Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ruter na spratu, zicani ili wireless?

[es] :: Wireless :: Ruter na spratu, zicani ili wireless?

[ Pregleda: 1646 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Flyer24
Beograd

Član broj: 276985
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Ruter na spratu, zicani ili wireless?12.01.2011. u 12:26 - pre 161 meseci
Naime, treba da povezem brata sa komsijom koji zivi iznad njega.
Oni imaju zelju da se medjusobno umreze wireless internetom, dok ja nisam siguran da je to najbolje resenje, zbog jacine signala i sigurnosti. Zato i postavljam pitanje i nadam se da neko ima prakticno iskustvo pa mozda moze da nam pomogne savetom.

Posto komsija vec ima kablovski internet, trebao bi mu ruter, dok bi moj brat na spratu ispod njega uzeo usb adapter.
Nesto povoljno sto smo iscackali su ruteri tp link, npr. TL-WR841N i adapter TL-WN722NC.
Ono sto sam uspeo da vidim je da postojim mogucnost promene antene na adapteru, a na modelu TL-WR841ND postoji i na samom ruteru, pa me interesuje da li bi se uzimanjem TL-ANT2408CL dobilo nesto.

Jos jedno pitanje, ako se na kraju ipak odlucimo za povezivanjem kablom, da li mozete da mi date savet koji ruter preporucujete i gde kupiti kabl itd...

Unapred hvala
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ruter na spratu, zicani ili wireless?12.01.2011. u 19:10 - pre 161 meseci
Idealno bi bilo da nadjes neku opremu kod nekog prijatelja pa probas wireless (ideja za biznis - merimo jacinu signala izmedju komsija :-) ). Mozda bi to mogao da vam uradi i neki serviser koji radi u servisu za opisanu opremu.

Bezicno je komfornije a kabl je pouzdaniji ali je petljavina sa postavljanjem. Ja sam ovih dana nesto menjao i merio u okviru mog stana - neki jeftiniji ruter od ovog tvog relativno dobro probija 1 zid od cigle + 1 zid od betona + (neki pregradni drveni zid, koji je verovatno za ruter "providan"), a i USB adapter mi je onaj najjeftiniji, slabiji od ovog tvog planiranog TL-WN722NC.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Flyer24
Beograd

Član broj: 276985
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ruter na spratu, zicani ili wireless?13.01.2011. u 09:53 - pre 161 meseci
Hvala na odgovoru.

Nazalost, nepostoji mogucnost da probamo neku opremu pre nego sto kupimo.
Kabliranje u ovom slucaju nije toliko komplikovano, jer vec postoji kabl od jednog do drugog.
Verovatno bih trebao da im stavim stp ili ftp umesto utp-a da nebi doslo do preslusavanja.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Ruter na spratu, zicani ili wireless?13.01.2011. u 16:44 - pre 161 meseci
Ako nije previse komplikovano za razvlacenje kabla nemoj uopste da razmisljas o drugim opcijama iz vise razloga.
 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: Ruter na spratu, zicani ili wireless?13.01.2011. u 18:48 - pre 161 meseci
za wireless treba ispostovati dosta svari da bi radio kako treba,ako uslovi nisu povoljni za wi-fi tj ne postoji opticka vidljivost onda ti je tox dao pravi savet, ako moze kabel uvek ga treba koristiti.
Long Live Rock 'n' Roll
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Ruter na spratu, zicani ili wireless?

[ Pregleda: 1646 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.