Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bezobrazni prodavci IT opreme

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bezobrazni prodavci IT opreme

[ Pregleda: 1889 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zemun88
Beograd - Zemun, Srbija

Član broj: 152727
Poruke: 442
95.180.65.*



+112 Profil

icon Bezobrazni prodavci IT opreme08.04.2011. u 22:55 - pre 159 meseci
U četvrtak sam na internetu pretraživao rutere i našao jedan model i pozvao sam prodavnicu ***** System, pošto je imala najpovoljniju cenu. Problem je u tome što kad sam hteo da platim ruter, na moje pitanje "Koliko je garancija", a znajući da je dve godine po novom Zakonu o zaštiti potrošača; prodavac mi je odgovorio da je garancija jednu godinu. Ja sam još jednom pitao isto pitanje i on mi je opet potvrdio. Skrenuo sam mu pažnju da je po novom Zakonu prodavac obavezan da izda garanciju od dve godine, a on mi je rekao da mu dobavljač daje garanciju od jedne godine, a ako neću da ga kupim pod tim uslovima, i ne moram.

Naravno pronašao sam istog trenutka drugu prodavnicu na spisku, rezervisao proizvod, otišao do nje i dobio garanciju od dve godine. Takođe ću posle vikenda obavestiti i nadležnu inspekciju. Ali hoću da skrenem pažnju članovima foruma koji nisu toliko upoznati sa novim Zakonom, da treba da obrate pažnju pri kupovini IT opreme, i da znaju da je garancija minimum 2 godine.

I treba izbegavati ovakve banana prodavnice, koju posluju po SRB sistemu umesto EU sitemu, iako je to uređeno od 1. januara, ali srpski mentalitet i dalje pokušava da posluje na kvarno.

Znam i da ne treba da nikoga reklamiram, ali od ovakvih i njima sličnih "prodavaca" moram da napišem na ovom forumu. A u ovoj temi bi bilo poželjno da svako od nas prenese negativna iskustva kod naših "stručnih" prodavaca
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Bezobrazni prodavci IT opreme08.04.2011. u 23:12 - pre 159 meseci
Koliko čujem, mnogi dobavljači zaista daju samo na godinu, pa naši prodavci produžuju na dve, uz uračunavanje u cenu rizika reklamacije u toj dodatnoj godini.
 
Odgovor na temu

zemun88
Beograd - Zemun, Srbija

Član broj: 152727
Poruke: 442
95.180.65.*



+112 Profil

icon Re: Bezobrazni prodavci IT opreme08.04.2011. u 23:26 - pre 159 meseci
Kako to misliš "uračunavanje rizika". Jer si mislio da malo povećaju cenu proizvoda?
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Bezobrazni prodavci IT opreme08.04.2011. u 23:29 - pre 159 meseci
Da. Pošto za tu drugu godinu ne mogu da računaju na dobavljača, nego reklamaciju moraju sami da reše.
E, sad, logično je da pokušaju da idu više na robu koja se manje reklamira, a takva valjda ima veću garanciju, pa su onda mirni.
 
Odgovor na temu

zemun88
Beograd - Zemun, Srbija

Član broj: 152727
Poruke: 442
95.180.65.*



+112 Profil

icon Re: Bezobrazni prodavci IT opreme08.04.2011. u 23:32 - pre 159 meseci
Iskreno nije se cena mnogo razlikovala kod ova dva prodavca, ali opet to ne treba da bude razlog za neku brigu. Mislim da najviše razloga za brigu imaju na primer radnje bele tehnike pošto uvoze šnj čajna marke. Pa i da uračunaju cenu opet ću kupiti taj proizvod sa garancijom od dve godine, ali ću bar znati da sam kupio kod pravog prodavca
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bezobrazni prodavci IT opreme

[ Pregleda: 1889 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.