Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zabrana upravljanja motornim vozilom (posle 5 meseci od presude) Neazurnost.!!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana upravljanja motornim vozilom (posle 5 meseci od presude) Neazurnost.!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 17823 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Zabrana upravljanja motornim vozilom (posle 5 meseci od presude) Neazurnost.!!04.03.2011. u 10:03 - pre 160 meseci
Odine, ja da živim u Austriji takođe bih propagirao vožnju po ograničenjima jer je tamo mnogo bolja saobraćajna infrastruktura pa samim tim i ograničenje brzine. Ja kad vozim tamo skoro nikad nemam potrebu da prekoračim brzinu jer je po regionalnim putevima ograničenje 100 km/h a tek kad se ukršta sa nekim putem ili naseljem ograničenje se smanji pa se odmah posle vrati na 100 i većina ljudi ga poštuje, eventualno 5 do 10 km brže se vozi i za razliku od nas niko ne seče krivinu(nemam objašnjenje ovog fenomena).

Ajde probaj put BG-CG da izvezeš ceo sa 50 km/h koliko je većinom ograničenje pa ćeš videti da ćeš već kod Ljiga dobiti nervni slom. Podsećam te da na 71 km/h već gubiš dozvolu. Što je najgore tu je i opravdano to ograničenje jer tokom celog puta ima gomila kuća pored puta i neosvetljenih traktora koji izleću na put. Prebaci sve austrijance u srbiju i videćeš kako bi posle nedelju dana svi krenuli da krše redom sve propise i ograničenja.
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Zabrana upravljanja motornim vozilom (posle 5 meseci od presude) Neazurnost.!!04.03.2011. u 10:31 - pre 160 meseci

Evo na primer drugacije situacije i deo puta na kome treba da obratite paznju.Ovde(i na nekim deonicama u Srbiji) policija vise ''hvata" na neke tkz. cake.Manje oni kontrolisu saobracaj i npr. ispravnost vozila,a pogotovo kada su zimski uslovi,brzinu kretanja.Zakon je donet ali se radi po starom.To je ocigledno..
Tu dosta stvari zavisi od vase koncentracije i snalazljivosti da ogovorite na neka trik pitanja.
Bitno je da pored sebe u takvim prilikama imate suvozaca kao svedoka.

evo primera.(ovo je sasvim dr. primer)
Fruska gora - Novi sad
Dupla traka u jednom smeru u ovom slucaju prema NS.
Na toj deonici teretna vozila idu usporeno desnom trakom,na nekim mestima ogranicenje je 40.
300m pre kraja ovih duplih traka uvek su postavljeni znakovi koji vas usmeravaju na levu traku jer je odron.odron je i leti a pogotovo kada krene otapanje zimi.(Ja ovim putem idem cesto.)I ostanete krajnje levo.Vec ste u traci kada nemozete da skrenete desno jer je puna traka.U mom sl. je bila kolona slepera koja ide ~5kmh.Skoro pre kraja imate prekinutu punu liniju gde mozete preci u desnu traku.(oznaceno je na snimku).
Na kojoj sam ja skrenuo a i dosta vozila iza mene.Naravno saobracajac me zaustavlja(oznaceno gde).
Uz veoma poznato pitanje.
dijalog:
"Jel znate da ste napravili prekrsaj"..
..nisam napravio..koji???
"obisli ste kolonu vozila na punoj liniji"
nije tacno ..ja sam bio u desnoj traci..pa sam se ukljucio na mestu gde je dozvoljeno!!
"imali ste znak(tacno) da je zabrana preticanja kao i puna linija.."
da ali ja nisam nikog preticao ovo je put sa dve trake ja sam se kretao levom,kamioni desnom.
"nisam ja video nikakve kamione"
..al sad ste rekli da sam pretekao kolonu vozila..
..sta da radim u slucaju kada nemogu da se prestojim desno.Da se vratim u rikverc uzbrdo,stanem,zapalim cigaru(nepusim) dok oni ne prodju.I zasto nemate na vreme suzenje puta i preusmeravanje u desnu traku.
Gore je odron pa moraju svi u levo..
"evo dokumenta".."nemogu da zamaram mozak sa vama"..
kraj.
(mada je ovo sazeto).I kulturno smo ga uhvatili u lazi i tkz. caki






 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Zabrana upravljanja motornim vozilom (posle 5 meseci od presude) Neazurnost.!!04.03.2011. u 11:23 - pre 160 meseci
Citat:
jnk: Nekada je važilo da je dozvoljeno obilaženje na punoj liniji vozila koje ne može razviti brzinu veću od 40 km/h ne znam da li to i dalje važi.


Tako sam i ja mislio. Izgleda da to vise ne vazi.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zabrana upravljanja motornim vozilom (posle 5 meseci od presude) Neazurnost.!!04.03.2011. u 11:33 - pre 160 meseci
Citat:
jnk:  Prebaci sve austrijance u srbiju i videćeš kako bi posle nedelju dana svi krenuli da krše redom sve propise i ograničenja.

Ja sam, naprotiv, misljenja da bi krenuli da popravljaju stvari.

Naravno, ako bi prebacio 10-tak komada, ne bi mogli nista da urade, jer 10 ljudi koji pisaju uz Moravu sigurno nece obrnuti tok Morave, ali kad bi prebacio par miliona...
 
Odgovor na temu

paul atreides

Član broj: 332681
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Zabrana upravljanja motornim vozilom (posle 5 meseci od presude) Neazurnost.!!29.02.2016. u 13:32 - pre 99 meseci
Poštovani forumaši, hitno mi je potreban savet. Pre par meseci sam za samo 10 dana napravio 2 saobraćajna prekršaja koji zajedno nose 14 bodova i oduzimanje dozvole na 7 meseci. Prvi prekršaj je bila vožnja u alkoholisanom stanju (teška alkoholisanost - 1.28 promila), a drugi je prekoračenje brzine za 22km/h u odnosu na propisanih 50. Moje pitanje je: Da li će mi fizički oduzeti dozvolu prilikom izricanja presude ILI zabrana ide u sistem, a dozvola ostaje kod mene ? Ukoliko je fizički oduzimaju, drugo pitanje je: Da li mogu da izvadim međunarodnu dozvolu pre izricanja presude ? Jako mi je bitna informacija ukoliko je neko ima, a zbog rada u inostranstvu gde mi je potrebna bilo koja od ove dve dozvole.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Zabrana upravljanja motornim vozilom (posle 5 meseci od presude) Neazurnost.!!29.02.2016. u 15:04 - pre 99 meseci
Medjunarodna dozvola ti nista ne vredi bez nacionalne, mislim da ne oduzimaju fizicki dozvolu vec upisu zabranu.

U svakom slucaju ti si rizican vozac.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana upravljanja motornim vozilom (posle 5 meseci od presude) Neazurnost.!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 17823 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.