Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gde ziveti kao Freelancer ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Gde ziveti kao Freelancer ?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 14225 | Odgovora: 55 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
192.128.3.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Gde ziveti kao Freelancer ?25.02.2011. u 10:22 - pre 159 meseci
Koliko se secam (a pise tamo na forumu koji sam dao) posle 90 dana sednes na neki lokalni avion, skocis do Hong Konga ili tako negde i vratis se sutra i opet 90 dana.
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1242



+442 Profil

icon Re: Gde ziveti kao Freelancer ?25.02.2011. u 10:31 - pre 159 meseci
Gleda li neko kakav je Internet u tim zemljama? Možeš jeftino živeti na Tajlandu: more, sunce, uživanje... a ako hoćeš da surfuješ moraš 200 Km do prve utičnice Karikiram, ali shvatate šta hoću da kažem
"Nadam se da će aktuelna vlast, kada se sve ovo završi imati pošteno i fer suđenje."
 
Odgovor na temu

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Gde ziveti kao Freelancer ?25.02.2011. u 10:34 - pre 159 meseci
Imam jednu poznanicu koja se bavi SEO-om.
Ona poslednjih X godina zivi tako sto ode u neki grad, nadje neki hotel, i ponudi vlasniku da ga rangira za neke pretrage (uglavnom lako nesto, a vlasniku hotela znaci), u zamenu za 2-3 meseca hotelskog zivota. To joj je taman dovoljno da joj ne dosadi grad. Nakon toga, novi grad, novi hotel.
Tako je obisla veci deo US, a sad planira da ide dalje (Kanada, Meksiko, ... pa dokle stigne).
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Gde ziveti kao Freelancer ?25.02.2011. u 10:58 - pre 159 meseci
Citat:
component: Gleda li neko kakav je Internet u tim zemljama? Možeš jeftino živeti na Tajlandu: more, sunce, uživanje... a ako hoćeš da surfuješ moraš 200 Km do prve utičnice :D Karikiram, ali shvatate šta hoću da kažem ;)


U Indiji sam se prilično iznenadio sa brojem free wifi spotova po raznim "restoranima" i hostelima, od kojih su neki bili čak i u kategoriji krša, ali su ipak imali wifi.
Ako bi se odlučio na ovako nešto, svakako bi morao da uzmeš odmor bar nekih 10-15 dana dok se ne snađeš tamo gdje odeš, malo se privikneš i ispitaš šta, kako, gdje...
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
82.117.198.*



+768 Profil

icon Re: Gde ziveti kao Freelancer ?25.02.2011. u 11:10 - pre 159 meseci
Citat:
Vukan Karadžić: Imam jednu poznanicu koja se bavi SEO-om.
Ona poslednjih X godina zivi tako sto ode u neki grad, nadje neki hotel, i ponudi vlasniku da ga rangira za neke pretrage (uglavnom lako nesto, a vlasniku hotela znaci), u zamenu za 2-3 meseca hotelskog zivota. To joj je taman dovoljno da joj ne dosadi grad. Nakon toga, novi grad, novi hotel.
Tako je obisla veci deo US, a sad planira da ide dalje (Kanada, Meksiko, ... pa dokle stigne).


Svaka cast! Svaki put se odusevim kad neko uspe ovako nesto da realizuje.

Ja sam tako prosle godine dok sam pokusavao da nadjem smestaj za godisnji odmor u Grckoj dobio nervni slom zato sto nijedan fuckin' privatni vlasnik vila nema na sajtu mogucnost online rezervacije i uvida u popunjenost kapaciteta. Moras da posaljes mail i da pitas da li ima slobodno i kolika je cena. Tada mi je palo na pamet da im ponudim da letujem jedno 5 godine po 15 dana za dz samo da im napravim web app za rezervacije :). Medjutim, nisam imao herca
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Mitrović Srđan
Član broj: 10261
Poruke: 2800
109.93.0.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Gde ziveti kao Freelancer ?25.02.2011. u 11:28 - pre 159 meseci
Hvala svima na informacijama.

Interesuje me koliko je tacno za avion na relaciji Instabul-Sri Lanka. To je onda super povoljno :)
Moram proveriti.

Sto se tice internet ledao sam online ponude soba i stanova koji imaju WiFi ili ADSL prikljucak tako da
kontam da na Tajlandu to nije problem kao ni struja.
Verovatno Pataja je solidna destinacija sa odnosom cena/kvalitet zivota.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Mitrović Srđan
Član broj: 10261
Poruke: 2800
109.93.0.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Gde ziveti kao Freelancer ?25.02.2011. u 11:32 - pre 159 meseci
Ja gledam sad na sajtu Qatar Airways Instabul - Sri lanka povratna 700eura :)
A na istom sajtu Istanbul - Bangkok 550eur povratna
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
95.180.85.*



+726 Profil

icon Re: Gde ziveti kao Freelancer ?25.02.2011. u 11:35 - pre 159 meseci
Sve zavisi...od cega bezis ?
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Mitrović Srđan
Član broj: 10261
Poruke: 2800
109.93.0.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Gde ziveti kao Freelancer ?25.02.2011. u 11:43 - pre 159 meseci
Ne razumem od cega bezim?
Jednostavno hocu da upoznam nove kulture i drugaciji nacin zivota sada kada
imam priliku za to
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
192.128.3.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Gde ziveti kao Freelancer ?25.02.2011. u 11:50 - pre 159 meseci
Phuket bi trebao da bude brutalan.
Mahom po hotelima, kucama ima sredjen net.
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
194.249.198.*

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Gde ziveti kao Freelancer ?25.02.2011. u 12:02 - pre 159 meseci
Citat:
Mitrović Srđan: Ja gledam sad na sajtu Qatar Airways Instabul - Sri lanka povratna 700eura :)
A na istom sajtu Istanbul - Bangkok 550eur povratna
Da imaju cudnu poslovnu logiku, kad sam pre mesec dana gledao za Mart onda je karta bila oko 200 povratna. Ustvari, do 25. marta ja karta bila 200, a sledeci dan odjednom 500. Ne znam sta je to posle 25. marta, mozda je kraj turisticke sezone... Inace obavezno pogledaj kada je sezona monsuna, mislim da pocinje bas tamo negde u Aprilu. Mada jedan Indijac mi je rekao da je njemu super kad dodje monsun, jer je svugde okolo toplo i vlazno tako da mozes hodati po kisi i nece ti biti hladno, tj. nije kao kod nas.

AirAsia je imala promociju u Novembru prosle godine, 99 evra Pariz-Kuala Lumpur. Nakon sto su rasprodali promo karte jos uvek si mogao kupiti za 150 evra u jednom pravcu. Mozda ce i ove godine biti nesto, samo prati redovno njihov sajt.

Jos bolja alternativa je da odes tamo "peske". Mozes jeftino otici u Tursku ili u Iran pa tamo sacekati da prodje monsun, uskoro ce da nam ukinu vize i za Kazahstan, a posle skoknes do Kine pa taman do Novembra stignes do Vijetnama kad pocinje lepo vreme.
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
194.249.198.*

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Gde ziveti kao Freelancer ?25.02.2011. u 12:12 - pre 159 meseci
Evo ovo je dosta jeftino zar ne? http://www.airarabia.com/home

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
95.180.84.*



+726 Profil

icon Re: Gde ziveti kao Freelancer ?25.02.2011. u 12:18 - pre 159 meseci
Citat:
Mitrović Srđan: Ne razumem od cega bezim?
Jednostavno hocu da upoznam nove kulture i drugaciji nacin zivota sada kada
imam priliku za to

OK. Obicno ljudima nesto smeta tamo odakle su kada menjaju mesto... Ako je to slucaj, ne treba ici na slicna mesta.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Gde ziveti kao Freelancer ?25.02.2011. u 12:22 - pre 159 meseci
Citat:
Mitrović Srđan: Hvala svima na informacijama.

Interesuje me koliko je tacno za avion na relaciji Instabul-Sri Lanka. To je onda super povoljno :)
Moram proveriti.

Sto se tice internet ledao sam online ponude soba i stanova koji imaju WiFi ili ADSL prikljucak tako da
kontam da na Tajlandu to nije problem kao ni struja.
Verovatno Pataja je solidna destinacija sa odnosom cena/kvalitet zivota.


Pataju bi mozda trebao da preskocis, jer tu vlada malo zesca dekadencija (najvise u smislu seks turizma) i nije bas lokacija za lagano i opusteno blejanje ;)
Ali to je pristojno velik i urban grad tako da tu sigurno ne bi morao da brines oko interneta ili bilo cega.

Definitivno moras da pogledas kakva je klima u periodu kada planiras da budes, gdje god se vec odlucis da odes.
Generano, za juznu i jugoistocnu Aziju najbolji je period od kraja oktobra do kraja marta. Van toga su ili prevelike vrucine, ili monsuni. Vrucine su meni i ok, ali ne zelis da zaglavis negdje dok su monsuni. Kisa kao iz kabla bez prestanka. Samoubices se nakon 2 nedelje ;)

Ja sam u Indiju letio sa AirArabia i skroz su ok.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Gde ziveti kao Freelancer ?25.02.2011. u 12:25 - pre 159 meseci
@gajo2

Ne znam sta je na onom screenshootu jeftino...

160e je samo karta od Istambula do tamo i to je neka normalna cena. Nista specijalno. I to je samo u jednom pravcu karta. Uvek tako naprave da je povratna dosta skuplja.

btw treba doci do Istambula na to racunaj jos min 60e ako mislis da ides najjeftinijom verijantom (vozom).
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
194.249.198.*

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Gde ziveti kao Freelancer ?25.02.2011. u 12:33 - pre 159 meseci
Hmm pa dobro karta nazad 22. aprila je 185 evra, znaci za 20 evra skuplje. A covek verovatno se nece vratiti kroz 1 mesec vec ce provesti godinu dana tamo, tako da moze da se vrati kad su povratne karte jeftine.

A izmedju Istanbula i Sri lanke imas 6289 km vazduzne razdaljine, sto mu dodje oko 2 cena po kilometru (realno je jos manje jer se prvo putuje do Sardze). Ako to nije jeftino onda ne znam sta jeste...
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Gde ziveti kao Freelancer ?25.02.2011. u 12:43 - pre 159 meseci
I ja mislim da su te karte vrlo povoljne. Od toga teško može da se nađe jeftinije.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Mitrović Srđan
Član broj: 10261
Poruke: 2800
109.93.0.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Gde ziveti kao Freelancer ?25.02.2011. u 12:56 - pre 159 meseci
Cena je sasvim ok zaista. Ocekivao sam skuplje. Moze da se nadje nesto povoljno.
Period u kome sam planirao da idem je kraj leta ovde. Tj negde Sep-Okt maksimum.


Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Gde ziveti kao Freelancer ?25.02.2011. u 14:41 - pre 159 meseci
Ma sve avanturisti, onda kad pocne pucnjava/tsunami/ kukanje majci srbiji da salje avione u tripoli ;)

Mnogo naivnosti i pustih zelja na jednom mestu. Karibi su super da ti odes sa kintom kao turista i da uzivas unutar granica hotelskih kompleksa, van toga (izuzev vrednih pomena kao sto su Bermuda) su to rupe sa gusto nasaljenim mahom siromasnim stanovnistvom, visokim kriminalom i korumpiranom murijom, ni nalik na filmske price. Ako mislis da tek tako nadjes praznu plazu na Jamajci i da kodiras uz ladno pivce sanse su dobre da ces ostati bez ruke dok se oprastas od laptopa. To se ne bih usudio ni na Bermudama, a oni su jos najbezbedniji od svih tih karipskih drzavica, laptop eventualno na javnu plazu kad ima puno sveta i kad patrolira murija. Sa druge strane na Bermude mozes da odes samo na 3 nedelje i to sa obaveznom povratnom kartom na kon cega moras da si odsutan bar 48 sati da bi dobio sledeci ulaz (sa obzirom da je najblizi aerodrom majami, to znaci $600 svake tri nedelje). Da nije tako plaze bi im bile krcate raznoraznim freelancerima :) A tamo gde nisu , nisu sa dobrim razlogom.

Ono sto hocu u osnovi da kazem je da je prica potpuno drugacija kad negde ides da lokalcima placas preskupe usluge kao turista, a druga kad ides tamo da posadis doope i konkurises loklacima za resurse kao kvazi rezident. Jos ako to negde postane trend pa stranci krenu da price-outuju lokalce, hmm, bad mojo.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Gde ziveti kao Freelancer ?25.02.2011. u 14:44 - pre 159 meseci
A sto ne bi poslusao ovako, mozda cu nekima biti glup, ali...

Dok ti ide posao, lepo da napravis mesecni proracun za svoje potrebe,
pa da vidis sta od toga moze ostati...

Novac koji ustedis, a ne odmah, vremenom kad ti ono kao dodje,
nesto pametno investiras, pa i tu ne 3 , nego 33 puta promislis,
pa onda krenes, pa ako Bog da usavrsis se u trenutnom poslu,
pratis trendove (a ne ko neki Cliper programeri), radis svoj posao,
a sa druge strane kaplje investicija...
Taman kad sve to izucis, a onda ti se samo javi gde bi hteo :)
Ja Mediteran ne bi menjao za nista, ali to je moj subjektivan osecaj...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Gde ziveti kao Freelancer ?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 14225 | Odgovora: 55 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.