Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7815 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)26.04.2011. u 19:48 - pre 158 meseci
Vec sam se pitao da nisi i procesor izvadio, to bi bar razrešilo gremline
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)01.05.2011. u 09:31 - pre 158 meseci
Evo, malocas mi klinac rece da se racunar ponovo pali/gasi, frekvencijom od oko dve-tri sekunde.

Proradio je nakon par drzanja power tastera od po 5 sekundi i/ili isjkljucivanja na naponskom kablu.

Napominjem da sam (iz iskustva) pri kupovini TRAZIO I DOBIO 5x skuplje napajanje od onog klasicnog od 1000 dinara.

Problem definitivno postoji.


S obzirom da sam mator da i umoran da rastavljam ovo kantu i trazim kvar, ostaje mi samo da da zakljucim da su ove danasnje kante u startu poluispravne.


EDIT: Sad gledam, pun Goorac istih slucajeva Google: "gigabyte turns on then off", cak su i kljucne reci za pretragu kesirane.


[Ovu poruku je menjao X Files dana 01.05.2011. u 10:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)08.05.2011. u 13:14 - pre 158 meseci
Imao sam slucaj pre neki dan, da se pc ponasa kao da se power dugme drzi non stop. Bilo je uglavljeno/ulepljeno/ ili sta ti ja znam. Simptomi su bili: gasi se sam od sebe, pali se sam od sebe (usred noci recimo), zatim nemogucnost paljenja tj. upali se pa posle 4-5 sekunde se ugasi. Iskoristio sam prekidac za reset kao glavno dugme za paljenje i resio problem.

Inace, desavalo mi se da pc krene sa paljenjem i stane u jos nekim slucajeima:

2) Neke ploce ne prihvataju 4GB (2x2GB) memorije dok se bios ne flesuje ili dok se ne ucitaju "safe defaults" vrednosti.

3) Kada je slabo/lose napajanje.

4) Neispravna ploca.
Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)08.05.2011. u 14:44 - pre 157 meseci
Meni i dalje pravi problem ponekad kada ga restartujem na dugme, inace sve ok ovako... Izgleda da im nije dobar fix za BIOS...
make love - !war
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)08.05.2011. u 15:25 - pre 157 meseci
Ja taj BIOS fix jos nisam primenio, ali definitivno hocu. Do sada mi se to pali/gasi desilo svega 2 puta, pa je podnosljivo i bilo je resivo sto je najvaznije.
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.4-1.cable.virginmedia.com.



+61 Profil

icon Re: Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)09.05.2011. u 11:38 - pre 157 meseci
Citat:
New Village DC: Imao sam slucaj pre neki dan, da se pc ponasa kao da se power dugme drzi non stop. Bilo je uglavljeno/ulepljeno/ ili sta ti ja znam. Simptomi su bili: gasi se sam od sebe, pali se sam od sebe (usred noci recimo), zatim nemogucnost paljenja tj. upali se pa posle 4-5 sekunde se ugasi. Iskoristio sam prekidac za reset kao glavno dugme za paljenje i resio problem.


Posumnjao sam i ja na to i probao da palim "rucno", spajanjem pinova, ali nije pomoglo

Citat:
Inace, desavalo mi se da pc krene sa paljenjem i stane u jos nekim slucajeima:

2) Neke ploce ne prihvataju 4GB (2x2GB) memorije dok se bios ne flesuje ili dok se ne ucitaju "safe defaults" vrednosti.


Nije ni to, probao sve moguce kombinacije, sa oba modula, sa jednim modulom, sa drugim modulom, bez modula...

Citat:
3) Kada je slabo/lose napajanje.


Uzeo bih ja drugo napajanje kada bih znao da je sigurno do toga. Ako uzmem nekog kineza opet i opet krenu isti simptomi, onda ponovo necu znati da li je do napajanja ili ploce. Ako uzmem nekog Corsaira od 500W, mogu da puknem 60£ a da ustanovim da je ipak do ploce.

Citat:
4) Neispravna ploca.


Pa i ja dalje sumnjam na plocu. Ono sto sam primetio je da, ako ostavim BIOS otvoren i posmatram CPU temperaturu, da ona lagano raste... i tako do 72° za nekih par minuta... E sad, izadjem iz BIOS-a, podignem Windows, udjem u neki program za merenje temperature, a ono 40°... restartujem komp, udjem u BIOS i ono opet 40 i kusur, i opet raste...

Neko mi je na nekom forumu dao ideju da proverim da li je procesor dobro legao na maticnu plocu, ali ovih dana nikako da stignem.
Pisao sam i Gigabyte-u, ali mi naravno nisu odgovorili. Cak sam im ceo problem dokumentovao i sa videom.

http://www.youtube.com/watch?v=DLvB74EF59s

BTW, o kakvom BIOS fix-u pricate. O updateu ili ima nesto drugo?
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Kompjuter se neprekidno ukljucuje/iskljucuje (ne moze da se bootuje)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7815 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.