Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uvoz polovnih racunara iz Bosne

elitemadzone.org :: MadZone :: Uvoz polovnih racunara iz Bosne

[ Pregleda: 6863 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

trgovac66

Član broj: 280930
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Uvoz polovnih racunara iz Bosne04.03.2011. u 06:04 - pre 159 meseci
Pozdrav.

Nasao sam par ljudi u Bosni koji prodaju jeftine racunare,pa bih hteo otici kolima i nakupovati jedno 20-30 racunara.

Moj kolega tako radi vec duze vreme,ali on prevozi u kolima po 2-3 racunara i sakupi jos dvojicu,trojicu prijatelja i svaki ode sa kolima,pa prevezu oko 10-ak racunara i do sada nisu nista placali na carini.

Ja sam iz Srbije inace,pa me zanima kako ide procedura vracanja iz Bosne u Srbiju sa tolikom gomilom polovnih racunara ?

Koliko znam,uvoz polovnih kompjutera je zabranjen,jel tako ?
Ili mozda gresim ?

Ako ima neko ko se malo bolje razume u ovu tematiku da mi detaljno objasni postoji li neki legalan nacin da uvezem 20-30 kompjutera,bio bih zahvalan.


...Jedan kolega mi rekao da prosvercujem to preko autobusa...odem autobusom do tog mesta u Bosni...kupim racunare,strpam ih u autobus,dam vozacu 15-20e da ih preveze u Srbiju i to je to...ali ne znam da li je nesto tako moguce,da li se proveravaju autobusi na granici,pa ako primete da ima puno racunara,pitace cije je to i onda slede komplikacije...jel probao neko da uveze na takav nacin ?
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Uvoz polovnih racunara iz Bosne04.03.2011. u 06:40 - pre 159 meseci
ne postoji legalan nacin. U Srbiju je zabranjen uvoz polovnih racunara...
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Uvoz polovnih racunara iz Bosne04.03.2011. u 08:57 - pre 159 meseci
Legalan način ne postoji.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Uvoz polovnih racunara iz Bosne04.03.2011. u 09:15 - pre 159 meseci
U Srbiji je podmicivanje legalno. U praksi.
 
Odgovor na temu

despotbg

Član broj: 63968
Poruke: 431
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Uvoz polovnih racunara iz Bosne04.03.2011. u 09:23 - pre 159 meseci
brate ako si iz bg nemoj da ides na onaj prelaz zvornik
Imas juznije prelaza sa bosnom preko kojih mozes da prebacis zivog slona sa zirafom u paketu....
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
80.80.35.*



+471 Profil

icon Re: Uvoz polovnih racunara iz Bosne04.03.2011. u 09:31 - pre 159 meseci
I ti iz Bosne donose robu iz zapadnih zemalja. Prema tome ovako bih ja uradio, a tako je moj dobrar prijatelje doneo kompletnu pekaru iz Švajcarske. Ti kompjuteri su verovatno dobijeni za džabe, kao otpad. Najverovatnije iz neke firme jer svaku firmu košta da se oslobodi stare elektronike. On je ovako uradio. Otišao je u Švajcarsku. Tamo je dogovorio da preuzme velike pekarske peći i razne mašine, koje su bile dosta stare, naravno, uzeli smo sve besplatno. Sledeći problem je bio skladištenje i prevoz. Skladištenje je dosta skupo, te je on zakupio jedan prazan vagon na železničkoj stanici, lagerovao tu sve mašine, držao ih nekih 25 dana, i zatim vozom poslao za Skoplje. Kada su stigle, platio je carinu i pošto je mehaničar, sve je sam remontovao. Na kraju je renoviro prizemlje i garaži i u okviru svoje kuće otvorio pekaru. S'tim da se ponudio firmama da ih redovno snabdeva svežim pecivom i hlebom. Možda bi nešto slično moglo da se uradi i sa računarskom opremom. Ne znam, dajem ti ideju. Inače znam i neke studente koji jure po oglasima kupuju stare račuinare, pa ih prepakuju i prodaju kao bolje konfiguracije. Na tome takođe može dosta lepo da se zaradi uz minimalno ulaganje.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Uvoz polovnih racunara iz Bosne04.03.2011. u 11:54 - pre 159 meseci
Aman, zar je moguce da svaku temu morate da upropastite? Svaka vam cast!

Covjek postavio precizno pitanje i dobio precizan odgovor, a sve ostalo je blago receno bezvezno!
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Uvoz polovnih racunara iz Bosne04.03.2011. u 12:32 - pre 159 meseci
uvezes tu robu kao otpad.

 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
80.80.35.*



+471 Profil

icon Re: Uvoz polovnih racunara iz Bosne04.03.2011. u 15:00 - pre 159 meseci
Citat:
yolja624: Aman, zar je moguce da svaku temu morate da upropastite? Svaka vam cast!

Covjek postavio precizno pitanje i dobio precizan odgovor, a sve ostalo je blago receno bezvezno!


Čovek hoće da zaradi, i bolje mu je dati neki savet, ideju, nego samo reći da je uvoz zabranjen. Svašta.
 
Odgovor na temu

trgovac66

Član broj: 280930
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Uvoz polovnih racunara iz Bosne04.03.2011. u 15:14 - pre 159 meseci
Hvala svima na odgovorima,vidim da ova prilika otpada,jer nemam nikakve veze da predjem preko carine,a necu da se kockam sa zakonom.

U svakom slucaju,moracu da nadjem da kupujem racunare od nekoga iz Srbije ko uvozi na takav nacin,jer obicno takvi imaju dobre veze.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Uvoz polovnih racunara iz Bosne

[ Pregleda: 6863 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.