Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

elin veš mašina neće da centrifugira

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: elin veš mašina neće da centrifugira

[ Pregleda: 12205 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bokaesf
Bojana Jovanović
knjigovođa
Srbija

Član broj: 281594
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon elin veš mašina neće da centrifugira14.03.2011. u 10:25 - pre 159 meseci
Imam problem sa veš mašinom mislim da je elin a 160 led. Mašina je iz nemačke. Lepo pere, izima vodu, izbacuje vodu, ali neće da centrifugira uvek. Zapravo i kad je prazna neće da se zaleti da uhvati brzinu, okreće se lepo na obe strane ali prilikom centrifuge kao da se nešto muči i da je nešto koči. Ima centrifugu na max.1600/min, i manje što se može podešavati. Ima elektronski programator koji je opravljan (nestala je struje u sred centrifuge od 1600/min i odtad je mešao programe, sve lampice su mu se palile, imao je problem sa memorijom programa itd uglavnom taj problem je rešen u ovlašćenom servisu). Šta ovo može da bude? Napominjem da sam žena i da mi objašnjavanje opravki ništa ne znači, već samo želim da znam u čemu je kvar, da li se uopšte može opraviti ili treba kupiti drugu. Druga smešna stvar u vezi mašine je da je zimus stajala u jako hladnoj prostoriji u kojoj je temperatura padala ispod nule, i tad nije htela da centrifugira, a iznad nule jeste. U zadnjih nedelju dana neće uopšte da centrifugira. Uključim joj centrifugu 12min programski i tih 12min joj traje i po sat-dva, sve dok ne uhvati zalet, onda tek sledi odbroavanje. Nije li možda problem do napona struje? Može li se desiti da joj neki sitan deo (ekser, spajalica) zaglavljuje motor?
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4618
*.mbb.telenor.rs.



+312 Profil

icon Re: elin veš mašina neće da centrifugira15.03.2011. u 10:02 - pre 159 meseci
Ova masina ti je Italijanska Ardo Merloni i ptpuno je elektronska. Ima jednosmerni motor. Potrebno je srediti taj motor i zameniti kais. Kada je napon los netreba je ukljucivati i nikako da bude na mrazu.

Za ovu masinu imas delova u srbiji zahvaljujuci Ardo-u.

[Ovu poruku je menjao test1234 dana 15.03.2011. u 11:13 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bokaesf
Bojana Jovanović
knjigovođa
Srbija

Član broj: 281594
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: elin veš mašina neće da centrifugira15.03.2011. u 10:20 - pre 159 meseci
Da, jako liči na nju, samo su ova središnja 4 dugmeta kod nje postavljena vodoravno (extra voda, tajmer i sl.) Objašnjenja pri programatoru su na nemačkom. Hvala na odgovoru.

p.s. Možete mi reći samo kako se zove ovaj deo na donjoj slici?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4618
*.mbb.telenor.rs.



+312 Profil

icon Re: elin veš mašina neće da centrifugira16.03.2011. u 11:49 - pre 159 meseci
Neko ga zove "ploca", neko "elektronika", "modul" itsl
 
Odgovor na temu

bokaesf
Bojana Jovanović
knjigovođa
Srbija

Član broj: 281594
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: elin veš mašina neće da centrifugira16.03.2011. u 11:55 - pre 159 meseci
Elektronika je već jednom menjana, ako je i ovaj put ona u pitanju završiće na otpadu.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4618
*.mbb.telenor.rs.



+312 Profil

icon Re: elin veš mašina neće da centrifugira17.03.2011. u 01:04 - pre 159 meseci
Motor i kais
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: elin veš mašina neće da centrifugira

[ Pregleda: 12205 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.