Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dizu se braca arapi

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Dizu se braca arapi
(Zaključana tema (lock), by Shadowed)
Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 183367 | Odgovora: 1269 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi09.03.2011. u 21:09 - pre 159 meseci
I to je sve tacno.

Ali znam da neki ni knjige ne citaju, i jos kazu "pa sta mi fali sto nisam nista procitao?". Zalost je u tome sto i ne znaju da im nesto fali.

Isto tako i ovi sto ne gledaju tv, vjeruju svom politickom mentoru koji izmisli kakvu god hoce pricu. Isti takvu pricu nema potrebe da dokazuje, jer ovaj sto ne gleda tv to proguta ko som udicu. Samo zato sto je "prica primamljiva siromasnom umu"
...
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi09.03.2011. u 21:15 - pre 159 meseci
Cudo nevidjeno...

Ameri rade proracunate poteze iskljucivo u svom interesu - kao i svaka normalna drzava ;-)

Mislim jel vi to zaista mislite da neko ne misli tako?

Ameri nisu imbecili, pa da napadnu Saudi Arabiju, zato sto bi u tom sukobu oni pretrpeli mnogo vecu stetu i paralisali svoju ekonomiju. To bi samo totalna neuracunljiva budala uradila, a vec rekoh na drugoj temi - uspesne drzave su racionalni sistemi a ne heroji iz hongkongskih karate filmova.

Sto i dalje ne znaci da nije nikakva steta da jos po neki diktator padne - i zbog toga nece biti bas puno ljudi koji ce suzu pustiti kad jos neki diktator prsne.

BTW a propo "prica sa zapada", ima u Libiji sasvim dovoljno lokalaca koji ne mirisu Gadafija, iz prostog razloga sto je Libija plemenska zemlja a Gadafi i njegova ekipa su iz jednog... onim ostalima to i nije raj na zemlji... Ono, ne ginu ti ljudi zato sto su na nekom Facebook-u videli da se dize buna ili zato sto im je neki "Otpor" rekao da se dignu... Nije to studentski protest vec borba na zivot i smrt. Reklo bi se da neko drugi treba malo da se informise ;-)

Ameri ce podrzati demokratiju negde ALI samo ako to nije skuplje od onoga sto su spremni da prihvate.

Ako jeste, naravno da ce podrzati sledecu opciju - tipa Mubarak u Egiptu par decenija ili velmoze u Saudi Arabiji. Ali sve to je privremeno i funkcionise samo dok je jednacina takva da se ne isplati da se diktator svrgne. Mubarak je najbolji primer... Ne sumnjam da bi se isto desilo i sa Saudi velmozama da se situacija izmeni u vezi goriva.

Zasto? Zato sto se drzava ne vodi po principima iz neke romanticne bajke vec kao racionalni sistem koji je tu da radi za interes svojih gradjana i firmi.

Ono sto je najzanimljivije ovde je zal Srbalja za kojekakvim diktatorima ovde - kamo srece da je to racionalni "zal" zbog ekonomskih interesa i investicija tj. dilovima - ali na zalost nije tako, ono Srbiji ni iz dzepa ni u dzep ako neki velmoza u Africi prsne... vec kao Indijanci "neprijatelj mog neprijatelja je moj prijatelj" fazon....
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

BokasaTzar
kurir,
Centar

Član broj: 179470
Poruke: 136



+162 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi09.03.2011. u 21:25 - pre 159 meseci

Nekako sam i sam podozrevao da je to sa zapadom i ljudskim pravima i izgovorima za bombardovanja i ostala sranja
lažno i da oni hoće samo da muvaju i otimaju tudje naftne izvore, teritorije i sl. šta im već treba

Nego mi je drago da ste mi to objasnili,
jer se mogo steći utisak iz nekih ovde postova, da je zli Moamer
navalio na ‚‚jadni nenaoružani narod koji hoće samo malo demokratije‚‚ i td. i td.

Logika zato nalaže da se zapad UVEK I SVUDA tako ponaša (shodno svojim interesima)

A to nas dovodi do pitanja: koji su naši interesi ?

Jer nekako ispada da smo mi vazda zli momci, a i bedno živimo.

Da smo prodali veru za večeru - imali bi večeru, a vidi se da imamo samo plodove rada debelog creva
Još krik slobode detinji je plač
 
0

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi09.03.2011. u 21:25 - pre 159 meseci
Gledam agencijske slike borbi iz libije, sve nesto po nekim autoputevima, u dzipovima ko mad max, a libijci su operisani od ratovanja i rukovanja oruzjem.


goran tomasevic rojters

http://www.blic.rs/galerija/Svet/2019/Borbe-u-Libiji
 
0

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+987 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi09.03.2011. u 21:27 - pre 159 meseci
@Bokasa

Citat:

koji su naši interesi ?


Napuni dzepove dok ti traje mandat je najveci prioritet! :(
 
+1

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi09.03.2011. u 21:33 - pre 159 meseci
@ BokasaTzar: Interes je interes, a druga prica je Gaddafi - ne znam da li je zao, ali je lud 100%, cim je "navalio" na narod tj. demonstrante, onako divljacki, bez pardona i obracanja paznje na strane drzavljane/kamere i sl. A to tesko da moze da prodje u danasnje vreme.

Btw. "Logika zato nalaže da se zapad UVEK I SVUDA tako ponaša (shodno svojim interesima)". - Naravno. Kao i sever, istok i jug. Ko god je u prilici.



Sto se tice kineza, nije mi jasno sto se lozite - da nece mozda da brane Gaddafi-ja i sukobljavaju se s US/UK i ostalim zbog njega? Mis'im...
 
0

BokasaTzar
kurir,
Centar

Član broj: 179470
Poruke: 136



+162 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi09.03.2011. u 21:45 - pre 159 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Cudo nevidjeno...

Ameri rade proracunate poteze iskljucivo u svom interesu - kao i svaka normalna drzava ;-)

Mislim jel vi to zaista mislite da neko ne misli tako?


Ja sam to nekako uspeo da shvatim pre otprilike 20-ak godina

I praksa bre pokazala istinitost toga shvatanja !

Nego mi muka od pojedinaca koji skidaju gaće i trte doope kad neko u blizini vikne ‚‚Koka-kola‚‚
Stvari (događaje) bi valjalo razmotriti sa aspekta koristi po srbistance - prvo i jedino.
I naša vlada bi morala tako da postupa - prvo i jedino.

I sa Moamerom i sa svim ostalim.

Da se opkladimo da bi bili najveći likovi kad bi tamo u Libiji i jednoj i drugoj strani podelili ćebiće, ćevape i sl.
Ili otvorili poljsku bolnicu.
Sve je to đž. prema kasnijoj koristi.
Al ovde nema ko da posluje !

Pa bre NIKO ne voli amerikance - a mi smo jedni od retkih koji su se zaista tukli sa njima !
A da poradimo na tom našem brendu malo !?

Evo Japanci nas prepoznaju po tome (tako pokazuju istraživanja javnog mnenja Japana), pa ni oni ih ne vole ...
Još krik slobode detinji je plač
 
0

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi09.03.2011. u 21:53 - pre 159 meseci
^ Pa eto pre par dana postupe po interesu pa se gomila buni...
A Japanci mozda ne vole Amerikance, ali Kineze vole jos manje tako da - vrlo dobro znaju koga da slusaju.
 
0

aleksejko

Član broj: 261010
Poruke: 87
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi09.03.2011. u 22:37 - pre 159 meseci
Citat:
Dimković: Bice da ti ne razumes neke stvari...

Obicni ljudi koji podrzavaju smicanje Gadafija silom to podrzavaju zato sto je lik visedecenijski diktator a ne zato sto imaju neke emocije prema Amerima ili smatraju da su oni "good guys".


Ni ja baš ne razumem najbolje. Zašto misliš da je Gadafi diktator? Da li zato što si to čuo na prozapadnim medijima ili si se lično uverio ili imaš neke informacije koje mi nemamo?

Podsećam sve da je "diktator" Milošević prodao 49% telekoma i da se zbog toga digla kuka i motika. Demokrate su prodale 90% Srbije i mi sada prosto uživamo u blagostanju jer nemamo o čemu da brinemo. Mogu sada i da nas bombarduju ako hoće, baš nas briga, kad ovde i tako više ništa nije naše. Takav scenario se sprema i Libiji.

Parafraziraću vest od pre dan-dva: Demonstranti su oborili libijski vojni avion! To su demonstranti a ne ovi naši huligani.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi09.03.2011. u 23:08 - pre 159 meseci
Vidi, razlglabanje na temu da li je Gadafi diktator ili ne je besmisleno.

Ja smatram da je diktator, imam svoje razloge da to uzimam za tacno; ti ne smatras... i to je to. Posto ne mozemo ubediti jedan drugog u svoje misljenje hajde da batalimo tu pricu oko "dokazivanja".

Kako stvari stoje, jedan deo Libije i te kako smatra da Gadafi jeste nepodnosljivi satrap - i spremni su da zaginu da ga se rese.... Ako je njima los, nemam nista licno protiv toga da ga zbace, ne mirisem likove koji vladaju decenijama pa mi ne smeta kad neki od njih prsne i to je to.

Ja suzu za njim pustiti necu... a i ne vidim zasto bi bilo ko drugi osim njegove ekipe.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi09.03.2011. u 23:16 - pre 159 meseci
Koliko ja kontam, dole nije nikakva "pobuna", nego građanski rat; možda ne u punom jeku, ali se sprema. Kako drugačije objasniti da vojska i avijacija biju pobunjenike danima, a ovi još postoje? Znači i druga strana je naoružana do zuba...
 
0

djordje1979
Đorđe Trifunović
Beograd

Član broj: 31540
Poruke: 218
91.150.70.*

Jabber: djordje1979


+92 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi10.03.2011. u 04:17 - pre 159 meseci
Ja mislim da je ovaj pobedio
Prikačeni fajlovi
 
0

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+24 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi10.03.2011. u 09:23 - pre 159 meseci
Citat:
vlada131: Koliko ja kontam, dole nije nikakva "pobuna", nego građanski rat; možda ne u punom jeku, ali se sprema. Kako drugačije objasniti da vojska i avijacija biju pobunjenike danima, a ovi još postoje? Znači i druga strana je naoružana do zuba...


Ma jok. Samo se igraju deca.


Istok Libije (deo oko Bengazija) je uvek bio antigadafijevski nastrojen, a zauzvrat Gadafi ih je maltretirao kako je stigao. Tako da nije ni čudo što je tamo puklo.
kad je počelo ovo dešavanje ljudi su očistili kasarne od sveg oružja i to je to.

On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
Prikačeni fajlovi
 
0

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.static.sbb.rs.



+987 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi10.03.2011. u 09:25 - pre 159 meseci
Kako mi se cini, sad ce njih Gadafi da pocisti, osim ako se US ne umesa. A gomilanje njihovih snaga na granici + strateske rezerve benzina u US su na najvecem nivou u zadnjih 10 godina, znaci da ce da ulete pre ili kasnije.
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi10.03.2011. u 18:47 - pre 159 meseci
Na konto ovih fotografija golorukog naroda
Citat:

"Gadafi nas bombarduje avionima, razumete ima ogromno oružje, a mi nemamo ništa. Gde su svi? treba nam pomoć“, kaže Ahmen Fetala Al Muzeini, dvadesettrogodišnji pobunjenik.


http://www.b92.net/info/vesti/..._category=78&nav_id=498311

Danas sam uhvatio vesti i naslov stoji "Gadafi bombarduje sopstveni narod" :D
Kakvi kraljevi za stelovanje raje, respekt.

Gadafija su svi pustili niz vodu, a licno zabole me za njega punog kesa i njegove sinove nosace gajbica.
 
0

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+987 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi10.03.2011. u 18:59 - pre 159 meseci
@Isak666

Apropo spinovanja...



Ako su ovakvi prema svojima, sta mislis kakvi su prema Gadafiju
 
0

aleksejko

Član broj: 261010
Poruke: 87
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi10.03.2011. u 21:51 - pre 159 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Vidi, razlglabanje na temu da li je Gadafi diktator ili ne je besmisleno.

Ja smatram da je diktator, imam svoje razloge da to uzimam za tacno; ti ne smatras... i to je to. Posto ne mozemo ubediti jedan drugog u svoje misljenje hajde da batalimo tu pricu oko "dokazivanja".



Želeo bih da učestvujem u ovoj interesantnoj temi samo bih voleo pre bilo kakvog komentara da mi objasniš šta te je navelo na pomisao da je Gadafi diktator.
Voleo bih da mi navedeš bar jedan razlog zbog kojeg smatraš da je diktator.
Ne želim da ubeđujemo jedan drugog u bilo šta. Samo mi odgovori jer mislim da je diktator prejaka kvalifikacija pogotovo kada dolazi od strane administratora.

U ES pravilniku za korisnike je jasno napisano:"4. Pišite kvalitetno i ozbiljno

.........Budite spremni da stojite iza svoje tvrdnje."

(možda ovo važi samo za korisnike a ne i za administratore)

 
+1

per co

Član broj: 281351
Poruke: 2
109.121.56.*



+2 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi10.03.2011. u 21:57 - pre 159 meseci
Scenario je prepoznatljiv...
Setite se vesti i propagande na zapadu kada su rasturili Jugoslaviju. Mnogi koji ovde vide i pišu o diktaturi, tada su imali par godina pa su praktično odrastali sa tom propagandom koja je, na žalost mnogima postala istina.
Ajde nešto svežije. Pred početak bombardovanja SRJ krenula je kampanja po zapadnim medijima koja je kulminirala u toku bombardovanja. Tada je S.Milošević nazvan kasapinom na Balkanu. Ostvarili su cilj, napravili su na srpskoj zemlji najveću bazu van svoje teritorije. Ako nije najveća onda je sigurno na drugom mestu. Odmah posle toga isti scenario u Iraku. Medijske pripreme, što više gnusnih laži i onda akcija. Suma sumarum, zaposeli su naftonosna polja koja kontrolišu kompanije u kojim Buš i njegova ekipa imaju ogroman broj akcija. Koja slučajnost?! Eto, i Toni Bler je na kraju priznao da je lagao ali se ne kaje, cilj je ostvaren.
Ovo sa Libijom je oprobani i siguran recept. Što više šokantnih vesti da se uznemiri belosvetska javnost i svetski pendrek no 1 stupa na scenu i...kontroliše izvore nafte u Libiji kao u Iraku a u Avganistanu proizvodnju droge.
Zato, pre nego donosete sud o zbivanjima u Libiji, bar malo stavite prst na čelo i razmislite.... Ko ima motiv i najveći interes za takva dešavanja i zašto?
Ne zaboravite jednu bitnu stavku. Cena nafte skače a najveći kupac nafte je trenutno Kina. Sad saberite dva i dva...
 
+1

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi10.03.2011. u 21:58 - pre 159 meseci
Pa bas da su ga izabrali na izborima i nisu.

Druga je tema sad da li bi tim narodima demokratsko uredjenje donelo boljitak i da li diktatura automatski znaci i nesto lose.
U ovom slucaju, to najbolje znaju Libijci.

Odin je pisao pre par postova o tome da svako drustvo treba prvo da prodje kroz odredjene faze da bi uzivalo u nekim plodovima medjudrustvenih odnosa, tako i ja kontam - pricati o nekom univerzalnoj vrednosti nekog uredjenja, bez da se uzme obzir trenutna okolnost meni nema logike.
Mada, ne treba se cimati sa Libijom - evo ti Srbija za ogled.


A na kraju - who cares da li je diktator ili ne?
To su price za malu decu.
Vazno je samo koliko smo mi u plusu sa ili bez Gadafija.
 
0

aleksejko

Član broj: 261010
Poruke: 87
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi11.03.2011. u 00:01 - pre 159 meseci
Citat:
per co: Scenario je prepoznatljiv.... Sad saberite dva i dva...


Pre dva dana mediji su pomenuli (stidljivo za početak) da se Gadafi sprema da upotrebi hemijsko oružje. Već viđeno! Pogledajte samo na šta liči današnji Irak posle eliminisanja "diktatora". A hemijsko oružje u Iraku? Ko se još toga seća i koga je za to briga!
Važno je samo da su "demonstranti oborili vojni avion".

 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Dizu se braca arapi
(Zaključana tema (lock), by Shadowed)
Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 183367 | Odgovora: 1269 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.