Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nedoumice oko registracije motornog vozila

elitemadzone.org :: AutoZone :: Nedoumice oko registracije motornog vozila

[ Pregleda: 3312 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Tamara_K
domaćica
Beograd

Član broj: 182008
Poruke: 277
*.adsl-a-12.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Nedoumice oko registracije motornog vozila06.03.2011. u 22:12 - pre 160 meseci
Imam nekoliko nedoumice oko registracije automobila, moj muž ga vozi, ali ja sam vlasnica i pošto i tako i tako moram ići u SUP odlučila sam da to uradim sama.
Znam da se tehnički pregled može obaviti 30 dana pre registracije ( ako nisam u pravu ispravite me ).
Ono što mi nije jasno, odn. što nisam mogla da nađem ni na sajtu http://www.registracija-vozila.rs/ je to koliko dana pre isteka registracije mogu otići u MUP i završiti posao?
Saobraćajna ističe 17. 3., a sticajem okolnosti možda neću biti u Beogradu, pa bih to obavila ranije za svaki slučaj. Gledala sam dokumentaciju prošle godine je registrovan 11. 3. , znaci 6 dana ranije, ja bih ako je dozvoljeno još ranije, npr. već sutra ili prekosutra na tehnički, a onda u MUP.
Još jedno trivijalno pitanje, čula sam da u pojedinim MUP-ovima pojedinim danima daju tablice sa različitim brojevima, ali istim slovnim oznakama. Pošto baš ne bih volela kombinaciju ČĆ i ŽŠ i sl. interesuje me da li je ovo tačno, ili idu sa npr. ĐČ
dok se sve tablice ne podele, gledala sam negde diskusiju, imam utisak da se "meša", ne počinje se od AA ili AB, nego kako kome (za)padne.
Mogu da preporučim sajt koji sam gore navela, imate npr. "kalkulator registracije", unesete podatke o sebi i kolima i dobićete izgled uplatnica sa sumama koje treba da platite, a na kraju i konačnu sumu.
U mom slučaju, auto iz 2004. godine, zapremina motora 1198 cm3, 47 KV(KS) iznosi oko 18 000 din. Pri tome uplaćujem novac na tuce ;) (12) uplatnica.
Kako sam se po običaju raspisala, boldovaću pitanje ;),
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Nedoumice oko registracije motornog vozila06.03.2011. u 22:50 - pre 160 meseci
Mozes otici u SUP i sutra, ali ce ti u tom slucaju, datum biti prepravljen na 7. mart 2011, ili kako vec racunaju februar, ali najbolje nazovi SUP u svom mestu i pitaj.

Ako zelis da zadrzis postojeci dan u saobracajnoj onda najranije mozes ici 17. februara.

30 dana pre isteka registracije vazi i za tehnicki pregled i za overu u SUPu.
 
Odgovor na temu

Tamara_K
domaćica
Beograd

Član broj: 182008
Poruke: 277
*.adsl-a-12.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: Nedoumice oko registracije motornog vozila07.03.2011. u 02:23 - pre 160 meseci
Hvala na brzom odgovoru .

Pitala sam muza, oboje se dobro secamo da smo u istom danu isli na tehnicki i registrovali kola. Ta dva datuma se razlikuju, ali u saobracajnu su nam udarili 17. 3.
Sto se mene tice nije problem da datum bude npr. 10. 3., eli eto tek da se zna . Mozda postoji razlika po opsinama, nacelnik kaze ovako ili onako. Javicu sta je bilo.
SUP je Savski venac ne verujem da se javljaju na telefon, a takodje verujem da je guzva, ali mora se…



 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Nedoumice oko registracije motornog vozila07.03.2011. u 07:22 - pre 160 meseci
Datum koji ce biti na nalepnici ce biti datum isteka stare registracije.

Odnosno ja sam registrovao auto 17.02 ali na nalepnici mi je datum 20.02.2012 (dakle vazi od isteka stare).

Mozes sve obaviti 30 dana ranije.
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Nedoumice oko registracije motornog vozila07.03.2011. u 07:40 - pre 160 meseci
Ako registruješ auto pre isteka registracije datum će biti onaj kada ističe registracija, ako posle isteka, onda datum kada je auto registrovan.
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Nedoumice oko registracije motornog vozila07.03.2011. u 09:08 - pre 160 meseci
To je jasno, ali Tamara je zelela registovati vozilo VISE od mesec dana ranije, koliko Zakon dozvoljava, i zato je postavila pitanje.

Pod novim uslovima mora se pomerati datum ka ranije.

Mora se sloziti sa datumom obaveznog osiguranja, a mislim da ce morati, zavisi od mesta registracije, napisati jednu izjavu zasto to cini ranije. Zbog toga je bolje da ih nazove i pita.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Nedoumice oko registracije motornog vozila07.03.2011. u 09:37 - pre 160 meseci
Koliko vidim registracija joj istice 17.03 a danas je 07.03:) Znaci ima jos 10 dana do isteka registracije:)

Slobodno mozes da registrujes auto.

S tim sto neces s njim moci van zemlje, zato sto se dobija potvrda umesto saobracajne, cija izrada traje (ceka se) od 7 do 30 dana zavisno od MUP-a.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Nedoumice oko registracije motornog vozila07.03.2011. u 10:06 - pre 160 meseci
Citat:
cozmo_im: Koliko vidim registracija joj istice 17.03 a danas je 07.03:) Znaci ima jos 10 dana do isteka registracije:).


U pravu si,

ja sam se prebacio za 1 mesec. (vreme leti, na zalost )

Ako je tako, onda je sve u zakonskim okvirima:

30 dana pre isteka moguce je obnoviti registraciju bez promene dana i meseca u saobracajnoj knjizici.
 
Odgovor na temu

Tamara_K
domaćica
Beograd

Član broj: 182008
Poruke: 277
*.adsl-a-12.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: Nedoumice oko registracije motornog vozila07.03.2011. u 10:20 - pre 160 meseci
Hvala svima, nisam htela da registrujem kola više od mesec dana pre isteka, Žare nisi dobro gledao, a kao što kaže cozmo imam još 10 dana.
Ma, meni je bila frka da ne zakasnim, jer sam pročitala da se plaća kazna i dobijaju kazneni poeni. Onda sam pogledala malo bolje i videla da se auto ne može voziti ni dana posle isteka registracije, npr. 18. 3., što ne znači da ne može stajati na parkingu ili garaži. Juče sam čitala pitanja i odgovore sa sajta koji sam navela i razjasnila dileme.
Kao što neko reče : registracija je kao grip, dolazi jednom godišnje.
Još jednom hvala više nemam nedoumica u vezi sa ovim.
Edit :
@Žare
Vreme leti i zimi i leti ! Prevideo si detalj, hvala u svakom slučaju.
Uživajte momci !

[Ovu poruku je menjao Tamara_K dana 07.03.2011. u 11:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Nedoumice oko registracije motornog vozila

[ Pregleda: 3312 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.