Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novo reketiranje vozaca - Registracija skuplja za 40 evra!

elitemadzone.org :: AutoZone :: Novo reketiranje vozaca - Registracija skuplja za 40 evra!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10822 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Novo reketiranje vozaca - Registracija skuplja za 40 evra!08.04.2011. u 17:06 - pre 157 meseci
Osiguranje vozila poskupljuje za 20 odsto, a tehnički pregledi za čak 100 odsto, što će za najmanje 4.000 dinara povećati cenu registracije automobila!
http://www.alo.rs/vesti/37338/Registracija_skuplja_za_40_evra
Kad ne znas od koga ces, uzmes od vozaca! Placaju sve, bezpogovorno! Dokle?
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+109 Profil

icon Re: Novo reketiranje vozaca - Registracija skuplja za 40 evra!08.04.2011. u 17:16 - pre 157 meseci
Zaista sam cekao razlog - ali ja vise definitivno necu da vozim auto . Daj za prvu pomoc , daj za cetri gume , daj za sve . Preracunato na mesec ja dajem po 3 do 4 hiljade dinara da bih vozio . Pa dacu manje para za taksi za svoje potrebe nego sto placam sve vise i vise ovim $$$$£$%^"£%$^&£$^^$
E nece vise moci - nek poskupe !!! . Ako ce im biti bolje da imaju 1000 vozaca u srbiji neka imaju . I sada vazi sve vise ona poslovica - Zna se ko vozi auto - zar se na to i ide ?
 
Odgovor na temu

daywalkerzr
Zrenjanin

Član broj: 58284
Poruke: 291
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon RTV pretplata za prijemnike u motornim vozilima09.04.2011. u 00:33 - pre 157 meseci

Citat:

RTS godišnje gubi pet miliona evra

Autor: B. Cvejić

Beograd - Obaveza plaćanja RTV pretplate za prijemnike u motornim vozilima, koja je predviđena Zakonom o radiodifuziji, nikada nije počela da se primenjuje u Srbiji, a procene su da je zbog toga Radio-televizija Srbije (RTS) u gubitku za oko pet miliona evra godišnje.

Zakonom se, naime, predviđa da se „pretplata za prijemnik u motornom vozilu plaća godišnje, posebnom uplatnicom, prilikom registracije motornog vozila“, a iznos pretplate je 1.000 dinara.

http://www.danas.rs/danasrs/dr...na_evra.55.html?news_id=213182





 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1134
94.230.178.*



+104 Profil

icon Re: RTV pretplata za prijemnike u motornim vozilima09.04.2011. u 03:51 - pre 157 meseci
To su oni isti stanovnici Dedinja, koji inace ne placaju struju, kao ni komunalije.
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon RTS hoće pretplatu za automobile09.04.2011. u 13:15 - pre 157 meseci
Evo jos jednih reketasa..

RTS hoće pretplatu za automobile
http://www.b92.net/biz/vesti/s...04&dd=09&nav_id=505040
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+109 Profil

icon Re: Novo reketiranje vozaca - Registracija skuplja za 40 evra!09.04.2011. u 13:20 - pre 157 meseci
Citat:
waikiki: Evo jos jednih reketasa..

RTS hoće pretplatu za automobile
http://www.b92.net/biz/vesti/s...04&dd=09&nav_id=505040


Boze mili , ima li kraja tome koliko ova drzava - gazi svoje gradjane :(
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Novo reketiranje vozaca - Registracija skuplja za 40 evra!09.04.2011. u 14:13 - pre 157 meseci
Ova preplata za radioprijemnik u kolima je vec postojala pre par decenija. Stariji vozaci se sigurno secaju pa je onda ukinuta odlukom Ustavnog suda, ali to je potrajalo par godina.

Mnogi vlasnici su svoje radioaparate vadili pre tehnickog pa ih posle vracali nazad.

Nesto slicno bi se moglo dogoditi i sada. Naime, postoji jedna pravna zavrzlama gde neko ne sme da naplati uslugu nekome kome takva usluga nije potrebna i ne zeli je.

Drugim recima, ako neko ne slusa radio, a ima takvih, nije obavezan placati preplatu.

Problem je tehnicke prirode: kako izvrsiti individualnu blokadu radio prijemnika, sto je naravno, prakticno neizvodljivo. Mnogi savremeni automobili imaju integrisan radioprijemnik sa ostalim funkcijama u kolima (klima, GPS, telefon, i sl.)

Mislim da bi ovakva jedna odredba o placanju radio preplate u automobilima bila grubo krsenje ustavnih nacela, mada ko zna,

Tijanic je svemocan.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Novo reketiranje vozaca - Registracija skuplja za 40 evra!09.04.2011. u 14:14 - pre 157 meseci
Tijanića bi trebalo obesiti. Ovo nije podstrekivanje na krivično delo nego samo kažem.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Novo reketiranje vozaca - Registracija skuplja za 40 evra!09.04.2011. u 14:27 - pre 157 meseci
Citat:
waikiki: Evo jos jednih reketasa..

RTS hoće pretplatu za automobile
http://www.b92.net/biz/vesti/s...04&dd=09&nav_id=505040


Jel ovo neki vic?
Da li su oni *ebeno normalni?
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Novo reketiranje vozaca - Registracija skuplja za 40 evra!09.04.2011. u 14:30 - pre 157 meseci
Citat:
zarsilic
Mnogi vlasnici su svoje radioaparate vadili pre tehnickog pa ih posle vracali nazad.


Ove stvari su glat ustavno prosle po gomili EU drzava (UK i DE mi prvo padaju na pamet) - znaci, to se definitivno moze proturiti na neki nacin kao sto je moguce proturiti poreze razne - samo je pitanje koliko se zeli posvetiti vremena kreiranju takvih pravilnika.

Naravno, i sa sve ustavnim pravom, ako do toga dodje - naplativost takvih stvari je relativna... U principu televizija nije organ drzave niti ima mogucnost da vam nesto prisilno naplati - moze samo da vas tuzi, ako imaju dokaz da posedujete prijemnik. A taj dokaz u pravnoj zemlji mogu dobiti samo na jedan nacin - uvidom u vas auto/stan sa svedokom i nikako drugacije.

U svakom slucaju, moje licno misljenje je da svim tim sto traze "pretplate" za nesto sto covek ne gleda/slusa treba pokazati srednji prst i poslati ih tamo gde sunce ne sija.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 849



+152 Profil

icon Re: Novo reketiranje vozaca - Registracija skuplja za 40 evra!09.04.2011. u 14:40 - pre 157 meseci

Izvadicu radio svaki put, pa makar me to vise kostalo.

 
Odgovor na temu

djordje1979
Đorđe Trifunović
Beograd

Član broj: 31540
Poruke: 218
91.150.70.*

Jabber: djordje1979


+92 Profil

icon Re: Novo reketiranje vozaca - Registracija skuplja za 40 evra!09.04.2011. u 15:05 - pre 157 meseci
Citat:
zarsilic:  Naime, postoji jedna pravna zavrzlama gde neko ne sme da naplati uslugu nekome kome takva usluga nije potrebna i ne zeli je.

Drugim recima, ako neko ne slusa radio, a ima takvih, nije obavezan placati preplatu.

Ja ne znam o kojim pravnim zavrzlamama ti pricas ali oni to rade vec godinama. Naplacuju tv pretplatu po strujnom brojilu i ne interesuje ih da li ti zelis tu uslugu ili ne.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Novo reketiranje vozaca - Registracija skuplja za 40 evra!09.04.2011. u 15:15 - pre 157 meseci
Kao sto je Zarko napisao, nista to nije novo. Ranije se gledalo na tehnickom ko ima radio u kolima. Za odluku ustavnog suda ne znam, ali znam da su odavno prestali da to gledaju na tehnickom. Mislim da ih je mrzelo, ili su se pravili blesavi.

Ruku na srce, svi smo zaboravili na radio pretplatu koja vazi i za domacinstva i za automobile.
 
Odgovor na temu

Blaise De Vigenere
Law Office, Novi Sad
Srbija

Član broj: 278514
Poruke: 178
*.dynamic.sbb.rs.



+55 Profil

icon Re: Novo reketiranje vozaca - Registracija skuplja za 40 evra!09.04.2011. u 15:29 - pre 157 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: U svakom slucaju, moje licno misljenje je da svim tim sto traze "pretplate" za nesto sto covek ne gleda/slusa treba pokazati srednji prst i poslati ih tamo gde sunce ne sija.

Svaka čast!

To je neviđen bezobrazluk.
Isto je i sa autorskim pravima muzičkih izvođača koje kontroliše Organizacija proizvođača fonograma Srbije.
Moj prijatelj ima restoran iz kojeg je izbacio muzičku liniju jer su mu naplaćivali 50.000 godišnje za "autorska prava" (Sokoj, OFPS). Nakon što je isključio sve, izbacio sve zvučnike, zvao ih je da traži kontrolu, da dođu i da se napravi zapisnik da nema fonograma jer neće više da plaća (to je bilo u januaru ove godine). Svaki put kad bi ih zvao oni bi mu spustili slušalicu (čim bi objasnio o čemu se radi). Uspeo je rešiti stvar tek u martu ali i to ne sam, već sam ja zvao u njegovo ime, predstavio se kao njegov pravni zastupnik i tek onda su odlučili da stopiraju dalju naplatu ali su hteli da mu naplate januar i februar jer ih "nije na vreme obavestio" o izbacivanju muzičkog uređaja iz lokala. Naravno, nisu uspeli...

Ja kao pravnik ne vidim pravni osnov za naplaćivanje ovih autorskih prava. Po tom sistemu, svako ko napiše knjigu, može tražiti od osobe koja je kupi da plaća godišnju naknadu jer istu čita. Koliko bi onda samo biblioteke plaćale...? ;)
Znači njima nije dovoljno da se kupuju original CD-ovi već da se plaća svaki puta kada se slušaju pesme sa tog CD-a.
Ja lično znam gomilu ljudi čije se pesme vrte po kojekakvim lokalnim radio stanicama pa nisu dobili ni jedan dinar za takozvana "autorska prava".
Baš me zanima koliko su para po ovom osnovu dali stranim izvođačima (američkim, engleskim pevačima i grupama...) a koje radio stanice redovno puštaju.
Ovo je pravi kriminal, bezakonje, sramota...
Možda malo off topic ali mislim da je trebalo reći...

Deru nas sa svih strana i to je sramota. Ako počnu da naplaćuju pretpatu za radioprijemnik u kolima, neću plaćati a neću ni izbaciti radio iz auta jer je to apsurd. Pa ako hoće nek me tuže.


Our duty is to be useful, not according to our desires but according to our powers.
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-a-2.sezampro.rs.



+198 Profil

icon Re: Novo reketiranje vozaca - Registracija skuplja za 40 evra!09.04.2011. u 16:19 - pre 157 meseci
Na ime SOKOJa :




Isto kaze i za OFPS, mrzi me da trazim, ovo je slika sa drugog foruma.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

djordje1979
Đorđe Trifunović
Beograd

Član broj: 31540
Poruke: 218
91.150.70.*

Jabber: djordje1979


+92 Profil

icon Re: Novo reketiranje vozaca - Registracija skuplja za 40 evra!09.04.2011. u 21:20 - pre 157 meseci
OFPS-a i nema u bazi.
 
Odgovor na temu

geniuxx
Po ugovoru
Nis

Član broj: 90041
Poruke: 226
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+68 Profil

icon Re: Novo reketiranje vozaca - Registracija skuplja za 40 evra!09.04.2011. u 21:34 - pre 157 meseci
^ Verovatno su se preregistrovali. Možda da zavaraju trag?

Imam utisak da su od početka mandata ove vlade uveli u proseku 2 nova poreza-takse-naknade-whatever mesečno...
Što se mene tiče, a u vezi pretplate na auto-radio, mogu samo da im kažem:


[Ovu poruku je menjao geniuxx dana 09.04.2011. u 23:50 GMT+1]
Ništa ja ne potpisujem...!
 
Odgovor na temu

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
92.244.158.*



+52 Profil

icon Re: Novo reketiranje vozaca - Registracija skuplja za 40 evra!09.04.2011. u 23:49 - pre 157 meseci
Dakle, nije Djole "prvi reket" Srbistana ....
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Novo reketiranje vozaca - Registracija skuplja za 40 evra!10.04.2011. u 00:40 - pre 157 meseci
Naravno da će da uzimaju svuda gde burgija neće,na fino.Kukate tu a svi vozite.Ja bi uveo dodatnu tarifu,za slušanje političkih vesti.
Hoće te da vozite i politički budete potkovani.E nemože.Sada ih zovem za ideju PAR-NEPAR TABLICE,pa ko ima jaču kartu.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Novo reketiranje vozaca - Registracija skuplja za 40 evra!10.04.2011. u 01:31 - pre 157 meseci
Kad smo vec kod reketiranja vozaca... sad sam prije neki dan isao za Srbiju i zaustave me usput i traze mi imam li prvu pomoc... nije mi to trazio niko zadnjih ko zna kol'ko godina... Kad sam rekao imam sve, magarac kaze "da vidim"... Ja pomislih da je to pristojniji nacin da malo pogleda sta imam u gepeku... ali ne... kaze: "ova vise ne vazi ovo je stara prva pomoc" i pokusava da dodje do prostora da naplati neku kaznicu... Uh, zamalo do teskog krivicnog djela da dodje... napad na sluzbeno lice... Jedva sam mu objasnio da taj novi zakon o kojem prica ne vazi za mene jer sam ja stranac... Rekoh mu da kod nas policajac mora da nosi kapu i da zaustavlja sa tablicom stop a ne da mase rukama kao on... Jos sam mu rekao da ne vezujem ja pojas radi njega nego radi sebe a i to je tesko shvatio... Kad je vidio da bih mogao da ga prijavim zbog ponasanja kod predpostavljenog odmah me je pustila slinetina... Da vam ne pricam druge dozivljaje sa nepristojnom policijom koja se ponasa kao da se znamo iz djetinjstva i neukusna pitanja tipa "koliko si platio auto" i slicna... a sta covjek na to da odgovori osim isto drsko "sto tebe to boli q..."
Ajde nema veze za mene i kod nas ima toga... ali takva nepismena konjina napravi problem strancima koji su iz EU i stvara ruznu sliku o Srbiji... ne znam kako se uopste sporazumijeva sa svabama... po pravilu bi trebao da zna bar malo engleskog
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Novo reketiranje vozaca - Registracija skuplja za 40 evra!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10822 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.