na tu rečenicu). Ne, to je potpuno pogrešno. Ovce nisu za šišanje, već za postupanje sa njima u skladu sa moralom koji bi trebalo da vlada u društvu. Znači, ne može sada jedna tetka u VIP-u da oteže i mrljavi raskidanje ugovora kako bi dala vremena profesionalnim hipnotizerima kasnije da zovu klijenta (žrtvu) i izmanipulišu ga da prihvati novu superdobru još bolju nikad viđenu ponudu. To nije moralno. To je smrdljiva pokvarena praksa koja se ustalila u kapitalizmu, u kome je novac i profit preči od bilo čega.

I to je uostalom praksa koja izaziva i frustracija u ljudima i povećan procenat kriminala. To što je neko naivan ne znači da neko drugi treba da ga legalno namagarči, jer ko mu je zapravo kriv što je naivan? Ma da... rezultate takvog morala vidimo svuda oko nas, svako gleda kako će nekog da ispali i opelješi.
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: "Reketaši" preuzimaju dugove19.01.2011. u 23:51 - pre 161 meseci
Po mom iskustvu, ono sto izaziva frustraciju je nepoznavanje stvari u koju se uplices, bez obzira da li se radi o ovome ili o recimo nekom kreditu ili necemu slicnom.
Masa ljudi posle par meseci pocne da kuka kako nema pare da plati kredit ili racun, kako raste rata, kako ovo, kako ono...a NIJEDAN od njih se nije potrudio da razmisli o onome sta pise u ugovoru, ako je uopste procitao taj ugovor.
Onda im je kriva drzava, EU, naziva te ljude lopovima i prevarantima i tako dalje.

VIP sigurno nije budala, pa da u ugovoru ne naznaci uslove raskidanja, bez obzira da li se radi o prevremenom raskidanju ili o redovnom raskidanju, nakon isteka tog ugovora.

Dakle, problem je u korisniku koji ne zeli da ukljuci mozak i da stvarno zna sta moze ili sta ne moze.
Ti bi to trebalo da znas, s obzirom da je jasno sta mislis o potrosackom drustvu.

Inace, to nema nikakve veze sa ovim sto prica medjed.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-a-12.sezampro.rs.



+198 Profil

icon Re: "Reketaši" preuzimaju dugove20.01.2011. u 00:04 - pre 161 meseci
Izvini Pisac, ali kako neko da ti shvati argumentaciju ozbiljno ako verujes u hipnozu preko telefona?

I da, ovce jesu za sisanje, inace hoce da se uceba, onda si duplo zlo napravio.
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: "Reketaši" preuzimaju dugove
(Zaključana tema (lock), by mmix)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 20466 | Odgovora: 108 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.