Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Generisanje koda za odredjeno vreme

[es] :: Access :: Generisanje koda za odredjeno vreme

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4942 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zeljovan
Beograd

Član broj: 147254
Poruke: 136
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Generisanje koda za odredjeno vreme15.04.2011. u 18:26 - pre 158 meseci
Gospodo imam jedan mali problemčić (tako mislim) a treba da ga rešim, elem našao sam se kao neki dobrotvorac u stambenoj zgradi gde živim da pomognem tipa ono .... skupština stanara, predsednik, potpredsednik, blagajnik itd... Blagajniku sam obećao a ujedno i radim mu programčić za veodjenje evidencije... uplaćeno, potrošeno, stanje itd.. Kao šta će te videti u primeru koji sam okačio..


Moj problem se svodi na sledeće: postoji li način u codu da se izgeneriše prvog dana u mesecu da se doda svakom stanaru preko ID nova zaduženja za taj mesec (u ovom slučaju se može prepraviti da zaduženje bude održavanje zgrade 500 din). Mislim da bi to olakšalo blagajniku u radu da ne unosi za svakog poosono zaduženja a ujdeno i bilo preciznije (možda bi blagajnik greškom nekad nekog ispustio sa zaduženjem).Takodje bi blagajnik unošenjem razduženja svodio stanje na nulu po stanaru.

Primer koji sam okačio voleo bi da iskomentarišete sa dobrim ili lošim stvarima.
p.s. nemoj te mi zameriti ako ima veliki odstupanja od programiranja u access-u jer ovo radim rekrativno pošto moja profesija je daleko od programiranja.

Unapred zahvalan.
pozz
zeljovan
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

banem
Kikinda

Član broj: 16619
Poruke: 583
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Generisanje koda za odredjeno vreme15.04.2011. u 18:53 - pre 158 meseci
Postoji. Ako je neko uzeo da uradi nek javi, da ne radi dupli posao (inače ću ja)?
Pozdrav,
Branislav
 
Odgovor na temu

zeljovan
Beograd

Član broj: 147254
Poruke: 136
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Generisanje koda za odredjeno vreme15.04.2011. u 19:01 - pre 158 meseci
Citat:
banem: Postoji. Ako je neko uzeo da uradi nek javi, da ne radi dupli posao (inače ću ja)?


Nadam se da sam bio jasan u objašnjavanju, a svaki kod mi dobro dodje da ga naučim.bitno mi je u zaduženju da se može zadužiti čišćenje zgrade i garaže, mada mi nije jasno kako napraviti kod za recimo dva stanara jedan ima i garažu a drugi je nema, to sam zaboravio da napisem.

[Ovu poruku je menjao zeljovan dana 15.04.2011. u 20:30 GMT+1]
pozz
zeljovan
 
Odgovor na temu

banem
Kikinda

Član broj: 16619
Poruke: 583
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Generisanje koda za odredjeno vreme15.04.2011. u 19:53 - pre 158 meseci
Ovako nekako, nadam se da ćeš se snaći. Ako nešto nije jasno - pitaj. :)
Pozdrav,
Branislav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zeljovan
Beograd

Član broj: 147254
Poruke: 136
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Generisanje koda za odredjeno vreme15.04.2011. u 20:36 - pre 158 meseci
Citat:
banem: Ovako nekako, nadam se da ćeš se snaći. Ako nešto nije jasno - pitaj. :)


Zahvaljujem na pomoći, u svakom slučaju završava posao mada nisi pročitao predhodno moje pisanje, radi se još o jednoj stvari ako se može uraditi RECIMO svi stanari imaju obavezu da uplate za održavanje zgrade recimo 300 din i to odradjuje posao koji si mi poslao, medjutim kako da stavimo npr. od 40 stanara 28 ima garažu i treba da uplate još dodatnih 200 din, kako to da izvedemo tj. ima li mogucnost da vezujemo na parking (garaža) ili ne?

U svakom slučaju zahvaljujem i na ovoj pomoći.
pozz
zeljovan
 
Odgovor na temu

banem
Kikinda

Član broj: 16619
Poruke: 583
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Generisanje koda za odredjeno vreme15.04.2011. u 20:48 - pre 158 meseci
Dodaj u tabelu stanara novo polje Garaža: True/False.

Onda modifikuješ formu što sam napravio i program tako da uzima samo one zapise gde je Garaže = True i dodatno ih zaduži za 200 dinara (ili koliko već), dok ostale zaduži za osnovni iznos. Ili možeš da napraviš izmenu tako da se posebno i samo zaduže oni koji imaju garažu. Ako ne možeš sam, napraviću.

Code:
    Obrisao sam - ne valja tako

Pozdrav,
Branislav
 
Odgovor na temu

banem
Kikinda

Član broj: 16619
Poruke: 583
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Generisanje koda za odredjeno vreme15.04.2011. u 20:54 - pre 158 meseci
Code:
If !Garaza = True and lngTip = 2 Then
   ... ", " & curZaduzenje +200
Else
   ", " & curZaduzenje
End If


Moglo bi ovako. Ako je tip = 2 (održavanje garaže) i polje Garaza = True u tabeli Vlasnici, onda se on zaduži za dodatnih 200 dinara.
Pozdrav,
Branislav
 
Odgovor na temu

zeljovan
Beograd

Član broj: 147254
Poruke: 136
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Generisanje koda za odredjeno vreme15.04.2011. u 20:55 - pre 158 meseci
Citat:
banem: Dodaj u tabelu stanara novo polje Garaža: True/False.

Onda modifikuješ formu što sam napravio i program tako da uzima samo one zapise gde je Garaže = True i dodatno ih zaduži za 200 dinara (ili koliko već), dok ostale zaduži za osnovni iznos. Ili možeš da napraviš izmenu tako da se posebno i samo zaduže oni koji imaju garažu. Ako ne možeš sam, napraviću.

Code:
    Obrisao sam - ne valja tako


Molim te ako možeš da mi napraviš iz dva razloga: 1. nisam sa codovima baš naj naj 2. prešao sam sa office 2003 na 2010 pa se ubih samo nalazeći osnovne funkcije (iskreno izudeh).

Mada pokušaću i ja....
pozz
zeljovan
 
Odgovor na temu

banem
Kikinda

Član broj: 16619
Poruke: 583
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Generisanje koda za odredjeno vreme15.04.2011. u 22:02 - pre 158 meseci
Oket. Ovako, videćeš da sam obrisao od jednog stanara Garaza polje (nisam primetio da već postoji ovakvo polje...). Druga dva će za tip održavanja = 2 biti zadužena za 300 dinara (100 + 200), dok će taj treći bez garaže biti zadužen za 100 dinara. Uslov je da je tip održavanja = 2, samo onda se dodaje 200 dinara za one vlasnike gde je Len(Garaza) > 0.
Pozdrav,
Branislav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zeljovan
Beograd

Član broj: 147254
Poruke: 136
212.200.65.*



+1 Profil

icon Re: Generisanje koda za odredjeno vreme16.04.2011. u 07:52 - pre 158 meseci
Bane
Vidi ovako gledao sam cod, mada kao šta sam već napisao nisam ja veliki stučnjak oko programiranja a naročito oko rada sa codovima. Zadnju promenu koju si napravio radi posao, ali kada bi recimo ja radio na unošenju podataka... Zašto? Zato što bi ja znao promeniti u funkciji kada recimo se menja iznos održavanja npr. (100+200).

E sad šta je problem?
Pokušavao sam da vidim, da li mogu samo da za vlasnike garaža da dodelim odredjeni iznos u mesecu ali nisam znalac pa ne ide, da li može (u codu) da se napravi recimo (a mislim da se može) neđto ovako:


1.Čišćenje zgrade -da se zada svim stanarima mesčni izons (kao šta već imamo uradjeno)
2.Čišćenje garaže - da se zada samo stanarima koji imaju garažna mesta (bez varijante 100+200) npr.od 30 stanara 22 ima garažno mesto i njima da se zadaje odredjena suma na mesečnom nivou.
3.Nabavka sredstava za čišćenje - da se zada svim stanarima mesčni izons (kao šta već imamo uradjeno)
4.Održavanje lifta - da se zada svim stanarima mesčni izons (kao šta već imamo uradjeno)
itd.

Ako tako ne može onda će mo raditi onako kako može :-))
pozz
zeljovan
 
Odgovor na temu

banem
Kikinda

Član broj: 16619
Poruke: 583
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Generisanje koda za odredjeno vreme16.04.2011. u 13:54 - pre 158 meseci
Onda ovako. :)
Pozdrav,
Branislav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zeljovan
Beograd

Član broj: 147254
Poruke: 136
212.200.65.*



+1 Profil

icon Re: Generisanje koda za odredjeno vreme16.04.2011. u 15:12 - pre 158 meseci
Bane, nešto te neće a ja ne znam (sada da ne objašnjavam preko ES),,,,

Ovo bi bilo idealno šta si mi zadnje poslao samo da ne baguje, u tvom zadnjem primeru broj stana 4, sprat 1 i parking 4 elem kada stavim da stanari uplate 200 dinara na mesecnom nivou za garazu navedeni broj stana dobije dva puta isti racun tj 200+200=400 din, ja sam sve podatke izbrisao i uneo druge medjutim sada stanar broj 1 dva puta dobija isti račun. Predpostavljam da se poziva na oba ID, Broj stanara i Parking.

:-((
pozz
zeljovan
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

banem
Kikinda

Član broj: 16619
Poruke: 583
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Generisanje koda za odredjeno vreme16.04.2011. u 15:39 - pre 158 meseci
Jaiks, na pogrešno mesto sam stavio CurrentDb.Execute... Ispravljeno! Sad bi trebalo da je OKet.
Pozdrav,
Branislav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zeljovan
Beograd

Član broj: 147254
Poruke: 136
212.200.65.*



+1 Profil

icon Re: Generisanje koda za odredjeno vreme16.04.2011. u 16:47 - pre 158 meseci
Bene, to bi bilo to, šta drugo da kažem sem veliko HVALA ili piće u BG, kad god.....

Ako zaškripi pišem :-))
pozz
zeljovan
 
Odgovor na temu

zeljovan
Beograd

Član broj: 147254
Poruke: 136
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Generisanje koda za odredjeno vreme18.04.2011. u 07:14 - pre 158 meseci
Bane nema od pića još ništaa....

Zaduženja si odradio kako treba, recimo sada ja krenem da zadužim stanare za mesec januar 500 dinara i oni su zaduženi, medjuti dosao mi je Marko Markovic i kaže mi ja hoću da raydužim moj dug za januar mesec, naravno ja odem u frmVlasnici>Razduzenje da unesem za Marka Markovića 500 din a ono neda kaže greška, medjuti tako mi neda ni pojedinačno nekoga da zadužim što mi i neigra neku ulogu.

Kako rešiti ovaj problem, tj zašto mi neda u frmVlasnici da u zaduženja i razduženja unosim podatke, kada otkrijem ID u razduzduženju i krenem da unosim podatke ne dodeljuje mi ID Vlasnika.

Šaljem sliku sa greškom.



[Ovu poruku je menjao zeljovan dana 18.04.2011. u 08:25 GMT+1]
pozz
zeljovan
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

banem
Kikinda

Član broj: 16619
Poruke: 583
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Generisanje koda za odredjeno vreme18.04.2011. u 15:30 - pre 158 meseci
Ne radim ja za piće ili pare, ja vama pomažem. Ako vam se to ne sviđa, recite.

Ova greška se odnosi na svašta, najčešće na neku grešku u VBA programu, za nedostajuću biblioteku, referencu, oštećenu bazu, nedostajući Service Pack... Sad ako vam napišem da se meni ova greška ne javlja, da nešto na vašem računaru nije u redu, verovatno mi ne biste verovali. Ja sam probao u VBA ekranu Debug > Compile (nema greške), a zatim sam pokušao da razdužim stanara, opet bez greške. Probajte u programu CTRL+G pa zatim meni Debug, pa prva stavka Compile. Ako se ne javi greška, onda pogledajte u VBA ekranu Tools > References, da li nedostaje neka. Ako to ne pomogne, napravite novu praznu bazu i onda sa File > Get External Data prenesite sve iz ove baze. Access 2010 je _poznato je_ mušičav, bagovit, nekompatibilan sa 2003 verzijom, možda greška otuda potiče (ja koristim 2003). Za formu za koju ste prijavili grešku ne postoji program koji sam dodao ili menjao, ona je potpuno ista kakvu ste mi je poslali OSIM što sam sam promenio nazive labela i naslov forme tako da sadrže dijaktritičke karaktere (šđžčć) jer me užasava da neko piše "dj" umesto "đ" bez ikakvog razumnog razloga. To dalje možda upućuje na Control Panel > Regional Settings, tamo treba da stoji Serbian i za sistem i na kartici Advanced, osim ako zaista živite van Srbije ili imate neki jak razlog zašto bi vaš računar bio na engleskom govornom području. Dešava se da se čudne greške javljaju kada vam je sistem na engleskom jeziku, a koristite tzv naša slova ili ćirilicu. Sad, šta je od ovoga, vrag će ga znati.
Pozdrav,
Branislav
 
Odgovor na temu

zeljovan
Beograd

Član broj: 147254
Poruke: 136
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Generisanje koda za odredjeno vreme18.04.2011. u 17:47 - pre 158 meseci
Citat:
banem: Ne radim ja za piće ili pare, ja vama pomažem. Ako vam se to ne sviđa, recite..


Kao prvu dugujem veliko izvinjenje, mozda ste moju salu pogresno protumacili, nimalo nije bila zlonamerna, naravno da sam od vas trazio pomoc a sta se tice pica to nije nikad bio problem a nadam se da nece ni biti, bilo u pitanju access ili ne. Jos jednom se izvinjavam ako sam vas uvredio, potcenilo ili sl. verujte mi da mi to nije bila namera.

Sta se tice samog problema, ne znam ni sam sta je pametno, presao sam na office 2010 iz razloga kao napredni je itd.... mada su me namucile pojedine funkcije u istom pa stoga smatram da vratom office 2003.

Isti programcic cu probati na 2003 pa cu da vidim da li radi ili ne, nemam raloga da vam ne verujem da kod vas ne radi.



Elem, izbrisao sam office 2010 i instalirao office 2003, u programcicu sam izbrisao sve gde je bilo čćžš, medjutim i dalje prijavljuje gresku.



[Ovu poruku je menjao zeljovan dana 18.04.2011. u 19:54 GMT+1]
pozz
zeljovan
 
Odgovor na temu

banem
Kikinda

Član broj: 16619
Poruke: 583
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Generisanje koda za odredjeno vreme18.04.2011. u 19:11 - pre 158 meseci
Kažu Ameri: if it ain't broken, don't fix it. :) Ako vam je 2003 radio posao, a nemate nekog posebnog razloga za 2010, onda stavite 2003. Ili, čak bi moglo runtime 2003 pored 2010, pa oba zajedno na računu; RT da pokreće bazu. Ja ovde nemam 2010 da probam, ali ovo je već treći slučaj ovog meseca da u 2003 radi, pa u 2010 iz nekog blesavog razloga ne radi. Ako ostavljate 2010, probajte da napravite novu bazu u ACCDB formatu, pa onda ribbon external data, Access, pa uvezite iz ove baze sve što ima. Ili će javiti grešku negde ili će raditi.
Pozdrav,
Branislav
 
Odgovor na temu

zeljovan
Beograd

Član broj: 147254
Poruke: 136
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Generisanje koda za odredjeno vreme21.04.2011. u 19:35 - pre 158 meseci
Zahvalan na pomoci, uspeo sam da nadjem gresku kod otvaranja programcica tako da sada radi pet-u-glavu.....

Jos jednom veliko hvala.
pozz
zeljovan
 
Odgovor na temu

banem
Kikinda

Član broj: 16619
Poruke: 583
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Generisanje koda za odredjeno vreme21.04.2011. u 22:45 - pre 158 meseci
Sjajno! Samo što niste napisali kako ste rešili problem, možda nekome bude interesantno...
Pozdrav,
Branislav
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Generisanje koda za odredjeno vreme

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4942 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.