Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uzalud konkurisao za posao 313 puta

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Uzalud konkurisao za posao 313 puta

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 15271 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Uzalud konkurisao za posao 313 puta05.03.2011. u 00:34 - pre 160 meseci
Lik je tamo igrao fudbal (soccer) na koledžu. Znamo svi kako tamo sportisti polažu ispite. Inače prve dve godine je igrao fudbal za John's University koji je 143. po rangu u SAD, a pošto se pokazao kao dobar fudbaler prešao je za FK Stony Brook koji ima u sklopu fudbalskog kluba i univerzitet koji je 99. po rangu u SAD, jedno mesto ispred Texas Christian University.

http://colleges.usnews.ranking...rankings/national-universities
http://en.wikipedia.org/wiki/Petar_Rakovi%C4%87
http://www.goseawolves.org/spo...occer/mtt/rakovic_petar00.html

Citat:
2008:
Started all 19 games... had an assist at Hofstra (9/29) and vs. UMBC (11/2)... led the team with 29 shots... recorded 17 shots on goal.

2007:
Started 18 of 19 games... had two goals and two assists... scored game-winning goal against Adelphi (9/13)... had Stony Brook's only goal against Towson (9/21)... had an assist vs. Marist (9/25) and at Maryland (10/2)... named to America East All-Academic team and Fall Academic Honor Roll.

Before Stony Brook:
Attended St. John's for two seasons... redshirted in 2005 and played in four games in 2006... transferred to Stony Brook in the spring of `07.

Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Uzalud konkurisao za posao 313 puta05.03.2011. u 00:38 - pre 160 meseci
Sramota da ga niko nije zvao u reprezentaciju, a on dos'o nazad.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Uzalud konkurisao za posao 313 puta05.03.2011. u 01:05 - pre 160 meseci
Ma dileja, ocigledno covek ne zna da u Srbiji nema korupcije, nema nepotizma, a poslovi kojih ima na pretek (jer je Srbija lider u regionu - Balkanski tigar), se dobijaju samo na osnovu znanja i polozenih testova. To svi znaju.

Nego, evo jednog dobrog primera kako se uspesno, ekonomski opravdano, troshe sredstva - jer ipak ne moze svako da postane nadlezan za krupne kapitalne projekte, postoji ostra selekcija i provera znanja posebno u drzavnim sluzbama. Tako da taj lik ocigledno nema kvalifikacije, jer su neki drugi strucnjaci potrebni za ovakve dilove:

Citat:
Kako je most preko Ade poskupeo za 312 miliona evra?

Predsednik Gradskog odbora Nove Srbije (NS) Beograda Borislav Borović izjavio je da je nejasno kako je cena mosta preko Ade Ciganlije, od trenutka potpisivanja ugovora za izgradnju, sa 118 miliona evra, porasla na 430 miliona. "Tvrdimo da su sve radnje kada je u pitanju izgradnja mosta neregularne. Nejasno je kako je cena za dve godine porasla za više od 300 miliona evra", rekao je Borović...

http://www.vesti-online.com/Ve...e-poskupeo-za-312-miliona-evra
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: Uzalud konkurisao za posao 313 puta05.03.2011. u 05:39 - pre 160 meseci
znam lika ceo zivot, od prvog osnovne. Ono sto mogu reci na osnovu svog pregledanog materijala je da mi ovo previse smrdi na politiku.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Uzalud konkurisao za posao 313 puta05.03.2011. u 08:35 - pre 160 meseci
Bas tako, malo lukaviji spin balkanskog BBC-a (b92), kome je cilj stisavanje komesanja u drzavnom sektoru..

U prevodu, "ej bre covek zavrsio skoro Yale i ne moze da se zaposli kod nas, ccc.."
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Re: Uzalud konkurisao za posao 313 puta05.03.2011. u 09:05 - pre 160 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:Poslati 318 poruka za oglase na posao i ne dobiti odgovor uopste nije neka velika cifra.

U razvijenim zemljama poput DE se isto moze poslati i preko 100 oglasa i dobiti samo par odgovora.

Ne znam sta doticni ocekuje, niti sto se novine bave time.

Takodje, dodatni faktor otezavanja je sto je u Srbiji verovatno dosta poslodavaca bacilo njegov CV odmah posle prvog pregleda, misleci da ih neko pravi budalama. Taj faktor ovog lika cini potpuno besmislenim primerom za pravljenje bilo kakvih zakljucaka - koliko aplikanata za posao u Srbiji ima zavrsen fax u USA i dosli su nazad da apliciraju za posao.


Evo ja sam poslao preko 100 CV-jeva dok se nije nasla firma kojoj odgovaram. U tih 100 i kusur CV-jeva samo jedna dve su me kontaktirale, a bavim se poslom koji je medju najdeficitarnijim i posao se generalno jako brzo nalazi. Znaci, nista senzacionalno, a mogao sam da posaljem i 1000 CV-jeva da sam se prijavljivao na svaki IT konkurs.

Inace, da li se neko zapitao kako je baja uspeo da nadje 300 i kusur konkursa za posao u Srbiji za 3 meseca koji odgovaraju njegovom profilu? Meni vise lici da se on prijavljivao na svakakve konkurse koji ni nemaju veze sa onim za sta je kvalifikovan pa je zato automatski i bio odbijan. Pa danas je vise od 50% konkursa za posao prva sansa, volonteri ovo ono koji ce da rade za 10-20 hiljada mesecno. Milsim, ko bi primio ovako prekvalifikovanog(prema onome sto pise u CV) radnika da radi za 10000???
 
Odgovor na temu

makis
Chemist

Član broj: 262807
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Uzalud konkurisao za posao 313 puta05.03.2011. u 09:20 - pre 160 meseci
Konačno su ga pozvali :)
 
Odgovor na temu

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Uzalud konkurisao za posao 313 puta05.03.2011. u 11:00 - pre 160 meseci
Firma u kojoj radim je relativno skoro zapošljavala dosta ljudi, uglavno inženjera elektrotehnike, i imali smo jasno definisane zahteve, ko nam treba i kakav nam profil treba. Naravno, javilo se milion kandidata, od kojih je barem 80% bilo zrelo za naplatu izgubljenog vremena što smo uopšte i gledali njihov CV.
Sad razmišljam kako sam eto i ja doprineo tome da neko kaže kako je konkurisao na X oglasa a niko ga nije zvao.
 
Odgovor na temu

Zeka_SD
Smederevo

Član broj: 147910
Poruke: 58
*.madnet.sohosistem.net.



+83 Profil

icon Re: Uzalud konkurisao za posao 313 puta05.03.2011. u 11:32 - pre 160 meseci
Citat:
a1200

Nego, evo jednog dobrog primera kako se uspesno, ekonomski opravdano, troshe sredstva - jer ipak ne moze svako da postane nadlezan za krupne kapitalne projekte, postoji ostra selekcija i provera znanja posebno u drzavnim sluzbama. Tako da taj lik ocigledno nema kvalifikacije, jer su neki drugi strucnjaci potrebni za ovakve dilove:


http://www.vesti-online.com/Ve...e-poskupeo-za-312-miliona-evra


Cena mosta je i dalje 118 miliona a ostatak je cena pristupnih puteva!!! To što dotična persona kao i šef mu njegov spinuju javnost i sakupljaju političke poene a da za svojih xy godina na vlasti nisu izgradili ništa je prilično jadno...


Apropo ovog lika, posle onog primitivnog bloga, ne bi me čudilo da ikada nađe posao!!!
:)
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Uzalud konkurisao za posao 313 puta05.03.2011. u 12:21 - pre 160 meseci
^^
Cini mi se da je autor ove vesti bas izvor - neko iz Vesti Online.
A to je novina majka da ti place.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Uzalud konkurisao za posao 313 puta05.03.2011. u 12:27 - pre 160 meseci
Citat:
a1200
Ma dileja, ocigledno covek ne zna da u Srbiji nema korupcije, nema nepotizma, a poslovi kojih ima na pretek (jer je Srbija lider u regionu - Balkanski tigar), se dobijaju samo na osnovu znanja i polozenih testova. To svi znaju.


Err...

Vidi, a1200 - da je stanje u Srbiji lose u odnosu na neke razvijene zemlje, to svi znaju. Ne trebaju ti nikakve novine da to znas.

Medjutim ova konkretna prica nema nikakvog smisla. Ne znam zasto i dalje insistiras na totalnom ignorisanju svega toga, samo zato sto ocigledno imas sta da kazes na temu nezadovoljstva sa stanjem u zemlji.

Poslati 300 aplikacija za posao i ne dobiti odgovor nije nikakvo cudo, ne samo u Srbiji vec i u razvijenim zemljama.

Zaliti se novinama zbog toga je debilizam na kub.

Fakat da onda te novine to objavljuju je indikator da ih je vise briga za jeftino povecavanje broja poseta na ustrb kvalitetnog novinarstva.

Dodati na to i ostala pisanija tog lika... pa ono, ako ces TO koristiti kao "dokaz" da je stanje u zemlji lose, ne znam sta da ti kazem - najbolje onda da svi krenemo da lajemo, jer razuma i ovako i onako vise nema... a lajanje je podjednako smisleno kao i citiranje besmislenih clanaka iz novina :(

Sve se svodi na refren iz poznate pesme:

Citat:

Ajmo svi zajedno kao psi da lajemo
AV AV AV AV AV AV AV AV AV AV AV



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-94-43.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Uzalud konkurisao za posao 313 puta05.03.2011. u 13:05 - pre 160 meseci
video sam "vest" juce i "vest" je debilana, al bih samo nesto da vas priupitam
Citat:
tdusko:
Inace, da li se neko zapitao kako je baja uspeo da nadje 300 i kusur konkursa za posao u Srbiji za 3 meseca koji odgovaraju njegovom profilu?

pa naravno da nije uspeo naci, a da li to znaci da ne treba za drugo da se prijavljuje? da treba da ceka s neba da padne posao bas njegove struke u tacku napisan? (necu ulaziti u to da li je dileja ili nije,sto su neki rekli)
i sam si svestan (ispravi me ako gresim), kakvo je stanje u srbiji po pitanju zaposlenja i oglasa za poslove i sadrzaja oglasa i kako su mnogi oglasi "laznjaci" (ima par tema u delu foruma za zaposljavanje)

Citat:
Ivan Dimkovic

Poslati 300 aplikacija za posao i ne dobiti odgovor nije nikakvo cudo, ne samo u Srbiji vec i u razvijenim zemljama.

poslati 300 odgovora na oglas u srbiji bi bilo ekvivalent nekoliko hiljada u de, zbog odnosa broja oglasa (slobodna procena)
koliko u de svaki dan ima novih oglasa? nekoliko desetina hiljada?
a u srbiji? par desetina?
(prosek)
tako da, procentualno nikako nije isto poslati 300 na adrese u srbiji i na adrese u svabiji
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Uzalud konkurisao za posao 313 puta05.03.2011. u 13:10 - pre 160 meseci
+1

Ja sam poslao oko 200 prijava u EU, sa inzenjerskom pozadinom, masterom u biznisu i 18 godina iskustva i dobio sam oko 10-ak odgovora koji su se uglavnom svodili na "samo da znas lokalni jezik, jbg" pa opet nema moje slike u Süddeutsche Zeitungu. Mozda bih trebao da ih zovem.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Uzalud konkurisao za posao 313 puta05.03.2011. u 13:20 - pre 160 meseci
Citat:
Horvat: video sam "vest" juce i "vest" je debilana, al bih samo nesto da vas priupitam

poslati 300 odgovora na oglas u srbiji bi bilo ekvivalent nekoliko hiljada u de, zbog odnosa broja oglasa (slobodna procena)
koliko u de svaki dan ima novih oglasa? nekoliko desetina hiljada?
a u srbiji? par desetina?
(prosek)
tako da, procentualno nikako nije isto poslati 300 na adrese u srbiji i na adrese u svabiji


Svaki dan nekoliko desetina hiljada radnih mesta?
Malo si preterao.
Zaboravio si da DE ima i 10 puta vise stanovnika, ali i par puta vise visokoobrazovanih.

Btw meni je logicnije da tamo gde nema puno posla posaljem vise prijava jer su mi male sanse da cu dobiti posao.
Sve u svemu, nije razlika na kraju tolika da u Srbiji covek treba da dodje u redakciju B92 da prica kao neku egzotiku.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Uzalud konkurisao za posao 313 puta05.03.2011. u 13:23 - pre 160 meseci
Citat:
Horvat
tako da, procentualno nikako nije isto poslati 300 na adrese u srbiji i na adrese u svabiji


Daj bre Horvat - sa onakvim CV-om ce te 99.999% poslodavaca u Srbiji odbiti jer smatraju da ih neko zahebava - SA RAZLOGOM.

Taj lik i njegovih 300 aplikacija su apsolutno irelevantni za bilo sta.

Prosecnom poslodavcu u Srbiji sigurno stice 80+% CV-eva koji su cisto djubre ili dolaze od aplikanata koji nikako ne odgovaraju zahtevima posla ... pogodi gde ce zavrsiti CV u kome pise da si zavrsio poznati fax u USA i vratio si se u Srbiju zato sto je volis i zato sto zelis da radis u njoj... yep, u kanti za djubre jer je sansa da je taj CV istinit tu negde blizu nule, i malo ko zeli da gubi vreme i novac firme sa tim.

Ukljucite malo mozak kad citate te splacine iz novina jbt....
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-94-43.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Uzalud konkurisao za posao 313 puta05.03.2011. u 13:56 - pre 160 meseci
ivane, kao sto rekoh, vest jeste kaka, i nisam se bazirao na to, nego na tvoje da je nista strasno sto nije dobio odgovore na 300 prijava (nevezano da li je on ili bilo ko drugi)
stanje jeste tako da gomila se ne udostoji ni da posalje mass mail sadrzaja "hvala na prijavi ali ne odgovara nam vas profil/nasli smo adekvatnog radnika"

@isak, moguce da sam preterao, ali je reda nekoliko velicina veci broj radnih mesta (verovatno)
ali koliki je broj visokoobrazovanih nezaposlenih u de,a koliko ovde (odnos zaposleni:nezaposleni)? ;)

Citat:

Btw meni je logicnije da tamo gde nema puno posla posaljem vise prijava jer su mi male sanse da cu dobiti posao.

pa i jeste logicno, ali jedino ti preostaje da redom saljes i onima koji traze radnika i onima koji ne traze, pa mozda ubodes

Citat:
Isak666:Sve u svemu, nije razlika na kraju tolika da u Srbiji covek treba da dodje u redakciju B92 da prica kao neku egzotiku.

jos jednom, slazem se
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Uzalud konkurisao za posao 313 puta05.03.2011. u 14:19 - pre 160 meseci
Najfascinantnija stvar u celoj priči je broj ljudi koji ovakve vesti prihvata onako kako su servirane, bez trunke kritičkog razmišljanja, evo i na ovom forumu (komentare na B92 bolje i da ne čitam) i spremni su da iz momenta popljuju državu, jer je eto, neki tip 300 puta šalje CV i nije dobio posao, iako se iz tog podatka ama baš ništa ne može zaključiti. Niti znamo kako je izgledao taj CV, niti znamo na koje se konkurse prijavljivao. Hebi ga, ako neko otvori konkurs za radno mesto programera pripravnika, a ti si diplomirani ekonomista sa 10 godina iskustva i završenih 5 fakulteta, nravno da nećeš biti pozvan na razgovor, jer jednostavno ni po čemu ne odgovaraš opisu tog radnog mesta. I sad kad bi ti poslao CV na 100 takvih konkursa, a onda došao na forum i rekao "Ljudi, imam 5 fakulteta i 10 godina iskustva, a na 100 prijava koje sam poslao mi niko nije odgovorio", šta bi se moglo zaključiti iz toga ? Ama baš ništa, ali verujem da bi se i onda našli oni koji bi rekli "ccc... u kakvoj državi živimo".

Mislim, ne kažem da je stanje u državi sjajno, daleko od toga, niti da je vlast fenomenalna. Naprotiv, i sam imam gomilu primedbi na rad iste, ali to nema nikakve veze sa faktom da većina ljudi jednostavno ne ume da traži posao. Nekako mi se čini da jako puno ljudi smatra posao nečim što im po defaultu pripada čim završe neku školu, pogotovo ako se radi o nekoj "jačoj" školi i da su slanje CV-a i intervju za posao samo nekakva formalnost na putu do tog posla. To je verovatno zaostavština iz nekih prošlih vremena, a to razmišljanje se još uvek prenosi sa kolena na koleno (čast izuzecima). A istina je da je traženje posla, samo po sebi posao koji zahteva dosta truda i vremena. Jednostavno ne možeš napisati generički CV i slati na svaki konkurs koji se pojavi, nego treba prilagoditi CV svakom konkursu posebno i staviti akcenat na ono što se na tom radnom mestu traži. Pa tako, ako se traži programer, onda ćeš u CV-u navesti iskustvo koje je vezano za programiranje, a to što si ti bio kapiten petlića FK Mladi Radnik, apsolutno je irelevantno i samo može da ti diskvalifikuje CV. Ili ako se javljaš za radno mesto prodavca/komercijaliste, onda treba navesti iskustvo koje ima veze sa prodajom, a nikako to što si radio na 10 web sajtova i napisao milion php skripti. Mislim, ok, to jeste lepo radno iskustvo, ali ničemu ne služi na mestu prodavca, pa je samim tim irelevantno na tom konkretnom konkursu.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Uzalud konkurisao za posao 313 puta05.03.2011. u 15:00 - pre 160 meseci
Cek-cek, on je diplomirao na Univerzitetu New York? To neki kolega Marka Tasica? :)
Popularan nesto taj univerzitet :)
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Uzalud konkurisao za posao 313 puta05.03.2011. u 15:07 - pre 160 meseci
Citat:
Cena mosta je i dalje 118 miliona a ostatak je cena pristupnih puteva!!! To što dotična persona kao i šef mu njegov spinuju javnost i sakupljaju političke poene a da za svojih xy godina na vlasti nisu izgradili ništa je prilično jadno...


Upravu si... svakom upucenijem coveku je jasno da je stvar totalno cista. Ipak, ljudi sa takvom tradicijom u poslovanju sa drzavnim parama ne bi nikad uradili tako nesto... dakle spinovanje...

Citat:
Prve preliminarne ocene troškova izgradnje mosta bez prilaznih saobraćajnica iznosile su 85 miliona evra, gde bi još 65 miliona evra bilo potrošeno na izgradnju prilaznica. Već do formiranja konzorcijuma i potpisivanja ugovora cena mosta je podignuta na 120 miliona evra. Objašnjenje koje je tada lansirano u javnost je bio skok cene čelika na svetskom tržištu. U međuvremenu se usled globalne ekonomske krize cena čelika prepolovila, ali izvođačka cena nije korigovana. Isto tako podignut je još jedan kredit u iznosu od 60 miliona evra u junu 2010, čime je samo kreditno zaduženje za most bez pritupnica dostiglo 130 miliona evra. Koliko je još grad svojih sredstava potrošio za razne troškove režije nije nam poznato. Neke procene govore da su “unutrašnji “ troškovi za konsultacije, porez i druge dažbine punih 50 miliona evra, pa cena mosta bez pristupnih saobraćajnica dostiže cifru od preko 180 miliona evra.

Nažalost to nije kraj nadziđivanja cene projekta, jer nijedan most nije funkcionalan bez pristupa. Prvobitno procenjene prilazne petlje su trebale da koštaju samo 65 miliona evra, ali su ukupne pozajmice za ovu svrhu već dostigle 120 miliona evra. Kada se to sabere sa cenom mosta dolazi se do cifre od 300 miliona evra za ceo projekat, što je drastičan rast troškova gde je cena za nekoliko godina praktično duplirana bez jasnog objašnjenja. Podsetićemo da je kompletiranje obilznice oko Beograda u punom profilu i punoj dužini procenjena na 400 miliona evra, kao uporedbu sa cenom mosta preko Ade. Sličnu cenu ima i probijanje autoputa kroz Grdeličku i Sićevacku klisuru, kao južni kraci koridora 10.

Kao dodatan problem vidimo činjenicu da su evropske banke u potpunosti isključile domaće firme iz tenderskog procesa, što je posebno problematično imajući u vidu da se radi o ogromnom deviznom kreditu i jednom od najvećih projekata u zemlji. Ako tenderski uslovi praktično eliminišu domaće firme iz najvećih projekata, grad je dužan da nađe povoljnije uslove finansiranja.

http://www.beobuild.rs/read.php/473.html

Da bi se posle 300 miliona evra... licitacija zavrsila na 430 miliona evra. Cudno? Ne, nema nista "sporno"... sve je cisto ko suza. Kao i uvek.

@Ivan: Lik jeste isfrustriran, i zato je reagovao nabusito, ispao kao neki provokator koji pokusava da politicki uzburka javnost pre svega. Ja mislim da lik jednostavno pop*zdeo... i da mu je sve jedno sta ce drugi da kazu, jer ako neka firma primi ekonomiste sa recimo loshijom referencom od njega (zasta je on mogao da cuje jer Beograd nije prevelik), a s' druge strane njega ni ne pozove na razgovor - onda je to znak da definitivno nesto nije ok.

Meni cela prica ne smrdi toliko, jer imam prijatelje koji su pokusavali da dobiju posao "bez veze", i znam na kakve probleme su nailazili - rec je o ljudima sa farmacijom, medicinom, stomatologijom, tj. fakultetima koji zahtevaju ozbiljan rad i trud, na kojima su se odvaljivali od posla i imali odlican prosek - da bi posle shvatili, da posebno u drzavnim sluzbama, nemaju sanse bez veze ili debelog podmazivanja. Za Ekonomiju realno ne znam, ali pretpostavljam da je situacija slicna.

E sad, ja sa druge strane nikad u zivotu nisam konkurisao na posao preko oglasa... uvek sam bio pozvan od strane firme ili sam radio sam. Tako da mi je ta prica nepoznata. Poenta je da moras da se diverzifikujes, da naucis da radis nesto sto se trazi i sto je relativno tesko naci... nije bitno sta je u pitanju, ali to sam moras procackas i ulozis vreme da postanes upotrebljiv od prvog dana na novom poslu, da imas referencu i neke projekte iza sebe (retko ko zeli da te finansira godinama dok se ne naucis). Greska je sto on misli da moze samo sa ekonomijom odmah lako da dobije posao, a pritom nema prethodno iskustvo - ali opet, trebao bi da bude pozvan barem na razgovor jer je i takav CV zanimljiviji (zbog jezika, boravka u inostransvu) od nekog ekvivalentnog "novice" aplikanta iz Srbije (posebno ako je saznao da su primali bas takve - odmah sa faksa).



[Ovu poruku je menjao a1200 dana 05.03.2011. u 16:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-94-43.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Uzalud konkurisao za posao 313 puta05.03.2011. u 15:56 - pre 160 meseci
@marko redak slucaj da se slazem s tvojim iznesenim stavom

Citat:
a1200: i ulozis vreme da postanes upotrebljiv od prvog dana na novom poslu, da imas referencu i neke projekte iza sebe (retko ko zeli da te finansira godinama dok se ne naucis).

a kako to mogu pomenuti "ljudima sa farmacijom, medicinom, stomatologijom"?
to mozda mogu programeri, koji imaju racunar i sav potreban alat (programerski alati su uglavnom besplatni, barem osnovni)
ali manje-vise svi ostali, malo teze
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Uzalud konkurisao za posao 313 puta

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 15271 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.