Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Obod, prepunjen a slabo isparenje

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Obod, prepunjen a slabo isparenje

[ Pregleda: 6049 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Fricky
Aleksandar Ignjatovic
Frigomehanicar
Bg, Borca

Član broj: 166148
Poruke: 19
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Obod, prepunjen a slabo isparenje10.04.2011. u 19:41 - pre 158 meseci
Evo ovako, molio bih za savet i pomoc oko ovog problema.
Znaci: Obod kombinovani frizider, kad sam ga punio na poslu negde jesenas, sve bilo ok, morao da ga drzim na min jer bi inace bacao u minus u frizideru. ALI kako dodje malo toplije vreme poceo malo da ledi na povratnoj, na samom izlazu iz kutije, pa da mi nebi propao laminat (kad se iskljuci napravi malu baricu), ja uzmem donesem alat i malo ispustim freona, e tad krecu problemi, ja ga kobajagi napravim, zatvorim, ali posle 2 dana ubacim 7,8kila mesa u njega, onda krene da opada temperatura, ja mislio da sam previse freona ispustio pre neki dan i uzmem da ga dopunim. Ja ga dopunim malo, on zaledi povratnu bas do kompresora, a pritisak na 0bar.
Onda sam posle vise dopunjavanja i praznjenja zamenio filter i opet napunio, otprilike nekih 130-140gr. nemam etiketu (tablicu), otpala sa frizidera pa morao odokativnom metodom. doveo ga ja lepo do malo iznad nule, isparenje nekih -18. i onda vremenom posle par sati krenuo da opada pritisak i malo priledio povratnu, ja ispustim malo i sad na ruku izgleda OK, potis vruc, filter mlak, povratna orosena, ali temperatura jok. U zamrzivacu je variralo od nekih -20 do -23 a u frizideru 9 - na maximumu, znaci jos nije iskljucio.
Trenutno stanje:
Vreme: 10.4.2011. 20:30 - 3:30h posle punjenja
Isparenje: Isparenje -27, - pritisak oko nule, blagi vakum
Temp: Zamrzivac -23,5 frizider 9,6
Kompresor je NL 7F - menjan jesenas kad je sve bilo ok
Filter 20gr.

Kad ga ugasim, ostavim malo i opet upalim on drzi isprenje neki minut oko nekih -16 -17 i onda krene da opada.
U pocetku kad sam ga danas punio lepo je krenuo da radi, od -10 (posto nije radio par sati) je do -20 postigao za 15tak minuta. znam da pritisak inace kad postigne nize teperature bude tako nizak oko 0,1bar ali ovo mi bas i ne izgleda lepo.

Stvarno bih molio ako moze neko da mi pomogne oko ovog, nisam toliko iskusan u vezi kucnih frizidera, inace radim samo sa komercijalnim friziderima....

Zaboravio sam da dodam, zamrzivac je dole, i ima nekih 70tak litara...
 
Odgovor na temu

ivan_sim
ivan savic
frigomehanicar,serviser bele tehnike
krusevac

ivan_sim
Član broj: 204327
Poruke: 641
87.116.155.*



+32 Profil

icon Re: Obod, prepunjen a slabo isparenje12.04.2011. u 01:13 - pre 158 meseci
A punio si verovatno sa r 134?
Ponuda klima uredjaja na:
http://www.facebook.com/sim.sbt
SERVIS BELE TEHNIKE "SIM"
 
Odgovor na temu

Fricky
Aleksandar Ignjatovic
Frigomehanicar
Bg, Borca

Član broj: 166148
Poruke: 19
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Obod, prepunjen a slabo isparenje12.04.2011. u 04:17 - pre 158 meseci
pa normalno, vidis da sam stavio danfoss 7f.
sad ga pratim vec dan dva sa termometrom, sad mi se cini da ok radi, pali oko -20 a gasi oko -24.
 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 791
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: Obod, prepunjen a slabo isparenje16.04.2011. u 21:31 - pre 158 meseci

Nije tu ništa normalno .

Ako je Obod HZ-29 ( gore frižider a dole zamrzivač sa tri fioke) onda ide kompresor od 9cm3 ( NL9) i to je star uređaj koji je radio na freon 12 a ne na 134a.

Imaš tu dva problema , slab kompresor i pogrešan freon.

Fabrički u njega ide 105 grama R12 , a praksa je pokazala da bolje radi zamrzivač ako se sipa 120 grama.

Eto sada sve znaš pa polako sređuj to. Trebao si da pitaš kada si kupovao nov kompresor koji da kupiš .

Nisam baš shvatio u čemu je razlika između kućnih i komercijalnih pa komercijalne dobro opravljaš a kućne ne ?!





[Ovu poruku je menjao Pajapatak dana 17.04.2011. u 00:27 GMT+1]
Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Obod, prepunjen a slabo isparenje16.04.2011. u 21:44 - pre 158 meseci
I dve vrste ulja
 
Odgovor na temu

Fricky
Aleksandar Ignjatovic
Frigomehanicar
Bg, Borca

Član broj: 166148
Poruke: 19
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Obod, prepunjen a slabo isparenje19.04.2011. u 21:25 - pre 158 meseci
Na to normalno mislim na freon koji sam sipao, posto je NL 7F normalno je da ide 134a.
A razlike ima izmedju te 2 vrste frizidera, nemozes reci da nema ako si radio i jedne i druge, komercijalni (oni po trafikama) su po meni mnogo laksi za rad, uglavnom radimo sa 134a i 404a i sa kompresorima koji rade na taj freon, a friz sam radio na poslu pa sam zato i stavio taj kompresor jer ga nisam kupio...
Svu instalaciju sam isprao sa 141b tako da je instalacija bila cista, nov kompresor, kapilara odgovarajuce debljine, znaci moze na 134a :)
Jeste taj frizider, sa 3 fioke dole, ne znam koja je oznaka, samo sto mislim da bi za njega bio prejak NL9F, jer i sa 7F kad sam ga lepo doveo u normalu drzi pritisak na nuli a malkice ode i ispod nule, sa NL9F bi sigurno isao u dosta veci vakum.
Sad vec posle duzeg rada, termometar jos drzim u zamrzivacu, temperatura, dok je termostat malo ispod pola, se krece od nekih -25 do -32, normalno, niza temperatura je kad postigne a visa kad upali kompresor.
 
Odgovor na temu

Fricky
Aleksandar Ignjatovic
Frigomehanicar
Bg, Borca

Član broj: 166148
Poruke: 19
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Obod, prepunjen a slabo isparenje19.04.2011. u 21:26 - pre 158 meseci
Na to normalno mislim na freon koji sam sipao, posto je NL 7F normalno je da ide 134a.
A razlike ima izmedju te 2 vrste frizidera, nemozes reci da nema ako si radio i jedne i druge, komercijalni (oni po trafikama) su po meni mnogo laksi za rad, uglavnom radimo sa 134a i 404a i sa kompresorima koji rade na taj freon, a friz sam radio na poslu pa sam zato i stavio taj kompresor jer ga nisam kupio...
Svu instalaciju sam isprao sa 141b tako da je instalacija bila cista, nov kompresor, kapilara odgovarajuce debljine, znaci moze na 134a :)
Jeste taj frizider, sa 3 fioke dole, ne znam koja je oznaka, samo sto mislim da bi za njega bio prejak NL9F, jer i sa 7F kad sam ga lepo doveo u normalu drzi pritisak na nuli a malkice ode i ispod nule, sa NL9F bi sigurno isao u dosta veci vakum.
Sad vec posle duzeg rada, termometar jos drzim u zamrzivacu, temperatura, dok je termostat malo ispod pola, se krece od nekih -25 do -32, normalno, niza temperatura je kad postigne a visa kad upali kompresor.
 
Odgovor na temu

Fricky
Aleksandar Ignjatovic
Frigomehanicar
Bg, Borca

Član broj: 166148
Poruke: 19
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Obod, prepunjen a slabo isparenje19.04.2011. u 21:35 - pre 158 meseci
Na to normalno mislim na freon koji sam sipao, posto je NL 7F normalno je da ide 134a.
A razlike ima izmedju te 2 vrste frizidera, nemozes reci da nema ako si radio i jedne i druge, komercijalni (oni po trafikama) su po meni mnogo laksi za rad, uglavnom radimo sa 134a i 404a i sa kompresorima koji rade na taj freon, a friz sam radio na poslu pa sam zato i stavio taj kompresor jer ga nisam kupio...
Svu instalaciju sam isprao sa 141b tako da je instalacija bila cista, nov kompresor, kapilara odgovarajuce debljine, znaci moze na 134a :)
Jeste taj frizider, sa 3 fioke dole, ne znam koja je oznaka, samo sto mislim da bi za njega bio prejak NL9F, jer i sa 7F kad sam ga lepo doveo u normalu drzi pritisak na nuli a malkice ode i ispod nule, sa NL9F bi sigurno isao u dosta veci vakum.
Sad vec posle duzeg rada, termometar jos drzim u zamrzivacu, temperatura, dok je termostat malo ispod pola, se krece od nekih -25 do -32, normalno, niza temperatura je kad postigne a visa kad upali kompresor. Za sad sam zadovoljan...
 
Odgovor na temu

Fricky
Aleksandar Ignjatovic
Frigomehanicar
Bg, Borca

Član broj: 166148
Poruke: 19
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Obod, prepunjen a slabo isparenje19.04.2011. u 21:37 - pre 158 meseci
Na to normalno mislim na freon koji sam sipao, posto je NL 7F normalno je da ide 134a.
A razlike ima izmedju te 2 vrste frizidera, nemozes reci da nema ako si radio i jedne i druge, komercijalni (oni po trafikama) su po meni mnogo laksi za rad, uglavnom radimo sa 134a i 404a i sa kompresorima koji rade na taj freon, a friz sam radio na poslu pa sam zato i stavio taj kompresor jer ga nisam kupio...
Svu instalaciju sam isprao sa 141b tako da je instalacija bila cista, nov kompresor, kapilara odgovarajuce debljine, znaci moze na 134a :)
Jeste taj frizider, sa 3 fioke dole, ne znam koja je oznaka, samo sto mislim da bi za njega bio prejak NL9F, jer i sa 7F kad sam ga lepo doveo u normalu drzi pritisak na nuli a malkice ode i ispod nule, sa NL9F bi sigurno isao u dosta veci vakum.
Sad vec posle duzeg rada, termometar jos drzim u zamrzivacu, temperatura, dok je termostat malo ispod pola, se krece od nekih -25 do -32, normalno, niza temperatura je kad postigne a visa kad upali kompresor. Za sad sam zadovoljan...
 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 791
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: Obod, prepunjen a slabo isparenje21.04.2011. u 09:44 - pre 158 meseci
Ovo što ti ja rekoh za kompresor koji tu ide fabrički je tačna informacija , nema tu šta da misliš.

On mora da ima jak kompresor zato što prvo hladi frižider pa tek onda zamrzivač a kapilara je u frižideru na početku sistema. To je neko nakaradno isprojektovao i onda su morali da stave kompresor te snage da bi mogao normalno da radi.
Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Obod, prepunjen a slabo isparenje

[ Pregleda: 6049 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.