Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prosecna plata varioca u Srbiji ??

elitemadzone.org :: TechZone :: Prosecna plata varioca u Srbiji ??

[ Pregleda: 12730 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

PeraNC
Perica Petrovic
MKII

Član broj: 277946
Poruke: 4
*.triad.res.rr.com.



Profil

icon Prosecna plata varioca u Srbiji ??24.01.2011. u 02:38 - pre 160 meseci
Dugo vremena radim u inostranstvu na poslovima metalskog radnika(varioc).. Zbog bolesti roditelja planiram da se vratim u Srbiju, pa me zanima sta me ceka kad se vratim.. Pre svega zanima me da u Srbiji li ima posla za zavarivace,ako ima kakve su prosecne plate i u kom je delu Srbije ova delatnost najrasprostranija ..

Na poslovima zavarivaca (MIG) radim oko pet godina ..

Da bi diskusija bila zanimljivija a sa obzirom da ovaj forum posecuju osobe koje se bave ovim delatnostima sa gotovo svih teritorijalnih prostora bivse SFRJ , bilo bi zanimljivo usporediti zarade varioca u Srbiji i varioca u ostalim bivsim drzavam SFRJ.

Takode me zanima da li bi se isplatilo uloziti nesto ustedenog novca i zapoceti vlastiti, kako bi to englesi rekli, biznis u ovoj oblasti i koliko bi bilo potrebno pocetnog kapitala za otvaranje manje metalske radionice u Srbiji koja bi se bavila izradom metalnih stepenica i ograda kao i varenjem cevnih konstrukcija ...

Svima koji budu ucestvovali u ovoj temi unapred hvala na ulozenom vremenu i informacijama .

Pera..
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: Prosecna plata varioca u Srbiji ??24.01.2011. u 11:40 - pre 160 meseci
svaki biznis se isplati,
samo je bitna lokacija
ako mislis da se zaposlis kao varioc u smisli varenje sa co2 aparatom, odmah da ti kazem da je to sasvim prosecan posao, dakle nista specijalno i svaki sposoban radnik lako nauci da vari
pogotovo kad je rec o debelozidnim cevima ;)

potraznja za tim zanatima je samo ako zivis pored neke slicne radionice

platu mozes ocekivati oko 300€ +- 100 €

zavisi u kom mestu i ako nadjes posao uopste
a i koliko si strucan, tj, da li si samo varioc ili bravar-varioc, sto bi rekli: majstor

jedino u BG ne znam koliko se plate



[Ovu poruku je menjao veljkoE dana 25.01.2011. u 09:21 GMT+1]
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

welding-i
dipl.ing.mas.
ZONA VAR DOO
Beograd

Član broj: 239006
Poruke: 131
*.adsl-a-8.sezampro.rs.

Sajt: www.var.rs


+22 Profil

icon Re: Prosecna plata varioca u Srbiji ??25.01.2011. u 18:51 - pre 160 meseci
U Srbiji je jos uvek vrlo cenjeno REL zavarivanje, tako da ce ti verovatno REL biti placeniji...
MIG je u Srbiji uglavnom nasao mesto u proizvodnim firmama i brodogradilistima- a to su uglavnom firme koje ne stoje dobro, ... i kao sto je vec receno, MIG/MAG je lako nauciti pa ce mnogi pre uzeti neukog i nauciti ga zanatu nego placati iskusnog mnogo... Inace ponekad se desi da neko brodogradiliste ili neka velika firma koja se bavi velikim metalnim konstrukcijama trazi puno MIG/MAG zavarivaca ali to je uglavnom bilo pre krize...
Danas u Srbiji, dobri TIG zavarivaci uvek mogu da nadju posao i cak su nekoliko puta bolje placeni od REL ili MIG/MAG - ovaca....
 
Odgovor na temu

PeraNC
Perica Petrovic
MKII

Član broj: 277946
Poruke: 4
*.triad.res.rr.com.



Profil

icon Re: Prosecna plata varioca u Srbiji ??25.01.2011. u 18:57 - pre 160 meseci
Veljo pre svega hvala ti na ucescu u ovoj temi .

Sto se tice moje strucnosti , to ne mogu ja da odredim, da ne bi ispalo po onoj narodnoj,: svaki cigo svoga konja hvali , ali uz potrebne masine za secenje i savijanje metalnih proizvoda uz prirodni talenat za dizajn i vrlo dobro snalazenje sa nacrtima u stanju sam da dosta poslova odradim samostalno..Ono sto mi je nepoznato u ovoj delatnosti je kreiranje ili crtanje samog nacrta za odredeni posao.

Sa obzirom da u prduzecu u kojem sam sada zaposlen radim vise godina na odelenju za organizaciju rada i kontrolu kvaliteta proizvoda, mogu sasvim slobodno reci da imam iskustva i u tom delu delatnosti u metalskoj proizvodnji sto me i navodi na pomisao da u Srbii otvorim vlastitu radionicu koja bi se bavila tim delatnostima , ali ne bih da zurim posto ne znam kakva je trenutno situacija u Srbiji po pitanju potraznje ovakvih proizvoda ,konkurencije i mogucnosti nabavke potrebnog materijala ..

 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: Prosecna plata varioca u Srbiji ??25.01.2011. u 20:16 - pre 160 meseci
nedostaje ti osnovno znanje - nacrt

iako mislim da to nije neki problem za savladati, samo je potrebno malo se podrobnije udubiti u problematiku
uzete vremena pred sebe i
uciti na greskama, sva sreca pa se crna bravarija lako prepravlja

doduse sve zavisi koji sistem kruznog stepenista radis
al opet
nije to nista strasno

a sa druge strane
nisam nesto siguran koliko je isplativo, ( mislim na kolicinu posla) posto se kod nas na kucama uglavnom betoniraju stepenista
ostaje samo varijanta nekih potkrovlja po stanovima, ili metalne kapije

ili
najbolje da se uhvatis lakih krovnih konstrukcija, gde nije potrebna dozalica, eventualno "limene" garaze, prikolice, dunavski camci, male hladnjace i sl

a opet zelim da ti napomenem,
ovde u Srbiji, ima dosta uradi sam majstora, i skoro pa da ne postoji kuca koja nema "svajs" aparat, a u zadnje vreme i CO2
(ja npr imam oba, a ne bavim se crnom bravarijom, samo koliko meni treba, pa opet)


ne zelim da te obeshrabrim, bitno je samo da znas gde pocinjes biznis, ako si blizu NS ili BG, odlicno, sve dalje je malko losija varijanta, ali opet,
ko god radni privatno, nije propao ( a da je hteo da radi)

[Ovu poruku je menjao veljkoE dana 25.01.2011. u 21:39 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao veljkoE dana 25.01.2011. u 21:40 GMT+1]
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

PeraNC
Perica Petrovic
MKII

Član broj: 277946
Poruke: 4
*.triad.res.rr.com.



Profil

icon Re: Prosecna plata varioca u Srbiji ??25.01.2011. u 22:06 - pre 160 meseci
welding-i ,dipl.ing.mas, ici d.o.o.

Danas u Srbiji, dobri TIG zavarivaci uvek mogu da nadju posao i cak su nekoliko puta bolje placeni od REL ili MIG/MAG - ovaca....
_________________

Hvala ti na ovoj informaciji , jer imam prilike da savladam tehnologiju ove vrste varenja potpuno besplatno ..
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: Prosecna plata varioca u Srbiji ??26.01.2011. u 07:54 - pre 160 meseci
sa tig- om imas mogucnost da radis usluzno varenje

sad je moderno varenje alu felni - sto nije preporucljivo, al kad narod oce...


koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

welding-i
dipl.ing.mas.
ZONA VAR DOO
Beograd

Član broj: 239006
Poruke: 131
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.var.rs


+22 Profil

icon Re: Prosecna plata varioca u Srbiji ??26.01.2011. u 12:47 - pre 160 meseci
Nisam mislio na usluzna TIG zavarivanja, mislio sam na stalno zaposlenje u firmi a da bude dobro placeno... Radi se o zavarivanju cevi u termoenergetskim postrojenjima i slicno...
Trenutno nedostaje veliki broj takvih i u Srbiji i u Evropi, pa cim neko ovde u Srbiji nauci zanat biva slat, ako zeli, i u inostranstvo, pa tim pre ovde nedostaju TIG zavarivaci.
A kod kuce posle posla, ako naucis TIG i ako kupis malo poskupi AC/DC aparat, mozes da radis krpacine, najcese alumijium i prohrom: karteri, nosaci motora, blokovi, glave, kucista raznorazna, posude iz prehrambene industrije itd... ali nisam siguran da od toga bas mozes da zivis jer ima vec dosta ljudi koji to rade profesionalno...
 
Odgovor na temu

maki2001
djuras dragan
serviser aparata za zavarivanje
smederevo srbija

Član broj: 249411
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Prosecna plata varioca u Srbiji ??03.02.2011. u 23:04 - pre 160 meseci
AKO IMA ATEST ONDA DO 50000 ZA 180 SATI ALI AKO NEMA ONDA JE PUNO MANJA
djuras dragan
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Prosecna plata varioca u Srbiji ??

[ Pregleda: 12730 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.