Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Afla 147 potrebni saveti :)

elitemadzone.org :: AutoZone :: Afla 147 potrebni saveti :)

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 13748 | Odgovora: 68 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

donmarkone
Bojan Markovic
ED Kraljevo
Kraljevo

Član broj: 13680
Poruke: 428
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Afla 147 potrebni saveti :)15.01.2011. u 12:48 - pre 160 meseci
Naime cale kupuje auto , gledao sam oglase i ova alfa mi je zapala za oko

http://www.polovniautomobili.c...lfa_romeo_147_16_twin_spark/#7

Sta misliste ovako sa slike , planiram u ponedeljak da odem i pogledam .

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)15.01.2011. u 13:47 - pre 160 meseci
Kod nas nije formirana kultura da se na slikama daju relevantne informacije. Slike su u sluzbi reklame, tako da sa slika i o slikama -sve najbolje.

Medjutim, savet je "idi i pogledaj", kao sto si sam odlucio, ono sto mozes, da pogledas auspuh, koliko je rdjav(ako je u dobrom stanju, mnogo toga je u dobrom stanju), da pogledas motorski prostor, da li je uredan(ne mislim prljav-prasnjav), da li su zice slozene ili je bilo nervoznih zahvata(a nervoza se javlja kod brzog velikog posla), stanje enterijera, da li sve funkcije rade, neka ti kazu gde se ukljucuje grejanje sedista....to je ono sto mozes setkajuci oko kola, a da se ne zaprljas, i bez odlaska u servis.

Poz
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)15.01.2011. u 13:50 - pre 160 meseci
Sa slike su svi dobri, ali kada pogledas detaljno i uzivo, ni jedan ne valja. Bukvalno ni jedan.

U poslednjih par meseci obilazim autopijace i vece groblje nisam mogao da zamislim. Od pregledanih vise stotina vozila u rangu do 6000 eura nisam pronasao ni jedan


koji je bolji od "Cozmoove Corolle", ili od slicnog, ali pedantno odrzavanog.

(ne salim se).

Svi su oni na granici vozljivog i svakog, bez izuzetka ceka ozbiljan servis i mnostvo drugih neizvesnosti ma koliko spolja izgledali uglancano.

Vrhunac trgovackog manifetluka je osmirglani volan nularicom smirglom kako bi odavao izgled novog i svezeg.

Neverovatno!
 
Odgovor na temu

donmarkone
Bojan Markovic
ED Kraljevo
Kraljevo

Član broj: 13680
Poruke: 428
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)15.01.2011. u 14:36 - pre 160 meseci
Pa realno onda kako da kupi covek auto ako je sve tako crno :) ?

Mislim verujem da je sve to tako kao sto kazete ... ali sta onda kuda ?

EDIT:

Sad gledam ove slike ja koliko vidim auspuh je rdjav :D . Koji deo se gleda tacno ovaj sto viri ili ispod ?

Evo ova npr je kao bez ulaganja http://www.polovniautomobili.c...fa_romeo_147_16_twin_spark/#11

Ali je i cena srazmerno veca dosta :)

[Ovu poruku je menjao donmarkone dana 15.01.2011. u 16:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ilicdarko
nemam

Član broj: 163335
Poruke: 51
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)15.01.2011. u 16:03 - pre 160 meseci
Kratak savet Alfa romeo se nevozi nego se voli. Alfa romeo je prelep automobil uradjen krajnje prelepo u skladu sa onim sto samo Italijani mogu i kad se pojavi negde retko ko da ga ne pogleda ali nemoj to da ti presudjuje kupovinu auta. Mnogo opreme motori ovi danasnji po mom saznanju i primerima koje sam video nisu losi ali problem su opravke odnosno njihova cena. Od italijanskih vozila Lancija i Alfa su najskuplje za odrzavanje i ovde se jako tesko prodaju bas zbog toga. Recimo taj Twin Spark sistem znaci duplu varnicu sa svecica sto sam ja imao prilike da vidim doduse kod starijeg modela Alfe (1997 god) ima osam svecica na 4 cilindra a sumnjam da su promenili nesto na tom modelu. 4 svecice su klasicne a 4 su one manje kao recimo na Fordovima ali i to nije problem iz nekog razloga nemozes da na nju montiras recimo bilo kojih 8 svecica nego moras da nadjes bas Alfine svecice jer nece raditi kako treba sa drugim svecicama odnosno i ako radi nece dugo. Taj komplet svecica kod nas je placen za ovaj model Alfe koji sam rekao iz 1997 oko 150 eura prosle godine. Alfa je dobra dok je odrzavas zato gledaj dobro sta kupujes i proveravaj koliko sta kosta za nju.
Pozdrav od Doktora.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)15.01.2011. u 16:13 - pre 160 meseci
Citat:
donmarkone
Sad gledam ove slike ja koliko vidim auspuh je rdjav . Koji deo se gleda tacno ovaj sto viri ili ispod ?



Ako je rdjava izlazna cev, moze da znaci da nije vozen, stajao na kisi, a bata Muta ga samo preglancao za slikovanje

A rdjav lonac znaci da je maltretiran i da mu sledi detaljniji pregled(zamena lonca se podrazumeva).

Situacija je crna i treba kupovati sa drugih izvora. Od vlasnika, sa lizinga, iz inostranstva direktno.
I kada su zarade bili ohoho, stedelo se, krparilo i budzilo, a sada vec slabo mogu da zamislim kako izgleda "sredjivanje" sa 0 din troskova

Poz
 
Odgovor na temu

donmarkone
Bojan Markovic
ED Kraljevo
Kraljevo

Član broj: 13680
Poruke: 428
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)15.01.2011. u 16:19 - pre 160 meseci
Podrzavao sam cala da kupi alfu , a sad ne znam sta da mislim a kamoli sta da mu kaem :/
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)15.01.2011. u 16:24 - pre 160 meseci
Najsigurnije i najpametnije jeste kupovina novog auta.

Sa ovim ucescem, koliko kosta polovnjak, i sa stezanjem kaisa nije nemoguce.

Stotinak eura mesecno moze da se pronadje.

Problem postoji samo onda ako je porebno nekakvo vece vozilo poput karavana i tada nema izbora. Mora se kupiti polovnjak.
 
Odgovor na temu

donmarkone
Bojan Markovic
ED Kraljevo
Kraljevo

Član broj: 13680
Poruke: 428
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)15.01.2011. u 17:09 - pre 160 meseci
Realno ne vidim racunicu kupovati nov auto nekom ko ce da ga vozi svega par puta nedeljno na nekim kratim relacijama ....
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)15.01.2011. u 17:24 - pre 160 meseci
Pa svaki taj put ce ga kostati 3 evra, samo ako se racuna registracija vozila. Pa prenos, pa sredjivanje, za 100 relacija godisnje se ne isplati kupovati NIKAKAV auto, cak i da ga neko pokloni, to je samo ulaznica za troskove.

Poz
 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.dynamic.sbb.rs.



+183 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)15.01.2011. u 18:29 - pre 160 meseci
Za sve informacije o Alfama guglaj: alfa, forum, srbija i tu ćeš naći sve odgovore.

Da samo dodam par informacija:
Gore pomenute svećice (ne Alfine - Alfa Romeo svećice ne postoje) koštaju oko 140€ ali se menjaju na 100k km. Postoje i jeftinija rešenja (jeftinije svećice koje se menjaju na 60k km)

Alfe nisu ništa skuplje za održavanje od bilo kog drugog savremenog automobila, naravno ko je do tada vozio Yuga, Ladu, peglicu moraće da unapredi budžet za popravke i delove. Treba uredno menjati odgovarajuća ulja i filtere, kontrolisati vozilo kod proverenog majstora bar jednom godišnje i svaki kvar odmah otkloniti. Alfe ne praštaju loše održavanje.

Ispravne i dobro održavane Alfe se vrlo brzo prodaju pošto vlada pristojna potražnja za njima, a činjenica je da je na tržištu velika većina zanemarivanih vozila. Prijatelj je za sebe tražio AR 147 pa smo zajedno obišli nekoliko placeva. Sve do jedne Alfe 147 (pogledali smo 8) su bile udarane. Kod domaćih Alfi treba naleteti na pravu. Malo je vozila kupljeno novo u Srbiji i dobro održavano. Najveći broj je kupljen polovan sa placeva u relativno lošem stanju, a zatim su voženi i održavani kao Golf 2 dok ne dođe vreme za prodaju.

Svaki auto koji ti se svidi pre kupovine oteraj kod majstora na dijagnostiku i proveru stanja. Ako vlasnik placa ili prodavac ne pristanu na to, odmah se okreni i traži dalje.

Srećno u potrazi!
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)15.01.2011. u 18:44 - pre 160 meseci
Citat:
Realno ne vidim racunicu kupovati nov auto nekom ko ce da ga vozi svega par puta nedeljno na nekim kratim relacijama ....

Pa realno, nema računice uopšte kupovati auto ako se radi o kratkim relacijama i to ne svaki dan. Za takve stvari je bolje koristiti biciklu, gradski prevoz, ići peške i eventualno uzeti taksi ako treba da se preveze i neki prtljag. U stvari, sve zavisi šta se podrazumeva pod "kratkim relacijama", jer je to ipak subjektivna procena. Nekome je kratka relacija 10km, a nekome 1000km, zavisno od toga koliko uobičajeno prelazi. Tako da, treba napraviti računicu na osnovu toga koliko bi se mesečno prelazilo. Kad pogledaš, za tog polovnjaka od 4000 evra, trebaće još 1-2 hiljade da se isti dovede u neko normalno stanje, plus ostali troškovi tipa registracija, gorivo, zimske gume (kad se usvoji zakon), itd., plus izgubljeno vreme da se sve to obavi, za te pare možeš komotno naredne 2-3 godine ili duže da prelaziš 400-500km mesečno taksijem (čak i više pošto predpostavljam da je taksi u Kraljevu dosta jeftiniji nego u Beogradu) i ne misliš ni na šta.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

donmarkone
Bojan Markovic
ED Kraljevo
Kraljevo

Član broj: 13680
Poruke: 428
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)15.01.2011. u 19:20 - pre 160 meseci
Pa tipa 10 etak km relacija 3 puta nedeljno minimum .

Kako mislis 1000 2000 e da ga dovedem u red pa ne kupujem tranju neku valjda :)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9420
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10236 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)15.01.2011. u 19:36 - pre 160 meseci
Citat:
ilicdarko:  Od italijanskih vozila Lancija i Alfa su najskuplje za odrzavanje i ovde se jako tesko prodaju bas zbog toga.
Kao ponosni vlasnik Lanće Libre mogu da izjavim: potpuno pogrešna izjava.
Citat:
ctrl alt del:Alfe nisu ništa skuplje za održavanje od bilo kog drugog savremenog automobila, naravno ko je do tada vozio Yuga, Ladu, peglicu moraće da unapredi budžet za popravke i delove. Treba uredno menjati odgovarajuća ulja i filtere, kontrolisati vozilo kod proverenog majstora bar jednom godišnje i svaki kvar odmah otkloniti. Alfe ne praštaju loše održavanje.
Ovo već odgovara istini, uz malu korekciju: meni se Jugić više kvario, i češće sam obilazio majstore, i više para davao za delove i majstore (za ono što ne umem sam) nego sad sa Lanćom. Uredno menjati ulje i filtere moraš i na 101 i na Ladi, zar ne ? Svaki kvar treba odmah ispraviti jer skoro uvek vodi u veliki kvar - ovo važi za sve automobile, za sve brendove.


@donmarkone
147-ca je prelepa ! Ali najiskrenije preporučujem kupiti Alfu sa JTD odnosno mJet motorom. Jer to je ono pravo ! Kupiš - uradiš veliki servis (oko 250 EUR) i ne misliš ! Naravno valja otovriti četvore oči kod kupovine polovnjaka.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)15.01.2011. u 19:58 - pre 160 meseci
Citat:
Pa tipa 10 etak km relacija 3 puta nedeljno minimum .

Za takve relacije se definitivno ne isplati uzimati auto, osim ako nemaš viška para za bacanje. Mislim, to ti izađe oko 120km mesečno (ili 260km ako se ide u oba pravca). U Beogradu bi za takvu relaciju na taksi trošio oko 6-12 hiljada mesečno, a u Kraljevu je verovato drastično jeftinije. Mislim, ne znam konkretno za Kraljevo, nisam koristio taksi tamo, ali znam da u Novom Sadu, Čačku, Smederevu jeste jeftinije i to odsta. Ako za auto daš 4000 evra + minimalno ulaganje u njega oko 500 evra (ajde da ne bude ni onih 1-2 hiljade, ali sumnjam) + gorivo + registracija + zimske gume + nepredviđeni troškovi, sigurno će izaći preko 5000 evra. Za taj novac i tu relaciju imaš brat bratu da se voziš dobrih 7-8 godina taksijem, i da ne misliš ni na šta, ni na kontrolu kod servisera, ni na tehničke preglede, ni na čekanje u redu za registraciju, ni da li će neko da te čukne ili izgrebe auto, ni da li će auto negde da te ostavi, niti na bilo šta drugo što posedovanje auta nosi sa sobom.
Citat:
Kako mislis 1000 2000 e da ga dovedem u red pa ne kupujem tranju neku valjda :)

Pa ti uzmi onu "bombonicu" od auta sa linka koji si ostavio, pa javi posle godinu dana koliko je uloženo u njega :) U Srbiji dobrih, a jeftinih polovanjaka jednostavno nema. Oni koji vrede imaju i adekvatnu cenu.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

donmarkone
Bojan Markovic
ED Kraljevo
Kraljevo

Član broj: 13680
Poruke: 428
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)15.01.2011. u 20:12 - pre 160 meseci
Dobro ovo za 10 km 3x nedeljno je neki minimum minimuma . Kada dodam odlaske do marketa plus izlaske tipa do kg / ca . .. Koristice se taj auto nece da satrune . Drugo je to sto u porodici nemamo auto nikakav pa mi ni ne pada napamet ... x puta bih otisao negde ali mi je smor da idem busom pa odustanem .

Uglavnom ispade da nema polovan auto da se kupi :) A taj JTD motor u cemu je razlika ?
 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.dynamic.sbb.rs.



+183 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)15.01.2011. u 20:17 - pre 160 meseci
Marko L pa nije baš sve matematika... Ako tako gledamo posedovanje kola se isplati samo ako smo taksisti.

Jednostavno kola su odavno postala potreba. Ne možeš taksijem ići u megamarkete, na vikendicu, u Grčku... Pre par godina sam bio tri meseca bez kola, razbolelo mi se dete, napolju minus i ledena kiša - a taksija nema (ništa slobodno, probajte kasnije)
 
Odgovor na temu

donmarkone
Bojan Markovic
ED Kraljevo
Kraljevo

Član broj: 13680
Poruke: 428
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)15.01.2011. u 20:26 - pre 160 meseci
Citat:
ctrl alt del: Marko L pa nije baš sve matematika... Ako tako gledamo posedovanje kola se isplati samo ako smo taksisti.

Jednostavno kola su odavno postala potreba. Ne možeš taksijem ići u megamarkete, na vikendicu, u Grčku... Pre par godina sam bio tri meseca bez kola, razbolelo mi se dete, napolju minus i ledena kiša - a taksija nema (ništa slobodno, probajte kasnije)


Upravo to evo posle ovog zemljotresa u KV bili smo u haosu bez auto ... Znaci bukvalno kao bez nogu ... jedino je sad sta kupiti ove alfe su nekako po ovim cenama best buy ako se probere dobar model ...
 
Odgovor na temu

Mobtel
Subotica

Mobtel
Član broj: 43396
Poruke: 963
*.adsl-3.sezampro.yu.

ICQ: 279816748


+6 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)15.01.2011. u 23:24 - pre 160 meseci
Primetio sam u zadnje vreme ovim alfama je dosta pala cena...kako moze neki auto pogotovo alfa da kosta ~ 3500 EUR?!
a da je ok?

inace ovaj model je bas lep
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Afla 147 potrebni saveti :)16.01.2011. u 00:32 - pre 160 meseci
U krajnjoj liniji, moza se pogledati ta alfa, inace su prelepe, a tehnicko sanje, zna se, servis, detaljan pregled, ukalkulisati moguce troskove...i upustiti se ili ne... u brak

Poz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Afla 147 potrebni saveti :)

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 13748 | Odgovora: 68 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.