Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa co2 aparatom iskravar 190a

elitemadzone.org :: TechZone :: problem sa co2 aparatom iskravar 190a

[ Pregleda: 16203 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zvezdan inic
Zvezdan Inic
Tarkett
Backa Palanka,Srbija

Član broj: 279274
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon problem sa co2 aparatom iskravar 190a08.02.2011. u 18:18 - pre 160 meseci
Pozdrav narode!
Zovem se Zvezdan,vlasnik sam aparata za varene tip Co2 iskravar 190 ampera,kupio sam ga pre 5 meseci,nakon kraceg koristenja poceo mi je da prekida dovod zice i struje,aparat je pod garancijom ali posto sam ga kupio u 150 km dalje od mesta gde zivim pa sam pomislio da nije neki manji problem koji bih mogao resiti sam da se ne izlazem trosku i da ga nosim nazad.Otvarao sam pistolj i nisam nasao nikakav problem tamo sve izgleda ok,ali kad pocnem da varim.
cesto mi prekida luk i nece motoric za guranje zice da radi.
Interesanto je kad otpustim spaner za dotezanje zice da motoric radi i trafo pravi luk bez problema ali cim vrati nazad problem se cesto desava,zicu sam proveravao izgleda mi ok i nema nigde nekih prekida,bio bih vam zahvalan ako bi mi neko od vas iskusnijih mogao da kaze sta jos da pokusam ili na sta da obratim paznju.
Unapred hvala i pozdrav svima
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Darko_zed
Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: problem sa co2 aparatom iskravar 190a08.02.2011. u 23:10 - pre 160 meseci
Jesi li ga otvarao i ako jesi slikaj plocicu jer nisam siguran koja je u njemu .Ima dve vrste elektronika jedna sa malim relejem na sebi preko kojeg se ukljucuje trafo (za iskru 170 sam siguran) ,a ima i preko trijaka (iskra 210) .Po svemu sudeci je u tome problem jer se tebi prekida i luk varenja ( moze biti neki slab spoj i u semi veze),a to znaci da se napajanje trafoa negde prekida ,a i motorcic za zicu se takodje napaja sa glavnog trafoa pa onda sve staje kada on ne radi.Slikaj pa postavi ovde da ti pokazem sta da proveris ako nisi siguran.Pozdrav
 
Odgovor na temu

zvezdan inic
Zvezdan Inic
Tarkett
Backa Palanka,Srbija

Član broj: 279274
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: problem sa co2 aparatom iskravar 190a08.02.2011. u 23:44 - pre 160 meseci
Pozdrav Darko!
Nisam ga otvarao jer je pod garancijom,ako je taj relej u pitanju jel se on ceo menja ili samo treba neki deo na njemu?
posto sam na forumu 1 put nisam nesto vest u postavljanju slika.
Ako je to problem sto ti mislis jel se to vidi vizuelno ili se mora ispitati sve to kad se otvori sa instrumentom?
Ako ne budem se snasao sa postavljanjem slika jel bi ti bio problem da ti posaljem na e mail adresu to ce mi vec biti lakse,pa da mi kazes u na sta da obratim paznju.
Inace slabo se razumem u elektroniku ali mozda bih mogao to resiti uz tvoju pomoc.
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Darko_zed
Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: problem sa co2 aparatom iskravar 190a08.02.2011. u 23:47 - pre 160 meseci
mora se ispitati u svakom slucaju sa instrumentom ali to nije tesko ne brini .Relej se menja ceo ako je do njega i ako ga uopste ima jer mozda je elektronika sa trijakom.
 
Odgovor na temu

zvezdan inic
Zvezdan Inic
Tarkett
Backa Palanka,Srbija

Član broj: 279274
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: problem sa co2 aparatom iskravar 190a09.02.2011. u 00:03 - pre 160 meseci
Pa jel delova nema za te aparate?
I ako je sa tim trijakom(ne znam sta je to) sta se menja u tom slucaju?
ne znam dali da ga nosim nazad gde sam ga kupio ili da ga otvorim i da pokusam da sam to resim?
Nadam se da to nije neki ozbiljan problem
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Darko_zed
Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: problem sa co2 aparatom iskravar 190a09.02.2011. u 00:16 - pre 160 meseci
Trijak je elktronska komponenta i menja se tako sto se odlemi sa plocice i zameni novim ,a ista prica je i sa relejem ako ga ima.Moj savet ti je da pozoves nekoga da ti to pregleda da ne napravis jos veci problem nego sto je sada jer vidim da se bas i ne razumes u ovo ,a o bezbednosti i da ne pricamo jer na toj plocici se nalazi i napon 220V.
Mislim da ti u garanciji pise da u slucaju kvara odneses aparat ovlascenom servisu ,a ne prodavcu ,proveri.Ako ga cak i prihvati prodavac kao reklamaciju zadrzace ga danima, dok ga odnesu u servis poprave ,vrate i tebe pozovu .
Problem nije ozbiljan ne brini.
 
Odgovor na temu

zvezdan inic
Zvezdan Inic
Tarkett
Backa Palanka,Srbija

Član broj: 279274
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: problem sa co2 aparatom iskravar 190a09.02.2011. u 00:24 - pre 160 meseci
Ok Darko hvala ti puno,javim ti za par dana sta sam uradio.
Pozdrav i sve najbolje!
 
Odgovor na temu

zvezdan inic
Zvezdan Inic
Tarkett
Backa Palanka,Srbija

Član broj: 279274
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: problem sa co2 aparatom iskravar 190a11.02.2011. u 19:46 - pre 160 meseci
Pozdrav Darko,izgleda sam nasao u cemu je problem,u stvari mislim da znam.
JUce sam vario aparatom,bez problema,i onako setim se da izmerim struju napona i bila je 220 v.navece opet krenem variti nema sanse ni da krene i opet izmerim ona je bila 200v jacine,izgleda da me napon zeza,pitao sam kolegu na poslu da nije do toga on kaze da bas neveruje u to jer on je vario devedesetih kad je struja bas bila nikakva i na na 180 v i kaze da nebi trebao da pravi problem za 10 do 15 volti manj vise u mom slucaju, e sad ne znam ni sam sta da uradim,prije njega sam imao varstrojov i radio je bez ikakvih problema i cini mi se da sam se zeznuo sto sam ga zamenio iskrinim.interesuje me tvoje misljenje posto vidim da si majstor za aparate,dali se vredi nesto prepravljati na njemu ili da ga prodajem i kupim neki sa manjom amperazom otprilike neki oko 160 a.
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Darko_zed
Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: problem sa co2 aparatom iskravar 190a11.02.2011. u 20:38 - pre 160 meseci
Zbog malog napona i to na 200v nema takve simptome da staje sa radom ,nece da gura zicu itd.Obicno se malo oseti u varenju da je malo slabiji i to je to .Opet ti kazem da se treba pregledati elektronika i da se vidi kako je reseno ukljucivanje trafoa sklopka ili trijak mozda je tu negde problem.Kada pocne da prekida i da zeza uz pomoc nekoga ko se razume u elektroniku moze se utvrditi uzrok ,a siguran sam da mozes kod tebe naci nekoga.Pozdrav
 
Odgovor na temu

zvezdan inic
Zvezdan Inic
Tarkett
Backa Palanka,Srbija

Član broj: 279274
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: problem sa co2 aparatom iskravar 190a11.02.2011. u 21:32 - pre 160 meseci
Otvarao sam ga i slikao sam iznutra sve mogao bih ti poslati slike ako mi das mejl adresu,sve se vidi odlicno,znam dosta elektricara ali svi kazu da se bas ne razumeju u te aparate,ako ti nije problem poslacu ih
jedino me buni sto tamo sam video neki mali trafo na onome velikome,znaci ima dva trafoa u njemu
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Darko_zed
Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: problem sa co2 aparatom iskravar 190a12.02.2011. u 07:05 - pre 160 meseci
Taj mali trafo je prigusnica sto stoji na velikom i on nije problem.
 
Odgovor na temu

robert63

Član broj: 55855
Poruke: 3732
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: problem sa co2 aparatom iskravar 190a14.02.2011. u 16:34 - pre 160 meseci
Citat:
zvezdan inic:Jedino me buni sto tamo sam video neki mali trafo na onome velikome,znaci ima dva trafoa u njemu

Citat:
Darko_zed: Taj mali trafo je prigusnica sto stoji na velikom i on NIJE PROBLEM!


EEee moj Brajko !---Da bi neko ovako nešto rekao :

---Taj mora da ima Debelu Praksu--sa 100 Andraka i Tipa Aparata,,Taj je prošao i Sito-i-Rešeto !!!

@Darko_zed

-SVAKA___ČAST---za Nesebično pomaganje/savete u svim Problemima koji se tiču tebi bliskih
Aparata za Zavarivanje.

Da nam je više Takvih FACH-Man-a!!! -u svim oblastima---Gde bi nam bio Kraj ???

Pozdrav,
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Darko_zed
Član broj: 137277
Poruke: 2312
109.92.97.*

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: problem sa co2 aparatom iskravar 190a14.02.2011. u 20:24 - pre 160 meseci
Hvala Roberte na pohvalama ,hvala!!
Pomagacu koliko mogu ,a to sam se ugledao na vas starije kolege .Veliki pozdrav

 
Odgovor na temu

robert63

Član broj: 55855
Poruke: 3732
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: problem sa co2 aparatom iskravar 190a14.02.2011. u 20:39 - pre 160 meseci
Onaj ko misli da stečeno znanje u Grob ponese,
nek ga spakuje odmah u kUFER I DEBELO ZAPAKUJE,
da nešto ne ispadne,,sa strane,

A svim Dobronamernima i NE-skrivaocima znanja jedan VELIKI POZDRAV

-Na UMEĆU PRUŽANJA ZNANJA !!!

-Svima ostalima,zainteresovanimna i raspoloženima želim
da SVE To i Probaju,Pokušaju i Potrvrde !

Pozdrav


 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Darko_zed
Član broj: 137277
Poruke: 2312
109.92.97.*

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: problem sa co2 aparatom iskravar 190a14.02.2011. u 20:43 - pre 160 meseci
Posle ovoga nema se sta dodati ,poslao si dovoljno jasnu poruku ostalim clanovima i dao primer svojim postupcima u raznoraznim situacijama.Pozdrav i samo napred
 
Odgovor na temu

robert63

Član broj: 55855
Poruke: 3732
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: problem sa co2 aparatom iskravar 190a14.02.2011. u 21:29 - pre 160 meseci
Za ovih svojih kratkih 60-70 života,
NISMO Ni svesni da stečeno znanje NE treba da Ponesemo sa sobom,

Već treba da ga P R U Ž A M O mladima,zainteresovanima,upijajučima,
i onima koji željno čekaju da nešto "iz Prve Ruke saznaju ",

Zašto bi i TI Omladinci morali da sagore i da prodju trnoviti put

od " Kristalnog Detektora----do------Frekventnog Pretvarača"--????

Šta če im se loše desiti ako im MI MALKO Pomognemo u Preskoku "Tog PUTA "
i odmah im Približimo načine,put,metode i rešenja za :

-Novonastale Probleme,

I da im malko " Dodamo GASA u rešavanju postoječih muka"

NE-Sebičnost je Majka-Pomoči Mladima

i Neprocenjiva Podrška za Odskočnu DASKU u želji za POLETOM i Valjanim LETOM u gladju za naukom!

Mladi moraju/trebaju da imaju NEKOG da PITAJU a da se pitanja NE stide,treba im neko ko NE

-Podje**va kada Čuje pitanje,
-Nekog,, ko nije težak,i NE Duva na sve rupe dok usnama čita pitanje,
-Nekog ko --umesto da duva paru na sve rupe,,--Pomaže na Sva Usta !
-I konačno:

-Nekog,ko sve svoje Umeče želi Utkati i Preneti mladima koji to umeju upijati i u svoj život Ugraditi !



 
Odgovor na temu

zvezdan inic
Zvezdan Inic
Tarkett
Backa Palanka,Srbija

Član broj: 279274
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: problem sa co2 aparatom iskravar 190a11.03.2011. u 16:42 - pre 159 meseci
jos jednom zelim da se zahvalim Darku koji mi je resio kvar na aparatu,kamo srece da takvih ljudi ima vise koji stvarno zele da pomognu drugima.
Pozdrav i sve najbolje ZVEZDAN
 
Odgovor na temu

brko977
Trebinje

Član broj: 298908
Poruke: 1
*.teol.net.



Profil

icon Re: problem sa co2 aparatom iskravar 190a09.02.2012. u 06:57 - pre 148 meseci
Pozdrav narode.
Izvinjavam se sto se mozda mijesam u Zvezdanovu temu, ali evo pretrazujem internet, trazeci neko uputstvo ili nesto slicno kako bi mozda rijesio problem i naletim na ovaj forum i ovaj tekst i ne mogu da vjerujem.
Imam aparat za varenje ISRAVAR MIG 230 i koliko se meni cini identican problem kao Zvezdan. Aparat radi neko vrijeme odlicno i odjednom se prekine dovod zice. Ustanovili smo da kada dodje do tog prekida takodje ne dolazi struja sa ploce na motor, tako da je vjerovatno problem u ploci. Trenutno nemam ovdje slike, a oznaka ploce je RE 266, neki elektronicari su vec ispitivali plocu i nisu uspjeli da pronadju u cemu je problem.
Darko, ako citas ovo zamolio bih te za neki savjet i pomoc,
sta i kako da radim.

Pozdrav i hvala unaprijed :)

Ljubisa.
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Darko_zed
Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: problem sa co2 aparatom iskravar 190a09.02.2012. u 11:07 - pre 148 meseci
Poslao sam ti poruku na mom sajtu ali i ovde da kazem da je po svemu sudecu problem u necemu drugom ne u samoj elektronici .Mislim da imas problem u samom napajanju elektronike ali opet zavisi i koju karticu imas i vec sam ti rekao slikaj i postavi slike ovde ili na mom sajtu sve jedno i da ti kazem sta da proveris i kako da testiras .Pozdrav
 
Odgovor na temu

vaske92
Marko Gajic
trgovac
TR TRGOVAC
BIJELJINA BIH

Član broj: 339928
Poruke: 1
31.223.128.*



Profil

icon Re: problem sa co2 aparatom iskravar 190a04.03.2019. u 19:16 - pre 62 meseci
Postovanje, potrebna mi je informacija ako mi mozete pomoci.
Planiram da kupim aparat, polovan, co2 Iskra e200

Na istom postoji ostecenje, te ne znam ni da li isplati da ga uzmem, ni da li se moze to popraviti, ni koliko popravka kosta.

Na aparatu je otkinuta cijev kuda izlaze kablovi i zica ksblovi du citavi sli je otkuta cjevcica kud vjerovatno gas prolazi

P.s. ne znam kako da posaljem sliku

Hvala unaprijed
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: problem sa co2 aparatom iskravar 190a

[ Pregleda: 16203 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.