Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kasarna „Grošnica” umesto Korman polja

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Kasarna „Grošnica” umesto Korman polja

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 13406 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zeka_SD
Smederevo

Član broj: 147910
Poruke: 58
*.madnet.sohosistem.net.



+83 Profil

icon Re: Kasarna „Grošnica” umesto Korman polja28.01.2011. u 11:02 - pre 160 meseci
Citat:
ventura: Ja ne razumem o čemu ti pričaš. Država im ponudila cenu, oni nisu prihvatili, država otišla na drugo mesto. Niko im ništa nije oteo.


Uuu, ne pratiš fabulu radnje! ;) Kompetno to zemljište je već bilo otkupljeno tamo negde sedamdesetih, pa je Zastava u međuvremenu odustala od izgradnje, a ko je hteo mogao je po istoj ceni da otkupi nazad zemljište! Neki su to uradili, neki nisu, i sada država ima tamo nekih 30 i kusur hektara, a ostatak imaju meštani! Plus što sad ne daju državi da premeri svoje zemljište, a i sami priznaju da ne znaju tačno šta je i koliko njihovo!
Jbt, koliko je ova država u q**u kad dozvoljava da sinčić od jednom kafanskog pevača i fenser iz skupštine grada blokiraju izgradnju industrijske zone...
:)
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Kasarna „Grošnica” umesto Korman polja28.01.2011. u 11:05 - pre 160 meseci
Da bre, otkupljeno po prinudi, obecano - neispunjeno...
Setnja i razlaz :)

I najbolje ovako, rekoh vec jednom...

 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+133 Profil

icon Re: Kasarna „Grošnica” umesto Korman polja28.01.2011. u 14:43 - pre 160 meseci
sta se drugo moze ocekivati od grada koji je decenijama ziveo na tudj racun.
 
Odgovor na temu

dacha
Kragujevac

Član broj: 3291
Poruke: 148
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Kasarna „Grošnica” umesto Korman polja28.01.2011. u 14:46 - pre 160 meseci
^ Ma hajde, i ja sam iz KG i ne volinm da se bilo kome bilo šta otima, ali uopšte nisi u pravu. Vidi se da si frustriran iz nekog razloga, ali pričaš isključivo dezinformacije.

Kao prvo, kasarna nema 3 hektara kao što ti pričaš, već 29 hektara (30000 m2 je površina magacina u kasarni), a za Fijat je u Korman polju bilo predviđeno 35 ha, a ostatak za druge investitore kojima treba industrijska zona.

To što ti misliš (ili bi voleo) da grad mora da se širi na tu stranu nema veze sa realnošću. Jeste da će tu biti autoput, ali izgradnjom severne obilaznice još bolji uslovi biće na sasvim drugoj strani. Samo kasarna u Divostinu, koja je bila predmet razgovora i ovom prilikom, ima 150 hektara na odličnoj lokaciji i verovatno je sledece sto ce grad otkupiti da reši probleme industrijske zone. Petrovačka magistrala je u izgradnji i tu će biti industrijska zona na odličnoj lokaciji, znam da postoje planovi za zonu Denino brdo... Korman polje je odgovaralo Fiatu zbog lokacije fabrike, za ostale nema nikakav značaj.

Zeka_SD je u pravu oko eksproprijacije. Ta presuda o povraćaju (uz vraćanje naknade) doneta je pre npr. 15 godina. Neki su smatrali (slušao sam čoveka na TV kada daje intervju) da je to što treba da plate (čini mi se reda veličine 100€/ar) previše u odnosu na vrednost zemljišta, pa nisu hteli. Ko je ispoštovao presudu o povraćaju dobio je svoju zemlju na svoje ime. Ko nije ispoštovao presudu nije stekao uslov za povraćaj, već je zemlja ostala da se vodi na Zastavu. Posle puno godine, 200x. godine, kada je Zastava prešla u vlasništvo države, sva zemlja koja se i dalje vodila na Zastavu uknjižena je na državu. Sada, posle još ko zna koliko godina, kada je grad rešio da pravi industrijsku zonu, oni koji su mislili da ne vredi da plate onih 100€ (ili slično) po aru, sada su se predomislili i hteli bi da se vreme vrati.

Treba reći i da su grad i država na kraju ponudili 1000€/ar, ali ni to nije bilo dovoljno.

Suština je u tome da su par pojedinaca, koji imaju puno i kojima ništa ne zapinje, i neki koji se bave politikom, izmanipulisali i prevarili ostale vlasnike zemlje i naneli im veliku materijalnu štetu zarad svoje koristi. Oni su vlasnicima zemlje objašnjavali da država nema kud, da mora da im plati jer su to stavili u ugovor sa Fijatom, pričali priče da grad može da se širi samo pored Lepenice i da su oni nezaobilazni, da ar vredi 4000€... Nisu pomenuli da ar može toliko da vredi kada grad napravi industrijsku zonu, kada se uradi plan i infrastruktura, kada se proglasi slobodnom carinskom zonom. Ovako, to zemljište nema neku veliku vrednost i neće ga imati u bliskoj budućnosti. Naravno, nekolicina je ostvarila cilj, oni mogu da čekaju i decenijama da unovče svoju zemlju, a većina je izmanipulisana i možda će za par godina prodavati baš ovima po mnogo manjoj ceni od 1000€/ar.

Meni je žao većine ovih ljudi. Mnogi od njih su hteli da prodaju, to bi im rešilo mnoge životne probleme, ali nisu mogli od ovih drugih. Mnogi su prevareni i sada će to shvatiti, ali kasno. Jeste mi žao, ali mislim da je vreme da ljudi u Srbiji počnu da misle svojom glavom a ne da veruju u kamatu od 15% mesečno i ar njive od 4000€.

Citat:
sta se drugo moze ocekivati od grada koji je decenijama ziveo na tudj racun.

Ko kratko pamti on u ovo možda može da veruje. Iako se ne slažem sa subvencijama, platama nizašta i sl, država je kriva što su se Zastavine pare odlivale na sve strane, a ona propala. kada bi Zastavi (automobilima, vojnoj, kamionima...) vratili sve ono što se odlilo u prethodnih 60 godina, ono što je preko 60,000 radnika Zastave stvorilo, izdržavanje ovih par hiljada radnika bi bilo smešno. A koji grad živi na tuđ račun, to je glupo pitanje koje može da ima samo jedan odgovor, ali nije priča ove teme.



[Ovu poruku je menjao dacha dana 28.01.2011. u 15:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Kasarna „Grošnica” umesto Korman polja28.01.2011. u 15:03 - pre 160 meseci
@dacha

Dobro, onda su ti isti i mene lagali, ali sad imamo mirnu 'Backu', zar ne?

Da, oko kasarne sam se preracunao, ima vise... sinoc na brzaka pisao i odgovarao :)

A oko eksproprijacije koja je bila '78 bila su i neka prateca obecanja, koja se nikad nisu ispunila...
Najpostenije vratiti ljudima zemlju pa neka vide sta ce sa njom, a ne ovako funjarski otimati...

A sto se tice zivotnih probelma, nece im pomoci prodaja, nego rad i pamet...
Ja tim ljudima zelim sve najbolje, a za sad ovako ispada da je najkorisnije po njih, vreme ce da pokaze.

p.s.

Ne bi bilo zgoreg da kazu gde ce taj novac od kasarne otici, rekose da podizu drugi objekt te namene,
pa majku mu, pocnite nesto da pamtite, pa za par meseci da vidimo gde je to?

I za zemlju, lepo kazes sirice se grad na istok, a znas kad - nikad!
Kragujevac je zabelezio pad stanovnika u poslednjih godina za oko 4-5.000 .
A sela oko Gruze - cista katastrofa, 50% manje nego pre 20 god. !
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-75-248.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Kasarna „Grošnica” umesto Korman polja28.01.2011. u 15:16 - pre 160 meseci
cek, bune se oni koji nisu hteli da im vrate zemlju te 78. ili koje?
sta oni uopste ima da se pitaju
pitaju se oni koji imaju zemlju
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Kasarna „Grošnica” umesto Korman polja28.01.2011. u 15:23 - pre 160 meseci
Citat:
Horvat: cek, bune se oni koji nisu hteli da im vrate zemlju te 78. ili koje?
sta oni uopste ima da se pitaju
pitaju se oni koji imaju zemlju


Ma uzeli im neku zemlju tad bud zasto i rekli da ce tu biti Zastavin pogon, od pogona nista,
a plus rekli ko da ima da bude zaposljen ili clan porodice, i to nista :)

Najpostenije vrati ljudima zemlju i ovako su Kormanci poljoprivrednici pa neka se zanimaju...
Ovako neko im nanoc obecao velike pare, sutra nema, .... najbolje ljudi da se spuste...
Pa nije ovo LOTO :)

p.s.

Da me ljudi pogresno ne shvate, Kragujevac je poprilicno ofucan, imaju oni i blize i bolje, samo nema niko pameti
da to vidi, a sad ih buna naterala da 'progledaju' :)
I onaj park sto hteli Djokovicu da daju, i ne znam sta su to uradili, alo bre to je gradski park!
Ima prostora van toga..
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-75-248.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Kasarna „Grošnica” umesto Korman polja28.01.2011. u 15:29 - pre 160 meseci
pa cek je l placena zemlja?
ako jeste, sta se bune?

ako su ih "primolili" da potpisu,onda je vec druga stvar
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Kasarna „Grošnica” umesto Korman polja28.01.2011. u 15:33 - pre 160 meseci
Citat:
Horvat: pa cek je l placena zemlja?
ako jeste, sta se bune?

ako su ih "primolili" da potpisu,onda je vec druga stvar


Eeee, znas sta... Dodjem ja kod tebe u Suboticu ili gde vec, i ti imas plac od 15 ari,
i ja ti kazem ovaj ar ti uzimam za 50 EUR/ar, aj cik se buni?

Tako je bilo '78-e, a da bi to proslo glatko, a i Kormanci se nisu bunili zbog datih obecanja,
koja su bila tipa - ludom radovanje, ljudi se opekli jednom, to je nezakonita cena i mars bre u tri lepe...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-75-248.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Kasarna „Grošnica” umesto Korman polja28.01.2011. u 15:40 - pre 160 meseci
pa zato i pitam da li je bilo - hoces-neces? HOCES!
ili hoces neces - ne moras

a opet tu se pominje da su neki uzeli i zemlju i lovu nazad
i ja pitam je l se ovi sto NISU uzeli lovu i zemlju nazad bune?
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Kasarna „Grošnica” umesto Korman polja28.01.2011. u 15:46 - pre 160 meseci
Citat:
Horvat: pa zato i pitam da li je bilo - hoces-neces? HOCES!
ili hoces neces - ne moras

a opet tu se pominje da su neki uzeli i zemlju i lovu nazad
i ja pitam je l se ovi sto NISU uzeli lovu i zemlju nazad bune?


Pa neka ganjaju ove sto uzeli mizeriju u ruke, i jos im rekli tako treba :)

Daj molim te :)

Jel' imali zemlju, sta su uradili - nista!

A i ovima hoce da nacionalizuju koji nemaju veze sa '78, pa bune se...

p.s.

Mi smo postali sebicno drustvo gde ne vazi ona moja parola - Ne postoji narod zbog drzave, nego drzava zbog naroda!
A u stvari mi samo postojimo zarad bagre koja glumi drzavu i koja ispostavlja racune bagri koja ih ustolicila!

 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-75-248.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Kasarna „Grošnica” umesto Korman polja28.01.2011. u 15:48 - pre 160 meseci
ja tebe nista ne razumem

po 3. put konkretno

da li su te famozne 78. dobili izbora da biraju da li hoce ili nece da prodaju?
da li oni koji su prodali su posle dobili izbor da li hoce ili nece po istoj ceni da otkupe tu zemlju?
da li se danas bune oni koji su otkupili ili oni koji nisu otkupili nazad tu zemlju?
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Kasarna „Grošnica” umesto Korman polja28.01.2011. u 15:51 - pre 160 meseci
Citat:
Horvat: ja tebe nista ne razumem

po 3. put konkretno

da li su te famozne 78. dobili izbora da biraju da li hoce ili nece da prodaju?
da li oni koji su prodali su posle dobili izbor da li hoce ili nece po istoj ceni da otkupe tu zemlju?
da li se danas bune oni koji su otkupili ili oni koji nisu otkupili nazad tu zemlju?


1. kakav bre izbor?
2. cutalo se, sad se neki setili (nisam cuo za otkup nazad) :)
3. bune se u kompletu, svi imaju neki razlog, a ja kazem - super! (opet kazem -nisam cuo za otkup nazad, niti mislim da je u nekoj realnoj proceduri to bilo moguce)

p.s.

Drzim ono dalje da ti uzmem pola okucnice ili sta vec po nekoj mizeriji, a ti da otkupis nazad po 'utvdjenoj' (kao sto meni obrcaunavaju porez za kucu duplo no sto vredi) trzisnoj ceni :)

A onaj tvoj sugradjanin sa krininalnom facom mi preti da ako je ne legalizujem, il' ce da rusi ili duplo porez, tj. cetverostruko!
Nema veze sto me drzava dala u tu kucu na usvajanje, nego stigla 'radna' snaga da finansira bagru,
e pa rodjaci mogu da ruse :) Necu dalje...

[Ovu poruku je menjao milance_kg dana 28.01.2011. u 17:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Kasarna „Grošnica” umesto Korman polja28.01.2011. u 16:08 - pre 160 meseci
@dacha

Po kom osnovu je sud vratio zemlju onima koji su prilikom eksproprijacije uzeli novac? Makar i da su hteli da vrate taj dobijeni novac.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Kasarna „Grošnica” umesto Korman polja28.01.2011. u 16:59 - pre 160 meseci
Citat:
dacha:
Ko kratko pamti on u ovo možda može da veruje. Iako se ne slažem sa subvencijama, platama nizašta i sl, država je kriva što su se Zastavine pare odlivale na sve strane, a ona propala. kada bi Zastavi (automobilima, vojnoj, kamionima...) vratili sve ono što se odlilo u prethodnih 60 godina, ono što je preko 60,000 radnika Zastave stvorilo, izdržavanje ovih par hiljada radnika bi bilo smešno. A koji grad živi na tuđ račun, to je glupo pitanje koje može da ima samo jedan odgovor, ali nije priča ove teme.

Ja sam za to da se sve Zastavine pare, svi profiti koji su se odlili negde drugo pod hitno vrate i raspodele svim sadašnjim i bivšim radnicima Zastave... Lepo to jedno veliko ništa da rasporede na ravne časti, i svi podjednako da dobiju, nemoj nekoga da zakinu.

Nažalost, ta priča o profitima i odlivanju para iz Zastave je najobičnija bajka, jer Zastava nikad u svojoj istoriji nije zaradila 1 dinar profita već je stalno bila dotirana od strane države.
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Kasarna „Grošnica” umesto Korman polja28.01.2011. u 17:16 - pre 160 meseci
Hahaha, Zastava i profit
 
Odgovor na temu

cozi

Član broj: 6066
Poruke: 221
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+111 Profil

icon Re: Kasarna „Grošnica” umesto Korman polja28.01.2011. u 17:54 - pre 160 meseci
^ Ma, niko nikada nije nista zaradio, dok se nisu pojavili prvi sposobni privatni preduzetnici 90 tih.
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+133 Profil

icon Re: Kasarna „Grošnica” umesto Korman polja28.01.2011. u 17:56 - pre 160 meseci
da je srece da nije nista ZARADIO.

u pitanju su gubici, i to ogromni.
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Kasarna „Grošnica” umesto Korman polja28.01.2011. u 18:14 - pre 160 meseci
^^ Nije niko, pojedine firme su ostvarivale prilican profit i ko zna gde bi im bio kraj, da se taj profit koristio pravilno, umesto sto je bacan u rupe bez dna kao sto je Zastava...
 
Odgovor na temu

Mobtel
Subotica

Mobtel
Član broj: 43396
Poruke: 963
*.adsl-a-1.sezampro.rs.

ICQ: 279816748


+6 Profil

icon Re: Kasarna „Grošnica” umesto Korman polja28.01.2011. u 19:28 - pre 160 meseci
zasto zastava nije razrusena '99?

najsmesniji odgovor ili naj sarkasticniji dobija bambi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Kasarna „Grošnica” umesto Korman polja

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 13406 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.