Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor odvodnika prenapona

elitemadzone.org :: TechZone :: Izbor odvodnika prenapona

[ Pregleda: 6818 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rakicetf
Beograd

Član broj: 279266
Poruke: 18
*.ems.rs.



Profil

icon Izbor odvodnika prenapona01.03.2011. u 21:58 - pre 159 meseci
Cao drustvo.

Nadam se da mi neko moye pomoci.

Kako se vrsi odabir odvodnika prenapona i kako se odlucuje da li ga treba postaviti ili ne.

Konkretno me zanima u Razvodnim ormanima na pocetku nekog objekta.
Da li se odvodnici prenapona stite osiguracima i kako se oni biraju.

Unapred zahvalan !!
 
Odgovor na temu

djura63

Član broj: 267593
Poruke: 725
*.mbb.telenor.rs.



+68 Profil

icon Re: Izbor odvodnika prenapona01.03.2011. u 23:28 - pre 159 meseci
Ne štite se osiguračima.Cevni odvodnici za trafo-stanice od 6-35 kV i za izolatore dalekovoda svih napona.Katodni odvodnici za zaštitu od prenapona u postrojenjima svih napona.Postoje i niskonaponski odvodnici.Postavljaju se što bliže kućnom el.priključku.Odvodnici se montiraju i u objektima sa kabl. priklj. ako postoji gromobran.
 
Odgovor na temu

rakicetf
Beograd

Član broj: 279266
Poruke: 18
*.ems.rs.



Profil

icon Re: Izbor odvodnika prenapona01.03.2011. u 23:37 - pre 159 meseci
Pa to me interesuje. Kada je kablovski prikljucak u niskonaponskim instalacijama, kako se vrsi odabir odvodnika prenapona?
Citat:
djura63: Ne štite se osiguračima.Cevni odvodnici za trafo-stanice od 6-35 kV i za izolatore dalekovoda svih napona.Katodni odvodnici za zaštitu od prenapona u postrojenjima svih napona.Postoje i niskonaponski odvodnici.Postavljaju se što bliže kućnom el.priključku.Odvodnici se montiraju i u objektima sa kabl. priklj. ako postoji gromobran.
 
Odgovor na temu

djura63

Član broj: 267593
Poruke: 725
*.mbb.telenor.rs.



+68 Profil

icon Re: Izbor odvodnika prenapona02.03.2011. u 20:05 - pre 159 meseci
Niskonaponski odvodnici za 300 i 500 V, kao jednopolni za montažu na stubu ili za vešanje o provodnik.Kao 2, 3 i 4-polni u zajedničkom kućištu za montažu u zgradama.TP za montažu odvodnika prenapona:1.OP postaviti što bliže kućnom priključku.2.Otpor uzemljenja OP ne sme biti veći od 5 Ω.3.U nulovanim mrežama uzemljenje OP povezati sa N-provodnikom.4.Ako nulovanje nije dozvoljeno, N- provodnik uzemljiti preko OP.5.Krovni nosači el.energetskih i tel. priključaka ne smeju se neposredno spajati sa gromobranom, već preko OP.
 
Odgovor na temu

Shomi-1
gsm serviser
PG-MNE

Član broj: 108016
Poruke: 208
62.4.36.*



+2 Profil

icon Re: Izbor odvodnika prenapona02.03.2011. u 20:42 - pre 159 meseci
Obicno ako si "zadnji" na liniji mreze ili nekom kraku onda su ti potrebni odvodnici. Bar je tako kod mene u vikendici. Dok ih nisam postavio u kuci sam imao pravi light show iz uticnica kad grmi i kad je nevrijeme. Postavio sam ih na banderi i vise nema problema.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Izbor odvodnika prenapona

[ Pregleda: 6818 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.