Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ugradnja plina ili ne, da li se isplati???

elitemadzone.org :: AutoZone :: Ugradnja plina ili ne, da li se isplati???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14522 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mcsquizzy

Član broj: 280747
Poruke: 19
213.196.104.*



Profil

icon Ugradnja plina ili ne, da li se isplati???16.03.2011. u 16:28 - pre 159 meseci
Naslusao sam se mnogih prica u vezi ove teme. Jedni kazu plin je jeftiniji od benzina, dok drugi pricaju kako plina trosis priblizno duplo vise od benzina pa mu to dodje skoro na isto a jos auto koje si do sokro vozio postane matori magarac koji nece kile...
Ja ionako ne vozam puno, pa mi ta stvar sa plinom nesto i nije zanimljiva... Ali volio bih cuti misljenja i iskustva ostalih...
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Ugradnja plina ili ne, da li se isplati???16.03.2011. u 17:02 - pre 159 meseci
Ne treba ugradjivati plin po svaku cenu. Ako prelazis vise od 10 000 godisnje, isplati se. Svi problemi sa plinom poticu od lose ugradnje i neodrzavanja. Nadji po forumima preporuku za dobrog majstora, hint, ima jedan dobar u BG-u i jedan i NS-u.
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Član broj: 7761
Poruke: 3874
62.101.128.91



+334 Profil

icon Re: Ugradnja plina ili ne, da li se isplati???16.03.2011. u 17:09 - pre 159 meseci
I zprve ruke.
Ja puno vozim ( svaki dan na posao i sa posla cca 170 km) i do prije dvije godine sam vozio dizela ( pasat 1.6 D).
Potrosnja na tom putu ( uzbrdo nizbrdo - gora Romanija) oko 6 litara dizela ( ko kaze da mu trosi manje vjerujem, meni trosio 6 ( vozim malko ostrije). Po trenutnim cijenama dizela u srpskoj to je nekih 13.2 KM/100km ili 6.6 E.
Sada vozim dzetu 1.6 Benzin/ Gas ( dakle slican model) i po istom putu istim stilom voznje ( stignem za isto vrijeme +- 5 minuta) trosim 8litara TNG-a / 100 km.
Po sadasnjim cijenama to je 9.36 KM ili 4.7 E.
Benzina trosi - nemam pojma koliko,karburator prljav i zapusen koristim ga samo za paljenje kad je ispod -10.
Ali sam cuo da te dzete trose oko 7 litara benzina, ili po sadasnjim cijenama 14.7 KM ( 7.35E)

Ovako ako mejsecno predjem 3500 km, ispada :
Dizel 231 E
Gas 164.5 E
Benzin 257 E
Elem, ja mjesecno ( ne ustedim, nego manje potrosim) inkasiram oko 90 Evradi u odnosu na bengu.
U odnosu na dizel 66 E.
Kod mene je ugradnja nekih 200 E + 50 E atesta i eto. Meni se isplati za par mjeseci.
Problemi nikakvi, evo ja presao skoro 100 000 km, vlasnik prije mene ko zna koliko, samo ulje i svjecice malo cesce ( na 15-20 000 km)
Jeftinije od dizela za ovaj tip vozila.
 
Odgovor na temu

mcsquizzy

Član broj: 280747
Poruke: 19
213.196.104.*



Profil

icon Re: Ugradnja plina ili ne, da li se isplati???16.03.2011. u 17:12 - pre 159 meseci
ma kakvih 10 000, upalim ga jednom dnevno da odem do centra, generalno od 7 dana vozam ga 4 i to centar mi je blizu.
a i ne idem negdje daleko stalno. po meni ne isplati mi se da ugradjujem. radi se o golfu 2 1.6 benzin 53kw
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
178.222.138.*



+288 Profil

icon Re: Ugradnja plina ili ne, da li se isplati???16.03.2011. u 19:23 - pre 159 meseci
Ako ne mislis da ga prodajes sledece 3 godine onda ti se isplati.
 
Odgovor na temu

Blaise De Vigenere
Law Office, Novi Sad
Srbija

Član broj: 278514
Poruke: 178
*.dynamic.sbb.rs.



+55 Profil

icon Re: Ugradnja plina ili ne, da li se isplati???16.03.2011. u 19:41 - pre 159 meseci
Ako ga tako malo voziš nemoj ni ugrađivati, ne isplati se. Sve zavisi od modela auta. Ja sam imao Mondea u koji sam ubacio sekvencioni plin i isplatilo mi se (tada je plin bio mnogo jeftiniji). Sad imam Subaru Rex II 700, redak ali ekstra autić iz 87. Ima 665 ccm (dvoklipaš), troši 4.5 litara (u gradu) i registracija mu je 10.000 din. E to je ušteda!
Our duty is to be useful, not according to our desires but according to our powers.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Ugradnja plina ili ne, da li se isplati???16.03.2011. u 19:49 - pre 159 meseci
Onom ko vozi juga bar 20 km dnevno isplati se ugraditi. Ionako ce auto za staro gvozdje, a ustedece posle 2 godine mnogo. Obinco oni koji ugrade plin, a stedeli su ranije na benzinu voze duplo vise posle ugradnje tako da brze otplate. Za bolje marke vozila koje imaju manju potrosnju otplata je sporija
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

mcsquizzy

Član broj: 280747
Poruke: 19
213.196.104.*



Profil

icon Re: Ugradnja plina ili ne, da li se isplati???16.03.2011. u 21:01 - pre 159 meseci
rodjakov golf 1.3 na plinu ide ko mrtav konj, pritisnes gas i brojis do 5 i onda on tek uhvati gas i to kad ga uhvati opet sporo razvije onu zeljenu brzinu... to mi ne treba...

[Ovu poruku je menjao mcsquizzy dana 16.03.2011. u 22:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Blaise De Vigenere
Law Office, Novi Sad
Srbija

Član broj: 278514
Poruke: 178
*.dynamic.sbb.rs.



+55 Profil

icon Re: Ugradnja plina ili ne, da li se isplati???16.03.2011. u 22:40 - pre 159 meseci
Citat:
mcsquizzy: rodjakov golf 1.3 na plinu ide ko mrtav konj, pritisnes gas i brojis do 5 i onda on tek uhvati gas i to kad ga uhvati opet sporo razvije onu zeljenu brzinu... to mi ne treba...

[Ovu poruku je menjao mcsquizzy dana 16.03.2011. u 22:11 GMT+1]


Jel taj tvoj rođak vozio auto kod mehaničara? To se isto i meni dešavalo, a problem sam rešio tako što sam najpre očistio dizne (to je najčešće problem jer dizne treba s vremena na vreme očistiti a većina to ne radi), zatim im probušio malo veće rupe, i na kraju izvršio kalibraciju preko kompjutera. Posle toga je živnuo.
Our duty is to be useful, not according to our desires but according to our powers.
 
Odgovor na temu

mcsquizzy

Član broj: 280747
Poruke: 19
213.196.104.*



Profil

icon Re: Ugradnja plina ili ne, da li se isplati???17.03.2011. u 10:48 - pre 159 meseci
Citat:
Blaise De Vigenere: Jel taj tvoj rođak vozio auto kod mehaničara? To se isto i meni dešavalo, a problem sam rešio tako što sam najpre očistio dizne (to je najčešće problem jer dizne treba s vremena na vreme očistiti a većina to ne radi), zatim im probušio malo veće rupe, i na kraju izvršio kalibraciju preko kompjutera. Posle toga je živnuo.


Kad vozi na benzinu auto ide onako kako i treba da ide, a cim prebaci na plin, cirkus...
 
Odgovor na temu

Blaise De Vigenere
Law Office, Novi Sad
Srbija

Član broj: 278514
Poruke: 178
*.dynamic.sbb.rs.



+55 Profil

icon Re: Ugradnja plina ili ne, da li se isplati???17.03.2011. u 10:55 - pre 159 meseci
Razumeo sam to, identičan problem sam i ja imao, zato i kažem da treba da uradi ono što sam gore napisao. To bi trebalo da mu pomogne da na plinu odma prima gas, ako ni to ne pomogne onda možda ima virus na kompjuteru od plina.
Our duty is to be useful, not according to our desires but according to our powers.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Ugradnja plina ili ne, da li se isplati???17.03.2011. u 11:15 - pre 159 meseci
Citat:
Blaise De Vigenere: Jel taj tvoj rođak vozio auto kod mehaničara? To se isto i meni dešavalo, a problem sam rešio tako što sam najpre očistio dizne (to je najčešće problem jer dizne treba s vremena na vreme očistiti a većina to ne radi), zatim im probušio malo veće rupe, i na kraju izvršio kalibraciju preko kompjutera. Posle toga je živnuo.


Citat:
Blaise De Vigenere: Razumeo sam to, identičan problem sam i ja imao, zato i kažem da treba da uradi ono što sam gore napisao. To bi trebalo da mu pomogne da na plinu odma prima gas, ako ni to ne pomogne onda možda ima virus na kompjuteru od plina.



Ipak je ovo tehnicki forum i ne mozes ovdje da lupas gluposti kao na ultra madzone...
Kakvo busenje vecih rupa? Kakvo ciscenje dizni za benzin da bi bolje isao na plin? Kakvi virusi na compu od plina kad ga nema? Sto zayebavas covjeka?

 
Odgovor na temu

Blaise De Vigenere
Law Office, Novi Sad
Srbija

Član broj: 278514
Poruke: 178
*.dynamic.sbb.rs.



+55 Profil

icon Re: Ugradnja plina ili ne, da li se isplati???17.03.2011. u 11:30 - pre 159 meseci
Ja govorim ono što sam ja uradio na svom autu. Odvezao sam ga u servis gde su i ugradili plin, pregledali ga, rekli da su dizne začepljene, zatim ih očistili, i rekli su da su probušili malo veće rupe (da bi se dizne teže začepile). Ako ti misliš da je ovo nemoguće, daću ti broj ovlašćenog servisa koji mi je ugradio i održavao plin na autu pa nazovi i pitaj.
Inače kompjuter od plina može biti zaražen virusom, ja sam moj više puta čistio (opet na preporuku servisa). Oni imaju program na laptopu preko kojeg vrše kalibraciju, i proveravaju da li je sve sa kompom ok. Nisam preporučio čoveku ništa izmišljeno.
Ako su oni lagali onda lažem i ja.
Our duty is to be useful, not according to our desires but according to our powers.
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Ugradnja plina ili ne, da li se isplati???17.03.2011. u 11:33 - pre 159 meseci
Citat:
Blaise De Vigenere: Ja govorim ono što sam ja uradio na svom autu. Odvezao sam ga u servis gde su i ugradili plin, pregledali ga, rekli da su dizne začepljene, zatim ih očistili, i rekli su da su probušili malo veće rupe (da bi se dizne teže začepile). Ako ti misliš da je ovo nemoguće, daću ti broj ovlašćenog servisa koji mi je ugradio i održavao plin na autu pa nazovi i pitaj.
Inače kompjuter od plina može biti zaražen virusom, ja sam moj više puta čistio (opet na preporuku servisa). Oni imaju program na laptopu preko kojeg vrše kalibraciju, i proveravaju da li je sve sa kompom ok. Nisam preporučio čoveku ništa izmišljeno.
Ako su oni lagali onda lažem i ja.


Neverovatno je kakvih sve "majstora" ima....
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Ugradnja plina ili ne, da li se isplati???17.03.2011. u 11:33 - pre 159 meseci
@Blaise De Vigenere,
Imas li ti golfa dvojku 1.3 kao on ili ovo pricas za neki drugi auto? Sto to prvo nisi vidio pa onda dijelio savjete?

Nisi svjestan da su ovo sto kucas velike gluposti... posebno za busenje rupa i za viruse u compu od plina... ako je to tako rade te ti plinasi kao njivu.
 
Odgovor na temu

Blaise De Vigenere
Law Office, Novi Sad
Srbija

Član broj: 278514
Poruke: 178
*.dynamic.sbb.rs.



+55 Profil

icon Re: Ugradnja plina ili ne, da li se isplati???17.03.2011. u 11:39 - pre 159 meseci
Auto je Ford Mondeo, a video sam da on ima golfa, ali sam predložio jer je možda isti problem bio. Ne mora čovek poslušati. I da Marko83, u pravu si, ima svakakvih majstora, a ja sam izgleda otišao kod pogrešnog jer sam stalno imao problema sa plinom koje su oni samo za privremeno rešavali. Šta ćeš, nemam sreće (zato sam ga i prodao).
Our duty is to be useful, not according to our desires but according to our powers.
 
Odgovor na temu

Blaise De Vigenere
Law Office, Novi Sad
Srbija

Član broj: 278514
Poruke: 178
*.dynamic.sbb.rs.



+55 Profil

icon Re: Ugradnja plina ili ne, da li se isplati???17.03.2011. u 11:40 - pre 159 meseci
Moguće da su me zavrnuli, nije to isključeno. To je nauk za sledeći put.
Our duty is to be useful, not according to our desires but according to our powers.
 
Odgovor na temu

brankos
Beograd

Član broj: 1847
Poruke: 299
87.250.48.*



+4 Profil

icon Re: Ugradnja plina ili ne, da li se isplati???17.03.2011. u 13:32 - pre 159 meseci
E, a kako majke ti kompjuter od plina uspe da pokupi taj virus?!
Jedino ako se kači na net preko pištolja za plin dok se puni na pumpi ;-)
Možda su na boljim pumpama na pištolje stavili i mrežni konektor, moram da obratim pažnju sledeći put, ha, ha, ha.
 
Odgovor na temu

Blaise De Vigenere
Law Office, Novi Sad
Srbija

Član broj: 278514
Poruke: 178
*.dynamic.sbb.rs.



+55 Profil

icon Re: Ugradnja plina ili ne, da li se isplati???17.03.2011. u 13:39 - pre 159 meseci
Po njima, pokupio je virus preko računara kojim je održavan (verovatno kod njih samih da bi ga posle "kao" popravljali).
Our duty is to be useful, not according to our desires but according to our powers.
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Ugradnja plina ili ne, da li se isplati???17.03.2011. u 14:20 - pre 159 meseci
blago tom servisu kad te ima za musteriju, i kad ti uzimaju pare na ove fore, kad bi znao da cu imati 10 ovakvih musterija odmah bi otvorio servis bilo cega,hahah
hvalati sto si mi ulepsao dan slatko sam se nasmejao
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Ugradnja plina ili ne, da li se isplati???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14522 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.