Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Naknadna hidroizolacija suterena i drenaza

elitemadzone.org :: TechZone :: Naknadna hidroizolacija suterena i drenaza

[ Pregleda: 3680 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bacala
Subotica

Član broj: 80991
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Naknadna hidroizolacija suterena i drenaza10.04.2011. u 13:32 - pre 159 meseci
Citajuci forum stekao sam utisak da bi Vi mogli da mi odgovorite na par pitajna vezana za hidroizolaciju. Kratak opis stanja: Imam suteren 50m2 ukopan 1.5m u zemlju, zemlja oko kuce i u citavom kraju je u stvari pesak. Zivim u Subotici pa to i nije cudno. E sad u suterenu je bila uradjena kada kao hidroizolacija pre nekih 25god i nisu imali problema sa podzemnim vodama od tada prethodni vlasnici, Od prosle godine podzemne vode su visoke pa se pokazalo da je stara kada negde pukla pa je i voda prodrla u suteren. Razbili smo staru kadu i ocistili sve. Pokazalo se da je beton na podu popucao i najverovatnije tu prodire voda. Zidovi suterena su od livenog betona i mislim da tunema prodora. Pre par nedelja je voda u suterenu bila 20-25cm. Sada se voda povukla pa mogu da pocnem sa radom.
Moja ideja je, citajuci i razgovarajuci sa mnogima sam dosao do predloga, da uradim sledece:
1. Pod izlijem 10-12 cm armiranog betona. Armaturu zavarim za sipke ankerisane u zidove suterena
2. Uglove zid-pod i zid-zid ublazim holkerima
3. Cementnim malterom popunim neravnine u zidovima
4. sve premazem Aquamat flex cementnim hidroizolacionim premazom 3-4 puta cetkom do nivoa zemlje
5. Pregradne zidove koji su od cigle planiram da presecem kondorom i od poda i od betonskog zida

Dileme odnosno pitanja su:
1. Da li beton koji cu izliti na pod da bude vodonepropusni ili moze bilo kakav posto cu ga svakako premazati hidroizolacionim premazom ?
2. Da li mi treba armatura 8 resetka ili moze i 6-ca ?
3. Da li posto je teren oko kuce peskovit ima smisla raditi drenazu oko kuce? Napominjem da u krugu od 100m svi imaju problem sa podzemnim vodama.
4. Da li da kondor ispod pregradnog zida da uvucem pre betoniranja ispod betona ili nakon izrade holkera i premaza iznad holkera ?

Hvala svima na pametnim savetima
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Naknadna hidroizolacija suterena i drenaza

[ Pregleda: 3680 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.