Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pucketanje u bojleru

elitemadzone.org :: TechZone :: Pucketanje u bojleru

[ Pregleda: 10427 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lady ds
Dragana S.
nezaposlena
Beograd

Član broj: 260470
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Pucketanje u bojleru10.04.2011. u 17:58 - pre 158 meseci
Molim za pomoc ....ako neko zna.
Vec neko vreme bojler u kupatilu pucketa kada se odvrne cesma. Tacnije kada se pusta voda i kada se zavrne slavina to pucketanje traje jos 5-6 sekundi a nekad i vise.
Problem traje vec godinu dana ali je jos veci i hocu da izludim jer ne pucketa samo kad ja odvrnem cesmu vec na spratu u kuci zive moji roditelji i kada oni pustaju vodu isto pucketa. Takodje u istom dvoristu zivi i moja sestra i ima svoju kucu ali je isti vodovodni prikljucak i to pucketanje sse cuje i kad ona pusta vodu.
Tako da je to skoro ceo dan neko pucketanje i izludecu vise.

Da li je to nesto sto moze da se popravi jer sam spremna da kupim i novi bojler jer vise nemmam zivaca da ga popravljam.

Dajte predlog sta da uradim?
ds
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Pucketanje u bojleru10.04.2011. u 19:17 - pre 158 meseci
Da nisi pomenula sestru,pomislio bih na vruću vodu.Ali ja sam mislio da imaš pucketanje u samoj bateriji.
Čitajući dalje ,demantova la si me ,pa sumnjam na pritisak.Sad ja =ma da ću napraviti inovitet na forumu po pitanju zvuka sledeće nedelje=
Nije pucketanje nego TAC TAC.Kao kazanče kada završava dopunu vode.Ako imaš zaseban ventil koji dovodi do tebe vodu,odvrni ili
zavrni pa vidi da li ima promene.Probaj i da zavrneš dotok vode do bojlera pa vidi i onda.Good lack lady ds.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

lady ds
Dragana S.
nezaposlena
Beograd

Član broj: 260470
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Pucketanje u bojleru10.04.2011. u 20:19 - pre 158 meseci
Jao ja se kao devojka slabije razumem u te stvari.....a moj otac nece da pomogne ....jako je nemaran uvek ja resavam sve probleme.
U ovom slucaju niko to ne oseca sem mene jer samo moj bojler pucketa i proizvodi neke zvuke ne i njihov.
Ja jedino mogu da pozovem majstora ili kupim bojler.
Da li bi kupovina novog bojlera resila problem?
Problem traje vec godinu dana od kada su ga popravljali.Ne znam sta su mu uradili ali hocu vise da odlepim od toga.
Posto si pomenuo pritisak interesuje me da li bi se odvajanjem vode tj.da sestra ima svoj vodomer resio problem koji imamo sa pritiskom. Moj otac kaze da bi situacija bila ista ali mu ja ne verujem jer on uvek pokusava da izbegne da resi problem. Pre toga nikada nisam imala takve probleme.
ds
 
Odgovor na temu

lady ds
Dragana S.
nezaposlena
Beograd

Član broj: 260470
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Pucketanje u bojleru10.04.2011. u 20:20 - pre 158 meseci
U svakom slucaju hvala na odgovoru. :-)
ds
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Pucketanje u bojleru10.04.2011. u 20:24 - pre 158 meseci
Odvajane,ne.Probaj sa promenom pritiska vode.Šta da ti kažem.Ako se javi neki vodovoddžija, može pogledati.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

lady ds
Dragana S.
nezaposlena
Beograd

Član broj: 260470
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Pucketanje u bojleru10.04.2011. u 20:31 - pre 158 meseci
Zasto ne odvajanje? Kako da probam sa promenom pritiska vode?Izvini ali ne razumem se u te stvari pa moram da pitam?
A da kupim novi bojler?
ds
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Pucketanje u bojleru10.04.2011. u 21:00 - pre 158 meseci
Vidi,nisam ni ja stručnjak.Ja to samo copyram simtome iz vikendice.Ima uvek komšija koji se razumeju.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

lady ds
Dragana S.
nezaposlena
Beograd

Član broj: 260470
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Pucketanje u bojleru10.04.2011. u 21:31 - pre 158 meseci
Upravo sam probala da zavrnem toplu vodu. Kada zavrnem toplu vodu i pustim hladnu onda se ne cuje pucketanje.
Ali nemam toplu vodu.
Cim odvrnem toplu vodu nenormalno pucketa. Sta bi to moglo biti ?
ds
 
Odgovor na temu

djura63

Član broj: 267593
Poruke: 725
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+68 Profil

icon Re: Pucketanje u bojleru10.04.2011. u 23:06 - pre 158 meseci
Najpre proveri ispravnost svih ventila pa i sigurnosnog na bojleru.1.Zatvori gl. ventil;2.Rasklopi prvi sledeći ventil;3.proveri stanje zaptivne gumice i/ili eventualno curenje uz stablo ventila.Sve ovo je najbolje da uradiš uz pomoć nekog majstora (uopše).
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
195.178.50.*



+110 Profil

icon Re: Pucketanje u bojleru11.04.2011. u 08:44 - pre 158 meseci
I ja tipujem na sigurnosni ventil, doduse ako ima dosta kamenca u bojleru hoce i on da pravi cudne zvuke ali ako kažeš da je bojler skoro opravljan valja su i očistili kamenac prilikom opravke.


...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Pucketanje u bojleru

[ Pregleda: 10427 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.