Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoć za setovanje Remot Desktop konekcije

[es] :: Windows mreže :: Pomoć za setovanje Remot Desktop konekcije

[ Pregleda: 1946 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Admir ETF
početnik
Mostar, BiH

Član broj: 281196
Poruke: 1
109.175.63.*



Profil

icon Pomoć za setovanje Remot Desktop konekcije28.03.2011. u 13:08 - pre 159 meseci
Pozdrav,

Problem se sastoji u slijedećem:

treba da napravim remote desktop konekciju sa drugim racunarom. Ono što ja imam na udaljenoj loakciji je je router ADSl 2/2+ paradigm i Wireless router ZyXel.
Naime ovi ruteri su spojeni jedan na drugi, odnosno ZyXel diže konekciju preko ovog prvog rutera koji nema statičku IP adresu. Kako i šta da podesim na ruterima, kako bi mogao pristupati sa druge loakcije preko remote desktop windonsa.?
Ako neko ima ideju, mogu mu malo i detaljnije pojasniti zahtjeve
 
Odgovor na temu

dzidzadza
9. mesto u 3. redu

Član broj: 154734
Poruke: 44
78.24.104.*



+4 Profil

icon Re: Pomoć za setovanje Remot Desktop konekcije28.03.2011. u 14:14 - pre 159 meseci
Pretpostavljam da je ADSL router gateway, odnosno da je ADSL linija u njemu, zatim ZyXel u nekom od portova na ADSL routeru a da racunar preko WiFi konekcije ili kabla je povezan na ZyXel.
Da bi prisao nekom racunaru preko interneta kao prvo ti treba staticka javna IP adresa (IP adresa koju ADSL router dobija od provajdera) ili ime koje je registrovano i program koji azurira dinamicku IP adresu i registruje uz ime. Za dinamicke IP adrese je najbolje da se registrujes na www.dyndns.org ili nekom slicnom sajtu, registrujes neko ime tipa kucniracunar.dyndns.org. Zatim na racunaru kome zelis da pridjes instaliras Dyndns updater, maleni program koji se moze skinuti na gore pomenutom sajtu ako se koristi njihova usluga. Neki routeri podrzavaju Dynamic DNS pa imaju ovu opciju u sebi i programcic nije potreban, samo se na routeru podesi username, password i naziv domena i on sam azurira.

Zatim, potrebno je da kroz ADSL router propustis port TCP 3389 (ako nije menjan na racunaru default port za TS sesije). Na routeru potrazi Port Forward opciju ili Port Mapping. Tu je potrebno upisati i lokalnu (privatnu) IP adresu racunara kome zelis da pristupis kako bi on vezao broj porta za odredjenu adresu.

Dalje, ako je ZyXel u funkciji routera onda treba propustiti i kroz njega isti port do racunara a na ADSL routeru umesto adrese racunara uneti adresu ZyXel routera. Ako Zyxel nije u funkciji routera vec switcha, bridge-a (povezuje zicnu i bezicnu mrezu u jednu) ne treba propustati dodatno port vec moze sa upisom IP adrese racunara na ADSL routeru da prodje. Sve zavisi od toga kako je konfigurisano.

Ostalo je jos na racunaru omoguciti RDP (desni klik na MyComputer, Properites, Remote tab i cekirati opciju za Allow users to connect remotely, proveriti permissions da bi odredjenom korisniku na racunaru dodelili pravo da se uloguje preko RDP. Ako je clan administrators grupe onda ima pravo.

Takodje, trebalo bi proveriti da li je u Firewallu propusten port 3389, mada bi trebao sistem sam da otvori port kada se cekira pomenuta opcija.
Korisnik kome se dozvoli pristup mora imati postavljen bilo kakav password jer nije dopusten blank password.


Nakon toga trebalo bi sve da radi.
Ovo je uopstena procedura, konkretni koraci zavise od tacne konfiguracije.


Kada pristupas racunaru preko RDP upises registrovano ime, Connect dugme i to je to.
 
Odgovor na temu

ADSL router
Meho Mehić

Član broj: 282404
Poruke: 25
109.175.49.*



+1 Profil

icon Re: Pomoć za setovanje Remot Desktop konekcije28.03.2011. u 21:38 - pre 159 meseci
Da, ADSL router ima na sebi ADSl liniji. ide kabal od njega prem ZyXelu. Preko Wifi konekcije su spojeni laptopi, a ostali računari preko portova na ZyXel-u. Jedan od tih računara je i ovaj kojem želim da pristupim.
Ovo je obični adsl paket i nema statičku IP adresu. Da li je na ovom sajtu dovoljno napraviti samo account, ili treba još nešto podesiti. Čini mi se da nije više www.dyndns.org već .com. Koliko sam uspio vidjeti, ovi routeri nemaju DYndns, pa mora ovako preko sajta.
kada se skine ovaj program i instalira na računar na koji se spaja, da li je potrebno kakvo podešavanje. Ili se samonapravi log, sa imenom i paswordom koje sam registorvao na dyndns.

Moram provjeriti ko ovdje diže automatsku konekciju. Mislim da konekciju diže ADSL router automatski, a onda ide to na ZyXel da se sve proširi za ostale računare.

Hvala na ovako jasnom odgovoru. sve ću probati pa javiti šta se desilo :-)


 
Odgovor na temu

dzidzadza
9. mesto u 3. redu

Član broj: 154734
Poruke: 44
78.24.104.*



+4 Profil

icon Re: Pomoć za setovanje Remot Desktop konekcije29.03.2011. u 10:31 - pre 159 meseci
Moja greska, izvinjavam se, nije .org nego .com!

Na tom sajtu kada se ulogujes imas opciju pod My Services, Add Host Services. Tu se odabere naziv koji ce biti vezan za IP adresu i ostala podesavanja po zelji. Samo se vodi besplatnom opcijom i sve je u redu. :)

Posle se u program Dyn Update podesi ime koje je ranije izabrano, username i password za nalog na DynDNS.com i to je to. On sam po defaultu na 60 sec azurira IP adresu.

Sigurno ADSL router sam uspostavlja konekciju sa ISP (internet servis provajderom).
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Pomoć za setovanje Remot Desktop konekcije

[ Pregleda: 1946 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.