Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

U Kragujevcu doneta zabrana držanja pit bul terijera

elitemadzone.org :: MadZone :: U Kragujevcu doneta zabrana držanja pit bul terijera

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44140 | Odgovora: 110 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon U Kragujevcu doneta zabrana držanja pit bul terijera17.02.2011. u 00:27 - pre 160 meseci
Kazna za prekršioce milion dinara:

Citat:
U Kragujevcu je zabranjeno držanje pasa rase pit bul terijer, a kazna za

vlasnike ovih pasa je čak milion dinara. U organizaciji za zaštitu životinja

"Orka" kažu da ovakva odluka grada nije u skladu sa zakonom, jer se nijedna

pasmina ne može unapred okarakterisati kao agresivna.



http://www.b92.net/video/video...02&dd=16&nav_id=493278
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: U Kragujevcu doneta zabrana držanja pit bul terijera17.02.2011. u 00:44 - pre 160 meseci
Cekajte, da vidimo.... Da li se smatra opasnim ovo:


Pit Bull Terier
ili ovo:

Bullterier

Kao sto vidite, to su dve skroz razlicite rase. Ja sam uvek mislio da je ovo drugo opasnije. Ko je u zabludi, ja ili oni?
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: U Kragujevcu doneta zabrana držanja pit bul terijera17.02.2011. u 00:54 - pre 160 meseci
Po reputaciji/urbanim legendama Pit Bull, a zapravo nijedan. Ali, imbecili donose odluke (a opet, neki drugi imbecili ih podrzavaju) tako da...
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: U Kragujevcu doneta zabrana držanja pit bul terijera17.02.2011. u 01:28 - pre 160 meseci
OK, hvala. Znaci, ovaj drugi je po svakom kriterijumu bezopasan. To me zanimalo.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: U Kragujevcu doneta zabrana držanja pit bul terijera17.02.2011. u 01:30 - pre 160 meseci
Boles'. Punish the deed not the breed. Ali vrlo je lako doskociti kretenima. Moj pas je npr. registrovan kao staford, iako je pit bull. Ne vidim zasto to ne moze svaki vlasnik da uradi.

EDIT: Sad tek odgledah onaj B92 video...ala se nalupao onaj "veterinar" na kraju. Mrtva dlaka bez sjaja. HAHA!
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+136 Profil

icon Re: U Kragujevcu doneta zabrana držanja pit bul terijera17.02.2011. u 01:50 - pre 160 meseci
ja bih samo stavio obavezne korpe za ove malo krvolocnije pse.
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: U Kragujevcu doneta zabrana držanja pit bul terijera17.02.2011. u 02:38 - pre 160 meseci
ja bih zabranio pekinezere.
ta mi rasa posebno pogađa nerv.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: U Kragujevcu doneta zabrana držanja pit bul terijera17.02.2011. u 07:36 - pre 160 meseci
Korpe trebaju da imaju svi psi u svakom trenutku kada nisu u svom zatvorenom dvoristu.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: U Kragujevcu doneta zabrana držanja pit bul terijera17.02.2011. u 07:45 - pre 160 meseci
Boles' ili ne ja sam doživeo da pobesneli pit bul terijer (zdrav u veterinarskom smislu) kidiše na moje dete od 3 godina na savskom keju. Na svu sreću, vlasnik psa ga je dovoljno jako držao na uzici koja je takođe bila dovoljno jaka. Sreća. A ceo događaj se desio u letnje popodne, u tihoj i mirnoj šetnji. Pas ničim nije bio izazvan. Čak bio je na priličnoj udaljenosti. A kako je pseto u svom izvitoperenom mozgu skapiralo moje dete - ne znam i ne želim da znam.

Drugi događaj, opet ja, ali ovaj put mlađi sin. Sutomore '94, letnja bašta i lokalni bilmez crnogorac koji je u baštu došao sa pit bulom vidno ranjavanim u mnogim borbama. Iz samo njemu poznatog smisla za humor počinje da huška psa (?!) na nekog njegovog ortaka koji se približava bašti, ali u istom pravcu gde je moje dete. Pit bul, u svojoj pomućenoj svesti (od silnih ukrštanja rasa) se otrgne i pojuri. Sva sreća da sam u 2 sekunde uspeo da podignem sina na najbliži astal. Onda je idiot lokalac prišao i sa samo crnogorcima svojstvenim idiotskim kezom rekao "Ma ne bi on njega napao, hteo je da se igra !" Da sam u tom momentu imao pištolj, prosuo bih mozak i psetu i crnogorcu.

(Treba li reći da u ekološku državu više nisam kročio)




OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: U Kragujevcu doneta zabrana držanja pit bul terijera17.02.2011. u 08:19 - pre 160 meseci
Citat:
Java Beograd: Boles' ili ne ja sam doživeo da pobesneli pit bul terijer (zdrav u veterinarskom smislu) kidiše na moje dete od 3 godina na savskom keju. Na svu sreću, vlasnik psa ga je dovoljno jako držao na uzici koja je takođe bila dovoljno jaka. Sreća. A ceo događaj se desio u letnje popodne, u tihoj i mirnoj šetnji. Pas ničim nije bio izazvan. Čak bio je na priličnoj udaljenosti. A kako je pseto u svom izvitoperenom mozgu skapiralo moje dete - ne znam i ne želim da znam.

Izvini, ali ti ne znas da li je pas bio zdrav. Jos manje znas koji ga je krele drzao i kako.

Citat:
Drugi događaj, opet ja, ali ovaj put mlađi sin. Sutomore '94, letnja bašta i lokalni bilmez crnogorac koji je u baštu došao sa pit bulom vidno ranjavanim u mnogim borbama. Iz samo njemu poznatog smisla za humor počinje da huška psa (?!) na nekog njegovog ortaka koji se približava bašti, ali u istom pravcu gde je moje dete. Pit bul, u svojoj pomućenoj svesti (od silnih ukrštanja rasa) se otrgne i pojuri. Sva sreća da sam u 2 sekunde uspeo da podignem sina na najbliži astal. Onda je idiot lokalac prišao i sa samo crnogorcima svojstvenim idiotskim kezom rekao "Ma ne bi on njega napao, hteo je da se igra !" Da sam u tom momentu imao pištolj, prosuo bih mozak i psetu i crnogorcu.

Pas sa mnogobrojnim oziljcima a ti kazes da je pomucene svesti od ukrstanja.... Veruj da je i mesanac bio bi pomucene svesti da ga je neko terao na tako nesto kao sto su "borbe pasa".

Ponasanje psa je 1% posledica rase, ako i toliko. Istina je da postoje neke stvari koje su svakoj rasi urodjene, ali to je samo osnova - najveci deo koji psa cini takvim kavim jeste je okruzenje. Ono sto je urodjeno je npr. da ce pticar da markira ptice - ali ako ne nauci, nece ih napadati, nece ih donositi, nece... nece nista vise od toga. Isto kao sto ces ti biti rodjen npr. levoruk - ali neces imati urodjenu potrebu da lupas levi krose.

Nadam se da ce ta odluka biti opovrgnuta na sudu. Posle one krstace na ulazu u grad kragujevacke vlasti su se pokazale kao imbecilne, ali ovakve gluposti treba resavati.

Pametan nacin resavanja problema je uvodjene obaveznih zatvroskih kazni za sve koji ucestvuju u borbama pasa i spreciti ljude da od pasa cine agresivne zivotinje. A ne zabranjivati zivot psima.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.static.sbb.rs.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: U Kragujevcu doneta zabrana držanja pit bul terijera17.02.2011. u 08:26 - pre 160 meseci
Ovo me podseca na onaj cuveni nacin kako iskoreniti rasizam na svetu: tako sto pobijemo sve crnce :)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: U Kragujevcu doneta zabrana držanja pit bul terijera17.02.2011. u 08:35 - pre 160 meseci
Džabe vama sva ta akademska kvazilogička diskusija. Hipotetički: šta bi bilo kad bi bilo i kako bi bilo kad bi nešto drugo bilo a nešto drugo ne bi bilo. Ovo šta sam napisao, to sam doživeo.


Citat:
nkrgovic: ... Ponasanje psa je 1% posledica rase, ako i toliko. ...
Kako se nikad ne desi da neki vlasnik odgoji pudlicu ili pekinezera i stvori mu želju da rastrgne čoveka ? Kad na mene bode kidisao seter, koker, retriver ili bigl, možda ću promeniti mišljenje.


[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 17.02.2011. u 09:47 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: U Kragujevcu doneta zabrana držanja pit bul terijera17.02.2011. u 09:00 - pre 160 meseci
Citat:
nkrgovic
Izvini, ali ti ne znas da li je pas bio zdrav. Jos manje znas koji ga je krele drzao i kako.

A kako inače da zna?

Jel to nekome piše na čelu?
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: U Kragujevcu doneta zabrana držanja pit bul terijera17.02.2011. u 09:02 - pre 160 meseci
Citat:
Java Beograd
Kako se nikad ne desi da neki vlasnik odgoji pudlicu ili pekinezera i stvori mu želju da rastrgne čoveka ?


Pekinezerima, civavama i ostalim pikavcima je to urodjeno, oni ne moraju da se odgajaju da budu besni.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: U Kragujevcu doneta zabrana držanja pit bul terijera17.02.2011. u 09:27 - pre 160 meseci
Citat:
Java BeogradDžabe vama sva ta akademska kvazilogička diskusija. Hipotetički: šta bi bilo kad bi bilo i kako bi bilo kad bi nešto drugo bilo a nešto drugo ne bi bilo. Ovo šta sam napisao, to sam doživeo.


Kako se nikad ne desi da neki vlasnik odgoji pudlicu ili pekinezera i stvori mu želju da rastrgne čoveka ? Kad na mene bode kidisao seter, koker, retriver ili bigl, možda ću promeniti mišljenje.


[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 17.02.2011. u 09:47 GMT+1]

Na mene kidisao koker. Zena jos ima oziljke na ruci od terijera koga je ZNALA. Da, jednom me pojurio i doberman. Dva ili tri puta su me napadali i mesanci. Nema pravila.

Citat:
ventura: A kako inače da zna?

Jel to nekome piše na čelu?

Pa to sam i ja rekao - da ne zna. Naravno da ne moze da zna, osim ako nije pre toga trazio od gazde :).
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: U Kragujevcu doneta zabrana držanja pit bul terijera17.02.2011. u 09:53 - pre 160 meseci
Citat:
nkrgovic: Na mene kidisao koker.
Wow ! I šta ? Uplašio si se da će snagom ugriza vilice da ti iščupa ruku ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: U Kragujevcu doneta zabrana držanja pit bul terijera17.02.2011. u 09:57 - pre 160 meseci
Citat:
Java Beograd: Uplašio si se da će snagom ugriza vilice da ti iščupa ruku ?


U ovome je i poenta.
Nije pas opasan zato sto mu se dopada, nego zato sto je tako (ne)vaspitan,a ova rasa je posebno na tapetu zbog svoje snage i izgleda...ali ako cemo tako, pa onda treba zabraniti i sve ostale pse teze od 15 kg, jer oni i te kako umeju da budu opasni.

Jedino normalno resenje je ovo:
Citat:
Pametan nacin resavanja problema je uvodjene obaveznih zatvroskih kazni za sve koji ucestvuju u borbama pasa i spreciti ljude da od pasa cine agresivne zivotinje.

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Darko_zed
Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: U Kragujevcu doneta zabrana držanja pit bul terijera17.02.2011. u 10:02 - pre 160 meseci
Mozda ne njemu ali detetu od dve tri godine moze naneti opasne posledice ,jer sam bio pristan i jedva spasio dete od nekog obicnog dzukca koji je umalo odgrizao pola lica detetu koje je kasnije imalo 3-4 operacija .A dzukac je licio na retrivera umiljat i pitom
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: U Kragujevcu doneta zabrana držanja pit bul terijera17.02.2011. u 10:02 - pre 160 meseci
Citat:
Java Beograd: Wow ! I šta ? Uplašio si se da će snagom ugriza vilice da ti iščupa ruku ?

Zasto mislis da sam se uopste uplasio? Samo kazem da ima agresivnih pasa svih rasa.
Citat:
3way
Nije pas opasan zato sto mu se dopada, nego zato sto je tako (ne)vaspitan,a ova rasa je posebno na tapetu zbog svoje snage i izgleda...ali ako cemo tako, pa onda treba zabraniti i sve ostale pse teze od 15 kg, jer oni i te kako umeju da budu opasni.

Svi psi mogu da budu opasni. Agresivan pekinezer, ako te ujede, moze da ti osteti ahilovu tetivu. U nivuo mu je ociju, a nije zabavno da ti to ode.... Da ne pricam o tome sta sve moze da zivi u ustima jednog psa, a sto bi u tvom krvotoku moglo da napravi cirkus.

Ne postoji bezopasna vrsta pasa. Postoje samo normalni psi i zlostavljani psi. Jedno resenje je ovo koje sam naveo : naterati ljude da paze svoje pse. Drugo je ovo sto Java predlaze, a svodi se na onu "sto manje crnaca, to manje rasizma".

Pre nego sto me neko pita "a zasto predis crnce i pse, nisu ljudi i zivotinje isto", bez ulazenja u to ko ima kakvo misljenje o zivotinjama, nek pogleda prvo ovo : Reductio ad absurdum. U pitanju je validan logicki metod.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: U Kragujevcu doneta zabrana držanja pit bul terijera17.02.2011. u 10:14 - pre 160 meseci
@Java Beograd
Prvo sam kopirao jednu tvoju poruku, ali brate bez uvrede toliko si se nalupao na celoj temi da cu da ostanem ceo dan kopirajuci. Ali ako si iole pametan evo ti primer: jedan moj komsija je izuzetno agresivan, bije se po kafanama, pije, pravi probleme. Ajde da zabranimo LJUDE. Ili KAFANE. Sta mislis? Jesam li ja kriv sto je on kre*ten?! Sto mene neko da zabrani zbog njega?! Znam dosta vlasnika ovih pasa ciji su psi odgajani kao i moj pas, znaci ne napadaju bez razloga. Normalno da ces i ti kad te neko napadne ili ti zapreti da se branis. Tako i psi. To sto si ti po fizionomiji snazniji od nekog od 45kg i znas neke borilacke vestine, samo znaci da ces bez ikakvih problema da stupis u neki duel, dok ce neko sitan samo da se povuce i nece traziti probleme, iako nije on kriv. Tako je i kod pasa. Ja ti garantujem da bez problema i publica moze da se odgoji tako da napada sve redom oko sebe, ali iz zdravog razuma to nikome nije zanimljivo, pa se i ne radi. I nije pas kriv sto ga neki majmun tera u borbe. Bas me zanima kakav bi ti sutra bio da te neko tera da se svaki dan koljes sa nekim. Kazem ponovo, punish the deed not the breed.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: U Kragujevcu doneta zabrana držanja pit bul terijera

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44140 | Odgovora: 110 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.