Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pad pritiska u kotlu grejanja.

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Pad pritiska u kotlu grejanja.

[ Pregleda: 5088 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

red mist
Stara Pazova

Član broj: 277321
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Pad pritiska u kotlu grejanja.16.01.2011. u 21:15 - pre 161 meseci
Prijatelji,

imam problem sa grejanjem stana. Stan poseduje zidni gasni kotao. Imam problem u padu prtiska u toku noci, kada kotao ne radi, i kada je temperatura kotla manja od 40 c.
Naime, šta se dešava. Napunim sistem, pritisak iznosi 1,6 bara, temperatura kotla bude oko 30C. Startujem kotao, temperatura poraste na 60C, pritisak se poveca, na 1,8-1,9bara. I tako funkcioniše celog dana, kotao se pali i gasi u zavisnosti kako termostat odredi. Pritisak varira oko 0,3bara, u toku dana.
E onda u toku noci, dok kotao ne radi,temperatura u kotlu bude oko 20-30C, kotao ne radi od 22h - 6h ujutro,pritisak u toku noci padne na 1 bar. Sledeceg dana u normalnom rezimu pri temperaturi kotla od 60C, maksimalan pritisak bude 1,3bara, normalno se grejem, sve oko. Ali sledece noci mi pritisak padne ispod 0,5bara, odreaguje presostat, i sledece jutro kotao ne moze da se upali, mora da se dopunjava sistem i da se pritisak podigne na 1,5 bara, kako bi presostat dozvolio da se kotao startuje.

I tako u krug, vec mesec i po dana, svaki drugi dan moram da dopunjujem pritisak u sistemu.
Serviseri za kotao kazu da je sa kotlom sve ok. Kao, negde pusta sistem vodu.
Ali nigde ne pokazuje, sve je suvo, stanari ispod mene se ne zale da im se nesto pojavilo na plafonu. Meni je parket u normalnom stanju (posto mi instalacije cevi idu kroz pod).


Molim za pomoc, savet i slično.

Hvala
 
Odgovor na temu

byjke
Srbija

Član broj: 307737
Poruke: 5
185.14.250.*



Profil

icon Re: Pad pritiska u kotlu grejanja.02.11.2015. u 13:26 - pre 103 meseci
'Bar dan!

Imam sličan problem, podno grejanje sa Protherm Lynx 24 KW gasnim kotlom. Postavljen prosle godine i vrlo malo korišćen, jer se u kući ne živi. Kada ne radi, pritisak padne na 0.2 bara. Kad dopunim vodu, količinski zaista vrlo malo, pritisak vrlo brzo skoči na 0.8-0.9 bara što je dovoljno da startuje i nakon toga, dok radi, pritisak je konstantan i drži se oko 1.3 bara. I to tako satima, bez nekih oscilacija. Kad se isključi počne da pada i onda što bi naš narod rekao "ajd Jovo na novo". Serviser se naravno ne javlja na mobilni, prezauzet čovek... Nisam stručnjak, ali na osnovu svega mislim da je problem u kotlu, slično kao i kod prijatelja koji je započeo ovu temu. Neko da podeli koju misao?

Pozdrav,

Milan
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Pad pritiska u kotlu grejanja.

[ Pregleda: 5088 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.